Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

System of a Down !!!


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#31 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 09 January 2007 - 14:55

Κατ'αρχάς, λογικό είναι σε κάποιους να αρέσουν και σε κάποιους άλλους όχι. Αυτό που σίγουρα δεν μπορεί να αμφισβητήσει κανείς είναι ότι αντικειμενικά έχουν επιτύχει και έχουν καταφέρει να έχουν μια συνέπεια στην μουσική τους καριέρα. Όσο για τους στίχους τους, να πω ότι δεν είναι πολιτικοί μόνο και μόνο για να πουλήσουν. Οι περισσότεροι απ'αυτούς είναι ακτιβιστές και δεν κάθονται από τον καναπέ τους να σχολιάζουνε. Αυτό που τους διαφοροποιεί σίγουρα από πολλά συγκροτήματα είναι ότι έχουν ένα καθαρά χαρακτηριστικό και προσωπικό ήχο. Σχετικά με τον Malakian, είναι με διαφορά ο πιο δύστροπος και το πιο μεγάλο ψώνιο της μπάντας. Επίσης έχω προσέξει ότι την μεγαλύτερη δουλειά την κάνουν ο ντράμερ και ο μπασίστας τους. Βρείτε Live βιντεάκια και θα καταλάβετε τι εννοώ, μπορεί να μην φαίνονται αλλά χωρις αυτούς ο Malakian και ο κάθε Malakian δεν θα ήταν κάτι σπουδαίο. Όσο για τον Tankian, είναι με διαφορά ο πιο πολιτικά ενεργός κι αυτός που έχει δοκιμάσει κι αλλού επιτυχώς τις καλλιτεχνικές του ιδέες, π.χ. ο δίσκος Serart. Αν δεν τον έχετε ακούσει ψάξτε τον και βρείτε τον, αν θέλετε να ακούσετε κάτι διαφορετικό από ένα μέλος της μπάντας των SOAD. Υπάρχουν βέβαια κι άλλα συγκροτήματα πολύ πιο πολιτικά ενεργά, δεν έιναι και η τελευταία λέξη του ακτιβισμου σε καμία περίπτωση οι SOAD, π.χ. οι Chumbawamba

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#32 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 09 January 2007 - 15:03

Όσο για το αν διαλύονται πρέπει να είναι τρίχες κατσαρές. Τώρα μόλις τελειώσανε ένα project-ντοκυμαντέρ, που λέγεται Screamers, θα έχει την μουσική τους, και θα είναι αφιερωμένο στις σφαγές των Αρμενιών και σε όλους γενικά τους λαούς που υποφέρουν ή υπέφεραν από παρόμοιες καταστάσεις

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#33 Dr.ApE

Dr.ApE

    SufferGenius

  • Members
  • 119 posts

Posted 24 February 2007 - 19:09

Προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ 2 τραγούδια τους 1.Chop Suey
2.Lonely Day:respect::respect:

Spoiler: One Piece Crew

-It's the first day of the rest of your life...


#34 Ichimaru Gin

Ichimaru Gin

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 24 February 2007 - 22:48

Ενα ωραιο νεο το ξερετε?το σθγκορτημα δεν διαλυθηκε απλα ξεκιμησαν τα σολα κ ο καθενας να κοιταει την ζωη τ

#35 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 25 February 2007 - 02:31

έγω έμαθα οτι διαλύθηκαν..
προσωπικά αυτό το συγκρότημα μου μαμαει τα εσώψυχα και μου δίνει δύναμη και ελπίδα..

#36 Ichimaru Gin

Ichimaru Gin

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 25 February 2007 - 10:56

Οριστε απο το επισημο Forum των System Of A Down:

System of a Down are on hiatus. This does not mean that they have split up, quite the opposite. It just means they are not currently touring or recording as a band at the moment.

As such, they will not be able to tour your country, so there is no point in asking.

Daron is working on a solo project called Scars on Broadway.
http://en.wikipedia.org/wiki/Scars_on_Broadway
http://www.myspace.com/scarsonbroadway

Serj is working on his own solo material and continuing work on his record lable.
http://www.serjicalstrike.com/

Shavo is working in a band called Achozen.
http://www.myspace.com/achozen

John is opening his own comic business.
http://www.torpedocomics.com/

It is worth noting that on a recent appearance on Loveline, John and Shavo let it be known that three of the band, minus Serj, have been getting together for "jam sessions". This should fill you guys with hope for the future.

Also, check out the movie Screamers for some band action.
http://www.screamersmovie.com/

Take care,
~invetro


Spoiler:


#37 Spirosgod

Spirosgod

    Anime Dreamer

  • Members
  • 13 posts

Posted 07 February 2008 - 23:13

1)ναι μου αρέσουν είναι από τους καλλίτερους!!!
GT???Μου αρέσει αυτή η τρελα στα τραγούδια τους...(δηλαδή σε αυτά που υπάρχει)
η και η ταχύτητα στο αγαπημένο μου τραγούδι το chop suey (τα λόγια τα λέει πολλή γρήγορα!):head:
Posted Image
Neko fun

knightfight
player

L2 gold player

#38 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 08 February 2008 - 09:19

Ωραίο συγκρότημα ήταν...
Ο Serj Tankian (main τραγουδιστής) έχει κάνει το solo album του, ενώ ο άλλος (του οποίου το όνομα μου διαφεύγει) ετοιμάζει νέο group.

#39 keetharesh

keetharesh

    Θρας Τζαζ Ασασιν

  • Members
  • 43 posts

Posted 08 February 2008 - 12:43

θενκς Σοφια.
Posted Image

#40 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 08 February 2008 - 15:46

Ωραίο συγκρότημα ήταν...
Ο Serj Tankian (main τραγουδιστής) έχει κάνει το solo album του, ενώ ο άλλος (του οποίου το όνομα μου διαφεύγει) ετοιμάζει νέο group.


Υπάρχουν 3 ακόμη.Να υποθέσω ότι ενοείς τον Malakian?
Posted Image

Έχω περιέργεια να δώ τι θα κάνει μιάς και ακούει και γουστάρει 666+ διαφορετικά πράγματα.Μάλλον κάτι τρελό θα είναι.

Μια άποψη που είχα πάντα.Κύριες επιροές στους System of a down:

Faith No More
Dead Kenndys
Public Enemy
Posted Image

#41 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 08 February 2008 - 16:46

Κύριες επιροές στους System of a down:

Faith No More


αυτοί αρκούν


το σολο του Τανκιαν μεγάλο σι ντι (όχι σε μέγεθος)
να το κατευασ...αγοράσετε όλοι :wis:

#42 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 08 February 2008 - 16:55

ναι τον Malakian (lol) εννοώ... Είχα διαβάσει στο Μetal Hammer ότι ετοιμάζει νέα μπάντα, έλεγε και το όνομα μάλιστα, αλλά έχω μια απώλεια μνήμης αυτή τη στιγμή!
To album του Tankian λέγεται "Elect The Dead" και ο ήχος είναι σαφώς πιο "soft" από την εποχή των System... Χαρακτηριστικά τραγούδια: "Lie Lie Lie", "Empty Walls"

#43 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 08 February 2008 - 17:02

Scars on Broadway?

Posted Image


#44 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 08 February 2008 - 17:50

νομίζω πως είναι σωστό αυτό που λες Dxs

#45 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 16 July 2008 - 20:36

Μηπως ξερει κανεις τι σημαινει B.Y.O.B;;;;;;;;;;