Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Mobile Suit Gundam 00 TV Series


  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#1 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 02 June 2007 - 21:34

Mobile Suit Gundam 00 TV Series Announced for October

Ανακοινώθηκε επιτέλους καινούργια σειρά Gundam. Τελικά οι φήμες για Gundam Seed Destiny Eternity δεν επαληθεύτηκαν. Το σύμπαν θα είναι εντελώς διαφορετικό (δεν θα είναι το Universal Century, ούτε το Cosmic Era, ούτε κάποιο από τα ήδη γνωστά).

The story will take place in 2307 AD of our modern calendar system—which is different from the fictional Universal Century calendar of the first Mobile Suit Gundam series, the Cosmic Era calendar of Mobile Suit Gundam Seed, and the four other previously used calendar systems

Posted Image

It will be the first time a Gundam animated project officially takes place in our modern calendar system.



Posted Image
Υπάρχουν φήμες πως θα πάρουν μέρος ο director του FMA, οι σχεδιαστές των Eureka seven και Loveless, script supervisor του OVA Hellsing και αρκετοί άλλοι, αλλά επίσημα δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα.

Posted Image


Η σειρά θα ξεκινήσει να προβάλλεται στην Ιαπωνική τηλεόραση τον Οκτώβριο. Για να δούμε τι θα δούμε ! Προσωπικά χαίρομαι που δεν θα συνεχίσουν το σύμπαν του Seed/Destiny (Cosmic Era). Όχι πως δεν μου άρεσε, αλλά θεωρώ πως το "SEED" ξεζουμίστηκε αρκετά. Πάμε γι άλλα

Δείτε και το Teaser Trailer

E5VV38U.jpg


#2 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 02 June 2007 - 21:42

ooooh!Ii na kore :D
will definitely watch X3
btw,τα char designs do look somewhere between Eureka7 & Loveless :pppp

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 June 2007 - 14:43

Pray to gods not anymore Artruns [ή όπως τον έλεγαν τελικά :wet2:] Freyas, Shins, Kiras and φυσικά gagali :puke:
rsrGbGx.gif

#4 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 06 October 2007 - 16:34

Σήμερα προβλήθηκε το πρώτο επεισόδιο και κυκλοφόρησαν τα πρώτα raws. Επίσης η σειρά θα προβληθεί σε High Definition.

Ακούγεται πως για πρώτη φορά σε σειρά Gundam, το anime θα χωριστεί σε 2 περιόδους των 25 επεισοδίων όπως έγινε και με το Code Geass. Τι μας επιφυλάσσει η Sunrise άραγε ? :D

E5VV38U.jpg


#5 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 06 October 2007 - 17:58

Σήμερα προβλήθηκε το πρώτο επεισόδιο και κυκλοφόρησαν τα πρώτα raws. Επίσης η σειρά θα προβληθεί σε High Definition.

Ακούγεται πως για πρώτη φορά σε σειρά Gundam, το anime θα χωριστεί σε 2 περιόδους των 25 επεισοδίων όπως έγινε και με το Code Geass. Τι μας επιφυλάσσει η Sunrise άραγε ? :D


Παρακολουθησα τα 3 Promos.Το βασικο θεμα φαινεται
Spoiler:

Περα απο τα visuals που φαινονται παρα πολυ καλα το σεναριο δεν θυμιζει καπου Gundam Wing?

:hmmm:

#6 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 06 October 2007 - 22:07

εγω που εχω δει μονο το GUNDAM που εδειχνε to alter , μπορω να το δω η πρεπει να παρακολου8ησω ολα τα προηγουμενα?

#7 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 07 October 2007 - 00:41

@ ssj4goku13: Δεν χρειάζεται να έχεις δει κανένα. ^^
Άντε να τελειώνει το ρημάδι το τόρρεντ που καλά καλά δεν έχει φτάσει το 20% ακόμα... Τ_Τ

~ Στορμ/Μαρία ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#8 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 07 October 2007 - 01:44

Περα απο τα visuals που φαινονται παρα πολυ καλα το σεναριο δεν θυμιζει καπου Gundam Wing?

Όλα τα Gundam σε περίοδο πολέμου πέφτουν :terror2:. Δεν ξέρουμε τίποτα επιπλέον για το σενάριο επομένως δεν μπορούμε να πούμε προς το παρόν κάτι περί ομοιότητας.


εγω που εχω δει μονο το GUNDAM που εδειχνε to alter , μπορω να το δω η πρεπει να παρακολου8ησω ολα τα προηγουμενα?


Το Gundam 00 είναι νέα σειρά σε εντελώς νέο universe. Δεν χρειάζεται να έχεις παρακολουθήσει καμία άλλη σειρά.

E5VV38U.jpg


#9 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 07 October 2007 - 01:45

To story φαίνεται ενδιαφέρον αλλά μου θυμίζει λίγο Gundam Wing. Ελπίζω να είναι καλύτερο και από το Gundam Wing και από το Gundam Seed Destiny.

#10 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 07 October 2007 - 15:01

μολις ειδα το πρωτο επι,and i have to say i liked it alot ^^
looking forward for more >:3

#11 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 October 2007 - 15:24

Raw or fansubbed? Every fansub group that's working on Gundam 00 'till now sucks. >___>

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#12 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 07 October 2007 - 16:03

Raw or fansubbed? Every fansub group that's working on Gundam 00 'till now sucks. >___>

speedsubs desu :P απο το να καταλαβω ενα 20% στο raw,καλυτερα μετρια subs...εκτος αυτου i like Nyoron subs :P they did a decent job on Tengen Toppa..

#13 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 07 October 2007 - 17:24

I saw the first episode.Να πω την αλήθεια όντως μου θύμισε Gundam Wing. Αλλά ρε παιδιά είναι κλασσικό Gundam οι καλοί οι κακοί και οι ενδιάμεσοι.Που βασικά δεν περιμένεις ποιος είναι ποιος, και ποιος θα γίνει κάποιος.
Αλλά σε γενικές γραμμές καλό φαίνεται.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#14 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 07 October 2007 - 19:26

Και το Seed ξεκινησε στα κλασσικα μονοπατια του 0078 αλλα μετα ακολουθησε δικα του μονοπατια. Only time will tell!!!! Παντως μου ειναι ενδιαφερον.:wooi2:

#15 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 07 October 2007 - 20:17

Και το Seed ξεκινησε στα κλασσικα μονοπατια του 0078 αλλα μετα ακολουθησε δικα του μονοπατια. Only time will tell!!!! Παντως μου ειναι ενδιαφερον.:wooi2:


Δεν ξέρω μπορεί να έχεις δίκιο. Αλλά να ρωτήσω κάτι δεν έχει καταντήσει λίγο βαρετή η συγκεκριμένη σειρά?Εφόσον ακολουθεί τα ίδια μονοπάτια με προηγούμενα.Προσωπικά το κατεβάζω διότι δεν έχω να κάνω κάτι άλλο:emptyonexg1:.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/