Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

I've Seen It All.Now I Can Die.


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 09 June 2007 - 11:09

Λοιπόν στο γεγονός που ακολουθεί το μόνο που ΔΕΝ θα αναφέρω θα είναι τα ονόματα.Ανοίγω την ψυχή μου για άλλη μια φορά στην online παρέα μου και τραγουδώ τον πόνο μου.
Για διευκόληνση όλων εξηγώ ότι δουλεύω σε νετ καφέ και το ένα απο τα 3 αφεντικά έχει fast foodάδικο.

Μια συνιθησμένη μέρα,το πρωί λίγο γυμναστήριο,φαεί σπίτι λίγο ύπνο το μεσημέρι και WoW μετά στο net cafe που δουλεύω.Εκεί που λιώνω έρχοντε 2 φιλαράκια και ρωτάν

-Νίκο πεινάς?

-Ofc.Τι θα φάμε?

-Πάμε στο D........

-Μέσα.

Πάάάμε λοιπόν στο D. καθώς τρώγαμε περνάει μπροστά απο το μαγαζί το αφεντικό (που έχει το fast food) μαζί με τον συνέταιρό του απο το fast food,δεν δίνω σημασία.

Τελειώνουμε την μάσα και πάμε πίσω στο νετ να συνεχίσω το κάψιμο.Καθώς περνάω την πόρτα βγαίνει το συγκεκριμένο αφεντικό φουριόζο έξω.Με το που μπαίνω στο νετ μου λέει το παιδί που δούλευε εκείνη την στιγμή.

-Απολύεσε.

-???Τί?

-Ήρθε ο κ.Π (το αφεντικό) και λέει βγάλε τον Νίκο από το πρόγραμμα.

-Αλήθεια μου λες ή μου κάνεις πλάκα?

-Αλήθεια.

Φεύγω λοιπόν για το φαγάδικό του να δώ τί έγινε.

Τον βρίσκω εκεί και αρχίζουμε.(θα αναφέρω τον διάλογο όσο καλυτερα τον θυμάμαι χώρης σαλτσες και όσο αντικειμενικά γίνετε)

-Τί έγινε κ.Π?

-ΝΑ πάς να δουλέψεις εκεί που έφαγες.

-(έμεινα μαλάκας)Τί?

-Αυτό που άκουσες σας πληρώνω και πάτε και τα τρώτε αλλού?να πας εκεί να δουλέψεις.

(Ξέρω ότι είναι αμόρφωτος και δεν ξέρει να συμπερυφέρετε και το φέρνω διπλοματικά άσχετα αν απο μέσα μου έβραζα και καντίλιαζα αλλά μιάς και είμαι και μεγάλος ηθοποιός δεν φάνηκε τπτ χιχιχι)

-Μα κ.Π πήγα με τους φίλους μου,με την παρέα μου.

-ΌΧΙ να έρθετε εδώ να φάτε.

-Μααα δεν θέλανε τα παιδιά να τους φέρω με το ζόρι?

-Δεν με νοιάζει αμα δεν θέλουνε να μην πάς εσύ μαζί τους και να έρθεις εδώ (σε πολή έντονο τόνο)

-Μααα είναι η παρέα μου.

-Καλύτερα να έρχεστε και να τρώτε τσάμπα εδώ παρά από αλλού.

-Δεν πρόκειτε να το έκανα αυτό.

-Σας δίνω τόσα λεφτά και τα τρώτε αλλού?

-Μα κ.Π έρχομαι στο μαγαζί σας (και όντως πάω) αλλά πήγα με τους φίλους τώρα.

-Το ξέρω και εσύ έρχεσε περισσότερο από όλους(τα άλλα παιδιά απο το νέτ) αλλά κάπιος πρέπει να την πληρώσει.

(εκεί αρχίζω και ψηλό βουρκώνω ΔΕΝ μπορώ την αδικία ΔΕΝ τν μπορώ κατέβαζα και γω καντήλια απο μέσα μου)

-Μααα γιατί να την πληρώσω εγώ?

-Μην ανησυχείς θα αλλάξουν πολλά πράματα εδώ.

-Οκ κ.Π δεν πρόκειτε να το ξανα κάνω μπορώ να έχω μια δεύτερη ευκαιρία?Μιας και ειναι υπερβολικά άδικο?

-Όχι

Μα μου με παρακάλια και ιστορίες.

-Εντάξη πήγαινε.

Όλα αυτά έγιναν στην κουζίνα με τα παιδια του μαγαζιού λίγο πιο πέρα.

Μετα με πίανει ο συνέταιρός του.

-Άκουσέ με.Όλα αυτά τα είπε επειδή ειναι θυμωμένος και ξέσπασε σε εσένα.

-Ναι και γώ τί φταίω?

-Ναι αντέδρασε υπερβολικά αλλά άμα εσείς το προσωπικό του πάτε και τρώτε αλλού και σας δεί κάποιος έξω θα πεί γιατί δεν τρώει απο δώ?

(-Πόσο στα @@ μου λέω απο μέσα μου)

-Ναι ναι έχετε δίκιο σας καταλαβαίνω.

Μετα πολλα και με τα λίγα την έκανα μετα από λίγο.Στο νέτ όλοι μείνανε μαλάκες πελάτες,γνωστοί και προσωπικό.Και τα κλασσικά -Τι έγινε?-Τι είπατε?-Μα καλά δεν ντρεπετε?κου του λου κου του λου.

2 μέρες μετά που δούλευα ξανα όλα ήταν σαν να μην έτρεχε τπτ.

Μερικές μέρες αργότερα.

Αραγμένος σε ένα PC με θέα έξω και να απολαμβάνoντας τον ήρωα μου στο WoW leadάροντας το raid στο Karazhan (10 man Dungeon).Βλέπω να σκάει μύτη ασθενοφώρο ακριβώς απ έξω.Έρχετε ένας νοσοκώμος και λέει

-Είστε το νετ απέναντι απο το μουσείο?

(το παιδί που δούλευε εκεινη την στιγμή)

-Εεεε Ναι.

-Μας καλέσανε για ενα περιστατικο.

-Δεν έγινε κάτι εδώ.Αλλά θα ρωτήσω.

Πάει ρωτάει τους πάντες αν είχαν καλέσει ασθενοφώρο καμία ανταπόκριση και λέμε ότι ήταν φάρσα.

5 λεπτά όμως αργότερα μπαίνουν μεσα με ένα φορίο στο χέρι και πέρνουν ένα νεαρό γύρο στα 18 σε κατάσταση επιληψίας να τρέμει αρκετα έντονα(όχι ακραία πράματα αφρούς και ιστορίες αλλά έτρεμε αρκετά)μείναμε μαλάκες έξω κόσμος λές και ήρθε υπουργός και μετά απο λίγο ο κ.Π να ρωτάει τι έγινε του λένε τα παιδιά που δούλευαν και λέει στο παιδι που δούλευε έξω

-Απολύεσε.

-Γιατί?

-Γιατί δούλευες έξω και δεν ήξερες τι σου γινόταν.(ο ''έξω'' είναι το άτομο που αλλάζει τα τασάκια και προσέχει τι γίνετε στα PC)

Ευτυχώς ήρθαν και τα ''λογικά'' αφεντικά και έγινε η επαναπρόσληψη.

Όλα τα σχόλια δικά σας.
Posted Image

#2 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 09 June 2007 - 11:15

Που να δούλευες και στο φαγάδικο δηλαδή... Δεν θα σ' άφηνε να φας ούτε στο σπίτι σου.

#3 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 09 June 2007 - 11:23

Που να δούλευες και στο φαγάδικο δηλαδή... Δεν θα σ' άφηνε να φας ούτε στο σπίτι σου.


Κάθε βράδυ κάνουμε τον σταυρό μας μην ανοίξει Super Market,μαγαζί με ρούχα,μπουρδέλο κτλ.
Posted Image

#4 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 09 June 2007 - 11:42

Δεν κατάλαβα ακριβώς, τι κακό έκανες? :P

Έ-λ-ε-ο-ς.
1

#5 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 09 June 2007 - 11:42

:lol::rofl:

Sorry ρε φίλε που γελάω με τα παθήματά σου, αλλά αυτό το αφεντικό είναι από άλλο πλανήτη! :P

5 * από μένα.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#6 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 09 June 2007 - 13:05

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Συγγνώμη αλλά με την ιστορία που είπες έχω κλάσει στα γέλια...Ούτε ο busta Rhymes να ήσουνα με αυτά τα παθήματα σου ... Και όντως το αφεντικό σου δεν νοιώθει με καμία παναγία !! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧ....κάποιος να βγάλει ταινία αυτήν την ιστορία γιατί μου θυμίζει το Barbershop 2 του Ice Cube που ανταγωνιζόντουσαν εναντία ενός τεράστιου εργοστάσιου κομμωτικής !!! αχαχαχαχαχαχα !!!
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#7 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 10 June 2007 - 10:42

Είναι κλασσική περίπτωση κλαυσόγελου,μαζί με τα άλλα τα παιδία το ρίξαμε στο δούλεμα και στο καζμέρεμα όπως λένε και οι κοζανίτες.

Άμα έλεγα ότι είναι Εβραίος κλέφτης και απατεώνας θα πρόσβαλα τους Εβραίους κλέφτες και απατεώνες δίνοντάς και μια Α αξία.
Posted Image

#8 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 10 June 2007 - 10:52

Την επόμενη φορά να ζητήσεις γραπτώς την απόλυσή σου και τον λόγο αυτής, καθώς και την αποζημίωσή σου...(και μετά να δεις τι ωραία που θα μασήσει όταν τον καλέσουν από ένα περιοδικό πληροφορικής για να επιβεβαιώσουν την είδηση ;) ) Γιατί μπορεί τώρα να την γλίτωσες, αλλά σίγουρα θα την φας την επόμενη..

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#9 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 10 June 2007 - 11:20

Ελεος μονο αυτο.Και που συγκρατηθηκες μπραβο.Το πολυ να αντεχα δυο λεπτα μετα θα τον εβριζα.ΜΠΡΑΒΟ σου τερας υπομονης.

#10 kenshin

kenshin

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 10 June 2007 - 11:25

Ελεος μονο αυτο.Και που συγκρατηθηκες μπραβο.Το πολυ να αντεχα δυο λεπτα μετα θα τον εβριζα.ΜΠΡΑΒΟ σου τερας υπομονης.


μαλλον θα αλλαζεις συχνα εργασιακο περιβαλλον στο μελλον:hihi2:
Posted Image

#11 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 10 June 2007 - 13:41

Χωρίς πλάκα, ούτε εγώ θα άντεχα...Μα είναι δυνατόν?Πίθηκος είναι ο τύπος?Αλλα δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί σαν αυτόν....
Κάτσε να βγάλω το Death Note!!!
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#12 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 10 June 2007 - 13:57

Και ελεγα πως εγω ειχα το τρελο παθημα...τελικα να και καποιος που με ξεπερασε! Μπραβο στην υπομονη σου, αμα πραγματι πηγαινε ετσι η συζητηση εγω μαλλον στις τελευταιες 2 προτασεις θα τα εχανα...

#13 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 10 June 2007 - 14:41

ΕΛΕΟΣ απλα ελεος!!! Τον ξερω τον μ**κα τον κυριο Π ξερω πως ειναι γκαγκα αλλα οχι και ετσι! Ετσι μου ερχεται να παω να τον πλακωσω :E !!!!! Aχ βρε νικο τι τραβάς και συ καλα που δεν δέχτηκα την πρόταση για δουλειά απλα ελεος!

Posted Image


#14 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 11 June 2007 - 01:38

Πάντως αν σου ξανακουνηθεί και είσαι ασφαλισμένος σε αυτόν, ρίξε μια φωνή, τι το έχουμε το δικηγορικό τμήμα?...:kill4u:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#15 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 11 June 2007 - 16:58

Πάντως αν σου ξανακουνηθεί και είσαι ασφαλισμένος σε αυτόν, ρίξε μια φωνή, τι το έχουμε το δικηγορικό τμήμα?...:kill4u:


Ξέρετε παιδιά πόσες φορές σκέφτηκα να τον ''καταδώσω''?

Αλλά οι δικοί μου μου λένε μακρια απο καταγκελίες γιατι θα έχω αλλα μπλεξίματα αργότερα στις επώμενες δουλειές.Επείσης δεν ειμαστε ασφαλισμένοι δλδ δουλεύουμε στην μαύρη χωρής ένσυμα άδειες κτλ οπότε είναι σαν να μην ''υπάρχουμε'' εκεί.

ΌΛΑ βρίσκουν λύση όταν ο ανθρωπος ξέρει να συμπερηφέρετε και να μιλάει πολυτισμένα προς τον άλλον αλλά εδώ σηκώνω τα χέρια ψηλά.Στην επώμενη θα πέσουν στανταρ μηνύσεις έχω και γω τα όρια μου.

(Έιχα φάει άλλη μια θεική απόλυση επείδη σβίστικε ο φάκελος ενώς πελάτη)

Ε τρίτη δεν θα υπάρξη.

Ετοιμαστήτε για Berserk Seasson 2:dwarf:
Posted Image