Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Pokemon Place


  • Please log in to reply
933 replies to this topic

Poll: Ποια προσδοκάτε να είναι η επόμενη έκδοση που θα κυκλοφορήσει; (67 member(s) have cast votes)

Ποια προσδοκάτε να είναι η επόμενη έκδοση που θα κυκλοφορήσει;

  1. GSC Remakes (50 votes [74.63%])

    Percentage of vote: 74.63%

  2. Συμπληρωματική των Diamond/Pearl (17 votes [25.37%])

    Percentage of vote: 25.37%

Vote Guests cannot vote

#31 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 25 April 2007 - 15:17

Βλέπω τον τίτλο "Pokemon Place" και λέω: «Εδώ θα βάλω τα videos που βρήκα.»

Ωστόσο, βλέπω ότι είναι στο Video Games section. Έτσι, δεν μπορώ να βάλω videos τα οποία έχουν σχέση με το anime και όχι με τα video games (RPGs and spin-offs).

Εν τούτοις, σκέφτηκα πώς σχετίζεται με τις νέες κασέτες Diamond/Pearl, αφού πρωταγωνιστούν τα θρυλικά Pokemon αυτών των κασετών. Γι' αυτό, λοιπόν, τελικά, αποφάσισα να παραθέσω αυτά τα videos:


Spoiler: Good-Quality Pokemon 10th movie Trailer
Spoiler: FULL Pokemon 10th movie Trailer

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#32 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 25 April 2007 - 15:41

The new legendaries rule :D

BTW, ανδρέα βάλε κανένα άλλο Poll (πχ ποιο είναι το αγαπημένο μας θρυλικό ή κάτι άλλο, ξες εσύ). Ψήφισε ο λαός για τα αρχικά των D/P. XD
1

#33 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 25 April 2007 - 20:11

Έχωντας παίξει 9 περίπου ώρες την Diamond, έχω να πώ πως τραγούδι σαν το versus gym leader απο Red και Blue δέν πρόκειτα να ξαναβγεί! :nod:

LfNX0dh.png


#34 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 26 April 2007 - 15:06

Νομίζω το ξέρετε ήδη αυτό, ε; :rolleyes:
Posted Image
Τα δίνουν με preorder των κασετών από την Αμερική.
Μακάρι να το κάνουν και στην Ευρώπη : .

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#35 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 26 April 2007 - 15:40

Το μπλε τί είναι?

#36 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 26 April 2007 - 19:45

Αυτά είναι. Ελπίζω η nintendo of europe να μην κάνει κανένα αστείο και μας τις φέρει Αύγουστο και πέρα. Τα στιλό τα δωρίζω.
1

#37 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 26 April 2007 - 22:41

The new legendaries rule :D

BTW, ανδρέα βάλε κανένα άλλο Poll (πχ ποιο είναι το αγαπημένο μας θρυλικό ή κάτι άλλο, ξες εσύ). Ψήφισε ο λαός για τα αρχικά των D/P. XD


x2
Αν και δυστυχώς είναι αρκετά... Πιστεύω ότι ορισμένα δεν έπρεπε να υπάρχουν κάν... Κατα τη γνώμη μου βέβαια:
DP Trio = Best Trio
Arceus = Best Legendary EVER
Dialga/Palkia = Best Legendary Pair
Manaphy = Best Tiny Legendary

Τώρα... Ορισμένα όπως ο Darkrai, το Giratina, και άλλα, από τα 15 ΝΕΑ ΘΡΥΛΙΚΑ, πραγματικά δεν έπρεπε να υπάρχουν...
Όσο για το πόλ, θα πω στον Γιώργο να το αλλάξει, μιας και μόνο οι Mods της στήλης/Admins μπορούν. :erk:

Έχωντας παίξει 9 περίπου ώρες την Diamond, έχω να πώ πως τραγούδι σαν το versus gym leader απο Red και Blue δέν πρόκειτα να ξαναβγεί! :nod:

Spoiler:

:wis:
Seriously, αν μας κάνεις τίποτα σπόιλερ, έχεις πεθάνει. :aaacf4:
Επίσης, ελπίζω να παίξεις το παιχνίδι παράλληλα με εμάς, το καλοκαίρι. :nanana:
The More we are, the Better! :try:

Νομίζω το ξέρετε ήδη αυτό, ε; :rolleyes:
Posted Image
Τα δίνουν με preorder των κασετών από την Αμερική.
Μακάρι να το κάνουν και στην Ευρώπη : .

Για τόσα πολλά δώρα... Αμφηβάλλω :erk:
Αν και η αλήθεια είναι, ότι μαζί με τις FireRed/LeafGreen, έδωσαν μαζί και τον οδηγό για αρχάριους, ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΟ ΜΑΛΙΣΤΑ, ο οποίος αν δεν με απατά η μνήμη μου, διακινούταν με τα παιχνίδια στην Αμερική επίσης. :)
Όσο για τα video, το παρόν θέμα είναι για ό,τι αφορά το Pokemon, μη-περιορισμένο στα παιχνίδια.
Το γεγονός ότι βρίσκεται στην παρούσα στήλη, δικαιολογείται από τον πρωταγωνιστικό ρόλο των παιχνιδιών στο χώρο.

Το μπλε τί είναι?

Προφανώς κάποιου είδους αναμνηστικό/τρόπαιο, σαν εκείνα που διανέμονται πολλές φορές σε αθλητικές εκδηλώσεις, για της συμμετοχή καιτς... :aaacf4:

--------------------------------------------------------------------------------------------

Anyways, είναι προφανές ότι τώρα, και για αρκετούς μήνες ακόμα, το internet θα βρίσκεται στους ρυθμούς του Pokemon! :6f428754:

Το ερχόμενο καλοκαίρι, ενδέχεται να υπάρξουν αρκετές δραστηριότητες, σε αρκετά από τα διάσημα Pokemon sites.

Στο Channel των #pocketmonsters, συζητούνταν το θέμα, όταν πρότεινα την έναρξη κάποιου tournament από το pocketmonsters.net.:wis:

Επίσης, προσφάτως, ο Serebii του serebii.net, αποκάλυψε το project πάνω στο οποίο δουλεύει. Σύντομα, θα λειτουργεί υπό την κάλυψη του serebii.net, site στο οποίο θα γίνονται προτάσεις ανταλλαγών, όπως είπε ο Serebii.

Φυσικά αυτό δεν είναι τίποτα. Το Bulbagarden, γνωστό και ως το μέρος των σοβαρών παιχτών του παιχνιδιού, έχει ήδη ξεκινήσει προσπάθεια οργάνωσης των εκπαιδευτών για μαζική αξιοποίηση των Online δυνατοτήτων, οι οποίες παρέχονται στα παιχνίδια.

Και με αφορμή ένα πρόσφατο περιστατικό που μου συνέβη, κάνοντας με να καταλάβω αρκετά πράγματα, πρέπει να αναφέρω κάτι βασικό. Εκτός από τη συμμετοχή μας σε πρωταθλήματα, η εκδήλωση ενδιαφέροντος για ανταλλαγές, και γενικά η ενασχόλησή μας με αυτό το ατελείωτο παιχνίδι, η κύρια επιδίωξή μας πρέπει να είναι η διασκέδαση. Αν αυτή βρεθεί, πράγματα όπως ο πρωταθλητισμός, οι γνώσεις, και γενικότερα μία θέση στην κοινωνία των Pokemon, έρχονται όλα μόνα τους.

Εύχομαι σε όλους μας μία χαρούμενη (και με υπομονή! :aaacf4:) τελική ευθεία προς την κυκλοφορία των Diamond και Pearl~! Η κυκλοφορία στην Αυστραλία θα γίνει στις 21 Ιουνίου. Εμείς βρισκόμαστε σε Q3, ενώ μετά από πρόσφατες ανακοινώσεις των στελεχών της Nintendo, οι Diamond/Pearl θα κυκλοφορήσουν Ιούνιο με Ιούλιο. Αν θέλετε την γνώμη μου, χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, το λανσάρισμα θα μας πάρει μέσα Ιουλίου...:wis: Αν γίνει πάντως καμιά στραβή, και πάμε για Αύγουστο, πάω χαλαρά σε λύσεις Import από Αυστραλία, μιας και αυτοί έχουν PAL, και η πιθανότητα δυσλειτουργίας των DP με Battle Revolution και Ranger θα είναι μικρή.

Αυτά... :deadga6: :

oR4yYRl.gif


#38 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 26 April 2007 - 23:20

Έχωντας παίξει 9 περίπου ώρες την Diamond, έχω να πώ πως τραγούδι σαν το versus gym leader απο Red και Blue δέν πρόκειτα να ξαναβγεί! :nod:


Πώς είναι γενικά το παιχνίδι καλό,έχει νέα στοιχεία(αν ναι μην πεις τι);Από γραφικά πώς πάει;

Posted Image


#39 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 26 April 2007 - 23:40

Πώς είναι γενικά το παιχνίδι καλό,έχει νέα στοιχεία(αν ναι μην πεις τι);Από γραφικά πώς πάει;


Είναι φοβερό.
Έχει αρκετά νέα στοιχεία, ίσος και πολλά ακόμα που δέν έχω δει, αλλα το καλύτερο είναι η διάρκεια, δεν θα πω πολλα, αλλα πιστεύω πως θα είναι μεγααααααααααλο.
Όσο για τα γραφικά, έιναι πάνω κάτω τα ίδια με του GBA με την μόνη διαφορά οτι υάρχουν και μερικά 3D στοιχεία που κάνουν κάθε πόλη και route όμορφο και μοναδικό. Κάτι άλλο που πρόσεξα είναι οτι τα άγρια pokemon έχουν γίνει λίγο πιο δύσκολα να πιαστούν, βέβαια μπορεί να φταίει και η γκαντεμιά μου. :emptyonexg1:

LfNX0dh.png


#40 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 27 April 2007 - 06:55

Μάλλον είναι η γκαντεμιά σου, διότι η εξίσωση στην οποία βασίζονται οι πιθανότητες να πιάσεις ένα Pokemon, δεν έχει αλλάξει... :
Anyway, εγώ που έχω κάψεις FireRed και Emerald, καταλαβαίνω ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΣΤΙΑ διαφορά στα γραφικά... :P
Πάντως έχοντας ακούσει ορισμένα τραγούδια του παιχνιδιού από το CD του Soundtrack, πρέπει να πω ότι ο Junichi Masuda έκανε τα μαγικά του για μία ακόμη φορά! :aaacf4:

Αυτό που δεν καταλαβαίνω πάντως είναι το γιατί μας παιδεύουν; Φοβούνται μήπως δεν πουλήσουν οι Diamond/Pearl και τις δοκιμάζουν σε κοινό 20 εκατομμυρίων;... :hahaha::9bbc76d5:
Τέλος πάντων... 3 χρόνια περιμέναμε... Τι είναι μερικοί μήνες;:uhh:

oR4yYRl.gif


#41 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 April 2007 - 09:19

πω πω!!!!!!!!! Ένα ολόκληρο Thread για να σπαμάρω και να εκνευρίζω του fan των Pokemon.

Spoiler:


#42 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 27 April 2007 - 09:49

πω πω!!!!!!!!! Ένα ολόκληρο Thread για να σπαμάρω και να εκνευρίζω του fan των Pokemon.

Spoiler:

YASFU.

In other news, οι Diamond/Pearl έφτασαν σε πέντε μέρες κυκλοφορίας το 1 εκατομμύριο πωλήσεις, ενώ στην Ιαπωνία, 5 εκατομμύρια έχουν ήδη πωληθεί, αριθμός που πλησιάζει τις συνολικές πωλήσεις των Ruby/Sapphire, στα 4 χρόνια που υπάρχουν! Βλέπω επανάληψη παλιών εποχών! :bleh:

oR4yYRl.gif


#43 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 28 April 2007 - 11:51

Σύμφωνα με κάποιες σελίδες στο internet οι Diamond & Pearl κυκλοφορούν στις 31 Ιουνίου στο U.K. ή με άλλα λόγια στην Ευρώπη!!!(μπορείτε να το διαπιστώσετε πατώντας Diamond & Pearl european release date σε κάποιο πλοηγό αναζήτησης, όπως τα google και yahoo)Αντίθετα το gamefaqs με αναζήτηση σε αυτά τα παιχνίδια αναφέρει πως κυκλοφορούν σε Ευρώπη τον Ιούλιο χωρίς αναφορά σε συγκεκριμένη ημερομηνία!!!Αυτά είχα να πω,τα συμπεράσματα είναι δικά σας...

#44 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 28 April 2007 - 11:53

Μήπως βρήκε κανείς το κωδικό για τη special mission του manaphy στο pokemon ranger???

#45 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 28 April 2007 - 13:32

Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη...