Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Bitter Virgin


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Ιούνιος 2007 - 05:31

Τυχαία το κατέβασα μιας και δεν διαβάζω manga αλλά μου έκανε εντύπωση η υπόθεση. Είναι rated ώς adult και αναφέρεται σε μια αποτρόπαια πραματικότητα που δυστυχώς υπάρχει στη ζωή. Καταλήγει σε romance πάντως. anyway ρίχτε και μια ματιά wikipedia και αποφασίζετε αν το κατεβάσετε.






Story / Plot (NOT HAPPY)

Suwa Daisuke is a bored high schooler living in the rural Japanese countryside. He's a player and ladies man and comes off as slightly vain and self-absorbed in the first chapter, hoping to leave the small town he grew up in and move to the city like his sister if he could get a good university to admit him. During class, while discussing which girls in the class he would date with his friend, he said he would "pass" on only one: Aikawa Hinako. She is his quiet and extremely beautiful classmate, but has an extreme fear of any physical touch from a man and avoids men, even her teachers. Working after school in his family's restaurant and on that one fateful day, runs a delivery and stops in an abandoned church. Having made up a horror story of a murdered bride's vengeful and murderous ghost that "chases you around with a cake knife", the entire town's population, save him, stays away from it, much to his own amusement. Stopping inside to rest, he hears someone coming and jumps into a nearby confessional booth. The intruder is Aikawa Hinako herself. When she asks who's there, he impersonates a priest renovating the church inside the safety of the confessional to avoid a potentially awkward moment. Although Daisuke says that confessions are not being taken at the moment, Hinako says, "Although I'm not a Christian, will you allow me to confess?" Daisuke, trapped wordlessly agrees. From there, she tells him a story that will inadvertently bond him to her forever.




Προς το παρόν έχουν κυκλοφορίσει μόνο 12 τεύχη απο τους [Solaris-Svu]



Κατεβάζετε απο εδώ
Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#2 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Ιούνιος 2007 - 11:51

Είχα ρίξει μια ματιά σε όσα chapters είχαν βγει παλαιότερα. Είναι πολύ πολύ καλό. Κρίμα που βγαίνει σπάνια.

#3 tinagk

tinagk

    Starting...

  • Members
  • 31 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Ιούνιος 2007 - 13:49

If you prefer direct download you can find in the site of Solaris-SVU.http://www.mangaworld.org/

#4 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2007 - 03:25

Να είσαι καλά NoDsl πάρα πολύ καλό το μάνγκα. Πήγα να του ρίξω μια ματιά και τελικά διάβασα ότι κεφάλαια έχουν βγει μέχρι τώρα.

Άντε να δουμε την συνέχεια.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#5 tinagk

tinagk

    Starting...

  • Members
  • 31 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Ιούνιος 2007 - 12:53

Το διάβασα χτες το βράδυ. Αρκετά θλιβερό αλλά πολύ ωραίο. Περιμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια.

#6 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούλιος 2007 - 18:58

Φυσικά και είναι σπάνιο τι περιμένατε απο του solaris-SVU?Έχω μάθει να μην περιμένω πολλά από Evil-Genius,Solaris-SVU και Inane και κάποια άλλα group.
Τέσπα ευχαριστώ για το manga θα το κοιτάξω.

Το κοίταξα μόλις!Ώρα 10:45 ένα θα σου πω nodsl μην σε πιάσω στα χέρια μου....θα σε τσακίσω.....τι σε έφταιξα ρε?ε?

Παιδιά όπως θέλει την ψυχική του ηρεμία μην το διαβάσει. Είναι πολύ καλό αλλά όχι για αδύναμες καρδιές. Το σκηνικό είναι τρομερό.

@Nodsl δεν θα σε πετύχω κάπου σε καμία συνάντηση θα τα πούμε τότε:P
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#7 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2007 - 20:03

....ένα θα σου πω nodsl μην σε πιάσω στα χέρια μου....θα σε τσακίσω.....τι σε έφταιξα ρε?ε?
@Nodsl δεν θα σε πετύχω κάπου σε καμία συνάντηση θα τα πούμε τότε:P



Get in the line. Πάρε χαρτάκι και περίμενε :terror2::hahaha::wooi2::yawn2::nosey:
Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#8 tinagk

tinagk

    Starting...

  • Members
  • 31 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Οκτώβριος 2007 - 15:52

Ξέρει κανείς πόσα chapters/volumes θα έχει το συγκεκριμένο manga? Είναι όντως πολύ έντονο σε κάποια chapters αλλά το θεωρώ πολύ τρυφερό και γλυκό. Θέλω πολύ να δω τι θα γίνει. Ελπίζω μόνο να μην το γυρίσουν σε εντελώς Love story γιατί φοβάμαι πως θα ξενερώσω λίγο...

#9 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Οκτώβριος 2007 - 09:45

Ξέρει κανείς πόσα chapters/volumes θα έχει το συγκεκριμένο manga? Είναι όντως πολύ έντονο σε κάποια chapters αλλά το θεωρώ πολύ τρυφερό και γλυκό. Θέλω πολύ να δω τι θα γίνει. Ελπίζω μόνο να μην το γυρίσουν σε εντελώς Love story γιατί φοβάμαι πως θα ξενερώσω λίγο...


Όχι δεν λέει πουθενά πόσα θα είναι.Αλλά και Love Story να γυρίσει θα είναι σε τέτοιο στύλ ώστε να βγαίνει μπροστά ο φόβος του βιασμού.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#10 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Νοέμβριος 2007 - 23:20

Σόρρυ αλλά θα κάνω ένα ποστ σε αύτο το λίγο ξεχασμένο θέμα για να πώ οτι το μάνγκα που διάβασα ήταν απο τα πιό βάρετα και από τις μεγαλύτερες πατάτες που ξόδεψα το χρόνο μου... Δεν το συνιστώ με τίποτα...
υπογραφή εκτός κανονισμών

#11 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Ιανουάριος 2008 - 22:19

Στέλιος ολοκληρωμένη άποψη από ότι βλέπω:P Τέσπα γούστα είναι αυτά....

Παιδιά βγήκαν τα 19 και το 20 κεφάλαια....

Παιδιά εντάξει είναι ένα από τα πιο αγωνιώδη που έχω διαβάσει.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#12 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Ιανουάριος 2008 - 22:39

Στέλιος ολοκληρωμένη άποψη από ότι βλέπωPosted ImageΤέσπα γούστα είναι αυτά

όπως είπες ρε άγγελε , γούστα είναι αυτά,τι τεκμηρίωση να πώ , απλά δεν είναι του γούστου μου :Ρ
υπογραφή εκτός κανονισμών

#13 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιανουάριος 2008 - 18:45

Εμένα μου τη σπάνε πολύ τα μάνγκα που ασχολούνται με το βιασμό και το αντιμετωπίζουν έτσι. Και δεν αναφέρομαι μόνο στην δραματοποίηση. Μα είναι δυνατόν κάθε κοπέλα που έχει βιαστεί να αντιδρά με τον κλισέ (στα μάνγκα) τρόπο που αντιδρά η πρωταγωνίστρια; Και πάντα να περιμένει τον ιππότη να τη σώσει; Δεν νομίζω οτί είναι ούτε λογικό ούτε ρεαλιστικό αυτό.
Βέβαια μετά θα ήταν δύσκολο να βγει το love story αλλά τέλοσπάντων.
Το bitter virgin το διάβασα, και πιθανότατα θα συνεχίσω να το διαβάζω για το σχέδιο του κ από "περιέργεια" να δω πως θα τελειώσει.
Γενικά αν δεν σας καταβάλει το θέμα είναι ένα manga που διαβάζεται εύκολα, και αν παραβλέψετε τα παραπάνω κλισέ, και ευχάριστα.

*EDIT*
Κ επίσης έχει τρομερά αγωνιώδη cliffhangers.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#14 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιανουάριος 2008 - 22:50

@ anelis +1
υπογραφή εκτός κανονισμών

#15 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιανουάριος 2008 - 22:53

Εμένα μου τη σπάνε πολύ τα μάνγκα που ασχολούνται με το βιασμό και το αντιμετωπίζουν έτσι. Και δεν αναφέρομαι μόνο στην δραματοποίηση. Μα είναι δυνατόν κάθε κοπέλα που έχει βιαστεί να αντιδρά με τον κλισέ (στα μάνγκα) τρόπο που αντιδρά η πρωταγωνίστρια; Και πάντα να περιμένει τον ιππότη να τη σώσει; Δεν νομίζω οτί είναι ούτε λογικό ούτε ρεαλιστικό αυτό.
Βέβαια μετά θα ήταν δύσκολο να βγει το love story αλλά τέλοσπάντων.
Το bitter virgin το διάβασα, και πιθανότατα θα συνεχίσω να το διαβάζω για το σχέδιο του κ από "περιέργεια" να δω πως θα τελειώσει.
Γενικά αν δεν σας καταβάλει το θέμα είναι ένα manga που διαβάζεται εύκολα, και αν παραβλέψετε τα παραπάνω κλισέ, και ευχάριστα.

*EDIT*
Κ επίσης έχει τρομερά αγωνιώδη cliffhangers.


Θα συμφωνήσω και θα διαφωνήσω.
Συμφωνώ ως προς τα κλισέ που λες ότι υπάρχουν...
Διαφωνώ ως προς την αντίδραση....
Και εξηγούμε αμέσως...
Αν βιαζόταν μια κοπέλα της ηλικίας της πιστεύω ότι θα μπορούσε να είναι μια φυσιολογική αντίδραση μιας βιασμένης ανήλικης.
Αλλά συνήθως και έρευνες έχουν δείξει ότι οταν μια κοπέλα βιάζετε από τον πατέρα της ή πατριό της συνήθως δεν το ξεστομίζει πουθενά. Ο λόγος ένας και μοναδικός. Φόβος.
Τώρα όσο για το κλισέ το ότι περιμένει να την σώσει ο πρίγκιπας... είναι κατα 50%. Απλώς έτυχε να ελπίζει να έρθει κάποιος να την σώσει και απλώς σκέφτηκε τον συμμαθητής που της αρέσει.Φυσιολογικό το θεωρώ εφόσον είναι ο μοναδικός άντρας που εμπιστεύεται.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/