Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

System of a Down !!!


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#16 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 13 June 2006 - 13:00

όταν σταματήσουμε να βάζουμε ταμπέλες στη μουσική τότε μόνο να κερδίσουμε πράγματα μπορούμε...

αν εγώ σαν maiden-ας έλεγα ότι το nu-metal και ό,τι μπαίνει από κάτω του είναι χάλια και δεν αξίζει να ασχοληθώ τότε θα είχα χάσει αρκετά καλά συγκροτήματα..

οι SOAD δεν είναι nu metal , παίζουν μια μουσική που αυτοί γουστάρουν και δε μπαίνει εύκολα σε κατηγορία... έχει από μελωδικές γραμμές μέχρι άγρια χωσίματα με όλα τα ενδιάμεσα στάδια. Προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ οι δουλειές τους και τα άλμπουμ mesmerize/hypnotize ήταν σούπερ για τα δικά μου δεδομένα...

#17 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 11 July 2006 - 23:37

Ta palikaria pane apo to kalo sto kalitero tous paw poli san sigkrotima kai exoun gamati mousiki an eisai fan tou eidous tous

#18 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 16 July 2006 - 01:34

ta paidia(S.O.A.D) einai poli kali exoun etsi arketoutsika kala komatia ta opia omos g@m@n3 stin kirioleksia mono kako einai oti exoun statiko, sta8ero ixo kai stirizontai se enan ki8arista o opios o kaimenos o daron bgazei to 90%ton tragoudion exoun dinato ixo kai kalo 8eloun ligo psisimo sti douleia kai alagi ligo tou ixo to kalo einai oti to teleutaio to pirane idisi kai sto kainourgio to cd kanane mia kapia alagi kai to sigouro kai fisiko einai oti betionontaikali arxi kai kali sinexia sta palikaria!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#19 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 17 July 2006 - 09:56

λοιπον εγω πριν (πολυυυυ)καιρο ακουγα λιγο
αλλα τωρα ουτε να τους ακουσω δεν μπορω
βγαζω σπυρακια
μακρια απο εμενα

πως μπορειτε ρε;
δεν ξερω ισως να μεγαλωσα για αυτου του ειδους τη μουσικη
δεν με ικανοποιει πια
και χαιρομαι γι' αυτο
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#20 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 17 July 2006 - 10:33

Συμφωνώ φίλε μου 2-3 τραγούδια ακούγονται.... αλλα άμα θέλεις να κάνεις μόδα την μουσική, κάντο όπως ο Marilyn Manson!!!! :lol:
Δεν λέω καλά παιδιά είναι... έχω ακούσει συνεντεύξεις και όντως ο Daron Malakian :arrow: (Ωραίο επίθετο)... βγάζει όλη τη μουσική... Μπορεί να βελτιωθούνε κάτσε............ νέα παιδιά είναι ακόμη και πουλάνε!! :kakashithumbup:
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#21 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 17 July 2006 - 23:22

Kala allo kai touto akou Malakian!!!!!!!! :lol: tespa einai kali poulane ti allo 8eloun euxome beltioseis!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#22 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 18 July 2006 - 02:49

Εγω που λετε εχω ενα φιλο που ειναι περα για περα πορωμενος με τους τυπους απο παλια διοτι και καλα ειναι αντικομφορνιστες και δεν ειναι(γκουχου γκουχου ητανμ)εμπορικο συγκροτημα και μου εφερε να ακουσω το toxicity και λεω ΤΙ ΜΛΚΙΕΣ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕµΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΕ !!! δεν ειμαι που δεν ειμαι πολυ μεταλακιας μου εφερε να ακουσω αυτον τον βρομικο ηχο που ηταν σα να μου σκιζουν τα αυτια με νυστερι..... Τωρα πηγα να ακουσω το καινουργιο τους cd και λεω "μλκ το ιδιο συγκροτημα ειναι αυτο η τα αυτια μου με απατουν" τωρα ,αν και ακομα μερικα κομματια τους τα βρησκω κακιστα,εχω πορωθει τοσο με το BYOB και το Lonely day που θα ηθελα να μου προτεινεται κι αλλα καλα τραγουδια απο το νεο τους αλμπουμ για να τα κατεβασω. Αυτα απο μενα...
不 林 カ 山
Posted Image

#23 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 18 July 2006 - 22:34

Τα kill rock n' roll και radiovideo ελπίζω να τα 'χεις.... τα αγαπημένα μου :kakashithumbup:
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#24 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 18 July 2006 - 22:44

Τα κατεβαζω αυτη τη στιγμη!!!
Edit: δεν τα βρηκα στο limewire μπορεις να εισαι πιο συγκυκρημενος(αμα ηθελα θα το βρησκα απο δω κι απο κει στο ιντερνετ μεσω google αλλα βαριεεεεμαι)
不 林 カ 山
Posted Image

#25 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 22 August 2006 - 12:09

Οι System of a Down φτιάχνουν πολύ καλή μουσική, είναι απο τα αγαπημένα μου συγροτήματα. Δεν μπορώ να αποφασίσω αν μου αρέσει περισσότερο το Mezmerize ή το Toxicity! Στην αρχή το Hypnotize δεν μου άρεσε καθόλου, το θεωρούσα αποτυχία, αλλά όσο πέρναγε ο καιρός μου άρεσε και τώρα το θεωρώ μόνο ελαφρώς υποδεέστερο του Mezmerize. Πάντως ο τρόπος που ο Malakian έχει πάρει τόσο απόλυτα τα ηνία της μπάντας λίγο με ανησυχεί... Τέλος πάντων, σας προτείνω σε όσους δεν το έχετε ακούσει ανεπιφύλακτα το Steal This Album! Έχει κάποια πραγματικά διαμάντια αυτό το album, όπως το I-E-A-I-A-I-O, το Innervision, και το Roulette, με το τελευταίο να είναι απο τα αγαπημένα μου κομμάτια τους. Μόνο ακουστική κιθαρά. Εντάξει, και κάτι βιολιά.
Posted Image

#26 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 20 September 2006 - 15:34

Απλά από τις καλύτερες μουσικές που έχω ακούσει. Και ο στίχος τους αρκετά καλός :kakashithumbup: Εγώ SOAD άρχισα να ακούω από όταν μου έδωσε ενα παιδί ενα videoclip με το Chop Suey! και σκηνές από όλα τα Final Fantasy (αλλά όχι το 7 γαμώτο :x: ) και έτσι πωρόθηκα ΑΓΡΙΑ :idea:

Chop Suey! :respect:

#27 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 20 September 2006 - 17:30

Οι System of a Down φτιάχνουν πολύ καλή μουσική, είναι απο τα αγαπημένα μου συγροτήματα. Δεν μπορώ να αποφασίσω αν μου αρέσει περισσότερο το Mezmerize ή το Toxicity! Στην αρχή το Hypnotize δεν μου άρεσε καθόλου, το θεωρούσα αποτυχία, αλλά όσο πέρναγε ο καιρός μου άρεσε και τώρα το θεωρώ μόνο ελαφρώς υποδεέστερο του Mezmerize. Πάντως ο τρόπος που ο Malakian έχει πάρει τόσο απόλυτα τα ηνία της μπάντας λίγο με ανησυχεί... Τέλος πάντων, σας προτείνω σε όσους δεν το έχετε ακούσει ανεπιφύλακτα το Steal This Album! Έχει κάποια πραγματικά διαμάντια αυτό το album, όπως το I-E-A-I-A-I-O, το Innervision, και το Roulette, με το τελευταίο να είναι απο τα αγαπημένα μου κομμάτια τους. Μόνο ακουστική κιθαρά. Εντάξει, και κάτι βιολιά.


Οταν λες μαλακιαν μαλλον θα ενοεις τανκιαν... ο μαλακιαν δεν νομιζω οτι ειναι αυτος που εχει παρει τα ηνια...
不 林 カ 山
Posted Image

#28 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 20 September 2006 - 18:02

Όχι εννοώ Μαλακιάν. Πραγματικά απο εκεί που ο Τανκιάν ήταν ο frontman μέχρι και το Steel this Album!, ο Μαλακιάν τώρα δίνει τις περισσότερες συνεντεύξεις, τραγουδάει σε πολύ περισσότερα τραγούδια, και γενικά προβάλεται πολύ περισσότερο. Αφού διάβασα ότι σχεδόν στα μισά κομμάτια του Hypnotize παίζει εκείνος το μπάσο (!!). Δηλαδή τι άλλο μένει;
Posted Image

#29 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 21 September 2006 - 18:23

Πραγματικα εχω δει τον Μαλακιαν σε συνεντευξεις και εχει τοσο αγχος...που να φανταστεις ο καμεραμαν εκανε γκρο πλαν που επαιζε με τα δαχτυλα του.... και ασε που μιλαει και με πολυ αστεια προφορα(λεει το "φ" με "σ"). Οι χαζοι πρεπει να ναι για να τον βαζουν να μιλαει, η μπορει τωρα που το σκεφτομαι να εχεις και δικιο γιατι εθεσες καποια σωστα επιχηρειματα αλλα μ φαινεται πολυ περιεργο...Τεσπα εχεις ακουσει κι εσει τις φημες οτι θα διαλυθουν?
Υ.Γ.:Στο Hypnotize παντως(που ειναι κι απο τα αγαπημενα μ)παει πολυ η φωνη του μαλακιαν.
不 林 カ 山
Posted Image

#30 Emil_String

Emil_String

    Starting...

  • Members
  • 29 posts

Posted 06 January 2007 - 23:13

Prosopika den m'aresoun katholou kai an einai na akousw autou tou eidous ti mousiki yparxoun kai kalitera sigrotimata apo autous.
PS Sorry gia greeklish alla exei prob to Pc mou
Posted Image
Welcome to the worst nightmare of all... reality