Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Χρήσιμα προγράμματα


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 14 June 2007 - 01:34

Ορίστε ένα θέμα που θα βοηθήσει και εμένα αλλά και όποιον άλλο ψάχνει παρόμεια προγράμματα:wis:.


Αναφέρεται ποια προγράμματα πρέπει να έχει εγκατεστημένα κάποιος υπολογιστής ώστε να είναι ασφαλής από τους διαφορους ιούς,diales κτλ.

Ένα antivirus φτάνει?Χρειάζομαι και spyware?:nosey:


Απαντήστε για τα απαραίτητα προγράμματα αλλά και για τις καλύτερες επιλογές στον τομέα τους. :nod:
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#2 sarasbaati

sarasbaati

    be all at sea

  • Members
  • 20 posts

Posted 14 June 2007 - 01:48

προσωπικά ο δικός μου είναι καλυμμένος με
AVG Anti Spyware
VirusScan της Network
και (άσχετο)μ`ένα HDD Thermometer(συναγερμός συνήθως μετ`άπο 24ωρη χρήση...:))
"No, you don't get it, thats why I'm telling you. You think you get it, which isn't the same as actually getting it. Get it? "
Posted Image

#3 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 14 June 2007 - 02:27

AVG Control Center
Zone alarm
Αυτα τα 2 αλλα μεχρη στιγμης ειμαι καλυμενος.Και τα δυο ειναι Free Edition
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#4 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 14 June 2007 - 04:05

nothing at all.firewall of Sp2 will do.
αν τωρα sony(philips,LG,whatever) να χεις κατι πανω κατα τον σατανικων (ειναι αληθεια) spyware ενα ειναι το προγραμμα.
Webroot Spy Sweeper.ολα τα υπολοιπα δεν πιανουν μια μπροστα του.

#5 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 June 2007 - 08:51

το AVG δε με πολυικανοποίησε.

για αντιϊοικά δοκίμασε τα Avast! και Avira Antivir.

για spyware το Spybot Search and Destroy κανει τη δουλεια του για μενα.

#6 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 14 June 2007 - 10:13

Webroot Spy Sweeper.ολα τα υπολοιπα δεν πιανουν μια μπροστα του.


Συμφωνώ απόλυτα~
1

#7 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 June 2007 - 08:49

μιλαμε για δωρεαν προγραμματα ετσι; Αλλιώς και εγω θα προτεινα το Ad-aware Professional και το Evidence Eliminator.

#8 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 15 June 2007 - 09:12

Eμενα το zone alarm μου δημιουργησε προβληματα. καλο ειναι το adaware.για spy ad ware

#9 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 20 June 2007 - 23:34

Εγώ έχω τα:
1)Kaspersky Antivirus
2)Spybot: Search and Destroy Antispyware.
Και τα 2 είναι free και είμαι απόλυτα καλυμένος...Αν και μου πρήζει τα beep beep το kaspersky με τις ειδοποιήσεις του.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#10 monof8a

monof8a

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 08 August 2007 - 01:48

Kaspersky για antivirus... αν 8ελετε πιο lightweight application τοτε προτινω Active Virus Shield (free) το οποιο ειναι το Kaspersky σε lite εκδοση στην ουσια.. ή Nod32(~30$).
Oσο για Antispyware, επειδη δεν γλυτωνεις, απλα DL κανα 2-3 trial -> clean -> uninstall ανα μηνα.

#11 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 11 August 2007 - 19:42

Εγώ έχω για antivirus το AVG Antivirus, για firewall το Zone Alarm Firewall και για antispyware τα Spyware Blaster και AVG Anti-Spyware. Χρήσιμο είναι και το HijackThis, αρκεί να ξέρεις να το χειρίζεσαι ;)

#12 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 August 2007 - 21:16

AVG FTW, same here. :) Αλλά το Zone Alarm πολύ παρεμβατικό ρε παδί μου. Είπαμε, προστασία, αλλά όχι κι έτσι. -__- Τελικά το έσβησα.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#13 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 11 August 2007 - 21:28

Εμένα δεν μου έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα. Μήπως έχεις βάλει να σε ειδοποιεί για κάθε χρήση του internet? Αν ναι, τότε βάλε να σου λέει μόνο τα σημαντικά γεγονότα...

#14 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 31 May 2009 - 16:36

*Bump*

Τι προγράμματα προτείνετε για defragment και καθάρισμα της registry από απομεινάρια unistalled προγραμμάτων ?

Επίσης Kaspersky και Spybot συνεργάζονται χωρίς πρόβλημα ή υπάρχει πιθανότητα να δημιουργηθούν conflicts στον υπολογιστή ?

E5VV38U.jpg


#15 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 31 May 2009 - 16:39

Επίσης Kaspersky και Spybot συνεργάζονται χωρίς πρόβλημα ή υπάρχει πιθανότητα να δημιουργηθούν conflicts στον υπολογιστή ?

Σε μενα μια χαρα συνεργαζονται. Υπαρχει ενα προβλημα οτι εγκαθιστωντας το Kaspersky σε αναγκαζει να απεγκαταστησεις το Spybot, αλλα αυτο λυνεται απλα εγκαθιστωντας πρωτα το Kaspersky και μετα το Spybot.

Edited by Adventurer, 31 May 2009 - 16:45.

Posted Image