Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vampire : The Masquerade (old 3d edition)


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 03 August 2007 - 20:33

Posted Image


Καλησπέρα και πάλι στην κοινότητα..

Πρόσφατα είχα μια συζήτηση με έναν πολύ καλό μου γνωστό περί των παλαιών εποχών που παίζαμε με μια μεγάλη παρέα RPG σε ένα γνωστό μέρος στο κέντρο της αθήνας.

Λέω τώρα λέω.. ψήνεται κανείς να αρχίσουμε κανένα p&p table-top (όχι live) vampire the masquerade το παλαιό με τους κανόνες 3d και μερικές μικρές μετατροπές για καλύτερη ισοροποία (cut-off the powergaming but keep the BIG fun!).

Ελπίζω προς ανταπόκριση.

Πληροφορίες : Μιλάμε για Δευτέρες Βράδυ και για Νότια Προάστια.. αν υπάρχει ενδιαφέρον μπορούμε να χρησιμοποιούμε τον χώρο της Καίσσας Γλυφάδας ή κάποια Καφετέρια, δεν θα γίνονται τα παιχνίδια σε σπίτι παίκτη/αφηγιτή.

edited : Αν τελικά δεν μαζευτούν σημμετοχές μπορούμε επίσης να κάνουμε το παιχνίδι online, π.χ. με χρήση του skype/teamspeak.. άρα με λίγα λόγια δηλώστε σημμετοχή αν θέλετε table-top game ή online table-top game.
Σημείωση : στην περίπτωση του Online table-top game, τα ζάρια και όλα τα λοιπά που χρειάζεται να έχει την προσοχή του ο παίκτης θα εμφανίζονται μέσω κάμερας (web-camera) στον υπολογιστή του κάθε παίκτη. Ελπίζω βέβαια σε κανονικό table-top game και όχι online, αλλά τι να κάνουμε.. είμαστε πλέον πολυάσχολοι και ξέρω πολλά άτομα δεν έχουν την άνεση να μαζεύονται σε συγκεκριμένο μέρος συγκεκριμένη ώρα κάθε βδομάδα.. έτσι με το online θα υπάρχει και άνεση στην ώρα.. (αλλά όχι δυστυχώς βραδυνές ώρες, δλδ μετά τις 17:00)

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#2 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 03 August 2007 - 20:38

Κοιτα ενδιαφερον ακουγεται αλλα πρωτον ειμαι τελειως ασχετος απο αυτο το ειδος και επισης καντο μοναστηρακι η καπου κεντρο λογω μετρο...
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#3 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 03 August 2007 - 20:46

Για μέρος παιδιά δύσκολο.. αν ενδιαφέρεσαι προς κέντρο κοντά υπάρχουν κι άλλες ομάδες που τρέχουν table-top εδώ και πολύ καιρό..

πες μου αν θες να σου δώσω στοιχεία επικοινωνίας..!! ;)


edited : Επίσης για όσους δεν έχουν τα βιβλία γενικά και άλλα.. πείτε μου σε pm να σας βολέψω κάπως..!

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#4 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 03 August 2007 - 21:05

Βασικα ενα φιλαρακι μου ξερει επεισης τι παιζει περιπου με αυτα οποτε θα μαυω καλυτερα και αν ειναι θα σου πω.

thanx παντως
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#5 Cataklon

Cataklon

    Knowledge Seeker

  • Members
  • 22 posts

Posted 03 December 2007 - 15:25

Φιλαρακι εμενα μου αρεσει η ιδεα.εχω ξαξαπαιξει στο παρελθον με τα περισσοτερα Clan.Το προβλημα ειναι πως ειμαι απο δυτιοκα προαστεια...Μπορουμε να το λυσουμε αυτο φανταζομαι ομως.

Tremere rules!!!!

#6 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 03 December 2007 - 15:44

Μήπως έχουμε παίξει και παζί..?? που σύχναζες?

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#7 Cataklon

Cataklon

    Knowledge Seeker

  • Members
  • 22 posts

Posted 04 December 2007 - 09:01

Somnius δυστυχος αποκλειεται να εχουμε παιξει μαζι.Επαιζα με κατι φιλους μου απο Πετρουπολη.
Επαναφεροντα,προσωπικα δεχομαι τη προταση σου:)

#8 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 04 December 2007 - 09:22

Μα κι εγώ παλιά από άτομα από αγ.ανάργυροι λιόσια και βόρια και δυτικά προάστεια έπαιζα.. στο fantasy shop μαζευόμασταν στον έσπαιρο..

δεν γίνεται να μην σε ξέρω!

Άσχετο που τώρα είμαι νότιο-προαστήτης

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#9 Cataklon

Cataklon

    Knowledge Seeker

  • Members
  • 22 posts

Posted 05 December 2007 - 06:39

Παιζαμε στο σπιτι ενος φιλου(στη Πετρουπολη).Το μονο Fantasy shop που ειχα παρε δωσε,ηταν στη Βικτωρια.

#10 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 08 June 2008 - 18:42

Ξεθάβω το thread για να δω αν παίζει κανένας από το forum!
Είναι πραγματικά πολύ ωραίο παιχνίδι!Μοιάζει κάπως με DnD!
Posted Image

#11 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 08 June 2008 - 18:52

Παιζαμε στο σπιτι ενος φιλου(στη Πετρουπολη).Το μονο Fantasy shop που ειχα παρε δωσε,ηταν στη Βικτωρια.


Ρε σε ξέρω λέμε.. εγώ είμαι άρρωστος με τους Tremere, κι έχω κάνει τα απίστευτα μέχρι και Gahenna έφτασα και έσπειρα..! Σε ξέρω σίγουρα bro.. πες μου λίγο με ποια άτομα έπαιζες.. Εγώ με τον γνωστό σε όλους StoryTeller Αντώνη Τσ. και από άτομα πού να ξεκινήσω!

Ξεθάβω το thread για να δω αν παίζει κανένας από το forum!
Είναι πραγματικά πολύ ωραίο παιχνίδι!Μοιάζει κάπως με DnD!

Καλά κάνεις και το ξεθάβεις.. αν και δεν το έχω ξεχάσει, είμαι ακόμα διαθέσιμος..

Αλλά να με συγχωρείς.. δεν είναι σαν το DnD που είσαι αιωνίως στο τρέξιμο κλπ κλπ... έχει και story "plus" δεν είναι EPIC, έλλεος με τους δράκους και τους ιππότες και τους βάρβαρους.. εδώ present age με τον γνωστό σου χώρο.. gaming στην δική μας Αθήνα κλπ κλπ! All da money! ;)
:df13952b:

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#12 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 08 June 2008 - 19:00

Ρε σε ξέρω λέμε.. εγώ είμαι άρρωστος με τους Tremere, κι έχω κάνει τα απίστευτα μέχρι και Gahenna έφτασα και έσπειρα..! Σε ξέρω σίγουρα bro.. πες μου λίγο με ποια άτομα έπαιζες.. Εγώ με τον γνωστό σε όλους StoryTeller Αντώνη Τσ. και από άτομα πού να ξεκινήσω!


Καλά κάνεις και το ξεθάβεις.. αν και δεν το έχω ξεχάσει, είμαι ακόμα διαθέσιμος..

Αλλά να με συγχωρείς.. δεν είναι σαν το DnD που είσαι αιωνίως στο τρέξιμο κλπ κλπ... έχει και story "plus" δεν είναι EPIC, έλλεος με τους δράκους και τους ιππότες και τους βάρβαρους.. εδώ present age με τον γνωστό σου χώρο.. gaming στην δική μας Αθήνα κλπ κλπ! All da money! ;)
:df13952b:

Καλά το έθεσα κάπως γενικά για όσους δεν ξέρουν περι τίνος πρόκειται!
Γιάυτό το είπα έτσι!Καταρχάς δεν περίμενα ότι θα ξέθαβα ένα περσινό thread και μου απάντηγε ο δημιουργός του μέσα σε 5 λέπτα!:hahaha:
Εμένα μου αρέσουν οι Gangrell πάντως!
Posted Image

#13 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 08 June 2008 - 20:12

Θα το πιστέψεις ότι είχα Gangrel για πρίγκηπα της αθήνας και ήταν από τους καλύτερους που είχαν περάσει..?

βλέπε pershs!

Και ναι γιατί να μην απαντήση ο thread-creator.. 3 χρόνια ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ για να βρω κοσμο.. ! χεχ.. you figure out the rest! ;)

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#14 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 16 July 2008 - 19:24

Ακόμα ψάχνω.. πωωω..

ρε παιδιά.. ας οργανωθούμε Online και να τσατάρουμε live π.χ. με το Stickam - The Live Community που έχει Multi-Person Video Chat και να βλέπετε τα ζάρια ή να έχω έναν server που να σας δείχνει και τα ζάρια όταν τα ρίχνει ο Storyteller.. όλα γίνονται..

Θέληση?

:bahhh:

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#15 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 posts

Posted 16 July 2008 - 19:26

Ακόμα ψάχνω.. πωωω..

ρε παιδιά.. ας οργανωθούμε Online και να τσατάρουμε live π.χ. με το Stickam - The Live Community που έχει Multi-Person Video Chat και να βλέπετε τα ζάρια ή να έχω έναν server που να σας δείχνει και τα ζάρια όταν τα ρίχνει ο Storyteller.. όλα γίνονται..

Θέληση?

:bahhh:


Εμενα με ψηνει αφου δεν μπορω να βρω ατομα εδω στην Λαρσα.