Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Golden Boy


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Μάρτιος 2007 - 12:36

Δηλαδή eleor, δύο χρόνια τώρα που υπάρχει το forum κανένας δεν έχει κάνει θέμα για το έπος :P [just kidding για να μην παρεξηγηθεί κανείς :nerd:]

Τι να πώ, απλά μια απο τις καλύτερες comedy γενικά σειρές με πολύ ecchi στοιχείο [ντάξει σε αυτό βασίζεται :D ] που το κάνει ακόμα πιο "ενδιαφέρον" :P Ακολουθούμε τον Kintaro που παράτησε το πανεπιστήμιο [αφού είχε περάσει όλα τα μαθήματα πριν την ώρα τους] για να "μελετήσει" τη ζώη μπλέκοντας σε διάφορες περιπέτειες αυτός και το ποδήλατο του: Τέσπα, γέλιο μέχρι δακρίων αλλά δυστηχώς πολύ μικρό, οπότε μπορείτε να τσεκάρετε και το manga που συνεχίζει [το πρώτο vol είναι όλα τα ova:shock:] Απλά must see, 32,5 χιλιάδες ανιμε φρίκουλες συνιστούν golden boy για πλήρη αποφύγη του καθημερινού στρες:nerd:

ps: Φτου και στο review team που δεν το έχει πιάσει να του κάνει μια παρουσίαση :bleh:
rsrGbGx.gif

#2 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1.535 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Μάρτιος 2007 - 13:49

Πραγματικα απαιχτο.
Οι ιστοριες ειναι μια και μια και ο Kintaro ειναι η επιτομη του ecchi τυπου:bleh:
Αν και το animation και το σχεδιο δειχνουν κομματακι απαρχαιωμενα (σειρα του 95:'D) αξιζει με τα χιλια να το δειτε.
Imho,μπαινει στο top 5 των καλυτερων κωμωδιων ever8)
Επιπλεον,η μεταφραση της AC ειναι ολα τα λεφτα (δεν μπορεις να μην γελασεις με φασεις σαν και αυτη ή με τιτλους επισοδειων ''Ορχεις στον τοιχο!!''


#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Μάρτιος 2007 - 15:01

Ντάξει ρε συ το σχέδιο σιγά δεν μετράει τόσο έδω όσο το άπειρο γέλιο που θα ρίξει όποιος το δει :D
rsrGbGx.gif

#4 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 28 Μάρτιος 2007 - 22:23

ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ!!! Ειναι απο τις φορες που λες απο ποια προσωπα και ποιες καταστασεις αραγε να εμπνεονται οι δημιουργοι ενος anime και δημιουργουν τετοια αριστουργηματα?

#5 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Απρίλιος 2007 - 10:12

H περιγραφή του φίλου Hazuki μου κίνησε το ενδιαφέρον γι'αυτή τη σειρά... Κατέβηκε με συνοπτικές διαδικασίες από Animeclipse [ευχαριστώ το παιδί που seed-αρε] και κάθισα να το δω χθες το βράδυ [καλά, σήμερα το ξημέρωμα]...

Πραγματικά ΠΑΡΑ πολύ καλό... Το σχέδιο φάνηκε ότι είναι παλιότερης κοπής αλλά δεν ενοχλεί καθόλου. Το χιούμορ του πολύ καλό και το ecchi στοιχείο είναι just right... Και όντως δυστυχώς φαίνεται πολύ μικρό... Ώρα να ψάξουμε για το manga...

Πέρασα ευχάριστα κοντά 3 ώρες και το συνιστώ και στους υπόλοιπους να το δείτε [αν δεν το έχετε κάνει ήδη...]
Spoiler:


#6 noname

noname

    Fade away

  • Members
  • 479 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Απρίλιος 2007 - 13:04

Πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε , ίσος επειδή είχα ακούσει πολλά καλά λόγια να περίμενα κάτι καλύτερο… για ένα απόγευμα καλό ήταν
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#7 panathinaikara

panathinaikara

    Anime Amateur

  • Members
  • 101 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Απρίλιος 2007 - 16:15

Ούτε εμένα μου άρεσε. Ωστόσο η γνώμη μου δεν είναι και απόλυτα σωστή μιας και ανιμε και κωμικό στοιχείο είναι από τους χειρότερους συνδυασμούς μου. Ακόμη και το Trigun που θεωρείται πολύ καλό, επειδή στα πρώτα 10 επεισόδια επικρατούσε το κωμικό στοιχείο, δε μάρεσε καθόλου και το παράτησα. Το + του Golden Boy είναι ότι πρόκειται για μικρή σειρά. 6 επεισοδιάκια σε ένα απόγευμα

#8 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Απρίλιος 2007 - 23:28

Εμένα μου άρεσε πολύ! Το έσπασα στα 2 και είδα 3 επεισόδια ένα βράδυ και 3 το επόμενο πρωί. Αν μη τι άλλο η ώρα περνάει ευχάριστα. Είχε και μερικές epic φάσεις, με μια δόση καφρίλας πάντα.

Είναι όμως μια σειρά αρκετά σοβαρή. Δεν είναι δηλαδή απλά κάφρικο χιούμορ και άιντε. Οι ιστοριούλες είναι gg με τις κοπέλες.

Τέσπα μικρό είναι και θεωρείται κλασικό, οπότε δείτε το αν γουστάρετε κωμωδίες. Το πιο πιθανό να σας αρέσει.

#9 NotaniceGuy

NotaniceGuy

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Απρίλιος 2007 - 01:25

Με διαφορά η αγαπημένη μου κωμωδία. Ο kintaro και η κλασσική του ατάκα.... it's so educational με έκαναν να γελάσω όσο καμία άλλη σειρά. Το μόνο που θεωρώ απογοητευτικό ήταν το τελευταίο επεισόδιο που απλά δεν ήταν ισάξιο των προηγούμενων εκπληκτικων 5 επεισοδίων...και με τσάντισε λίγο το τέλος. Μια σειρά που πραγματικά πρέπει να δείτε...

#10 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2.573 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Μάιος 2007 - 16:49

Αρκετά καλή σειρά με αρκετό γέλιο.Όχι η πιο αστεία που έχω δει αλλά ιδανική για να περάσεις ευχάριστα το χρόνο σου ένα απόγευμα μετά τη δουλειά,σχολή κτλ.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#11 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 01 Μάιος 2007 - 18:57

Πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε , ίσος επειδή είχα ακούσει πολλά καλά λόγια να περίμενα κάτι καλύτερο… για ένα απόγευμα καλό ήταν


Ούτε εμένα μου άρεσε. Ωστόσο η γνώμη μου δεν είναι και απόλυτα σωστή μιας και ανιμε και κωμικό στοιχείο είναι από τους χειρότερους συνδυασμούς μου. Ακόμη και το Trigun που θεωρείται πολύ καλό, επειδή στα πρώτα 10 επεισόδια επικρατούσε το κωμικό στοιχείο, δε μάρεσε καθόλου και το παράτησα. Το + του Golden Boy είναι ότι πρόκειται για μικρή σειρά. 6 επεισοδιάκια σε ένα απόγευμα



W H A T ? ! SERIOUSLY WHAT'S THE MATTER WITH YOU PPL?!!!!:oo:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#12 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2007 - 16:47

Απλα κοριφεο μολις το ειδα και ακομα γελαω με τις γκριματσες που κανει ο ΟΕ.
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#13 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1.430 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούνιος 2007 - 16:28

Golden Boy FTW!!!
Είναι κρίμα που βγάλανε μόνο 6 επεισόδια...:if:
Πολύ ωραίο γέλιο και η μετάφραση του Hazuk...εχμ,γκουχου, γκουχου... της Animeclipse εννοώ είναι ένα συν στις αστείες σκηνές της σειράς!
Δημοσιευμένη  εικόνα
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Δημοσιευμένη  εικόνα .aNiMe//GR IRC channel Δημοσιευμένη  εικόνα

#14 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3.927 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Δεκέμβριος 2007 - 20:16

Loke casts ressurect rank2 on thread....

καταπληκτικο, οχι οσο αστειο οσο νομιζα συμφωνα με οτι εχω ακουσει, αλλα εχει φοβερες αστειες σκηνες και πολυ συχνα νιωθω οτι γινεται αρκετα σοβαρο. Συνολικα τα σπαει και ο Kintaro θεος .

Θα θελα να ξερα το fetich με τις τουαλετες απο που τους ηρθε :hahaha:

#15 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2.221 Δημοσιεύσεις:
  • LocationDark City

Καταχωρήθηκε 08 Ιούνιος 2008 - 03:01

Αρκετά καλό και διασκεδαστικό για μόλις 6 OVA.
Βγάζει αρκετό γέλιο και πολύ ecchi τυπάς ρε παιδί μου o Kintaro έλεος. ^^
Καλά αυτό με την τουαλέτα κατακαμμένο!:oo:

Γενικά θυμίζει σε κάποια σημεία GTO, αν και το golden boy είναι πιο ecchi,
αλλά του λείπει κάτι για να γίνει τόσο "κλασικό" και καλό όσο το GTO οπότε ίσως είναι λίγο άκυρη η σύγκριση.:emptyonexg1:

Σε γενικές γραμμές quite good και αρκετά χαβαλετζίδικο. ^^

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Radagast: 08 Ιούνιος 2008 - 04:18

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler: