Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Signature Problem


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 13 May 2007 - 16:55

Hey

Είχα σκεφτεί την ιδέα να βάλω slideshow στο signature αλλά όταν βάζω τον κωδικό ιστοσελίδας μου βγάζει ένα νέο παράθυρο με τέτοιο μήνυμα...

"Fatal error: Undefined class name 'vb_image' in /home/animegr/public_html/forums/profile.php on line 1235"

και όταν βάζω τον μεγάλο κωδικό όπως βλέπετε κάτω μου βγάζει αυτό στο preview show...

<embed src="http://img508.imageshack.us/slideshow/smilplayer.swf" width="426" height="320" name="smilplayer" id="smilplayer" bgcolor="000000" menu="false" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" flashvars="id=img508/6442/11790645077s9.smil"/>
<br/><a href="<A href="http://imageshack.us/slideshow/index.php">Go">http://imageshack.us/slideshow/index.php">Go to ImageShack® to Create your own Slideshow</a>

Το slideshow που θέλω να βάλω στο signature είναι αυτό...

Signature Slideshow
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#2 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 13 May 2007 - 17:28

εικαζω οτι δεν υποστηριζεται εισαγωγη flash στο πεδιο της υπογραφης... (ισως και γενικοτερα στο forum)... αν θες να βαλεις slideshow, κανε το animated gif... νομιζω gif μπορεις να βαλεις
Posted Image

#3 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 13 May 2007 - 17:48

Δεν επιτρέπεται η εισαγωγή HTML code. Τα gif υποστηριζονται

Posted Image


#4 Boss

Boss

    Bakemono

  • Members
  • 231 posts

Posted 13 May 2007 - 17:55

Το παιδί δεν μπορεί να κάνει gif (και εγώ το ίδιο).

Και ο λόγος που πήρε τριήμερη είναι που δε χειρίστηκε σωστά το θέμα...
Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#5 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 13 May 2007 - 20:17

Ναι δεν μπορώ να κάνω gif και αυτό απαιτεί κάποιο πρόγραμμα σαν τα video studios για να ενωθούν και να γίνει ένα τέλειο gif...Και 2ον δεν ξέρω να κάνω καλό gif...Αν μου το έδειχνε κάποιος θα το έκανα προ πολλού καιρού...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#6 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 14 May 2007 - 00:13

Ναι δεν μπορώ να κάνω gif και αυτό απαιτεί κάποιο πρόγραμμα σαν τα video studios για να ενωθούν και να γίνει ένα τέλειο gif...Και 2ον δεν ξέρω να κάνω καλό gif...Αν μου το έδειχνε κάποιος θα το έκανα προ πολλού καιρού...

μπορεις να κατεβασεις το προγραμμα SUPER .κανει για αυτη την δουλεια και ειναι πολυ ευκολο.

Posted Image


#7 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 14 May 2007 - 10:57

Το πρώτο πρόβλημα με το error είναι προσωρινό και οφείλεται στην αναβάθμιση του forum. Το δεύτερο πρόβλημα οφείλεται στο ότι δεν μπορείς να βάλεις html στην υπογραφή και γιαυτό σου βγάζει τον κωδικό ακριβώς όπως τον έβαλες.

#8 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 14 May 2007 - 15:57

Trynksss πότε θα είναι έτοιμο για να μπορέσω να βάλω slideshow από κεί ?
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#9 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 14 May 2007 - 16:39

Σύντομα, δουλεύουμε σε αυτό....

#10 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 15 May 2007 - 09:23

Το πρόβλημα φτιάχτηκε και τώρα πλέον μπορείτε να αλλάξετε την υπογραφή σας.

Scrolling δεν μπορείς να βάλεις και πάλι, αφού δεν επιτρέπετε η html στις υπογραφές. Ψάξε να βρεις κάποιον άλλο τρόπο.

~Locked