Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

[το δικό μας Anime Karaoke] event


  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#31 sarasbaati

sarasbaati

    be all at sea

  • Members
  • 20 posts

Posted 21 June 2007 - 19:39

Spoiler:


νομική ε;;:wooi2::deadga6:
ααααχ..



εγώ έχω τέσσερα εμπόδια
1.ζέστη:deadga6:
2.υποτίθεται διάβασμα:deadga6:

3.δεν σας ξέρω.εσείς όλοι γνωρίζεστε μεταξύ σας;;:

4.αν κι έχω δυο τρια υπόψη μου..φόβαμαι ότι τελικά θα κολώσω και θα σας κοιτάω απλά κι αυτό είναι λίγο κρίμα:despair:
"No, you don't get it, thats why I'm telling you. You think you get it, which isn't the same as actually getting it. Get it? "
Posted Image

#32 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 21 June 2007 - 20:12

Φωτογραφίες/video κωλόπαιδα, να τα ανεβάσουμε αφενός στο site, να χαρούμε αφετέρου και μεις οι εργαζόμενοι που λιώνουμε τα ΣΚ βράδια...^^

Μες στις καλοσύνες... :wooi2:

sarasbaati, εδώ στο άνιμε τελεία τζι αρ όλοι γνωριζόμαστε μεταξύ μας. Άσχετα αν δεν έχουμε δει ποτέ ο ένας τον άλλο. :riiight:

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#33 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 22 June 2007 - 07:37

Να τσακιστείτε να έρθετε όλοι λέγω! :hahaha:

βολεύομαι αμφοτέρας τας ημέρας του σουκού, οπότε κανονίστε και πείτε μου :wis:

Λία παρακαλώ πρόσθεσε στο setlist μου το kaerimichi no love song γιατί το έχω ΛΙΩΩΩΩΩΩΣΕΙ :lovulovu::lovulovu::lovulovu::lovulovu::lovulovu::lovulovu:
*rabu rabu dechuuuuu:nosey:*

#34 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 22 June 2007 - 14:12

Λοιπόν
(τα-ράααμ!!!)

Οι βασικότεροι συμμετέχοντες και σημαντικότεροι performers βολεύονται για αυριο Σαββάτο απόγευμα στο σπίτι μου φυσικά.

Εξασφάλισα ήδη τη συμμετοχή του BladeMasterX και της Glastenen και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!

Το event λεμε να λάβει χώρα κατά τις 6 το απόγευμα, να χει πέσει και λίγουλάκι ο ήλιος και να έχουνε λίγο χρόνο παραπάνω όσοι πρεπει να επιστρέψουν πιο νωρίς.

Όσοι από εδώ δεν έχω γνωρίσει ακόμα και θέλουν μουρλά να συμμετασχουν, ας μου στείλουν από σήμερα ένα e-mail στο itsUp2Lea@hotmail.com για να λάβουν οδηγίες.

Το event αυτή τη φορά θα βιντεοσκοπείται! Το νού σας! :hahaha:

Όσοι θέλουν να έρθουν τελικά, θα παρακαλούσα να έχουν ήδη τη διάθεση να τραγουδήσουν. Ο χώρος στο σπίτι μου δεν είναι και τόσο μεγάλος, ώστε να χωρέσει "ευρύ κοινό" το οποίο μονάχα θα θέλει να παρακολουθεί. Βέβαια, καποιοι θα παίξουν και το ρόλο της επιτροπής και θα υπάρξουν και τα αντιστοιχα ταμπελάκια βαθμολόγησης....:wet2:

Αν συμμετάσχετε τελικά, υπενθυμίζω:
εντοπίστε από σήμερα τα τραγούδια και τους στιχους που σας ενδιαφέρουν και φέρτε τα μαζί σας!!

#35 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 22 June 2007 - 16:41

Λοιπόν
(τα-ράααμ!!!)

Οι βασικότεροι συμμετέχοντες και σημαντικότεροι performers βολεύονται για αυριο Σαββάτο απόγευμα στο σπίτι μου φυσικά.

Εξασφάλισα ήδη τη συμμετοχή του BladeMasterX και της Glastenen και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!

Το event λεμε να λάβει χώρα κατά τις 6 το απόγευμα, να χει πέσει και λίγουλάκι ο ήλιος και να έχουνε λίγο χρόνο παραπάνω όσοι πρεπει να επιστρέψουν πιο νωρίς.

Όσοι από εδώ δεν έχω γνωρίσει ακόμα και θέλουν μουρλά να συμμετασχουν, ας μου στείλουν από σήμερα ένα e-mail στο itsUp2Lea@hotmail.com για να λάβουν οδηγίες.

Το event αυτή τη φορά θα βιντεοσκοπείται! Το νού σας! :hahaha:

Όσοι θέλουν να έρθουν τελικά, θα παρακαλούσα να έχουν ήδη τη διάθεση να τραγουδήσουν. Ο χώρος στο σπίτι μου δεν είναι και τόσο μεγάλος, ώστε να χωρέσει "ευρύ κοινό" το οποίο μονάχα θα θέλει να παρακολουθεί. Βέβαια, καποιοι θα παίξουν και το ρόλο της επιτροπής και θα υπάρξουν και τα αντιστοιχα ταμπελάκια βαθμολόγησης....:wet2:

Αν συμμετάσχετε τελικά, υπενθυμίζω:
εντοπίστε από σήμερα τα τραγούδια και τους στιχους που σας ενδιαφέρουν και φέρτε τα μαζί σας!!

Okay, με κάλυψες, θα έρθω κατά 58%. Αλλά κρίμα που είναι Σάββατο, γιατί στις 6 νταν η Αννούλα (η Fire ντε) δίνει προφορικά Αγγλικά. Τ_Τ

Α ναι! Πόσα τραγούδια μπορούμε να πούμε; Γιατί εγώ έχω ήδη βρει τέσσερα που μου αρέσουν (κάτω από το spoiler):
Spoiler:
Εμένα πάντως μη με κινηματογραφήσετε. Θα γελάσει και το ποικιλλόχρωμον ερίφιον... Τ_Τ

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#36 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 22 June 2007 - 17:09

Θα έρθω και εγώ αλλά ίσως όχι για πολύ γιατί μάλλον θα έχω δυστυχώς κάπου να πάω το βραδάκι.

Το event αυτή τη φορά θα βιντεοσκοπείται! Το νού σας! :hahaha:


Εμένα πάντως μη με κινηματογραφήσετε. Θα γελάσει και το ποικιλλόχρωμον ερίφιον... Τ_Τ

~ Στορμ ~


Μετά από συνεννόηση με τη Tomodachi2 cameraman θα είμαι μάλλον εγώ οπότε δε τη γλιτώνει κανείς σας.θα σας βγάλω όλους στη TV:kill4u:

Posted Image


#37 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 22 June 2007 - 17:17

Μετά από συνεννόηση με τη Tomodachi2 cameraman θα είμαι μάλλον εγώ οπότε δε τη γλιτώνει κανείς σας.θα σας βγάλω όλους στη TV:kill4u:

Κακέ! :OMG3:

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#38 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 22 June 2007 - 17:35

Το .aNiMe//GR προσφέρει τον server του για το streaming του video που θα βγάλετε...:wooi2:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#39 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 22 June 2007 - 18:58

Το .aNiMe//GR προσφέρει τον server του για το streaming του video που θα βγάλετε...:wooi2:


Ευχαριστούμε εεεεε!! :lovulovu:

Μεχρι βέβαια να το δειτε όλοι εσείς οι υπόλοιποι στα μάτια σας, θα περάσει λίγος καιρός, καθ ότι η κάμερα μου δεν είναι digital, αλλά μια HI-8 Sony Stamina που παίρνει απλές κασσετούλες. Οπότε μεχρι να ripαριστούν οι κασσετούλες και να πέσουν στα χέρια καποιου που ξέρει να κανει upload...
Βεβαια, υπάρχουν και τα κινητα. Καποιος μπορει να τραβήξει κανα ενδεικτικό βιντεάκι από το Suki ya! (jet' aime, αλλά σε kansai ben-αλλά και επίσημος τίτλος του event...)

Ε, και που ειστε?? όλοι εσείς που κάθεστε μακρυά από την Αθήνα, δε χρειάζεται να ξύνεστε!! Ηχογραφίστε ή βιντεοσκοπείστε τον εαυτό σας ή την παρέα σας καθός κάνετε καραοκε και στείλτε να βιντεάκια ή τις ηχογραφίσεις στον φίλτατο Dante80. Με το που θα πιάσει το πρώτο ντοκουμέντο, ξέεεερει αυτός τι να κάνει.... :wis:

#40 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 22 June 2007 - 19:12

Εμένα η ψηφιακή μου φωτογραφική μηχανή μπορεί να τραβήξει και video αλλά δε ξέρω από ποιότητα πόσο καλό θα είναι.Μπορούμε να δοκιμάσουμε όμως.(η memory stick που έχω χωράει περίπου 22 λεπτά video)

Posted Image


#41 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 22 June 2007 - 20:35

ROFL AHAHAHAHAHAHAHA.... :hahaha::hahaha::hahaha:

Ero-Sennin σκασίλα μου κι ας με βγάλεις camera ^^ έχω ωραίο πρόσωπο που αξίζει να γίνει TOP MODEL :wooi2: :wis:

Επειδή εγώ δεν προλαβαίνω να κατεβώ να με τραβήξετε camera κανονίστε το να έρθω μουρή στην Αθήνα μετά τις 4 ιουλίου :Blissfull::lovulovu:

Τέσπα...Tomo-chan με τι ηχογραφείς την καραοκέ συναυλία ? με cubase sx 3 ? :nosey:
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#42 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 22 June 2007 - 22:21

Τέσπα...Tomo-chan με τι ηχογραφείς την καραοκέ συναυλία ? με cubase sx 3 ? :nosey:


Το event αυτή τη φορά θα βιντεοσκοπείται!


Δεν βλεπω καμια αναφορα για ηχογραφηση...το μονο κοντινο ειναι αυτο...αν θελεις και λεπτομεριες

HI-8 Sony Stamina



#43 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 22 June 2007 - 22:44

Τελικά ακυρώθηκε αυτό που είχα να κάνω και μπορώ να κάτσω πιο πολύ.Yatta!!!:wooi2:

Posted Image


#44 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 22 June 2007 - 22:46

Ευχαριστούμε εεεεε!! :lovulovu:

Μεχρι βέβαια να το δειτε όλοι εσείς οι υπόλοιποι στα μάτια σας, θα περάσει λίγος καιρός, καθ ότι η κάμερα μου δεν είναι digital, αλλά μια HI-8 Sony Stamina που παίρνει απλές κασσετούλες. Οπότε μεχρι να ripαριστούν οι κασσετούλες και να πέσουν στα χέρια καποιου που ξέρει να κανει upload...
Βεβαια, υπάρχουν και τα κινητα. Καποιος μπορει να τραβήξει κανα ενδεικτικό βιντεάκι από το Suki ya! (jet' aime, αλλά σε kansai ben-αλλά και επίσημος τίτλος του event...)

Ε, και που ειστε?? όλοι εσείς που κάθεστε μακρυά από την Αθήνα, δε χρειάζεται να ξύνεστε!! Ηχογραφίστε ή βιντεοσκοπείστε τον εαυτό σας ή την παρέα σας καθός κάνετε καραοκε και στείλτε να βιντεάκια ή τις ηχογραφίσεις στον φίλτατο Dante80. Με το που θα πιάσει το πρώτο ντοκουμέντο, ξέεεερει αυτός τι να κάνει.... :wis:

Τώρα λοιπόν που το event έχει και επίσημο όνομα, δεν μπορούσα να κρατηθώ και έκανα ένα banner χάλι μαύρο (σαν τη φωνή μου ένα πράμα). :wooi2:

Posted Image

Α, ναι! Και αν θέλετε ηχογράφηση, μπορούμε με το Audacity που είναι και δωρεάν και το κατεβάζει όποιος θέλει. ;Ρ

~ Storm ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#45 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 22 June 2007 - 23:02

Τώρα λοιπόν που το event έχει και επίσημο όνομα, δεν μπορούσα να κρατηθώ και έκανα ένα banner χάλι μαύρο (σαν τη φωνή μου ένα πράμα). :wooi2:

Posted Image

~ Storm ~


:awww:Sugoi!!!Storm sairyou!!!Μου ήρθε μια ιδέα τώρα που είδα το banner.Να βάλουμε κανά εισαγωγικό βιντεάκι στο βίντεο που θα τραβήξουμε,αλλά και στο τέλος τους συντελεστές του event(κριτική επιτροπή,τραγουδιστές,καμεραμάν) να το κάνουμε πιο επίσημο:hihi2:Βέβαια δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που ξέρει να το κάνει και αν έχει και την όρεξη να το κάνει.

Posted Image