Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gogol Bordello


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 31 July 2007 - 14:34

Αφού περίμενα μήπως τους αναφέρει κανείς από δω μέσα,κάτι που δεν έγινε κάνω την αρχή.Το συγκεκριμένο γκρούπ αποτελεί ανάλογη περίπτωση με τους Kultur Shock,πρόκειται δλδ για συγκρότημα αποτελούμενο από μεταναστες το οποίο συνδιάζει την μουσική της πατρίδας του με το punk(κυρίως),μέσα από τρελούς ρυθμούς,κέφι και στίχους(ya know,I am just a' bordello kind of guy!:hahaha:).
Τους θεωρώ πολύ καλούς και αυθεντικούς,κάτι δύσκολο με τόσες μπάντες γύρω.Αν θέλετε μια παρομοίωση του ήχου τους,είναι σαν να συνδιάζεις τους Dead Kennediesκαι τους Ramones με τη παραδοσιακή μουσική των σλάβωνύστερα βέβαια από τρελό μεθύσι.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gogol_bordello

http://www.youtube.com/watch?v=6daIP-tT2vI
http://www.youtube.com/watch?v=p_81l4DXlwM&mode=related&search=

Περιμένω απόψεις....'αντε τσακίρ κέφι ουλεεε!...
Posted Image

#2 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 01 August 2007 - 00:31

Αν δεν κάνω λάθος βγάλανε τώρα καινούριο άλμπουμ το οποίο δεν έχω ακούσει ακόμα. Έχω ακούσει το Gypsy Punks: Underdog World Strike και είναι ακριβώς όπως το περιγράφει ο red pyramid . Τρελά κέφια, μουσική που σε ανεβάζει και πάντα φέρνει ένα χαμόγελο στα χείλη. Αγαπημένο μου τραγούδι το 60 revolutions, γενικά πρόκειται για εξαιρετικό album.

Τον τελευταίο δίσκο τον έχει ακούσει κανείς ? Αν και θα τον κατεβάσω σίγουρα και θα τον ακούσω κάποια στιγμή, πως σας φάνηκε ? Καλύτερος από οτν προηγούμενο ?

PS. πόσο θα θελα να πάω σε συναυλία τους! χορός, αλκοόλ, τρέλα, διασκέδαση !
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#3 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 01 August 2007 - 00:39

Αν δεν κάνω λάθος βγάλανε τώρα καινούριο άλμπουμ το οποίο δεν έχω ακούσει ακόμα. Έχω ακούσει το Gypsy Punks: Underdog World Strike και είναι ακριβώς όπως το περιγράφει ο red pyramid . Τρελά κέφια, μουσική που σε ανεβάζει και πάντα φέρνει ένα χαμόγελο στα χείλη. Αγαπημένο μου τραγούδι το 60 revolutions, γενικά πρόκειται για εξαιρετικό album.

Τον τελευταίο δίσκο τον έχει ακούσει κανείς ? Αν και θα τον κατεβάσω σίγουρα και θα τον ακούσω κάποια στιγμή, πως σας φάνηκε ? Καλύτερος από οτν προηγούμενο ?

PS. πόσο θα θελα να πάω σε συναυλία τους! χορός, αλκοόλ, τρέλα, διασκέδαση !


Έχω ακούσει κάποια κομμάτια.Κινείται πάνω κάτω στο ίδιο στύλ,αλλά η γενική εντύπωση και μενα και άλλων είναι ότι είναι κατώτερο.
΄Φαντάσου το εξής live:Serart,Kultur Shock,Gogol Bordello και System of a Down...΄΄ονειρο
Posted Image

#4 crimson_magus

crimson_magus

    .:under the sun:.

  • Members
  • 4 posts

Posted 01 August 2007 - 00:40

.συγκλονιστικό συγκρότημα με εξαιρετική έμπνευση.
δεν είμαι σίγουρος, παρόλα αυτά, αν ο ενθουσιασμός μου αυτός είναι προσωρινός ή θα αντέξει στον χρόνο, διότι στο " gypsy punks underdog world strike " έχω την εντύπωση ότι το κουράζουν από ένα σημείο και μετά.
όμως, το γεγονός αυτό δεν με πτοεί, θα συνεχίσω την ακρόαση και ίσως επανέλθω με θετικότερα σχόλια.
σίγουρα πάντως, είναι αξιοπρόσεχτοι !
under the waves all has been said.
their voices are free.

#5 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 01 August 2007 - 01:04

Τα πρώτα δύο συγκροτήματα δεν τα γνωρίζω, φαντάζομαι θα κυμαίνονται στο ίδιο στυλ. Σίγουρα θα ήταν τρομερό live!

Οι Gogol και οι Soad έχουν περάσει ποτέ από Ελλάδα ?
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#6 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 01 August 2007 - 10:01

οι SoaD άνοιξαν τους Metallica τη δεύτερη φορά που είχαν έρθει [το '99 αν δεν κάνω λαθος]. Και φυσικά είχαν φάει το κράξιμο της αρκούδας... άλλο που τώρα οι ίδιοι που τους κράζανε, τους προσκυνάνε

#7 somnium_mortiis

somnium_mortiis

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 01 August 2007 - 14:23

start wearing purple wearing purple... start wearing purple for me now... lalalala. παρα πολυ καλοι.
Posted Image
when in doubt..... set something on fire

#8 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 04 August 2007 - 22:30

οι SoaD άνοιξαν τους Metallica τη δεύτερη φορά που είχαν έρθει [το '99 αν δεν κάνω λαθος]. Και φυσικά είχαν φάει το κράξιμο της αρκούδας... άλλο που τώρα οι ίδιοι που τους κράζανε, τους προσκυνάνε



στους σλειερ ειχαν ανοιξει...
το 99 ανοιξαν οι Μανστερ Μαγκνετ(υπερθεοι) στους Μεταλικα

#9 alucard

alucard

    anime=κινέζικα Μίκι Μάους

  • Members
  • 88 posts

Posted 13 March 2008 - 19:32

Οι Gogol θα ερθουν για ενα live στην Ελλαδα στις 15 Ιουλιου μαζι με τους Massive Attack στο Fly Beeyond Festival. Ο χωρος δεν εχει γινει ακομη γνωστος.

#10 keetharesh

keetharesh

    Θρας Τζαζ Ασασιν

  • Members
  • 43 posts

Posted 14 March 2008 - 00:46

Οι Gogol θα ερθουν για ενα live στην Ελλαδα στις 15 Ιουλιου μαζι με τους Massive Attack στο Fly Beeyond Festival. Ο χωρος δεν εχει γινει ακομη γνωστος.


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σ'αγαπω!!!
Posted Image

#11 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 14 March 2008 - 02:29

Θεοί. Επιτέλους αρχίζει σιγά σιγά να αναγνωρίζετε η αξία τους. Πολύ χαίρομαι που γνωρίζω μέλη του forum μας που χαίρονται τη μουσική τους. :wooi2::wooi2::wooi2::wooi2::wooi2: Αααα ο τελευταίος δίσκος τους μου άρεσε, αν και... μάλλον πλέον η κρίση μου δεν είναι αντικειμενική για την πάρτη τους διότι... μου αρέσουν πολύ...

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#12 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 14 March 2008 - 03:51

btw Bonobos Hump To Music

εντιτ: επισης MySpace.com - Darnakes - Thessaloniki,Serres,Katerini,Volos - Other / Alternative / Folk - www.myspace.com/darnakes

#13 keetharesh

keetharesh

    Θρας Τζαζ Ασασιν

  • Members
  • 43 posts

Posted 14 March 2008 - 10:41

Αααα ο τελευταίος δίσκος τους μου άρεσε, αν και... μάλλον πλέον η κρίση μου δεν είναι αντικειμενική για την πάρτη τους διότι... μου αρέσουν πολύ...


μπαα, ειμαι δω για να σε βαλω στον σωστο δρομο λεγοντας σου οτι ειναι υπερμουφα το αλμπουμ, οσο φανμποης και να εισαι αυτο το αλμπουμ δεν ακουγεται ουτε με παρωπιδες, ειναι ευκολα το χειροτερο αλμπουμ του 2007 μαζι με το ρεητζινγ σμπιντχορν.
αυτα τα λεει ενας λατρης του τζιπσι πανκς.
το ξερουν και οι ιδγιοι οτι το αλμπουμ ειναι πατατα και ας ελπισουμε στο λαηβ, με τους μ.α, να τ'αφησουν στο ραφι.
Posted Image

#14 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 14 March 2008 - 11:14

Λέμε για το "Super Taranta!"???
Αν λέμε γι'αυτό, εμένα μου άρεσε, απλά διαφέρει κάπως από το κλασικό τους "Gypsy Punks Underdog World Strike" που είναι και το κορυφαίο τους. Περί ορέξεως όμως... :orly:

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#15 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 20 March 2008 - 18:39

I'm a wonderlust king!!!!!! τα σπαααααανε!! ευγε για το thread! :joyful: