Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ποια ανιμε σειρα γραφατε στο video?


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#16 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 27 July 2007 - 01:03

Μου φαινεται παντως πως ενα-δυο επεισοδια από το Ribbon Knight πρεπει να τα ειχαμε σε κασσεττα.

Καλά, πόσο χάλια μνήμη έχω και είχα ξεχάσει ότι είχα γράψει κι άλλα anime πέραν των πασίγνωστων -για τότε- Jumaru και Kabamaru; Aν κι είχα γράψει μόνο μια κασσέτα με το Ribbon Knight είχα λιώσει. Όπως επίσης και μ' άλλα anime της εποχής (που επίσης είχα γράψει σε κασσέτα) όπως το Step June (το 'γραψα σωστά;). Bλακεία μου που τότε δεν είχα γράψει μια ταινία Getta Robot που 'χα νοικιάσει.

Πρόσφατα σ' ένα κατάστημα με παλιές βιντεοκασσέτες στην Ομόνοια (του οποίου ποτέ δεν θυμόμουν τ' όνομά του) είχα πετύχει κασσέτες Candy-Candy.

#17 Serina

Serina

    Elfen Lied Freak!

  • Members
  • 63 posts

Posted 27 July 2007 - 13:04

Εγώ έγραφα........ :hmmm:

Kabamaru θυμάμαι...

Α, ναι! Και Digimon!:hihi2:

#18 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 July 2007 - 13:26

Μάλλον κανά transformer ή κανά HE-MAN, anime μάλλον κανένα, αααααααααα το Μόγλη :nosey:

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1428

#19 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 17 August 2007 - 17:48

εγραφα dragonball και sailor moon και πιο παλια ειχα και επεισοδια απο το SUPER MARIO!!!!Τα βρηκα τωρα προσφατα εκει σε κατι παλιες κασετες και τα ειδα ολα!!!ΗΑΗΑΗΑ ΑΧΧ αναμνυσεις!!
KORE DE OWARI DA!!

#20 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 19 August 2007 - 16:19

:uhh:Καμμία
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#21 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 22 August 2007 - 14:32

εγραφα one piece kai yugioh

#22 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 22 August 2007 - 16:55

Λοιπον τον Ντρεικ τοτε... το ειχα μισησει... το τρειλερ του Αλτερ ηταν τοσο ελεινο και τρισαθλιο που δεν ηθελα καν να ακουω για αυτο... το μονο που εγραφα εκεινη την εποχη ηταν το dragonball μονο ενας φιλος μου το εγραφε το ντρεικ και ηρθε θυμαμαι μια μερα και μου λεει θα το δεις !!! ειχε μια βιντεοκασετα με ολη τη σαγκα με τους ψαρανθρωπους τοτε,... αν και μου αρεσε και αλλαξα καπως γνωμη δεν πορωθηκα... μεχρι να μαθω φετος πως αυτο το ανιμε λεγεται one piece και πως υπαρχει μια σαγκα που ακουει στο ονομα ΑΡΑΜΠΑΣΤΑ...
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#23 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 23 August 2007 - 02:05

το one piece ειναι το αγαπημενο μου αλα δεν μπορουσα να το γραψω γιατι ειχε χαλασει το video^^!λολ

πιστευω επησης οτι ειναι το καλυτερο μεταφραστικα σε ελληνικα ανιμε!!ακομα και αν ο τιτλος παραπεμπει σε τηλεθεατες προσκοπακια!!

υγ(μην τολμησει κανεις και μου θηξει το one piece μου!!!)

απλα θεικο!!!!^^εμενα μου αρεσε παραπολυ και το τραγουδι που ειχαν φτιαξει για το ost το χω στο κινητο!!το ακουω και μου φτιαχνει τη διαθεση!!μαρεσει πολυ περισσοτερο απο το ιαπωνικο σε θεμα στιχων ειδικα!!

(ελατε σε μια περιπετεια δυνατηηη!με τον ντρεηκ και τους φιλους του μαζιιι!ΝΤΡΕΗΚ!!θαλασσες και κυματα σε πλοιο πειρατικο ολοι θα διασχισουμε με φιλο τον καιρο ωτρεηκ ο καπετανιος μας σημαια πειρατικηηηη!ο στοχος μας να φτασουμε στην κοκκινη γραμμη!τους κακους να νηκαμε να νηκαμε στη στιγμη με μυαλο και με δυναμη μαζιιιι ΚΑΠΕΤΑΝΙΕ ΝΤΡΕΗΚ!!!Στο κυνηγι του θυσαυρου παμε τωρα παιδιααα το καραβι πλεει σε αγνωστα νερααα μα ο ντρεηκ δε φοβαται ειναι τολμηροος ντρεηκ ντρεηκ ντρεεεεεεεεεεεεεΕΕΗΚ!!!

και το dball ειχε ωραιο ost!!

(πρεπει και μπορω και στον ουρανο να σα νακαλυψω dbaaall! πρεπει και μπορω ψαχνω να σας βρω στα δυο μου χερια αθριο θα σας κρατωωωω!στις κρυφες σπηλιες των χαμενων καιρων στα παλατια των ουρανων ψαχνω να σας βρωωωω!στης αληθειας τα ποταμια dbaaal στου μυστηριου τα πλωκαμια dbaaal ταξιδευω και σας ψαχνω dbaaal οοολ ο ο οο οολ!σας ζητω dbaaaal ψαχνω και θα σας βρωωω ωω!παω παω παω παω παω περα, γυρω απ τον πλανητη γυριζω τρελα ελα ελα ελα και συ στα λιβαδια του αγνωστου που μας προκαλειιι!πρεπει και μπορω...)
KORE DE OWARI DA!!

#24 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 23 August 2007 - 18:57

Ποσο χρονων εισαι αληθεια?

οπως και να χει το onepiece ειναι μακραν το καλυτερο ανιμε...

α και κατι ακομα...

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΨΑΡΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΨΑΡΑΝΘΡΩΠΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΛΕΦΤΑ!!!
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#25 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 24 August 2007 - 04:39

Ποσο χρονων εισαι αληθεια?

οπως και να χει το onepiece ειναι μακραν το καλυτερο ανιμε...

α και κατι ακομα...

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΨΑΡΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΨΑΡΑΝΘΡΩΠΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΛΕΦΤΑ!!!


το οτι πολλες φορες με πιανει το παραλλυρημα του παραλογου δεν εχει να κανει με την ηλεικια μου και με την ορημωτητα μου!!

απλος μου αρεσει παραπολυ το τραγουδι του one piece στα ελληνικα!και αν σε πολλους φαινεται παιδικο εμενα με ενθουσιαζει και μου φτιαχνει τη διαθεση!^^επησης μου αρεσει και το ost απο το dball στα ελληνικα!

ειμαι 20 χρονων και οταν φτασω 100(γιατι τουλαχιστον μεχρι εκει σκοπευω να φτασω...) ακομα θα βλεπω ανιμε και θα διαβαζω μανγκα και θα συνεχιζω να ζωγραφιζω γιατι περναω καλα με αυτο!!και φυσικα θα ακουω ανιμε μουσικη!!

και για το one piece εχω να πω πως με εκφραζει απολυτα γιατι ειναι εξυπνο εχει περιφανεια και τα κοτσια να πηγαινει αντιθετα στο ρευμα και να καταφερνει το αδυνατο!!ειναι το αγαπημενο μου μανγκα γιατι με κανει ακομα πιο πολυ να θελω να εχω ονειρα και στοχους!c u
ελπιζω να σε καλυψα!!^^
KORE DE OWARI DA!!

#26 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 02 September 2007 - 00:06

candy-candy,thundercats (βασικα το εκανε η μανα μου γιατι ημουν πολυ πιτσιρικι)
και "φυσικα" dragonball-dragonball z.
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#27 MANOS

MANOS

    Anime Amateur

  • Members
  • 121 posts

Posted 02 September 2007 - 09:37

Μάλλον κανά transformer ή κανά HE-MAN, anime μάλλον κανένα, αααααααααα το Μόγλη :nosey:

Τα Transformers είναι anime.

#28 Death_note

Death_note

    Biggest Fan.........

  • Members
  • 22 posts

Posted 09 September 2007 - 03:08

Kabamaru for ever & Ulysses 31 for ever and ever ever ever ever!έβαζα την μαμά k m τα έγραφε

:blingeye2:Έτσι έχουν γίνει τα ματάκια μου απο τα πολλά anime.............

#29 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 11 September 2007 - 10:43

Sailor Moon, Pokemon, digimon, yugioh, dragonball, card captor sakura (Νικη :P) Μερικα one piece μερικα gundam μερικα hamtaro στρουμφακια απο τα παλια τις ερτ1 που μου τα κλεψανε ελεος! και πολλες απο τις σειρες της ντισνει και πολλα που δεν θυμαμαι εχω πολλες κασσετες :S αλλα δυστυχως αρχησα να γράφω αργα και να φανταστήτε την γκαντεμια μου sailor moon απο ant1 μονο ενα επεισοδιο προλαβα να γραψω γιατι ήταν το τελευταίο που εδειξε σνιφ σνιφ :(((:bahhh: Εγω ειμαι εδω για να κλεινω τις πορτες ο πολεμος δεν ειναι αυτο που πιστευω, καντο ειπα :fromabove: ααα τορνομεεε απελπισιαααα


Ps. Εγώ το λάτρεψα το Ντρεικ τοσο που δεν αντεκσα να δω το One Piece στα ιαπωνικα, χωρισ πλάκα το εννοω δεν το αντεξα :S θελω το Ντρειιιιικ μου πισωωωωωωω μας αφησαν στο καλυτερο τα κτηνοι του alter :burningbe3::erk:

Posted Image


#30 Barret

Barret

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 11 September 2007 - 13:07

Kabamaru για πάντα...Μακαρονάδα
Πω πω τώρα με βάλατε να ψάχνω τις αρχαίες κασέτες μου
If u need Help dont call for me!!!