Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

χορός...


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#16 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 18 June 2007 - 19:48

απο τι καταλαβα Nutcracker και Swan Lake πρεπει να ειναι απο τα αγαπημενα σου... εχεις προταγωνιστησει σε αυτα (Oddete η Clara)? μπορεις να βγαλεις ενα 32αρι fouette en tournant?

anyway, μια που χορεψες στο μεγαρο, ποσταρε καμια φωτογραφια σου εν δραση!

:riiight::riiight:


perv in action:oo:


γενικα παντως σαν αντρες πιστευω εχουμε αδυναμια στα κοριτσακια που χορευουν
και μαλιστα καλα:nanana:
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#17 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 18 June 2007 - 22:30

. Είναι κάτι το οποίο μέσα από αυτό μπορείς να εκφραστείς, να αποκτήσεις πειθαρχεία και να νιώσεις τι είναι χορός, γιατί το μπαλέτο είναι η βάση όλων των χορών και ο κυριότερος χορός από όλους.


περίεργο και στο σύλλογο ποντίων τα ίδια ακριβώς μάθαμε.
Για μένα το μπαλέτο δεν είναι η βάση όλων των χορών.
Ο Χορός είναι κάτι αρχέγονο που δεν μπορεί να πατροναριστεί.
Είναι τρόπος έκφρασης και επικοινωνίας.

#18 misuzu

misuzu

    dance is everything...

  • Members
  • 11 posts

Posted 19 June 2007 - 20:07

απο τι καταλαβα Nutcracker και Swan Lake πρεπει να ειναι απο τα αγαπημενα σου... εχεις προταγωνιστησει σε αυτα (Oddete η Clara)? μπορεις να βγαλεις ενα 32αρι fouette en tournant?

anyway, μια που χορεψες στο μεγαρο, ποσταρε καμια φωτογραφια σου εν δραση!

:riiight::riiight:


Δυστυχώς στο μέγαρο δεν επιτρέπονταν να βγάζουμε φωτογραφίες:nanana::Crying2:.Φωτογραφίες έχω μόνο από τα καμαρίνια,αλλά νομίζω δεν μας κάνουν.

#19 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 23 June 2007 - 09:33

misuzu πρόσεχε ο Ayou είναι Hentai Πορνόγερος σαν τον Jiraya.
πάντως αν χορέψεις τώρα στα κοντά ενημέρωσε μας να έρθουμε

#20 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 23 June 2007 - 12:25

οταν η Misuzu ανεφερε οτι ειχε φωτογραφιες απο τις μπαλαρινες στα καμαρινια, μου ηρθε αμεσως το mental image. Για λιγο εχασα επαφη με το περιβαλλον και οταν συνηλθα ειδα το ρολοι και διαπιστωσα οτι ειχαν περασει 20 λεπτα.

Πορνογερος παντως δεν ειμαι.. απλα νιωθω μια εκτιμηση για οτιδηποτε kawaii.

:lovulovu::lovulovu::lovulovu:

παντως αμα ξαναερθεις μεγαρο, πες μας να ερθουμε να σε δουμε. Δεν εχω παει ποτε, ισως γιατι ειμαι αρνητικα προκατελειμενος για το ποσο μπορουνε να ανεβασουνε οπερα η μπαλετο της προκοπης σε εκεινο το χωρο.
Posted Image

#21 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 23 June 2007 - 12:28

αμάν ρε Ayu..
πολύ κουλτούρα μας βγήκες...
που μεγάλωσες?
Στην Βιέννη?

#22 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 23 June 2007 - 12:42

αμα κατι το αγαπας με παθος, οπως εγω την οπερα και σε μικροτερο βαθμο το μπαλετο, εκνευριζεσαι αγρια αμα δεν το κανουν σωστα...

παντως "δηθεν" δεν το παιζω. ασχολουμαι αρκετα με την οπερα, και δεν το παιζω απλα κουλτουριαρης. Που να δεις κατι μπουμπουκια Ελληνες που σπουδαζουν στο Λονδινο, που σε κανουν να ξερασεις με τις μαλακιες που πεταει το στοματακι τους. Μπροστα τους, η Paris Hilton ειναι μια ταπεινη μεσοαστη....

Αυτο που με χαλαει παντως ειναι η συμπεριφορα του Ελληνικου κοινου. Οταν αρχιζουν και σφυρανε αμα ο καλλιτεχνης αργισει 10 λεπτα να εμφανιστει ασχετα με το οτι οι περισοτεροι ελληνες θεατες εχουν την συνηθεια να ερχονται τελευταια στιγμη. Και φυσικα οταν σηκωνονται κατα ομαδες για να φυγουν πριν το encore.

Δεν λες παλι καλα που σχεδον κοψαμε την συνηθεια να χειροκροταμε ως επιβατες οταν προσγειωνεται το αεροπλανο...
Posted Image

#23 misuzu

misuzu

    dance is everything...

  • Members
  • 11 posts

Posted 15 July 2007 - 20:35

Στο μέγαρο θα ξαναχορέψω μετά απο δύο χρόνια.Πάντως άμα προκύψει κάτι αλλο θα σας ενημερώσω.

#24 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 16 July 2007 - 13:13

Εγω αυτο που ξερω, ειναι οτι ο χορος περναει πολυ στην ελλαδα...και το ανακαλυψα προσφατα δουλευοντας εκει που δουλευω...Δεν ξερω αν αυτη η παρακρουση ξεκινησε με την εκπομπη του Mega- So you think you can dance...αλλα οι ελληνες, ξεφυγαν λιγο απο τους παραδοσιακους χορους, και απο τα σκυλαδικα με τα ξεβρακωτα πιτσιρικια πανω στις μπαρες, και πανε θεατρο να δουν χορο. Και να πεις οτι θα εβλεπαν Τσιαγο, να πω ενταξει, αλλα ερχονται ανα μιλιουνια, και κλεινουν θεσεις για τα μπαλετα Kirov (σεπτεμβριο στον Λυκαβητο- εδω ερχομαι να συμφωνησω με τον Ayu...ειναι δυνατον μπαλετο στο λυκαβητο????), παθανε παρακρουση και το θεατρο ηταν καθημερινα τιγκα στο Lord of the Dance...φοβαμαι και μονο να σκεφτω τι θα γινει τον Οκτωβριο που θα εχουμε το ταγκο του Julio Bocca...
Οι ελληνες το γυρισαμε πολυ στην κουλτουρα...γιατι ο χορος, για να τον καταλαβεις, χρειαζεται μια παιδεια..
Δεν υποτιμω το μπαλετο, προς αποφυγην παρεξηγησεων..απλα δεν ειχα αντιληφθει οτι το κοινο που μαζευεται να δει μια παρασταση μπαλετου, ειναι τοσο πολυ! Στην λιμνη των κυκνων, εγινε επισης σφαγη απ'οτι μου ειπαν...
τεσπα..παντως, οποιος θελει να ενημερωθει για χορευτικες παραστασεις, ρωτηστε με... (Ayu...το bocca tango θα σε ενδιαφερει ιδιαιτερα...σαν hentai τυπος, θα εκτιμησεις βαθυτατα το γεγονος, οτι σε καποιο σημειο της παρασταστης ενα ζευγαρι χορευει τσιτσιδι..η παρασταση εχει χαρακτηριστει απο την παραγωγη ακαταλληλη για παιδια κατω των 13 ετων..)...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#25 gunslinger girl

gunslinger girl

    Anime Newbie

  • Members
  • 40 posts

Posted 16 July 2007 - 14:05


Δεν λες παλι καλα που σχεδον κοψαμε την συνηθεια να χειροκροταμε ως επιβατες οταν προσγειωνεται το αεροπλανο...

LOL
Ζωα

Τι οπερες εχεις παρακολουθησει Mr Ayu san? Θελω πολυ να δω μια αλλα φοβαμαι μην απογοητευτω.Η λυρικη σκηνη ειναι της προκοπης εδω?
There is no real life, only afk.
(..and /patpat)
Posted Image

#26 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 16 July 2007 - 14:20

Απ'οτι ξερω, δεν ειν'κακη...αλλα αν μπορεις να περιμενεις λιγο καιρο ακομα, στο χωρο του παλιου Ιπποδρομου στις τζιτζιφιες, θα χτιστει καινουρια...φανταζομαι οτι θα εχει ολες τις προδιαγραφες για τετοιες παραστασεις...απο την αλλη, μπορει να εχω μεγαλη φαντασια...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#27 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 16 July 2007 - 16:31

Ayu...το bocca tango θα σε ενδιαφερει ιδιαιτερα...σαν hentai τυπος, θα εκτιμησεις βαθυτατα το γεγονος, οτι σε καποιο σημειο της παρασταστης ενα ζευγαρι χορευει τσιτσιδι..η παρασταση εχει χαρακτηριστει απο την παραγωγη ακαταλληλη για παιδια κατω των 13 ετων

δεν θα το λεγα... γιατι οσο και αισθησιακη αν ειναι η ιδεα μιας γυμνης χορευτριας, αλλο τοσο αποκρουστικη ειναι η σκεψη ενος μαντραχαλου χορευτη με τον "εξοπλισμο" του να πηγαινει περα δωθε στο ρυθμο της μουσικης...

:puke:

Τι οπερες εχεις παρακολουθησει Mr Ayu san? Θελω πολυ να δω μια αλλα φοβαμαι μην απογοητευτω.Η λυρικη σκηνη ειναι της προκοπης εδω?

Δεν εχω δει οπερα συγκεκριμενα στην Ελλαδα, αλλα σιγουρα λογω ελλειψης χρηματων και σωστων εγκαταστασεων μην περιμενεις πολλα οσο αφορα τα σκηνικα και την σκηνοθεσια. Συνυθως προτιμανε το μινιμαλιστικο στυλ για τους παραπανω λογους. Το καλο ειναι οτι τουλαχιστον στην Αθηνα ερχονται που και που ερμηνευτες της προκοπης.

Σιγουρα η μινιμαλιστικη παρουσια δεν βοηθαει στο να κανει μια οπερα πιο προσιτη στο μοντερνο κοινο. Υπαρχουν ομως μερικα standard εργα τα οποια ειναι πολυ δυνατα οσο αφορα την μουσικη και το σεναριο, τα οποια θα σε κανουν να εκτιμησεις αυτη την τεχνη.

Μερικα ειναι:

Madama Butterfly - Giacomo Puccini
Tosca - Giacomo Puccini
Turandot - Giacomo Puccini
Rigolleto - Giuseppe Verdi
Carmen - Bizet
Faust - Gounod

Το Faust βεβαια ειναι πολυ μεγαλο και βαρυ, αλλα συνδιαζει οπερα με μπαλετο και το παρακολουθησα σε καταπληκτικη σκηνοθεσια και ερμηνευτες στο Covent Garden. Το Madama Butterfly παιζεται συχνα στην Ελλαδα και φυσικα η ιστορια του εχει να κανει με την Ιαπωνια.

Παντως στα Kirov να πατε. Ειναι μακραν η καλυτερη σχολη μπαλετου του κοσμου.
Posted Image

#28 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 July 2007 - 17:13

Πού ειναι ο Wagner?:wis:
Πού ειναι ο Puccini?:wis:

Kανενας πια δεν εχει μεινει
Μοναχα εσυ μου μενεις μονο
γλυκια μου αγαπη στο δηλωνω
solo tu.....μονο εσυ....
Posted Image

#29 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 18 July 2007 - 10:49

δεν θα το λεγα... γιατι οσο και αισθησιακη αν ειναι η ιδεα μιας γυμνης χορευτριας, αλλο τοσο αποκρουστικη ειναι η σκεψη ενος μαντραχαλου χορευτη με τον "εξοπλισμο" του να πηγαινει περα δωθε στο ρυθμο της μουσικης...

:puke:

Αναρωτιεμαι πως γινεται να βλεπετε τσοντες, οπου υπαρχουν μαντραχαλοι με τη μαλαπερδα εξω, αλλα να δειτε Tango (ενας απο τους πιο αισθησιακους/ερωτικους χορους) με ενα ζευγαρι γυμνο,οπου το γεγονος οτι εκτος απο την γκομενα γυμνη θα ειναι και ο γκομενος γυμνος, σας προκαλει αποστροφη...:nosey:...αυτο ειναι παραδοξο...μην τα θελετε και ολα δικα σας...θα υπαρχει και γυναικειο κοινο στην παρασταση..:hahaha:
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#30 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 03 October 2007 - 09:18

ΚΑΙ ΝΑΙ!!!! ξεκίνησα χτες!!! 2 ώρες ξέσκισμα με χιπ χοπ (χάλια τα πήγα :deadga6:) και μετά άλλες 2 ώρες λάτιν, γύρισα σπίτι σε παραλήρημα. πλάκα έχει, άμα είχα και κανά κιλό παραπάνω ωραία θα έδειχνα στους καθρέφτες αλλά με αυτό το σώμα(sic) μόνο για μπαλέτο κάνω (για το οποίο όμως είμαι πολύ πουρό...............:emptyonexg1:).

την επόμενη φορά θα μάθω ντίσκο!!!!!!!!!!!!!!!:hahaha::hahaha::hahaha: γέα μπέιμπι

Posted Image