Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

The posers thread...XD


  • Please log in to reply
768 replies to this topic

#751 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2018 - 14:48

Με γεια, ξερς να διαβάζεις Ιαπωνικά; (υποθέτω πως ναι :riiight:)

Το πόσο καλα ξέρω η μπορώ σχετικο ειναι οταν πεφτεις σε νοβελς, αλλα γενικα ναι :P
Τα μανγκα ειναι παντα πιο ευκολα κιευχαριστα αλλα πιο πολυ για εξασκηση τα πηρα τοτες κ καλα κανουν την δουλειά τους υποθέτω :)

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 10 Ιανουάριος 2018 - 14:51

フカフカ

#752 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2018 - 16:46

Ε και πάλι, θα έλεγα αξιομνημόνευτο!  :riiight:


rsrGbGx.gif

#753 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 03 Ιανουάριος 2019 - 01:43

Πώς θα χωρέσουν όλα αυτά στη βαλίτσα; Τώρα το σκέφτομαι.....

 

Blueray σειρές:

Lupin part IV, Elfen Lied, Ping Pong, GITS SAC1&2, Freedom, Puella Madoka + Movie 3, Afro Samurai + Μovie, Yuri Kuma Arashi, Ronja, Yuri on Ice, Flip Flappers Limited Edition, Nadesico+Film, Ergo Proxy, Tenchi Muyo OVA collection

Blueray ταινίες:

Νapping Princess, Roujin Z, Girl Who Leapt Through Time, Night is Short Walk on Girl, Lu Over the Wall, Cleopatra+1001 Nights, Mind Game, Musashi Last Samurai, 5 cm per second, Princess Arete, Cowboy Bebop Movie, Ghibili (Marnie, Only Yesterday, Spirited Away, Whisper of the Heart, Mononoke, Kiki, Yamadas, Ocean Waves)

 

DVD σειρές: 

Chrno Crusade,  Hellsing (Gonzo), Rozen Maiden (1+2 complete, Overture, Zuruckspielend), Trigun, Requiem from the Darkness

ταινίες: ΗΑL

 

Aσχετα με ανιμε:

Blueray:

Disney (Lion King Trilogy, Alice in Wonderland, Beauty and the Beast), The Breadwinner, The Dark Crystal, The Book of Life, Belstone Fox, Heavy Metal, Anastasia, Secret of Nimh, Watership Down, Space Jam, Neverending Story, Goonies

DVD:

Land Before Time 1-3

 

To κορυφαίο βέβαια και με το οποίο θα αντάλλαζα όλα τα υπόλοιπα για τα γούστα μου, είναι το Blueray Inner Sanctus με τις ταινίες μικρού μήκους των Quay Brothers από το 1979 μέχρι το 2013.

 

Πρόλαβα και είδα σινεμά τις ταινίες Marnie + Princess Kaguya. Iδίως η δεύτερη άφησε στο τέλος όλους να κοιτάν μουγκοί για 3 σχεδόν λεπτά τους τίτλους τέλους και μια κοπελιά δίπλα μου έκλαιγε σα κοριτσάκι και το αγόρι της την παρηγορούσε. 

Και σε μία ειδική προβολή σε φιλμ 35 mm όπως πριν τριάντα χρόνια την ταινία Land before Time. Αντε μετά από αυτό το αριστούργημα να ξαναδείς την Εποχή των Παγετώνων. Βεβαια όλοι μαντράχαλοι ήμασταν,μονο ένα ζευγάρι είχε φέρει ένα μωράκι αλλιως παιδική φωνή δεν άκουγες. Ενας πισω μου ήταν με τους φίλους του και έλεγε πως έχει το σετ και με τις 9 ταινίες. Εμένα η πρώτη μου αρκεί, για τις υπόλοιπες δεν μπαίνω καν στον κόπο. Στο τέλος τραγουδούσε μια πισω μου το If we hold on together. 

Αντε τώρα με όλα αυτά να σοβαρέψεις.

 

i2e6n.jpgivdhy.jpgpmej3.jpg



#754 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιανουάριος 2019 - 15:30

Δωράκι από την μικρή αδερφή που ήξερε πόσο καιρό το είχα στη wishlist μου  :blingeye2:

 

49344371-823888221288218-333491543387353


ySss0UF.jpg


#755 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιανουάριος 2019 - 17:14

Δωράκι από την μικρή αδερφή που ήξερε πόσο καιρό το είχα στη wishlist μου :blingeye2:

49344371-823888221288218-333491543387353

Πολλά μπράβο στην αδελφή σου. Και εγώ τα είχα πάρει όλα μαζί αλλά χωρίς αυτό το κουλ box! Το θέλω!

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#756 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 29 Ιανουάριος 2019 - 23:05

Πακέτο με το Hugtto! Precure ξαναβλέπω πρώτα αυτές τις ανεπανάληπτες σειρές. Και στις 3 εμπλέκεται ο Junichi Sato, ίσως πλέον ο κορυφαίος για κλασσικές σειρές shojo με τον Ikuhara και τον Igarashi, που όλους τους ενώνει η Sailor Moon. Τις είχα πρωτοδει όταν γεννήθηκε η γατούλα το 2007, αδέσποτη τότε στη Χαλκιδική. Την βλέπαμε κάθε καλοκαίρι και ήταν αρχόντισσα της περιοχής. Επειδή όμως είχε γεννήσει πάμπολα γατιά και είχε ταλαιπωρηθεί σε σημείο που δεν θα ζούσε για πολύ ακόμα αδέσποτη, χειμώνα του 2010 την υιοθετήσαμε, την φέραμε στη Θεσσαλονίκη και τη στειρώσαμε. Παρά τα χρόνια της είναι κοινωνική, πανέξυπνη, σκληραγωγημένη και δραστήρια και ούτε καν γρατζουνάει. Υποδέχεται μάλιστα όποιον μας επισκέπτεται.

 

Αυτή τη φορά όμως θα δω τις σειρές στα Αγγλικά, γιατί θυμάμαι τότε πολύ τα σνόμπαρα τα dubs γενικά. Καιρός να ξαναζήσω τη μαγεία που με έκανε να ξανααγαπήσω τα ανιμε. Και ναι το παραδέχομαι...Εβλεπα Sailor Moon και σιχαινόμουν το Dragon Ball

 

1ekww.jpg



#757 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Αύγουστος 2019 - 23:55

Μπορει να μου πηρε 12 χρονια αλλα επιτελους μπορω και γω να flexαρω τη συλλογη μου απο φιγουρες και manga!!! 

(Βασικα επιτελους αγορασα βιτρινα για τις φιγουρες :P οποτε επρεπε να τη γεμισω και μετα να τη δειξω)

 

Manga:

Spoiler:

 

Figures 

 

Spoiler:

 


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#758 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2019 - 04:04

Nice! Εμένα όλες τις φιγούρες που είχα σχεδόν μου τις έχουν διαλύσει οι γάτες, οπότε σταμάτησα να ασχολούμαι ;p

Μόνο ο Gendo Ikari είναι απτόητος στο ίδιο σημείο πάνω από 17 χρόνια τώρα, hoho.

To escaflowne το manga τι λέει? (ψιλοηλήθια ερώτηση οκ, αν δεν έλεγε δε θα το είχες μαζέψει, just curious though)


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#759 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2019 - 10:52

Δωρα ή μικροαγορες απο Ιαπωνία...
懐かしい
κατάθλιψη κιουτε 5 μερες δεν πέρασαν που γύρισα


IMG_20190826_113252.jpg
フカフカ

#760 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2019 - 12:16

Nice! Εμένα όλες τις φιγούρες που είχα σχεδόν μου τις έχουν διαλύσει οι γάτες, οπότε σταμάτησα να ασχολούμαι ;p

Μόνο ο Gendo Ikari είναι απτόητος στο ίδιο σημείο πάνω από 17 χρόνια τώρα, hoho.

To escaflowne το manga τι λέει? (ψιλοηλήθια ερώτηση οκ, αν δεν έλεγε δε θα το είχες μαζέψει, just curious though)

 

Δεν ειδα τη γατα μου να ενδιαφερεται και πολυ χθες που εκανα ολη τη δουλεια οποτε μαλλον θα την αφησει ησυχη.Πριν τη βιτρινα τις ειχα ολες στα κουτια τους (τα οποια και κρατησα μπας και πουλησω τπτ στο μελλον, ποτε δεν ξερεις) .. Βεβαια ξερει οτι υπαρχει και η πιθανοτητα αν μ κανει καποια μεγαλη ζημια να την κανω χαλακι για το μπανιο οποτε νομιζω θα ειμαι ενταξει :P

 

Καθολου ηλιθια ερωτηση για το manga. Εχω μια αρρωστια που πρεπει να εχω τις σειρες ολοκληρωμενες ακομα κ αν δν μ αρεσουν. Ειδικα με τα βιβλια ειναι ζορι γιατι με αναγκαζω να ξοδεψω λεφτα για κατι που ξερω οτι δεν μ αρεσει αλλα αυτο ειναι μαι αλλη ιστορια ... Αρχικα να σου πω οτι δεν θυμαμαι καν το στορυ οποτε λογικα δεν μ ειχε τραβηξει και τοσο το ενδιαφερον τοτε που το διαβασα. Θυμαμαι οτι δν μου αρεσαν οι κακοι και η πλοκη ηταν λιγο μπερδεμενη αλλα ειχε πολυ ωραιο σχεδιο. Δεν μπορεσα ποτε να ξεπερασω τις μυτες στο ανιμε και γ αυτο και δεν το ειδα ποτε. Οποιος ενδιαφρεται το πουλαω αν ειναι  :gotit:

 

GhostPrince πηγες ιαπωνια?? Αχ τυχερε!! Αυτα τα κοκκινα κατω αριστερα τι ειναι ?? 


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#761 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2019 - 12:51

GhostPrince πηγες ιαπωνια?? Αχ τυχερε!! Αυτα τα κοκκινα κατω αριστερα τι ειναι ??



Ναι ημουν ενα μηνα κοντα, ετσι τρελο εφυγε το καλοκαιρι και θελω να ξαναπω τ χρονου για περισσοτερο χαχαχ

Τα κόκκινα ειναι κρουστα, παραδοσιακά ιαπωνικα που εχουν στο awa odori. Μου τα χάρισε μια καταπληκτικη γιαγια στο γκεστ χαουζ οταν εφευγα. 300 νεες εμπειρίες τη μερα εκει περα καθε μερα, δν περιγράφονται οι ανθρωποι.
フカフカ

#762 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2019 - 14:15


Ναι ημουν ενα μηνα κοντα, ετσι τρελο εφυγε το καλοκαιρι και θελω να ξαναπω τ χρονου για περισσοτερο χαχαχ

Τα κόκκινα ειναι κρουστα, παραδοσιακά ιαπωνικα που εχουν στο awa odori. Μου τα χάρισε μια καταπληκτικη γιαγια στο γκεστ χαουζ οταν εφευγα. 300 νεες εμπειρίες τη μερα εκει περα καθε μερα, δν περιγράφονται οι ανθρωποι.


Περιμένω πρόσκληση για φιλοξενία, για πρωϊνό θέλω βρώμη, μέλι και γάλα. Στω!
rsrGbGx.gif

#763 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 01 Σεπτέμβριος 2019 - 18:22

Λοιπόν μπορεί να μην έχω manga με το κιλό αλλά έχω ένα πόστερ με ονόματα και χώρες παλαιστών σούμο:

https://drive.google.com/file/d/1YtQGJhztxGdS2BwFme9mavyivuhzhxkM/view?usp=sharing

 

Όπως και αφίσες για ταινίες anime και live action:

https://drive.google.com/file/d/1ZEcysKzaINi0-KKK6QhAYpD4YGhI5p8A/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/14JAg4UmJH2D2OyBcFR0M_8CWyd_ay9VW/view?usp=sharing

 

Σαφώς βέβαια είναι μετά που έβαψα το δωμάτιό μου.

 

 

 

Περιμένω πρόσκληση για φιλοξενία, για πρωϊνό θέλω βρώμη, μέλι και γάλα. Στω!

Πολλά ζητάς. Η Ιαπωνία να πας και ας την βγάζεις με cup ramen απο convinie και 500Γιεν στην τσέπη μένοντας σε internet cafe.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από pc_magas: 01 Σεπτέμβριος 2019 - 18:24


#764 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 29 Δεκέμβριος 2019 - 22:32

Ας καλύψω μερικά κενά της παιδικής ηλικίας, μαζί με μπόλικα ανιμε και 2 manga

lck8h.jpg

#765 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1.807 Δημοσιεύσεις:
  • LocationOn the boundary of life and death

Καταχωρήθηκε 12 Ιούνιος 2021 - 20:47

Έχω καιρό να κάνω καμιά ποζεριά και μιας και έκανα διάφορες αγορές τελευταία ήρθε νομίζω η ώρα.
 

Spoiler: Hyouka


Spoiler: Umineko Manga


Spoiler: Weathering with You


Spoiler: Madoka


Spoiler: Kalafina


Spoiler: Fuji Aoi


Spoiler: Όλα μαζί


phmava.php