Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * - - 2 Ψήφοι

Dir en Grey


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#31 Raptor

Raptor

    ヴィジュアル系,

  • Members
  • 93 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Αύγουστος 2008 - 17:00

ΡΕ....ΑΜΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΑΤΕ ΤΟ GARDEN ΘΑ ΣΠΟΥΣΑ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ...!!!1
Gaaarden itsu no hi ka wa deaeru to negatta itsumo
Garden sugi yuku kono kisetsu no nake de itsu made mo anata woΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ


[media]http://www.youtube.com/watch?v=0vT3d9tEyqs[/media]

(απο τα καλυτερα τραγουδια που εχω ακουσει....thanx to Athanasiosu..)

Spoiler:
Ξεπερνά τα 250 pixels ύψος.

#32 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Αύγουστος 2008 - 20:10

You made me LOL:hahaha:

Θα συμφωνήσω μαζί σου δυστυχώς η ετυχώς.


Ετσί κι αλλιώς γούστα είναι αυτα.


εντελως γουστα ειναι αυτα ομως
i love them!!!
(και δεν μου αρεσουν οι xjapan ιδιαιτερα που ξερω ποσο πολυ σ'αρεσουν.
με εξαιρεση τον hide που αγαπω)

----

μπορω να βαλω το live που ειπα με το garden γιατι το προτιμω απο το pv
[media]http://uk.youtube.com/watch?v=ImjGkRL410g[/media]

και ολοκληρο
[media]http://uk.youtube.com/watch?v=5R577OwXGyw[/media]


και το umbrella γιατι ετσι..
[media]http://uk.youtube.com/watch?v=TbN0d_N417A[/media]

#33 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Αύγουστος 2008 - 11:46

εντελως γουστα ειναι αυτα ομως
i love them!!!
(και δεν μου αρεσουν οι xjapan ιδιαιτερα που ξερω ποσο πολυ σ'αρεσουν.
με εξαιρεση τον hide που αγαπω)

----
[/media]



xDDDDDDDDD


Εχω γινει πολυ spammer τελικα!!!


and hide is <3



oh btw!!



ONE AND ONLY SONG i like from Diru because it kicks holy asses: Unconvinced sorrow(the..other version.You know.Version 2?Unplugged?However it's called)

Δημοσιευμένη  εικόνα


#34 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Αύγουστος 2008 - 12:22

oh yes!! this song is love! (and hide is love <3 :P <3<3<3)
i like both versions


[media]http://uk.youtube.com/watch?v=elYSAz3bfP8[/media]

#35 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 Δημοσιεύσεις:
  • Location札幌

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2008 - 05:59

Βγήκε το νέο single με όνομα Glass Skin. Σχετικά ήρεμο κομμάτι που ακούγεται ευχάριστα. Πέρα από το Glass Skin υπάρχει μια διασκευή του Undecided, μια live εκτέλεση του Ryojoku no Ame, αλλά το κερασάκι στην τούρτα είναι η διασκευή του Maggots με πιάνο και ουρλιαχτά του Kyo!!

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#36 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 Δημοσιεύσεις:
  • Location札幌

Καταχωρήθηκε 14 Οκτώβριος 2008 - 06:53

Προχτές πήγα στη συναυλία Dir en grey. Αυτή τη φορά η συναυλία ξεκίνησε ήρεμα με 3 ακουστικά κομμάτια, αλλά συνεχίστηκε με τους παραδοσιακούς ρυθμούς και έκλεισε με Rasetsukoku. Ήταν η τελευταία συναυλία της περιοδίας και ο Kyo του έδοσε και κατάλαβε κανονικά... Έπαιξαν και δύο κομμάτια από το νέο άλμπουμ Uroboros που ακόμα δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει και ήταν πάρα πολύ καλά. Εντύπωση μου έκανε το background που είχε σαφείς θρησκευτικές επηροές και ... ταϋλανδέζικα γράμματα (!)... και ταρακουνήθηκε από το μικρόφωνο (μαζί με το στήριγμα) που του εκσφενδόνησε ο Toshiya στο τέλος.

Περιμένω πως και πως το νέο άλμπουμ...

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#37 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Μάρτιος 2009 - 20:50

πολυ καλη τωρα αρχισα να ακουω εχω ακουσει κυριως το Vulgar .

#38 lana_fey

lana_fey

    bloodrunk

  • Members
  • 49 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Οκτώβριος 2009 - 03:16

The marrow of a bone: από τα καλύτερά τους κατά την γνώμη μου...

#39 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Οκτώβριος 2009 - 03:21

εγω πιστευω πως ειναι μουσικη για καταστραμενους...

#40 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3.707 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Οκτώβριος 2009 - 11:22

εγω πιστευω πως ειναι μουσικη για καταστραμενους...


and that says a lot about you as a person.. :P

#41 Sukkkiko

Sukkkiko

    Starting...

  • Members
  • 5 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2009 - 23:23

Μακάρι να μπορούσα να δω και εγώ Dir en Grey live!:awww: Είναι ένα από τα αγάπημένα μου bands. Πραγματικά σκέφτομαι να αρχίσω να μαζεύω χρήματα, έτσι ώστε αν κάνουν κανένα tour στην Ευρώπη ξανά και παίξουν πχ Ιταλία/Γερμανία/Αγγλία, να πάω, διότι Ελλάδα δεν θα ρθουν ούτε τον επόμενο αιώνα..
Μήπως ξέρει κάποιος πού θα μπορούσα να βρώ όλη τη δισκογραφεία τους? Έχω όλα τα albums τους αλλά μου λείπουν 2-3 κομμάτια στο καθένα.. :
~~~Don't Know What I Want But I Know How To Get It~~~

#42 FunkyFisch

FunkyFisch

    Genin

  • Members
  • 101 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Ιούνιος 2011 - 02:05

Προχτές πήγα στη συναυλία Dir en grey. Αυτή τη φορά η συναυλία ξεκίνησε ήρεμα με 3 ακουστικά κομμάτια, αλλά συνεχίστηκε με τους παραδοσιακούς ρυθμούς και έκλεισε με Rasetsukoku. Ήταν η τελευταία συναυλία της περιοδίας και ο Kyo του έδοσε και κατάλαβε κανονικά... Έπαιξαν και δύο κομμάτια από το νέο άλμπουμ Uroboros που ακόμα δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει και ήταν πάρα πολύ καλά. Εντύπωση μου έκανε το background που είχε σαφείς θρησκευτικές επηροές και ... ταϋλανδέζικα γράμματα (!)... και ταρακουνήθηκε από το μικρόφωνο (μαζί με το στήριγμα) που του εκσφενδόνησε ο Toshiya στο τέλος.

Περιμένω πως και πως το νέο άλμπουμ...


ΠΗΓΕΣ ΣΕ LIVE??????EIΣΑΙ ΝΕΚΡΟΣ ΤΕΛΟΣ.

Για μένα είναι από τα λίγα συγκροτήματα που κάθε φορά που τους ακούω είναι σαν να τους έχω απέναντι μου και να συζητάω μαζι τους,λες και είμαστε κολλητάρια...Πολύ σπάνια το παθαινω αυτο με τη μουσική αλλα με τους κυριους το παθαινω συνεχεια...Νιώθουν πολυ τι παίζουν και επίσης είναι τρανταχτό παράδειγμα ότι δεν χρειάζεται τόσο πολυ να είσαι υπερτεχνικός στο παίξιμό σου για να ακούγεσαι ωραίος στρωτός και να κάνεις καλές συνθέσεις...Επίσης ωριμάζουν κατα τη γνώμη μου πολύ.Φαίνεται και μέσα από τη μουσική τους και μέσα από τους στίχους τους!

Σας αφήνω με ένα κομμάτι που ανέβασα στο youtube :
[media]http://www.youtube.com/watch?v=8ETh2yTixv4[/media]

#43 jun

jun

    Anime Fan

  • Members
  • 219 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Απρίλιος 2012 - 07:50

The marrow of a bone: από τα καλύτερά τους κατά την γνώμη μου...


ελπίζω κάποιος να απαντήσει γιατί έχουν να γράψουν 1 χρόνο εδώ βλέπω αλλα anyway.
ποιο είναι το αγαπημένο σας album?
πολλοί έχω ακούσει να λένε δεν τους αρέσει το marrow of a bone τόσο και πως είναι απότα χειρότερα.
και εμενα δεν ήταν από τα αγαπημένα μου μέχρι πρόσφατα.
το ακούω παρα πολύ τελευταία. κάποια από τα κομμάτια του είναι τα αγαπημένα μου ever.και μου κάνει εντύπωση
δεν του είχα δώσει προσοχή παλιότερα.
αλλα γενικά δυσκολεύομαι πολύ να ξεχwρισω album σε ποιο είναι το ποιο αγαπημένο δεν μπορώ να αποφασίσω.

#44 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΡόδος, Χανιά

Καταχωρήθηκε 12 Φεβρουάριος 2016 - 00:31

Βρήκα το topic τυχαία και μιας και είναι μία από τις αγαπημένες μου μπάντες ανέβασα ενα live τους που δεν υπήρχε στο youtube. Πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα live που έχουν κάνει στο Wacken. Το αξιοθαύμαστο με αυτή τη μπάντα αρχικά είναι το ότι σαν Dir en Grey είναι μέχρι σήμερα τα ίδια άτομα μαζί. Κανείς δεν έχει φύγει από το συγκρότημα και ακόμα γράφουν κομματάρες. Αυτό που θαυμάζω στον Kyo είναι όλο το performance που δίνει πάνω στο stage. Ο τυπάς πραγματικά είναι τόσο ψυχάκιας που απλά δίνει τέτοια ένταση στη μουσική που ο κόσμος καραγουστάρει. Κάνει από τα καλύτερα show.

Youtube Video


ezgif.com-resize.gif