Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ξιφομαχοι


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 September 2009 - 19:37

Αν και ο Zoro ειναι ο αγαπημενος μου απο το One Piece θα πω Kenshin γιατι Kuzu Ryu Sen + Amakakeru Ryu no Hirameki = Bye Bye.....

#62 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 13 September 2009 - 22:18

Καμια αναφορα για Kanda απο D.Gray-man δεν βλεπω αρα να υποθεσω οτι δεν εχει καμια ευκαιρια να βγει ζωντανος απο ολους αυτους που αναφεραται παραπανω.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#63 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 13 September 2009 - 22:49

Kenshin φυσικα. Και μονο το οτι ηταν υπαρκτο προσωπο, εστω και οχι 100% οπως στο ανιμε του δινει εξτρα κυρος. Και σιγα πια με τον Ζορο (μεχρι και κλεμμενο ονομα εχει <<). Και εμενα μου αρεσει ο τυπος αλλα με τιποτα δεν τον νικαει τον Kenshin. Πεθανε και ξαναζωντανεψε! Εχει τεχνικη που διαστρεβλωνει τον χρονο! HELLO! Ειμαι αντικειμενικος οπως βλεπετε :himitsu::wis:

#64 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 September 2009 - 12:41

Kenshin φυσικα. Και μονο το οτι ηταν υπαρκτο προσωπο, εστω και οχι 100% οπως στο ανιμε του δινει εξτρα κυρος. Και σιγα πια με τον Ζορο (μεχρι και κλεμμενο ονομα εχει <<). Και εμενα μου αρεσει ο τυπος αλλα με τιποτα δεν τον νικαει τον Kenshin. Πεθανε και ξαναζωντανεψε! Εχει τεχνικη που διαστρεβλωνει τον χρονο! HELLO! Ειμαι αντικειμενικος οπως βλεπετε :himitsu::wis:


Ασε που μερικες επιθεσεις του Zoro ειναι κλεμμενες απο τον Kenshin.

#65 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 14 September 2009 - 19:28

Κι εμένα ο Kenshin είναι ο αγαπημένος μου. Και για τις τεχνικές, αλλά γιατί κυρίως γιατί σπάνια βλέπουμε πρωταγωνιστές shonen με τόσο βάθος στο χαρακτήρα και τόσο δυνατούς ταυτόχρονα.

Kenshin φυσικα. Και μονο το οτι ηταν υπαρκτο προσωπο, εστω και οχι 100% οπως στο ανιμε του δινει εξτρα κυρος.


Στην πραγματικότητα, ο δημιουργός τον είχε απλά βασίσει σε ένα πραγματικό πρόσωπο με το οποίο όμως έχει ελάχιστη σχέση. Ο μόνος από τους κεντρικούς χαρακτήρες της σειράς που ήταν υπαρκτό πρόσωπο είναι ο Saito.

15fkk04.jpg


#66 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 September 2009 - 22:01

Kawakami Gensai λεγανε τον ανθρωπο στο οποιο ηταν βασισμενος ο χαρακτηρας Kenshin. Επισεις υπαρκτα προσωπα ηταν και ο Saito Maya-Chan αλλα και ο Okita.


#67 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 15 September 2009 - 15:09

Kawakami Gensai λεγανε τον ανθρωπο στο οποιο ηταν βασισμενος ο χαρακτηρας Kenshin. Επισεις υπαρκτα προσωπα ηταν και ο Saito Maya-Chan αλλα και ο Okita.


Το ξέρω, είχε διάφορες πληροφορίες γι αυτόν στον πρώτο τόμο του manga. Το Saito τον ανέφερα κι εγώ ενώ τον Okita όχι, από τη μια γιατί αναφερόμουν σε βασικούς χαρακτήρες κι από την άλλη γιατί αν τον ανέφερα θα έπρεπε να πω και τον Okubo και ένα σωρό άλλους πραγματικούς πολιτικούς, ιμπεριαλιστές και shinsengumi που κάνουν cameo εμφανίσεις εκεί μέσα. :deadga6:

15fkk04.jpg


#68 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 22 September 2009 - 15:41

Zoro. Να μην ξεχναμε οτι θα γινει ο καλυτερος ξιφομαχος στον κοσμο. (δεν ξερω γιατι αλλα στα αγγλικα μου ακουγεται πολυ καλυτερα)

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#69 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 22 September 2009 - 18:01

Kenshin, Περα απο τρελο skill ηταν και ενας απο τους καλυτερους χαρκηρες σε shounen, αν οχι ο καλυτερος.

qzMHWHd.png


#70 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 22 September 2009 - 21:56

Kenshin, Περα απο τρελο skill ηταν και ενας απο τους καλυτερους χαρκηρες σε shounen, αν οχι ο καλυτερος.


I agree with the big guy :congrats:.
+1:bath:

Kenshin is the law:nod:

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#71 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 24 September 2009 - 12:20

Eιμαι αναμεσα σε Kenshin και Gintoki. Ο kenshin ειναι γλυκας, ευγενικος και χειριζεται αριστα το σπαθι του. Επισης ειναι προτυπο καλου χαρακτηρα. Respect.
Τον Gintoki τον παω γιατι ειναι Gintoki ΧD. Eνας σαμουραι με υπογλυκαιμια που εχασε την δουλεια του και τωρα εργαζεται σαν ιδιωτικος πρακτορας. Τους εχει ολους στο χεσιμο και δεν κολωνει πουθενα. Αλλα οταν χρειαζεται, βγαινει απο το "καμενος" mode και γινεται σαμουραι της προκοπης. Το καλυτερο χαρακτηριστικο πανω του παντως ειναι αυτη η ιδιαιτερη φιλοσοφια που εχει αναπτυξει.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#72 S.T.P.K.

S.T.P.K.

    .

  • Members
  • 156 posts

Posted 14 November 2009 - 21:43

asura,kyouturyu one mist silver ichibugun και αντε γεια

ο μονος που δεν θα εχανε ειναι o mihawk που δεν νομιζω να τον εχει αλλος ξιφομαχος...απλα σκεφτηκε οτι σε λιγοτερο απο κλασματα του δευτερολεπτου εκανε κομματια ενα ολοκληρο καραβι και οχι απο τα μικρα...

#73 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 15 November 2009 - 00:04

Posted Image

Tiger-stock-blog-header.jpg


#74 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 15 November 2009 - 19:53

OMFG! Ο Kenshin έγινε bishie! :oo:

Σε λατρευωωωω :joyful:

15fkk04.jpg