Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Περίεργη Δημοσίευση


  • This topic is locked This topic is locked
424 replies to this topic

#16 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 16 July 2007 - 14:52

Καλησπέρα και από εμένα και συνχςρέστεμαι για την τραγική ορθογραφία μου

Το συγκεκριμένο άτομο το γνώρισα κάποτε προσωπικά και μπορώ με σιγουριά να πώ ότι αυτή την φορά ξεπέρασε το εαυτό του είχα ακούσει δίαφορα από το στόμα του αλλά πρώτη φορά βλέπω τις παπαρολογίες του να παίνουν και σε εφημερίδα και πραγματικά τρομάζω μόνο και μόνο που σκεύτομαι τον λόγο που μπορεί να το έκανε αυτό το θέμα όμως είναι ότι το καραγκιοζιλίκι πολοί αγάπησαν τον καραγκιόζη ουδείς......

#17 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 16 July 2007 - 14:58

Μάλλον για πολύ μεγάλο ψέμα το όλο άρθο, έψαξα λίγο στο anidb και βρήκα τα εξής

για το DN2 (έκανα αναζήτηση με DN για να είμαι πιο σίγουρος) τα αποτελέσματα:

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=animelist&adb.search=dn&do.search=search

για το Death Brigate δεν βρήκα τίποτα.

Όταν εννοούσε το DN2, μήπως εννούσε το Death Note 2;;;;;;;;; :P:P:P:P:P:P
Posted Image

#18 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 16 July 2007 - 15:07

Όταν εννοούσε το DN2, μήπως εννούσε το Death Note 2;;;;;;;;; :P:P:P:P:P:P



Λές ποιός ξέρει ένας δημιουργός του επιπέδου του μπόρει να έχει κάνει κάτι στο death note έτσι δεν έιναι :wooi2:

#19 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 16 July 2007 - 15:14

Τς τς άπιστοι

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=81

Απλά το anidb έχει βάλει ένα a παραπάνω :hahaha:
rsrGbGx.gif

#20 MoonCHilde

MoonCHilde

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 16 July 2007 - 15:17

Να πιο άνιμε μου θύμιζε το DN2 :P

#21 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 16 July 2007 - 15:23

Ναι μωρέ το παρεξηγήσαμε το καημένο το παιδί το έχει πει και ο ψυχιατρός του (ποιός ψυχίατρος ?αυτος στον οποίο θα έπρεπε να πηγένει) ότι έχει ένα μικρό πρόβλημα στη ορθογραφία δεν είναι βλαμένος απλά δισλεκτικός.....

#22 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 16 July 2007 - 15:23

Λές ποιός ξέρει ένας δημιουργός του επιπέδου του μπόρει να έχει κάνει κάτι στο death note έτσι δεν έιναι :wooi2:



Το παρεξηγήσατε το παιδί. Ιδού και περισσότερες πληροφορίες για το άτομό του για όποιον ενδιαφέρεται:

Tsugumi OOBA - Anime News Network




....

φυσικά αστειευόμαστε εδώ... :P
μην πάθει κανένας αποπληξία, να τον προλάβουμε βρε παιδί μου... :L
Bai-bee! :byejg9:

#23 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 16 July 2007 - 15:54

:puke::puke::puke:

WTF?????? Τι με κανατε και διαβασα... και να ειχα απλα ανακαλυψει το αρθρο χωρις να με προειδοποιησει καποιος, την ιδια αντιδραση θα ειχα...

Ο τυπος κερδισε 4 βραβεια σε μια εκδηλωση που απλα δεν υπαρχει, για ανιμε που οχι μονο δεν υπαρχουν αλλα και που να υπηρχαν θα ηταν κακογουστα. Και φυσικα ολο το αρθρο ειναι απιστευτα κακογραμμενο χωρις να εχει εστω και μια προταση με λιγη αληθοφανεια...

Οσο σκεφτομαι οτι αυτος που εγραψε το αρθρο, πληρωθηκε για αυτο...

:mador2::mador2::madtodeath::madtodeath:
Posted Image

#24 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 16 July 2007 - 16:25

προσωπικα ειμαι σίγουρος ότι το έχει γράψει μόνος του .......

και μην ξεχνάμαι ότι το άρθρο είναι ανυπόγραφο .....

#25 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 16 July 2007 - 17:15

τώρα το σηκώνει το ξεφτυλίκι η κωλοφυλλάδα τους :burningbe3::burningbe3::burningbe3:

παιδάκια μπορώ να στείλω γράμμα με κράξιμο - το έχω κάνει άπειρες φορές στον ελληνικό ο-θεός-να-τον-κάνει τύπο, με αποτέλεσμα 9 στις 10 φορές να με γειώσουν, και γιατί όχι και τώρα, αλλά anyway.

να στείλω? έχω και επικά νεύρα σήμερα, θα φάνε καλά
:madtodeath::madtodeath::madtodeath::madtodeath::madtodeath:

ωρέ έντιτ: η μαμά μου πάντα ήθελε να με κάνει μπαλαρίνα. καλοί συντάκτες του ποντικιού, θα γράψετε και για 'μενα ένα άρθρο που να λέει ότι κέρδισα το παγκόσμιο βραβείο καποέιρα και χόρεψα την λίμνη των παπιών ενώπιον του Πάπα Βενεδίκτου και 18 καρδιναλίων να το δει η μαμά μου να χαρεί???.....

Καταγγέλω τα ρεζιλίκια αυτής της χώρας. ΡΕ ΟΥΣΤ.

Posted Image


#26 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 16 July 2007 - 17:42

χόρεψα την λίμνη των παπιών ενώπιον του Πάπα Βενεδίκτου και 18 καρδιναλίων να το δει η μαμά μου να χαρεί???.....

Σιγά μην την χόρεψες και μπροστά στον ... Phantom Duck!!!:hahaha:(την δική μας πάπια:bleh:)
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#27 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 16 July 2007 - 17:46

τώρα το σηκώνει το ξεφτυλίκι η κωλοφυλλάδα τους :burningbe3::burningbe3::burningbe3:

παιδάκια μπορώ να στείλω γράμμα με κράξιμο - το έχω κάνει άπειρες φορές στον ελληνικό ο-θεός-να-τον-κάνει τύπο, με αποτέλεσμα 9 στις 10 φορές να με γειώσουν, και γιατί όχι και τώρα, αλλά anyway.

να στείλω? έχω και επικά νεύρα σήμερα, θα φάνε καλά
:madtodeath::madtodeath::madtodeath::madtodeath::madtodeath:

.


Δεν είναι και κακή ιδέα να κράξουμε το ποντίκι ομαδικά αλλά αναροτιέμαι η Ιαπωνική πρεσβεία τι έχει να πει για το συγκεκριμένο άρθρο?

#28 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 16 July 2007 - 17:51

Σιγά μην ασχοληθεί η Ιαπωνική πρεσβεία με το κάθε καημένο άρθρο που κυκλοφορεί...
phmava.php

#29 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 16 July 2007 - 18:33

Σιγά μην ασχοληθεί η Ιαπωνική πρεσβεία με το κάθε καημένο άρθρο που κυκλοφορεί...


μπορεί να ασχοληθεί μόνο και μόνο για τα σχόλια περί σοβινισμού κτλ.

αυτό μπορεί και να τους ενοχλήσει

#30 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 16 July 2007 - 18:51

Ηρεμία ρε σεις, Το Ποντίκι είναι σατυρική εφημερίδα, μήπως κάποιος άκουσε τις περίφημες ιστορίες που αναφέρει η Tomodachi και απλά είπε να πετάξει μία μέσα στη εφημερίδα [καλά μη βαράτε ρε, λέμε τώρα :wis:] Να ήταν σε καμία από τις "έγκριτες" εφημερίδες [το ΣουΚου μοιράζω τσόντες και ΝτιΒιΝτι :puke:] να ρίχναμε κανά mail. Ισως να στείλουμε κανένα που να ρωτάμε ευγενέστατα [σε αντίθεση με τον ποταμό υβρεολογίου που ίσως στείλει η Glastenen, κρίνοντας από το πλήθος των αιμοσταγών emoticon στο προηγούμενο ποστ της :hahaha:] και να μας πούν μερί τίνος πρόκειτε.

ps: Fafner sucks :himitsu:
rsrGbGx.gif