Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

Harry Potter διαβάζετε;;;


  • Please log in to reply
176 replies to this topic

Δημοσκόπηση: Διαβαζετε???Διαβαζετε???Την αληθεια παρακαλω! (189 Μέλος (η) που έχουν ψηφίσει)

Διαβαζετε???Διαβαζετε???Την αληθεια παρακαλω!

  1. ΝΑΙ διαβαζω και πιστεύω ότι στη πραγματικότητα αναφερεται σε ενηλικες. u_u (79 ψήφοι [41.80%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 41.80%

  2. Ναι, διαβαζω και δεν με νοιαζει το ότι είναι για παιδακια! (66 ψήφοι [34.92%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 34.92%

  3. Οχι,δεν με ενδιαφερει.Δεν καταλαβαινω πως μπορουν μερικοι και παιδιαριζουν σε τετοια ηλικια... (34 ψήφοι [17.99%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 17.99%

  4. HELL NO!!!IT'S THE SATAN'S BIBLE!GET AWAY AND SAVE YOUR SOULS FELLOW CHRISTIANS!!! (10 ψήφοι [5.29%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 5.29%

Ψήφισε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Ιούλιος 2007 - 22:37

Ok δεν ντρεπομαι να πω οτι ΝΑΙ! διαβάζω harry potter και μαλιστα ελιμαι φανατικη!:hahaha::hahaha:Επισης γνωρίζω πολυ καλα ότι ο σκοπος που εξυπηρετεί κυριως ειναι να φερει τα 11χρονα σε επαφη με το βιβλιο.:wis:
Αλλα πρέπει να πω ότι ίσως είναι το μονο βιβλιο εκτος απο κανα δυο manga που με εκανε σχεδον να κλαψω,στο οποιο ο θανατος ενός πρωταγωνιστη μου προκαλεσε συναισθηματα(διοτι ο θανατος κάποιου ηρωα συνηθως με αφηνει αδιάφορη).Οκ δεν είμαι και τόσο καμμενη να ψάχνω όλα τα βιβλια για να βρω αναφορες στις καλτσες και να αποκοδικωποιησω την ιδιαιτερη σημασια τους για την Rowling...:nod::erk:
H πορεια μου βέβαια στα βιβλια εχω καταλαβει ότι παει λιγο αναποδα,στο δημοτικο πρεπει να διαβαζα πιο σοβαρα βιβλια, αλλα τεσπα ας κρατησουμε τη δικαιολογια των Πανελληνιων για λιγο ακόμη...:wis::hahaha:

Αυριο ναι ναι ερχεται!!!!Το τελευταίο βιβλιαρακι επιτελους θα ειναι στα χερια μας.Who will be the last standing?Ευτυχως έκανα κρατηση και θα παω αυριο πρωι πρωι να το παρω!Και μετα για κανα δυο μερες θα ειμαι εξαφανισμενη απο τον πραγματικο κοσμο...Kimochiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!:Blissfull::Blissfull::byejg9:

EDIT:Το harry potter gr ήταν το πρωτο forum στο οποιο είχα γίνει σοβαρα μελος!

#2 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Ιούλιος 2007 - 23:34

E οκ το 2ο ψήφισα. Είναι από τα ελάχιστα βιβλία που δεν βαριέμαι. Τα τελευταία της σειράς σε καμία περίπτωση δεν απευθύνονται σε 11χρονα αλλά ούτε και σε ενήλικες εντάξει. Έφηβοι είναι το target group. Harry Potter ownage!!

#3 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 20 Ιούλιος 2007 - 23:49

Το λετρεύω και θα πάω με τη 1 να διαβάσω το καινούργιο.Μια προειδοποίηση πρός τυχόν εξυπνάκιδες που θα πούνε το τέλος προτού το διαβάσουμε...try to spoil my surprise,and you shall see what pain means:kill4u::hiding_something::madtodeath:

P.S.Όποιος ψηφίσει τη τελευταία επιλογή,είναι εντελώς καμμένος...
Δημοσιευμένη  εικόνα

#4 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2.136 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 00:18

Άσε, τώρα που βγαίνει το έβδομο, πολλοί γνωστοί μου έχουν εξαφανιστεί απο το Internet για να αποφύγουν τα spoilers. Ε.Λ.Ε.Ο.Σ.
Εμένα μου είχε φορτώσει τα πρώτα δύο μιά κοπελιά στο γυμνάσιο, ετσι τα διάβασα, μόλις χαθήκαμε με αυτήν, χάθηκα και με τον Harry. XD

LfNX0dh.png


#5 Anakin

Anakin

    Anime Fan

  • Members
  • 196 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 00:31

τα εχω διαβασει ολα εκτος του 7 φυσικα.θα το περιμενω μεταφρασμενο γιατι φοβαμαι πως στα αγγλικα θα με δυσκολεψει

#6 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 00:35

Ναι πλάκα έχει, περνάει ευχάριστα η ώρα. Η Rowling ξέρει να γράφει μια ιστορία.

#7 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3.707 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 00:45

read the first six books...δε μπορω να πω οτι ''καιγομαι'' ιδιαιτερα για το τι θα γινει στο 7ο..:yawn2: just wanna see how it'll end..
i'll probably have it next week..*ελπιζω μονο να μην ειναι πανω απο 500 σελιδες..ωστε να διαβαστει ανετα..(>.<);;*

#8 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2.573 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 01:02

Εγώ δεν τα έχω διαβάσει και ούτε πρόκειται.Βασικά γενικά δε διαβάζω βιβλία.Η τελευταία φορά που διάβασα βιβλίο ήταν πριν από 3 χρόνια αν θυμάμαι καλά τα οποία ήταν του Tolkien(τα διάβασα όλα σε 2 καλοκαίρια[Σιλμαρίλιον,Ατέλιωτες ιστορίες,Χόμπιτ,Άρχοντας των Δαχτυλιδιών]Είχα φάει τρελό κάψιμο διάβαζα 100-200 σελίδες τη μέρα.)

Δημοσιευμένη  εικόνα


#9 Psycho

Psycho

    #1 FMA fan

  • Members
  • 116 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 01:13

Τα διαβασα και τα ξανα διαβαζω τωρα εν αναμονη του 7ου (το οποιο θα παρω οταν βγει σε paperback, οποταν spoil the ending and die)

p.s. Even if you spoil it I don't really care but maybe others will.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#10 Matthew

Matthew

    Anime Amateur

  • Members
  • 88 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 01:26

Εμενα ο Harry Potter δεν μου αρε σει καθολου.
Δεν μου κινει το ενδιαφερον ρε αδελφε..

#11 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 07:38

Εμενα δε μου πολυαρεσουν γενικα τα βιβλια με ΤΟΣΗ φαντασια μεσα..με κουραζουν οταν τα διαβαζω γιατι πρεπει να καθομαι και να εικονοποιω ολα αυτα που περιγραφουν..ενω οι ταινιες του Harry Potter μου αρεσαν, γιατι απλα εβλεπα τι ηταν αυτο που περιγραφοταν...απο βιβλια προτιμω τα θριλερακια και αστυνομικου περιεχομενου...δεν νομιζω οτι τα βιβλια του Harry Potter θα μου κρατησουν το ενδιαφερον πανω απο δεκαλεπτο...
Δημοσιευμένη  εικόνα

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#12 Mateus

Mateus

    Otaku

  • Members
  • 86 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 12:56

Εγω διαβασα το 1 κι αυτο με το ζορι.Βεβαιως και μ'αρεσει(σαν ταινια) αλλα βαριεμαι το διαβασμα.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#13 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1.045 Δημοσιεύσεις:
  • Locationathens, greece

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 13:52

εντάξει δηλώνω φανατική του Harry Potter :hahaha::wooi2: και βασικά προτιμώ τα βιβλία
από τις ταινίες. Αν και οι ταινίες δεν με χαλάνε απλά στα βιβλία δεν κόβονται οι
λεπτομέρειες που καμιά φορά μπορεί να είναι και σημαντικές....

και ναι το έκανα και εγώ κράτηση και απο Δευτέρα θα πάω να το πάρω, βέβαια η αλήθεια είναι
ότι θα προτιμούσα να το διαβάσω μεταφρασμένο στα Ελληνικά(για λόγους καθαρά ευκολίας :P)
αλλά όταν έμαθα ότι στα Ελληνικά θα βγεί στις 3 Νοεμβρίου
ένιωσα κάπως έτσι > > :terror2: > > κοινός μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο.
Ποιός σοβαρός fan περιμένει 3μήνες+ την μετάφραση όταν έχει ήδη κυκλοφορήσει το original
στα Αγγλικά:P :P Και μια απορία που έχω: Πόσους μήνες θέλει ποια για να μεταφραστεί
ένα βιβλίο?! Εγώ μια φορά 3μήνες αναμονή τους βρίσκω υπεραρκετούς <<

rrmr.png


#14 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 16:46

ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!:hahaha::hahaha::hahaha:
Οπως είπα πρωι πρωι ήταν πια δικο μου,αλλα πριν λιγο γυρισα απο την Πατρα οπου πηγα για ψωνια,so...Αφου κανω πρωτα ένα μπανάκι θα αφεθω στο 7ο και θα κοπει η εξω επικοινωνια.:Blissfull::byejg9:

#15 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2007 - 18:22

Στα αγγλικά ή βγήκε η ελληνική μετάφραση και δεν το πήρα χαμπάρι?