Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

[το δικό μας Anime Karaoke] event


  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#16 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 12 June 2007 - 10:37

Ρε σεις,
ΠΩΣ διάλολο μπορώ να στείλω private message σε κάποιον δω μέσα?? :oo:
(δεν βλέπω κανέναν από τους προφανείς τρόπους)

Λοιπόν, στο meeting θα υπάρχει σίγουρα κάμερα. Γι αυτό φέρτε και sailor fuku άμα λάχει.

Οποιος ενδιαφέρεται, να μου στείλει ένα e-mailάκι στο itsUp2Lea@hotmail.com για να λάβει περεταίρω οδηγίες...

Glastenen- χρυσή μου, το Eden απ το Yami no matsuei έχω σκοπό να το εκτελέσω και γω, καθ ότι λατρεύω Kiyoharu :nanana:

Η δική μου λίστα εκτελεσεων περιλαμβάνει τα εξής...

Tori no Uta (Air TV)
Dis (mugen no ryvious)
Tobira no mukou e (FMA)
Tooi sakebi (Lain)
Suteki da ne, 1000 no kotoba (FFX FFX-2)
Higurashi no naku koro ni
....γενικά έχει να πέσει κάμποσο bleach, sailor moon, full moon wo sagashite και δε συμμαζεύεται.
αλλά ΚΥΡΙΩΣ...Kajiura Yuki:lovulovu:

και, κοπελιές (κυριως), δε θα έλεγα όχι και σε ανοιχτές κόντρες
(πχ. ποιά μπορεί να πει (πιο...ανεκτά) το Yasashi Yoake από .hack//sign που είναι μακράν το δυσκολότερο κομμάτι που χω δει ως τώρα..)

#17 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 12 June 2007 - 10:41

θα πας στο κοντρόλ πάνελ σου κάπου λέει κάτι για options....το πατάς και ενεργοποιείς τα pm. μετά για να στείλεις πας send new message....κτλ (μη νομίζεις, και μένα μου πήρε ώρα να το εντοπίσω ΤοΤ)

πάμε ντουέτο το eden???????:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

#18 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 12 June 2007 - 10:57

το μανίκι με τα ντουέτα, είναι πως χρειάζεται ειδικό μικρόφωνο που να μπορεί να "πιάνει" 2 φωνές ταυτόχρονα.

Απ την άλλη δεν ξέρω αν μπορεί να βγει κάτι αξιοπρεπές, αν χρησιμοποιήσεις διπλό βίσμα και βάλεις 2 μικρόφωνα ταυτόχρονα να παίζουν...

Το Eden ΣΙΓΟΥΡΑ θα το πάμε κόντρα, ποιά θα το σακατέψει λιγότερο (ειν και δύσκολο το ρημάδι...τίγκα στον πόνο!)

Λειτουργήσουν-δε λειτουργήσουν τα pm, στείλε μου συ ένα mail εκεί που χω δώσει παραπάνω για να σε κατατοπίσω με γεωγραφικές και τηλέφωνικές συντεταγμένες..

Και μη ξεχνάτε! Φέρνετε μαζί τα τραγούδια και τους στίχους που θέλετε!!!!

#19 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 12 June 2007 - 11:30

το μέηλ εστάλη :riiight: αναμένω οδηγίες :wooi2:

Spoiler:









ΩΡΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΕΝΤΙΤ ΛΕΜΕΕΕΕΕ: μου έστειλαν το sayaendou σε καραόκε ΑΛΛΗΛΟΥΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! Prepare yourselves.......ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑ

#20 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 19 June 2007 - 10:48

τα συγκλονιστικά δοκιμαστικά έλαβαν χώρα προχτές και μπορώ να πω πως αν εξαιρέσουμε την προβληματική συμμετοχή το πελεκούδι κάηκε και μάλιστα όχι στο full potential του :hahaha::hahaha:

προβάρω eden και waltz με θέρμη και πάθος και κρατήστε ωτοασπίδες για το tsuki no kaasu γιατί δεν παλεύεται...tomodachi αναμένω να με προμηθεύσεις με νταλκαδιάρικο υλικό για να προσθέσω κι άλλες αισθαντικές περφόρμανς στο ανατριχιαστικό μου ρεπερτουάρ :wooi2:

#21 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 20 June 2007 - 14:36

Όντως, μια Κυριακή έγινε σπίτι μου ένα δοκιμαστικό mini karaoke meeting με πολύ μικρή συμμετοχή. Η Glastenen και ο Jiraya με τίμησαν με την παρουσία τους (ειδικά ο jiraya, που έφερε και μισό κιλό...παγωτίνια:wooi2:) και κάναμε κάποιες πρόβες, οι οποίες πήγαν περίφημα!
Η Glastenen ομολογώ πως έχει καλό skill και performance, αλλά την επόμενη φορά, θα τη βάλω να τραγουδήσει πιο δυνατά!

Ποιά θα είναι η επόμενη φορά?
Αυτό το Σ/Κ, 24-25/6 στο σπίτι μου.

Αν θα είναι τελικά Σαββάτο ή Κυριακή, θα αποφασιστεί ανάλλογα με το πως βολεύονται οι συμμετέχοντες.
Όποιος ενδιαφέρεται, ξέρει τι να κάνει! Σε παραπ'ανω ποστ εχω δόσει το e-mail μου, μου στέλνει και κανονιζουμε.
Βασική προ υπόθεση: ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΉΣΕΙ!

Επαναλαμβάνω άλλη μια φορά, ο συμμετέχων πρεπει να φέρει μαζί τα τραγούδια που θελει να πει και να έχει μαζί τους στοίχους. Επισης να χει κανει και καμιά προβα, να θυμάται πως πάει η μελωδια, γιατί δε θα υπάρχει τυφλοσούρτης.

τα ΚΟΜΜΑΤΙΑ-ΠΡΟΚΛΗΣΗ για αυτό το meeting θα είναι 2:
*Sayaendou (one piece 7)
*Tsuki no kaasu (Loveless)

#22 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 20 June 2007 - 15:37

Όντως, μια Κυριακή έγινε σπίτι μου ένα δοκιμαστικό mini karaoke meeting με πολύ μικρή συμμετοχή. Η Glastenen και ο Jiraya με τίμησαν με την παρουσία τους (ειδικά ο jiraya, που έφερε και μισό κιλό...παγωτίνια:wooi2:) και κάναμε κάποιες πρόβες, οι οποίες πήγαν περίφημα!
Η Glastenen ομολογώ πως έχει καλό skill και performance, αλλά την επόμενη φορά, θα τη βάλω να τραγουδήσει πιο δυνατά!

Ποιά θα είναι η επόμενη φορά?
Αυτό το Σ/Κ, 24-25/6 στο σπίτι μου.

Αν θα είναι τελικά Σαββάτο ή Κυριακή, θα αποφασιστεί ανάλλογα με το πως βολεύονται οι συμμετέχοντες.
Όποιος ενδιαφέρεται, ξέρει τι να κάνει! Σε παραπ'ανω ποστ εχω δόσει το e-mail μου, μου στέλνει και κανονιζουμε.
Βασική πεουπόθεση: ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΉΣΕΙ!

Επαναλαμβάνω άλλη μια φορά, ο συμμετέχων πρεπει να φέρει μαζί τα τραγούδια που θελει να πει και να έχει μαζί τους στοίχους. Επισης να χει κανει και καμιά προβα, να θυμάται πως πάει η μελωδια, γιατί δε θα υπάρχει τυφλοσούρτης.

τα ΚΟΜΜΑΤΙΑ-ΠΡΟΚΛΗΣΗ για αυτό το meeting θα είναι 2:
*Sayaendou (one piece 7)
*Tsuki no kaasu (Loveless)

Tsuki no Curse! Kajiura-sama's music! :lovulovu:

Εγώ θέλω να έρθω, έχω βρει και τραγούδια, αλλά είμαι χοντρή και θα με κοροϊδεύετε... :deadga6:

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#23 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 20 June 2007 - 15:46

Βασική πεουπόθεση: ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΉΣΕΙ!

Βασική προϋπόθεση: ΝΑ ΘΕΛΕΤΕ (ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΤΕΞΕΤΕ) ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΤΕ!!!:madtodeath:
Το σκέφτομαι σοβαρά να έρθω, έχω σκεφτεί και 2-3 τραγουδάκια αλλά δυστυχώς μπορεί να μην τα καταφέρω λόγω κάποιων υποχρεώσεων που μπορεί να προκύψουν αυτό το Σ/Κ :nanteee:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#24 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 20 June 2007 - 23:44

Κι εγώ ψήνομαι να έρθω αλλά όχι τώρα...

από που είσαι βρε Tomo-chan ?
Τι εξοπλισμό έχεις ?

Λίγα για μένα: Είμαι dj και παραγωγός και τραγουδάω αρκετά καλά και σπουδάζω στο ΙΕΚ Δελτα στο τμήμα Μουσικής Τεχνολογίας και είμαι από Θεσσαλονίκη...

Και το χειρότερο γράφω μέχρις τις 4 ιουλίου τις εξετάσεις και είμαι στο 2ο εξάμηνο...

Αμά θέλεις βρες μου 2 cdj-players pioner 200-S + 1 Numark mixer 24-bit with Digital FX και θα σου κάνω το σπιτάκι σου CLUB !
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#25 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 20 June 2007 - 23:52

Tsuki no Curse! Kajiura-sama's music! :lovulovu:

Εγώ θέλω να έρθω, έχω βρει και τραγούδια, αλλά είμαι χοντρή και θα με κοροϊδεύετε... :deadga6:

~ Στορμ ~


Δε το έπιασα αυτό τι εννοείς;Αν όντος εννοείς αυτό που κατάλαβα δεν είναι λόγος για να μην έρθεις.

Posted Image


#26 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 21 June 2007 - 00:02

Dj dragon
είμαι από Αθήνα. Ο εξοπλισμός μου δεν είναι, παρά ένα pc και ένα καραόκε μικροφωνο, το οποίο λειτουργεί καλά, αν και θα ήθελα να έβρισκα τον τρόπο να του δυναμώσω την ένταση (δεν εννοώ μόνο από τις ρυθμίσεις των windows γιατί από κει δεν πετυχαίνεις και πολλά).

Όμως έχω πάθος με το καραόκε :Blissfull: και ρώτα και τους Glastenen & Jiraya & BladeMaster X να σου πουν, που με έχουνε δει εν δράσει.
Και ΔΕΝ είμαι φάλτσα!
Συν, το ότι τα τραγούδια που θα πω, τα έχω πεθάνει στην πρόβα.

Αυτό που θα ήθελα κάποια στιγμή να πετύχω, είναι να βγει το jp & anime karaoke έξω από τα σπίτια και να φτάσει μέχρι και σε κάποιο club. Σκοπεύω ν΄ανοίξω ανάλλογο θέμα και στους j-music.gr
αλλά προς το παρόν, μου αρκεί να ξέρω ποιοι είναι αυτοί που έχουν την ίδια πετρια με τη δικιά μου...:awww:

#27 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 21 June 2007 - 11:10

Tsuki no Curse! Kajiura-sama's music! :lovulovu:

Εγώ θέλω να έρθω, έχω βρει και τραγούδια, αλλά είμαι χοντρή και θα με κοροϊδεύετε... :deadga6:

~ Στορμ ~


So you're a little on the plump side...so what?:nosey: Plump is sexy:awww:

Ελα μωρε κι εσυ, μην ακουω τετοια πραματα! Εγω παντως σε περιμενω και το ξερεις ;) Οποιος τολμησει να πει κατι... heh, πιστεψε με δεν θα πουν:hiding_something:

#28 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 21 June 2007 - 15:34

So you're a little on the plump side...so what?:nosey: Plump is sexy:awww:

Ελα μωρε κι εσυ, μην ακουω τετοια πραματα! Εγω παντως σε περιμενω και το ξερεις ;) Οποιος τολμησει να πει κατι... heh, πιστεψε με δεν θα πουν:hiding_something:

LOL Θα προσπαθήσω να ψήσω και την Άννα για να πούμε κανένα ντουέτο. :wooi2:

Πάντως αν δεν έρθει η Άννα, ούτε εγώ θα έρθω, γιατί μόνο ο θεός ξέρει που μένει η Τόμο-τσαν και πώς θα γυρίσουμε σπίτι μας μετά... :emptyonexg1:

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#29 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 21 June 2007 - 18:42

γιατί μόνο ο θεός ξέρει που μένει η Τόμο-τσαν και πώς θα γυρίσουμε σπίτι μας μετά... :emptyonexg1:

~ Στορμ ~


Η τόμο-τσάν μένει στο Μπουρνάζι, κοντά στην πλατεϊτσα Μπουρναζίου που είναι πάνω από αυτή με τις καφετέριες. Και μ' ένα δεκαλεπτάκι περπάτημα, φτάνεις ΜΕΤΡΟ Αγιο Αντώνη (sic)

Τα "χω κάνει" απ τη χαρά μου, που βλέπω πρόθυμες συμμετοχές.
Αν και θα χουμε ν΄αντιμετωπίσουμε τη ζέστη του σαββατοκύριακού, μη πτοείστε. Εχω στο ψυγείο αρκετό mugi-cha (ιαπωνικό κρυο τσάι από κριθάρι)

#30 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 21 June 2007 - 19:19

Φωτογραφίες/video κωλόπαιδα, να τα ανεβάσουμε αφενός στο site, να χαρούμε αφετέρου και μεις οι εργαζόμενοι που λιώνουμε τα ΣΚ βράδια...^^


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.