Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Soundtracks ταινιών


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#76 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2.473 Δημοσιεύσεις:
  • LocationBus 142

Καταχωρήθηκε 04 Αύγουστος 2010 - 02:06

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ISzK6e237II[/media]

Αψογο,τελειο,υπερτατο..δεν χωραν λογια...μηπως ξερετε απο ποια ταινια ειναι?

it gives me goosebumbs!


2bbd14fc.jpg


#77 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthens

Καταχωρήθηκε 02 Αύγουστος 2012 - 17:23

οτιδήποτε έχει γραψει ο John Williams (εντάξει, όχι και τα πρώτα scores της καριέρας του :) )
Youtube Video

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#78 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 Δημοσιεύσεις:
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Καταχωρήθηκε 11 Απρίλιος 2014 - 00:21

Πρώτο για μένα και το έχω ακούσει χιλιάδες φορες, ώστε όταν ξαναβλέπω τις ταινίες, αμέσως ξέρω ποιο κομμάτι είναι, The Lord of the Rings!!!

 

Καταπληκτικό soundtrack κατα την άποψη μου.

 

Μετά πάει Τhe Last of Mohicans, Braveheart, Titanic, Pirates of the Caribbean, Harry Potter (όχι οι πρώτες ταινίες, αλλά οι 2 τελευταίες έχουν ωραία μουσική επένδυση), Queen Of The Damned, The Kingdom of Heaven, The Phantom of the Opera (λατρεμένα όλα τα κομμάτια), Charmed (βέβαια είναι σειρά και όχι ταινία, πάντως έχει καλά κομμάτια).


30w46c0.jpg