Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Ανέκδοτα :)


  • Please log in to reply
595 replies to this topic

#61 misuzu

misuzu

    dance is everything...

  • Members
  • 11 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Μάιος 2007 - 11:15

ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΟΣ;
-ΑΣΕ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ!
-ΤΙ ;ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΤΟ ΦΡΕΝΟ;
-ΟΧΙ,ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΤΟ ΓΚΑΖΙ!

ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ;
ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΑ.

ΕΝΑΣ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΝΕ ΤΑΞΙ:
-ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ;
-ΝΑΙ.
-ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ;

ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΣΤΗΝ ΕΡΗΜΟ;
ΞΕΣΚΟΝΙΖΕΙ!

ΜΠΑΜΠΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΠΕΙΣ;
-ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΡΩΤΑΣ ΤΙ ΜΑΜΑ ΣΟΥ; ΑΥΤΗ ΣΥΓΥΡΙΖΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!

ΓΙΑΤΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΕΙΠΕ ΠΡΩΤΑ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΤΙ ΑΝΑΣΤΗΘΗΚΕ;
ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΥΘΕΥΤΕΙ!

#62 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2007 - 02:26

Είναι ένας Γερμανός, ένας Ινδός και ένας Έλληνας...Οπότε πεθαίνουν και οι τρεις και πανε στην Κόλαση! Συναντάνε τον Διάβολα (!?!) και τους λέει:
-Λοιπόν σήμερα επειδή έχω τα γενέθλιά μου (doing) θα σας ΄δωσω την ευκαιρία να πάτε στον παράδεισο...
Το ακούνε αυτο οι άλλοι και λένε ''Α, ωραία και τι πρέπει να κάνουμε??''
-Θα σας χτυπήσω με το μαστίγιο μου και αν αντέξετε τον πόνο τότε θα σας αφήσω να πάτε στον παράδεισο....Και επίσης θας σας δώσω και ότι αντικείμενο θέλετε για προστασία....
Πάει πρώτος ο Γερμανός και του λέει ο διαβολος....
-Για πες μου τι αντικείμενο θέλεις?
-Εγώ,λέει,θέλω μία πανοπλία από τιτάνιο,10πλα θωρακισμένη με ειδική προστασία κατά των μαστιγοχτυπημάτων:erk:!!!!
Κάνει ένα νεύμα ο Διάβολος και ξαφνικά εμφανίζεται η πανοπλία....Χτυπάει μία φορά ο διάβολος, τίποτα....Δεύτερη,τρίτη, σπάει η ασπίδα, τέταρτη.....
-ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....Πάει στην κόλαση ο Γερμανός....
Έρχεται ο Ινδός και του λέει ο Διάβολος:
-Εσύ τι αντικείμενο θες?
-Εγώ δεν χρειάζομαι αντικείμενο, επειδή εχω κάνει 80 χρόνια yoga και άλλα 150 χρόνια ειδικό διαλογισμό και δεν νιλωθω από πόνο....
-Καλά,απανταει ο διάβολος....Και αρχίζει,μία με το μαστίγιο,δύο,τρεις, τίποτα ο Ινδός....Τέσσερις, πέντε, έξι....πάλι δεν ένιωσε....
-Δεν ξέρω τι να πω,λέει ο Διάβολος,είσαι ελεύθερος να πας στον παράδεισο
-Όχι ακόμα,λεει ο Ινδός....Θέλω να δω τι θα κάνει ο Έλληνας,γιατί πάντα σε κάθε ανέκδοτο κάπως την γλυτώνει....
-Οκ,κάτσε.....
Πάει στον Έλληνα λοιπόν ο Διάβολος και του λέει:
-Εσύ τι αντικείμενο θες???
-Τον Ινδό!!!!!!!!:erk::hahaha:


Και ένα αρκετά κάφρικο.....(ελπίζω οι κοπέλες του anime.gr να μη με βρίσουν....)

Είναι στο μαιευτήριο μία και περιμένει το παιδί της....Οπότε έρχεται σε μια φάση η νοσοκόμα με το παιδί στα χέρια....Αμέσως η γυναίκα,''Αχ το παιδάκι επιτέλους θα το δω και τονα-τ'αλλο''
Οπότε μόλις πάει να δώσει η νοσοκόμα το παιδί στην γυναίκα...ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΤΩ!!!!!Σπάνε χέρια,κεφάλια,πόδια πετάγονται αίματα παντού.....
-Τι κάνεις μωρη, το παιδάκι μου το πέταξες κάτω....
-ΑΧΑ,Πρωταπριλια!!!Πεθαμένο γεννήθηκε!!!!:erk::deadga6:

Ελπίζω να τα απολαύσατε.....:hahaha:
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#63 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2007 - 03:07

Ας πώ και ένα ακόμα που μόλις μου ήρθε....

Είναι ο Τοτός στο μάθημα και,περιέργως, φοράει μία καμπαρντίνα μέχρι τα γόνατα,μυάρα γυαλιά και καπέλο,γενικότερα ήταν ντυμένος σαν μαφιόζος....
Οπότε ρωτάει η κυρία ''Ποιο είναι αυτό το γράμμα?'' και δείχνει το πίνακα.Σηκώνει το χέρι της η Αννούλα και λέει το Αλφα.Ξαναρωτάει η κυρία ''Ποιο είναι αυτό το γράμμα?'' και σηκώνει αμέσως το χέρι της η Αννούλα και λέει το Βήτα. Ξαναρωτάει η κυρία ''Ποιο είναι αυτό το γράμμα?'' και σηκώνει αμέσως το χέρι της η Αννούλα και λέει το Ωμέγα.Οπότε ξαφνικά σηκώνετε ο Τοτός, βγάζει δύο Uzi και την γεμίζει τρύπες την Αννούλα.Άφωνη η κυρία λέει στο Τοτό:
-Καλά ρε Τοτό, γιατί το έκανες αυτό????
-Ήξερε πολλά κυρία.....:uhh:
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#64 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2007 - 10:07

"Οι θρησκείες ενώνουν τους ανθρώπους..." :lol:

I was walking across a bridge one day, and I saw a man standing on the edge, about to jump. I ran over and said: "Stop. Don't do it."

"Why shouldn't I?" he asked.

"Well, there's so much to live for!"

"Like what?"

"Are you religious?"

He said, "Yes."

I said, "Me too. Are you Christian or Buddhist?"

"Christian."

"Me too. Are you Catholic or Protestant?"

"Protestant."

"Me too. Are you Episcopalian or Baptist?"

"Baptist."

"Wow. Me too. Are you Baptist Church of God or Baptist Church of the Lord?"

"Baptist Church of God."

"Me too. Are you original Baptist Church of God, or are you Reformed Baptist Church of God?"

"Reformed Baptist Church of God."

"Me too. Are you Reformed Baptist Church of God, Reformation of 1879, or Reformed Baptist Church of God, Reformation of 1915?"

He said: "Reformed Baptist Church of God, Reformation of 1915."

I said: "Die, heretic scum," and pushed him off.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#65 Chado

Chado

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2007 - 13:31

Ο πιλότος στο αεροπλάνο λέει στον ασύρματο:

Πιλ : Εδώ 251 MAI DAY MAIDAY. Eχουμε χασει τους κινητήρες μας, μας τέλειωσαν τα καύσιμα και ΠΕΦΤΟΥΜΕ.

Κεντρο: Εδώ Κεντρο προς πτήση 251 λαμβάνης

Πιλ: Λαμβάνω

Κ: Επανάλαβε μετά απο μένα Πατερ ιμών...
HIT STRONGLY, HIT FAST, HIT FIRST, HIT... DIRTY!
Δημοσιευμένη  εικόνα

#66 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Ιούνιος 2007 - 09:48

Είναι σε μία Μονή 4 φίλες καλόγριες...Οπότε μία μέρα αποφασίζει η ιδιοκτήτρια της Μονής να φύγει στην πόλη για ψώνια...Αρπάζουν την ευκαιρία και οι καλόγριες και πέρνουν το Vanακι της Μονής για να πάνε για πικνικ...Αρχίζουν λοιπόν και κατεβαίνουν το βουνό.Πέρνουν την 1η στροφή με της πόρτες,την 2η με τις πάντες,την 3η με χειρόφρενα και στην 4η πέφτουν στο γκρεμό...και πεθαίνουν:deadga6:!!!Οπότε πάνε στον παράδεισο και συναντάνε τον Άγιο Πέτρο!Λέει ο Άγιος Πέτρος:
- Τι έγινε εδώ? Γιατί βρίσκονται οι καλόγριες στον παράδεισο?Τέσπα, όπως και να έχει, λέει,για να μπείτε στον Παράδεισο πρέπει πρώτα να ξεπλύνετε τις αμαρτίες σας σε αυτό το άγιο νερό...Μπείτε στην σειρά...
Έρχεται η 1η:
- Εσύ, τέκνο μου, τι αμαρτίες έχεις κάνει???
- Εεεε, εγώ Άγιε Πέτρο μου, άγγιξα μία φορά με τα δάχτυλα μου το αντρικό όργανο...
- :oo:Τι πράγματα είναι αυτά ξέπλυνε αμέσως το δάχτυλο σου!!!!
Φεύγει αυτή...Έρχεται η 2η:
- Εσύ, τέκνο μου, τι αμαρτίες έχεις κάνει???
- Εεεε, εγώ Πετράκο μου, άγγιξα μία φορά με την παλάμη μου το αντρικό όργανο...
- :oo:Τι πράγματα είναι αυτά ξέπλυνε αμέσως την παλάμη σου!!!!
Ξαφνικά η 4η αρχίζει να φωνάζει ''μα όχι,μα εγώ είμαι πρώτα και τονα-τάλλο...''
- Τι γκαρίζεις μωρη? της λέει ο Πετραν
- Βρε Αγιε Πέτρο μου, άφησε με να κάνω μια γαργάρα...Μην πλύνει τον
...κ*&$% (τα οπίσθια) της η άλλη....

Btw: γ@μ@το του Kenny...
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#67 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 12 Ιούνιος 2007 - 15:49

Απ' ό,τι βλέπω τα θρησκευτικά ανέκδοτα έχουν πέραση, ακόμα και τα πιπεράτα, οπότε παίρνω το θάρρος και γράφω άλλο ένα... :lol:

...

Μια γυναίκα πάει στον παπά της ενορίας για να εξομολογηθεί.

"Πάτερ, αμάρτησα", του λέει.

"Τι έκανες, τέκνον μου;"

"Άφησα έναν άγνωστο να με φιλήσει."

"Χμμ... περίμενε λίγο" της λέει ο παπάς και πάει μέσα στο ιερό. Εκεί κάθεται στο pc του και εισάγει τα δεδομένα (Ο παπάς ήταν ψιλο-geek και είχε γράψει έναν αλγόριθμο που υπολόγιζε το μέγεθος της αμαρτίας.).

Τσακα-τσούκα τα κουμπάκια, τσακα-τσούκα τα κουμπάκια... μετά από λίγο βγαίνει από το ιερό και της λέει.

"Τέκνον, τρεις μέρες νηστεία και 10 πάτερ ημών και θα συγχωρεθεί η αμαρτία σου."

"Σ' ευχαριστώ, πάτερ."

Μετά από ένα μήνα, να σου πάλι η ίδια γυναίκα να πηγαίνει στον ίδιο παπά.

"Πάτερ, αμάρτησα", του λέει.

"Τι έκανες, τέκνον μου;"

"Άφησα έναν άγνωστο να με χουφτώσει."

"Μια στιγμή" και ξαναμπαίνει στο ιερό. Τσακα-τσούκα τα κουμπάκια, τσακα-τσούκα τα κουμπάκια... μετά από λίγο βγαίνει από το ιερό και της λέει.

"Τέκνον, μία βδομάδα νηστεία και 20 πάτερ ημών και θα συγχωρεθεί η αμαρτία σου."

"Σ' ευχαριστώ, πάτερ."

Μετά από άλλον ένα μήνα, ξαναπηγαίνει η γυναίκα στον παπά.

"Πάτερ, αμάρτησα", του λέει.

"Τι έκανες, τέκνον μου;"

"Άφησα έναν άγνωστο να μου κάνει έρωτα!... Αλλά δεν μου τον έβαλε όλο!"

"Χμμ..." λέει ο παπάς και πάει πάλι στο pc του. Τσακα-τσούκα τα κουμπάκια, τσάκα-τσούκα τα κουμπάκια, τίποτα. Ξανά-τσάκα-τσούκα τα κουμπάκια, τσάκα-τσούκα τα κουμπάκια, και πάλι τίποτα. Πάλι τσάκα-τσούκα τα κουμπάκια, τσάκα τσούκα τα κουμπάκια... είδε κι απόειδε ο παπάς, βγαίνει εκνευρισμένος από το ιερό και της λέει:

"Τέκνον, πες του να σου τον βάλει όλο γιατί το pc μου πετάει δεκαδικούς!"

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#68 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Ιούνιος 2007 - 18:52

Είναι ένας παπάς που πρέπει κάθε μέρα στις 7 η ώρα το πρωί να είναι σε μια εκκλησία που είναι στου διαόλου τη μάνα...Οπότε αγοράζει ένα τούμπανο παπάκι και κάθε μέρα φεύγει γκαζωτός!!! Οπότε μία μέρα σε ένα φανάρι βλέπει με το μηχανάκι ένα τροχονόμο, ο οποίος τροχονόμος το είχε στήσει το φανάρι (δλδ. πάταγε ένα κουμπι και γινόταν απευθείας κόκκινο, για να δίνει κλήσεις...)..Οπότε πατάει το κουμπί ο τροχονόμος και ο παπάς σταματαει 10 εκατοστά πριν κάνει παράβαση...Την επόμενη 9 εκ. ,την επόμενη 8,7,6...Οπότε μια μέρα του βιδώνει του τροχονόμου και αρχίζει:
- Τι γίνεται με σένα ρε παπά? Τόσο καιρό στο μάτι σε έχω αλλά δεν σε έχω πιάσει ποτέ...Τι στο καλό κάνεις??
- Ααααα, τέκνο μου εγώ έχω το χριστό και την Παναγιά μαζί μου!!!!
- Ααααα, τρικάβαλο ε??? Πάρε μια κλήση!!!!
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#69 Chado

Chado

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Ιούνιος 2007 - 19:47

Πεθαίνει ο Πάπας και πάει στον παράδεισο. Όταν ήρθε η ώρα του συσσιτίου ρωτά τον Άγιο Πέτρο.
  • Τι θα φάμε μέγα Άγιε;
  • Νηστεία τέκνο μου, νηστεία. Ψωμί και ελιές, του απαντάει ο Άγιος.

Κάθε μέρα ρωτούσε ο Πάπας για το φαγητό και έπαιρνε την ίδια απάντηση.


Κάποια μέρα αποφασίζει να πάει στη κόλαση για να δει τι τρώνε εκεί.


Πάει λοιπόν στη κόλαση και βλέπει όλα τα φαγητά του κόσμου.


Γυρνάει στον παράδεισο και λέει στον Άγιο Πέτρο.
  • Άγιε πως εμείς την βγάζουμε με ψωμί και ελιές και στην κόλαση έχουν όλα τα φαγητά;

Και του απαντάει ο Άγιος Πέτρος :


- Και τη να κάνω ρε Πάπα; Να ανοίξω τον φούρνο για δυο άτομα;:uhh:
HIT STRONGLY, HIT FAST, HIT FIRST, HIT... DIRTY!
Δημοσιευμένη  εικόνα

#70 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Ιούνιος 2007 - 14:11

Και τώρα ένα κρύο...

Τι είναι πράσινο και τρώει πέτρες στα 200 μέτρα κάτω από τη γη???
Ένας πράσινος πετροφάγος!:colddd:

-Τι είναι ροζ και κάνει μπίρου-μπίρου?
-Ένα ροζ μπίρου-μπίρου!:colddd:
-Τι είναι κίτρινο και κάνει μπίρου-μπίρου?(Εδώ υποτίθεται οτι λέτε ''ένα κίτρινο μπίρου-μπίρου???Και εγώ απαντάω)
-Γιατί υπάρχουν μπίρου-μπίρου???:colddd:

Αλλά αρκετά με τις κρυάδες, ας πάμε κάτι ποιο σοβαρό...
-Έστω οτι άνοιγε μία τρύπα από το Βόρειο Πόλο μέχρι το Νότιο Πόλο...(Έστω, έτσι????) Αν δε λάβουμε υπόψιν το βαρυτικό πεδίο, θα μπορούσατε να πετάξετε μία πέτρα από το Βόρειο Πόλο και να βγει από το Νότιο Πόλο?

Spoiler:

-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#71 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Ιούνιος 2007 - 12:30

μια που καποιοι εδω φλερταρουν με τις αρετες του κουμουνισμου,
ιδου μερικα αυθεντικα ρωσσικα ενεκδοτα μεταφρασμενα στα αγγλικα!

Brezhnev asked the Pope: 'Why do people believe in a Catholic paradise, but refuse to believe in a communist paradise?'
And the Pope replied: 'Because we don't show our paradise!'

:P:P

What nationality were Adam and Eve?
Most certainly Russian! Only Russians can run about barefooted and bare assed, without a roof over their heads, where there is only one apple for two, and nevertheless cry out that they are in paradise!

::'D

A lawyer, a surgeon, a builder and a communist were having an argument about whose trade was older.
'When God condemned Adam and Eve and exiled them from paradise,' said the lawyer, 'that was a legal act! So my profession is the oldest.'
'But please,' the surgeon said, 'before that God created Eve from Adam's rib. And that was a surgical operation! So my profession is older.'
'Forgive me,' said the builder, 'but a little bit earlier than that God created the world, he constructed it. So my profession is the oldest.
Because as is known, there was only chaos before that.'
'And who created chaos?' the communist exclaimed triumphantly.

:respect::respect:

'Is it true that in the USSR the pay does not correspond to the work?
'Incorrect. It corresponds quite well. They pretend to pay and we pretend to work.'

:bleh::bleh:

Is it true that America comes in first place in the world for the number of cars?
It's true. But the Soviet Union comes in first for the number of places to park.

:hehe::hehe:

When did the first Soviet elections take place?
When God put Eve before Adam and said: 'Choose yourself a wife!

:laugh::laugh:

When Nixon visited the USSR, Brezhnev showed him a Soviet phone of the latest technology in which it was possible to call Hell.
Nixon called the Devil. The conversation cost only 27 Kopecks.
Upon returning to America, Nixon told everyone about the Soviet marvel. But as it turned out such a phone had been invented in America a long time ago.
Nixon again called Hell, but this time the conversation cost 12 thousand dollars!
Nixon, understandedly upset, cried, 'But in the USSR a phone call to Hell costs only 27 kopecks!'
'Yes sir, but there it was a local call.'

:rofl::rofl:

'Who's your father?' the teacher asked Vovo.
'Comrade Stalin!'
'And who's your mother?'
'The Soviet native land!'
'And what do you want to become?'
'An orphan!'

:clap::clap:



Αντε να βαλω και ενα για τον Bush...


George W. Bush's Intelligence Quiz
While visiting England, George W. Bush is invited to tea with the Queen. He asks her what her leadership philosophy is. She says that it is to surround herself with intelligent people. He asks how she knows if they're intelligent.

"I do so by asking them the right questions," says the Queen. "Allow me to demonstrate."
She phones Tony Blair and says, "Mr. Prime Minister. Please answer this question: Your mother has a child, and your father has a child, and this child is not your brother or sister. Who is it?"
Tony Blair responds, "It's me, ma'am."
"Correct. Thank you and good-bye, sir," says the Queen. She hangs up and says, "Did you get that, Mr. Bush?"
"Yes ma'am. Thanks a lot. I'll definitely be using that!"
Upon returning to Washington, he decides he'd better put the Chairman of the Senate Foreign Relations Committee to the test. He summons Jesse Helms to the White House and says, "Senator Helms, I wonder if you can answer a question for me."
"Why, of course, sir. What's on your mind?"
"Uh, your mother has a child, and your father has a child, and this child is not your brother or your sister. Who is it?"
Helms hems and haws and finally asks, "Can I think about it and get back to you?" Bush agrees, and Helms leaves. He immediately calls a meeting of other senior senators, and they puzzle over the question for several hours, but nobody can come up with an answer. Finally, in desperation, Helms calls Colin Powell at the State Department and explains his problem.
"Now look here Colin Powell, your mother has a child, and your father has a child, and this child is not your brother, or your sister. Who is it?" Powell answers immediately, "It's me, of course, you dumb ass." Much relieved, Helms rushes back to the White House and exclaims, "I know the answer, sir! I know who it is! It's Colin Powell!" And Bush replies in disgust, "Wrong, you dumb ass, It's Tony Blair!"
Δημοσιευμένη  εικόνα

#72 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 09:36

Αντε να βαλω και ενα για τον Bush...


George W. Bush's Intelligence Quiz
While visiting England, George W. Bush is invited to tea with the Queen. He asks her what her leadership philosophy is. She says that it is to surround herself with intelligent people. He asks how she knows if they're intelligent.

"I do so by asking them the right questions," says the Queen. "Allow me to demonstrate."
She phones Tony Blair and says, "Mr. Prime Minister. Please answer this question: Your mother has a child, and your father has a child, and this child is not your brother or sister. Who is it?"
Tony Blair responds, "It's me, ma'am."
"Correct. Thank you and good-bye, sir," says the Queen. She hangs up and says, "Did you get that, Mr. Bush?"
"Yes ma'am. Thanks a lot. I'll definitely be using that!"
Upon returning to Washington, he decides he'd better put the Chairman of the Senate Foreign Relations Committee to the test. He summons Jesse Helms to the White House and says, "Senator Helms, I wonder if you can answer a question for me."
"Why, of course, sir. What's on your mind?"
"Uh, your mother has a child, and your father has a child, and this child is not your brother or your sister. Who is it?"
Helms hems and haws and finally asks, "Can I think about it and get back to you?" Bush agrees, and Helms leaves. He immediately calls a meeting of other senior senators, and they puzzle over the question for several hours, but nobody can come up with an answer. Finally, in desperation, Helms calls Colin Powell at the State Department and explains his problem.
"Now look here Colin Powell, your mother has a child, and your father has a child, and this child is not your brother, or your sister. Who is it?" Powell answers immediately, "It's me, of course, you dumb ass." Much relieved, Helms rushes back to the White House and exclaims, "I know the answer, sir! I know who it is! It's Colin Powell!" And Bush replies in disgust, "Wrong, you dumb ass, It's Tony Blair!"


Απλά θεϊκό....


Ας πω και ένα άλλο λοιπόν...

Πάει μία τύπισσα σε ένα μπαρ και μόλις μπαίνει μέσα κάνει νόημα στον μπάρμαν για ένα ποτό. Όμως έτσι όπως σήκωσε το χέρι της φάνηκε ένας θάμνος απο τρίχα:puke:!!!! Οπότε ένας μεθυσμένος εκεί δίπλα (τύφλα όμως, στουπί...) κάνει στον μπάρμαν ''κέρασε ένα σφηνάκι αυτή την μπαλαρίνα''! Και ο μπάρμαν λέει ''κάτσε ρε φίλε που ξέρεις οτι είναι μπαλαρίνα???''
Ε, μόνο μία μπαλαρίνα θα μπορούσε να σηκώσει τόσο ψηλά το πόδι της....:uhh:
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#73 blade.ss4

blade.ss4

    Starting...

  • Members
  • 21 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 15:20

Στην αρχή ο Θεός δημιούργησε τη Γη και μετά αναπαύτηκε. Κατόπιν δημιούργησε τον άντρα και μετά αναπαύτηκε. Στο τέλος ο Θεός δημιούργησε τη γυναίκα. Από τότε ούτε ο Θεός ούτε ο άντρας αναπαύτηκαν ξανά.




Ένας Αμερικανός τουρίστας έρχεται στην Ελλάδα και μπαίνει σ' ένα ταξί για να κάνει το γύρο της πόλης. Ο ταξιτζής τον πηγαίνει πρώτα στην Βουλή και ο Αμερικανός την βλέπει και λέει στον ταξιτζή:
-Τι είναι αυτό; Χαράς το πράγμα. Εμείς στην Αμερική αυτό το χτίζουμε σε δύο μέρες.
Περνάνε ακόμη από πολλά άλλα νεώτερα οικοδομήματα και ο Αμερικανός έλεγε για όλα ό,τι είπε για τη Βουλή. Περνάνε τέλος και από την Ακρόπολη, οπότε ο Αμερικανός μένοντας μ' ανοιχτό το στόμα λέει στον ταξιτζή:-Και αυτό εδώ τι είναι; -Δεν ξέρω, του απαντάει ο ταξιτζής, χθες που πέρασα δεν ήταν εδώ!


#74 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2.573 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 20:19

Στην αρχή ο Θεός δημιούργησε τη Γη και μετά αναπαύτηκε. Κατόπιν δημιούργησε τον άντρα και μετά αναπαύτηκε. Στο τέλος ο Θεός δημιούργησε τη γυναίκα. Από τότε ούτε ο Θεός ούτε ο άντρας αναπαύτηκαν ξανά.


Σοφά λόγια.Έγραψες:thumbup::respect:

Ένας τύπος περνώντας από μια πλατεία, βλέπει καμιά πενηνταριά άτομα να κοιτάνε προς τα πάνω. Πάει στον πρώτο και τον ρωτάει:
- "Τι κοιτάς ρε φίλε;"
- "Ξέρω και γω; Είδα τους άλλους που κοιτάγανε και κοιτάω και γω."
Πάει στον επόμενο, τα ίδια. Τα ίδια και ο επόμενος κλπ. Πάει και στον πρώτο και τον ρωτάει:
- "Ρε φίλε θα τρελαθώ. Τι κοιτάνε όλοι εκεί επάνω;"
Και ο άλλος:
- "Που θες να ξέρω ρε μεγάλε; Εμένα πάντως μου μάτωσε η μύτη."

Δημοσιευμένη  εικόνα


#75 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2007 - 00:55

Εγώ πάλι θα επιμείνω λίγο ακόμα στα θρησκευτικά ανέκδοτα, κι ας με κράξετε. :P:lol:

Ήταν ένας βιομήχανος, ονόματι Δημητράκας. Το εργοστάσιό του κατασκεύαζε πρόκες. Αλλά επειδή οι πωλήσεις του είχαν πέσει τους τελευταίους μήνες, αποφάσισε να πάει σε μια διαφημιστική εταιρεία, για να ανορθώσει το image της εταιρίας του...

Συναντιέται με τον μάνατζερ της διαφημιστικής εταιρίας, συζητάνε κάποια πράγματα, και ο μάνατζερ τον ενημερώνει ότι το σποτάκι θα είναι έτοιμο σε μια εβδομάδα, οπότε και θα μπορεί να περάσει να το δει.

Πάει λοιπόν μετά από μια εβδομάδα ο κος Δημητράκας στα γραφεία της εταιρίας και έπειτα από εορταστικό γεύμα, οδηγείται στην αίθουσα προβολής. Εκεί, οι άνθρωποι της εταιρίας του παρουσιάζουν το τηλεοπτικό σποτάκι που δημιούργησαν γι αυτόν. Ξεκινάει λοιπόν, και τί δείχνει; Δείχνει τον Χριστό, τη στιγμή της σταύρωσής. Ρωμαίοι στρατιώτες με σφυριά μπήγουν καρφιά στα χέρια του Χριστού, ο Χριστός υποφέρει, και προς το τέλος γυρνάει ένας στρατιώτης στη κάμερα και χαμογελώντας πετάει το slogan:

ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΤΣΑΚΑ-ΤΣΑΚΑ, ΒΑΛΕ ΠΡΟΚΕΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΑ!

Λέει ο Δημητράκας "Ρε σεις, τι είναι αυτό το σποτάκι; Να με αφορίσει ο Χριστόδουλος θέλετε; Αλλάξτε το αμέσως!" Του λέει ο μάνατζερ "ΟΚ, πέρνα ξανά σε μια εβδομάδα.".

Έτσι και γίνεται, και ο κος Δημητράκας επιστρέφει στην αίθουσα προβολής, μετά από μια εβδομάδα και ύστερα από ένα εορταστικό ποτό και γλυκό στη διαφημιστική εταιρία, οδηγείται στην αίθουσα προβολής ελπίζοντας σε καλύτερα αποτελέσματα. Του βάζουν λοιπόν το σποτάκι, και δείχει πάλι τα ίδια. Ρωμαίοι στρατιώτες να μπήγουν καρφιά στα χέρια του Χριστού, ο Χριστός να σφαδάζει από τον πόνο, και ένας στρατιώτης όλος χαρά να γυρνάει στην κάμερα και να λέει:

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΚΕΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΑ!

Τα παίρνει ο Δημητράκας και τους λέει: "Ρε σεις, δεν καταλαβαίνετε; Δεν θέλω σταύρωση στο σποτάκι μου, καιι δεν θέλω βίαιες σκηνές! Θα μας κλείσουν όλους μέσα αν παιχτεί στην τηλεόραση. Σοβαρευτείτε!" Του λέει ο μάνατζερ, "ΟΚ, νομίζω ότι έχω αυτό ακριβώς που χρειάζεσαι. Πέρνα ξανά σε μια βδομάδα."

Πάει για τρίτη φορά ο Δημητράκας στα γραφεία της διαφημιστικής εταιρίας, και μετά από την κλασσική διαδικασία με γλυκό και ποτό, όπου ο μάνατζερ τον διαβεβαιώνει ότι έλαβε πολύ σοβαρά υπόψη του τις παρατηρήσεις της προηγούμενης εβδομάδας, πηγαίνει στην αίθουσα προβολής για να παρακολουθήσει το σποτάκι. Και τι να δει; Βλέπει το Χριστό να τρέχει μακρυά, και από πίσω 5-6 ρωμαίους στρατιώτες να τον κυνηγούν, με σφυριά και καρφιά στα χέρια. Και στο τέλος ακούγεται το voice-off:

ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΟ 'ΠΑ, ΡΕ Μ***ΚΑ... ΒΑΛΕ ΠΡΟΚΕΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΑ!


2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||