Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Playmobil or Lego?


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

Δημοσκόπηση: Playmobil or Lego? (84 Μέλος (η) που έχουν ψηφίσει)

Playmobil or Lego?

  1. Playmobil (37 ψήφοι [44.05%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 44.05%

  2. Lego (30 ψήφοι [35.71%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 35.71%

  3. Και τα δύο (14 ψήφοι [16.67%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 16.67%

  4. Τίποτα από τα δύο (3 ψήφοι [3.57%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 3.57%

Ψήφισε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2.573 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2007 - 23:47

Το είδα σε άλλο forum και είπα να το μεταφέρω και εδώ.Τι από τα δύο προτιμάτε;Εγώ τα playmobil.Lego είχα ελάχιστα.Από την άλλη τα playmobil ήταν τα αγαπημένα μου παιχνίδια.Είχα μέχρι και ένα κάστρο και ένα τσίρκο και πολλά άλλα ακόμα playmobil.Έχω περάσει χιλιάδες ώρες παίζοντας.Βασικά ακόμα μέχρι και την δευτέρα λυκείου έπαιζα με playmobil.Όχι συχνά βέβαια αλλά έπαιζα.Θυμάμαι το αγαπημένο μου θέμα όταν έπαιζα ήταν το Dragonball.Σχεδόν κάθε φορά ακολουθούσα την πορεία του anime παίζοντας ή την άλλαζα και πρόσθετα και δικά μου στοιχεία.Αχ ωραίες εποχές.:blingeye2:Μακάρι να γύριζαν πίσω τα χρόνια:if:

Δημοσιευμένη  εικόνα


#2 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1.087 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2007 - 23:55

Playmobil :lovulovu: γιατί πολύ απλά μ'αυτά μεγάλωσα. Γκαραζ, κάστρο, ινδιάνους και cowboys. Και να σκεφτείς, τέτοια πόρωση μικρός με τα playmobil που η μανα μου μας πήρε το καράβι, που θέλαμε με τον αδερφό μου παλιότερα, όταν ήμουν γύρω στα 20. Δεν ήταν σαν το παλιό αλλά το απωθημένο έφυγε. Α ρε μάνα, μας σκλάβωσες εκείνα τα χριστούγεννα!!:nanana:

Δημοσιευμένη  εικόνα


#3 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2.573 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 00:20

Και εγώ είχα ένα καράβι.Και formula 1 και ασθενοφόρο και πολλά άλλα.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#4 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1.087 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 00:27

Πω ναι ρε συ. Το νοσοκομείο ήταν όλα τα λεφτά. Αχ ωραίες εποχές.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#5 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 00:31

Playmobil FTW! Είχα μαζέψει θυμάμαι όλα τα playmobil που είχαν ως θέμα την άγρια δύση (σερίφης,σαλούν,ινδιάνοι και τα λοιπά)-τα αγαπημένα μου. Είχα βέβαια και άλλα όπως το μεσαιωνικό κάστρο και ήμουν πραγματικά περήφανος γι αυτό!!
Τώρα τα lego από την άλλη ποτέ δε τα συμπάθησα. Έχω μεγαλώσει με playmobil τι να κάνουμε...
Go figure...
Δημοσιευμένη  εικόνα

#6 Yagami

Yagami

    Starting...

  • Members
  • 2 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 00:43

Lego. More advanced.

#7 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 01:35

Playmobil....

I had knights, sheriffs, indians, the pirate ship, and lots more.
We used to play war with other friends, so having lots of rifles and pistols for the playmobil army was always a must.

However I also liked to re-enact natural disasters like eartquakes, explosions, fires, floods, etc and used the playmobils as the human casualties. That's why many ended up, decapitaded, torched, and with limps missing.

I guess that explains my psychoanalysis results in the other thread...

:nanana: :nanana: :nanana:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#8 gorillazz

gorillazz

    Anime Fan

  • Members
  • 157 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 01:59

Αχ ρε Jiraiya τι μας θύμισες τώρα..:blingeye2:
Πραγματικά αξέχαστες εποχές..Είχα δυο τεράστιες σακούλες γεμάτες playmobil..
Ακόμα δεν θα ξεχάσω την μέρα που ο πατέρας μου έδωσε τις σακούλες στον μικρό μου ξαδερφό..:nanteee:
Κόντεψα να παιθάνω από την στεναχώρια..Είχα μεγαλώσει έλεγε ο πατέρας(Α ρε άσπλαχνε πατέρα..:redcard2:)..Ήταν σαν να δίνεις αρνί στον λύκο..Ευτυχώς πρόλαβα και κράτησα καμια 10 από αυτά με κάποια εξαρτήματα και έπαιζα κρυφά καμιά φορά..Από πέρισυ άρχισα να παίρνω ξάνα φιγούρες..Έχω τέσσερις..Μπορεί να ανεβάσω φώτο κάποια στιγμή..Πάντως η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έπαψα να ενημερώνομαι για τα playmobil παίρνοντας πάντα τους ετήσιους καταλόγους..Όνειρό μου να φτιάξω σε ένα δωματιο μια μεσαιωνική εποχή(Τρέλη πόρωση με τους ιππότες :awww:)Κάποια στιγμή θα το κάνω, είμαι σίγουρος..:hero:

#9 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2.573 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 02:11

Ακόμα δεν θα ξεχάσω την μέρα που ο πατέρας μου έδωσε τις σακούλες στον μικρό μου ξαδερφό..:nanteee:
Κόντεψα να παιθάνω από την στεναχώρια..Είχα μεγαλώσει έλεγε ο πατέρας(Α ρε άσπλαχνε πατέρα..:redcard2:)..Ήταν σαν να δίνεις αρνί στον λύκο..


Και εμένα η μαμά μου έδωσε αρκετά παιχνίδια μου(κυρίως τη συλλογή μου με power rangers) στο ξάδερφο μου.Τραυματική εμπειρία.Εγώ τα είχα σε άψογη κατάσταση και αυτός μέσα σε λίγο καιρό άλλα τα έχασε και άλλα τα έσπασε.Επίσης η γιαγιά μου του είχε δώσει χωρίς να το ξέρω όλα μου τα comics.Και αυτός τα έσκισε(ήταν 2-3 χρονών):nanana:Μου ήρθε να τους σκοτώσω και τους δύο.Μερικά ήταν τα αγαπημένα μου τεύχη όπως αυτό με το θάνατο του Superman.Αυτό ποτέ δε θα τους το συγχωρήσω.Ευτυχώς τα playmobil τα έχω ακόμα.Όχι όλα βέβαια μόνο αυτά που χρησιμοποιούσα μέχρι πρόσφατα.

Όνειρό μου να φτιάξω σε ένα δωματιο μια μεσαιωνική εποχή(Τρέλη πόρωση με τους ιππότες :awww:)Κάποια στιγμή θα το κάνω, είμαι σίγουρος..:hero:


Σαν κάτι δωμάτια που βλέπουμε σε ταινίες με παιχνίδα(τρενάκια κτλ) ε;Τα λατρεύω κάτι τέτοια.Α ρε και να έρθει η μέρα που θα γίνω πλούσιος:if:Μουσείο θα φτιάξω με τέτοια πράγματα:riiight:

Δημοσιευμένη  εικόνα


#10 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.515 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 05:01

Χαλαρά playmobil. Έλιωναν πολύ πιο γρήγορα....:kill4u:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#11 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 08:33

Εγω πάντως θυμάμαι ότι τα παιδιά της ηλικιάς μου στη γειτονία δεν είχαν Lego
μόνο ίσως όσα τους τα φέραν απο Γερμανία.

Playmobil ftw

ήταν πολύ καλύτερα απο τη Bi Bi bo μου και απο τα Πόνυ.

Μια χρονιά είχαμε κάνει μια ολόκληρη πόλη τις άγριας δύσης με playmobil στο δωμάτιο ενός φίλου μου.

#12 Nelfie*

Nelfie*

    Anime Amateur

  • Members
  • 76 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 10:27

:wooi2:αααχ....ναι ρε παιδια plamobils......εμενα ειχε ο αδερφος μου καμποσα,εμενα μου παιρναν λιγα..:nod:..ειχα ομως κι ενα φιλο που παιζαμε μαζι και ειχε πολλα!!!καστρο,πλοιο,saloon,πολλα αλογα...οποτε πηγαινα εκει τον επριζα να παιξουμε μ αυτα.:nanana:..εγω παντως θυμαμαι ειχα το σχολειο...και στην τεταρτη δημοτικου που μετακομισαμε η μανα μου τα εδωσεε.......οπως και πολλα αλλα παιχνιδια μου.:emptyonexg1:.....ακους εκει:erk:!!!!θυμαμαι επισης οτι οντως τα lego τοτε δεν ηταν πολυ γνωστα...τοτε αρχισαν να γινονται...γι αυτο δεν ειχαν πολλα παιδια..συμφωνω κι εγω οτι θα ηθελα να τα παρω ολα να τα κανω συλλογη...ομως τωρα εχουν αλλαξει λιγο την εμφανιση και δεν μ αρεσουν...:uhh:

"But they were all of them decived..For another ring was made.."
"One ring to rule them all..One ring to find them..One ring to bring them all...and in the darkness bind them..."


#13 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 12:34

LEGO ρε συ, θέλει και ερώτημα;:lovulovu:

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#14 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 12:45

παλια μα πολυ παλια
μου αρεσαν τα playmobil

πλεον με αφηνουν παντελως αδιαφορο εδω και πολλα χρονια(απο την εκτη δημοτικου)
γενικοτερα προτιμω τα lego
Δημοσιευμένη  εικόνα
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#15 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 16:16

Playmobil 100%. Eιχα πολλα αλλα αυτο που με τρλαινε ηταν το καστρο! Βεβαια μαζι με τους ιπποτες εβαζα και Ινδιανους και Καουμπόυδες!
Δημοσιευμένη  εικόνα