Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Simpsons the movie


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 15 July 2007 - 22:10

Όταν πριν καιρό είχα πάει να δω στους κιν/φους το The Host είχε πάρει το μάτι μου μια διαφημιστική αφίσα για ταινία των Simsons. Kαι χθες που πήγα -στον ίδιο κιν/φο - να δω τους Transformers -φάση είχε- παίχτηκε και trailer για την εν λόγω ταινία η οποία θα παιχτεί στα τέλη Ιουλίου. Ιδού κι ένα πανέξυπνο trailer του στο YouTube:
YouTube - Simsons movie 2-D trailer

Αυτά είναι: ενώ άλλα στούντιο βγάζουν 3D cartoons χωρίς έμπνευση ή αποτυχημένες μεταφορές παλιών comics/cartoons σε ταινίες με αληθινούς ηθοποιούς η ταινία Simsons ήρθε να κάνει την διαφορά επιμένωντας στο κλασσικό 2D στυλ. Oh, yeah! :riiight:

Aνυπομονώ να βγει πως και πως.

( Simpsons Movie )

#2 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 16 July 2007 - 11:21

Έχει να πέσει τρομερό γέλιο,αν και δεν πιστεύω ότι θα είναι τόσο επιτυχημένο όσο ας πούμε ήταν το South Park:Bigger,longer & uncut.Σίγουρα όμως έχει ενδιαφέρον.
Posted Image

#3 mizuiroElk

mizuiroElk

    Anime Amateur

  • Members
  • 71 posts

Posted 16 July 2007 - 12:28

Omg το trailer είναι brilliance xD
Posted ImagePosted Image

#4 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 30 July 2007 - 23:27

Παγκόσμια πρεμιέρα και πράσινα άλογα: στις 30 Αυγούστου θα παιχτεί στους ελληνικούς κιν/φους ( The Simpsons Movie (2007) ). :erk: Δηλαδή, τσάμπα περίμενα σαν τον καραγκιόζη τόσο καιρό να την δω με τους φίλους μου στα τέλη Ιουλίου; Και μετά σου λένε "Η πειρατεία σκοτώνει την βιομηχανία" (Αναφέρομαι στην παράνομη διανομή ταινιών μέσω internet όσο αυτές παίζονται στους κιν/φους). Ήδη τα torrent sites έχουν γεμίσει κοπιές της ταινίας. Δυστυχώς με βλέπω να την κάνω την αμαρτία μου...(δηλαδή, να την κατεβάσω). Κι άμα με το καλό βγει στους κιν/φους θα πάω να την δω ξανά.

#5 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 31 July 2007 - 07:56

Αφου τα παιδακια ειναι στις παραλιες με τα κουβαδακια τους βρε...
Πρεπει να σκεφτεις και εσυ σαν Ελληνας Διανομεας ταινιων...

Παντως, ελπιζω να εχει ασχοληθει πολυ ο Matt Groening με την ταινια. Μονο ετσι θα βγει καλη. Γιατι οπως ειναι γνωστο οταν εγκατελειψε την σειρα για να ασχοληθει με το Futurama, οι Simpsons πηραν την κατω βολτα..

(Προσωπικα θα ηθελα μια Futurama ταινια περισσοτερο..)

:wooi2::wooi2:
Posted Image

#6 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 31 July 2007 - 09:18

Κρίμα, και εγώ περίμενα πως και πως την ταινία. Τι να κάνουμε, θα περιμένουμε !

(Προσωπικα θα ηθελα μια Futurama ταινια περισσοτερο..)

:wooi2::wooi2:

Και εγώ, μιας και το Futurama μου αρέσει πολύ περισσότερο από τους Simpsons :nod:

E5VV38U.jpg


#7 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 31 July 2007 - 09:29

I will be there!

Bart: Let's see what's on TV.
Lisa: The Itchy & Scratchy show. Just think this series is so old and still is so good.
... αλλάζουν κανάλι και δεν έχει τίποτα άλλο στην τηλεόραση.
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#8 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 July 2007 - 09:33

στο σινεμα θα ειναι στα Ελληνικά μήπως;

#9 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 31 July 2007 - 10:08

στο σινεμα θα ειναι στα Ελληνικά μήπως;


Αυτό δεν θέλω να το σκέφτομαι ούτε και να το δώ να γίνεται, mercy!
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#10 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 31 July 2007 - 15:28

Όχι, ρε συ! Σιγά μην το 'χουν στα ελληνικά! Αυτό θα το έκαναν μόνο αν ήταν κανα παιδικό cartoon. Aλλά και σ' αυτήν την περίπτωση, στις προβολές των 11 τα παίζουν με υπότιτλους (έτσι είδα, ευτυχώς, το Κινούμενο Κάστρο στους κιν/φους επειδή στην συνέχεια που βγήκε το DVD πήρα και μια μικρή γεύση από την απαίσια ελληνική μεταγλώττιση).

#11 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 31 July 2007 - 15:35

One more trailer
Youtube Video


Spider pig! spider pig!
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#12 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 July 2007 - 22:58

στο σινεμα θα ειναι στα Ελληνικά μήπως;


E ρε Μπιμπίλας που θα πέσει:hahaha:
Προβλέπονται επικές καταστάσεις σε περίπτωση που υπάρξει τέτοια κόπια :burningbe3:

Τώρα για σινεμά δε με βλέπω, κανά torrent ποιο πιθανό :yawn2:

#13 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 05 August 2007 - 12:28

Δειτε πως θα μοιάζατε αν παίζατε στην σειρά Simpsonize Me
Το μονο που χρειάζεται ειναι μια φωτογραφία σας :D
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#14 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 03 September 2007 - 11:51

Χθες πήγα και το είδα και μου φάνηκε ακόμα πιο αστεία απ' ότι περίμενα. Ακόμα κι αν δεν είστε φανατικός των Simpsons και θέλετε να δείτε μια καλή κωμωδία σας το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Πατήστε και το κουμπί spoiler για να δείτε τους guest star celebrities της ταινίας:
Spoiler:


Όχι, ρε συ! Σιγά μην το 'χουν στα ελληνικά! Αυτό θα το έκαναν μόνο αν ήταν κανα παιδικό cartoon.

Tι 'θελα και μίλησα! Όταν πήγα στο site των cinema Odeon να δω τι ώρες παίζουν την ταινία είχαν και προβολές με την μεταγλωτισμένη έκδοση. Έλεος! Κι όταν ρώτησαν στο ταμείο εμένα και τον Phantom αν θέλαμε να το δούμε μεταγλωτισμένο είπαμε "Όχι, βέβαια!".

Εννοείται οι περισσότερες προβολές ήταν με τις αμερικάνικες φωνές.