Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πρόγραμμα Απριλίου για τις προβολές anime στην λέσχη


  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#1 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 27 March 2007 - 12:47

πέρασε και αυτός ο μήνας και καταφέραμε και βγήκαμε ζωντανοι!!!!
μερικες απο τις προβολές ήταν καλές αλλες πάλυ ...εχμ...αστο ! το θέμα είναι ότι περάσαμε καλά!
Ηρθε και ένα παιδι που το χιλιοευχαριστούμε :respect:και έφερε laptop και από τότε τα πράγματα πάνε ομαλά!!!!

Το πρόγραμα αυτού του μήνα έχε ως εξής

Μεγάλη Δευτέρα 2 Απριλίου 19:00
Akira
(Akira!)

Δευτέρα Πάσχα 9 Απριλίου σαφώς ΔΕΝ γίνεται προβολή
(είμαστε καμμένοι όχι και τόσο...νομίζω)


Δευτέρα 16 Απριλίου 19:00
Ai no Kusabi
(είναι ελαφρός ... sonenai... ψέμα είναι πολύ):

Δευτέρα 23 Απριλίου 19:00
Final Fantasy VII: Advent Children
(ήθελα να το δω στο σινεμα...:bleh:)

Δευτέρα 30 Απριλίου 19:00
Kiky's Delivery Service
(θα έλειπε ο Miyazaki...ντροπή)

Λοιπόν αυτά τα καλά! σας περιμένουμε είπαμε Ακαδημίας 15 στην Ίριδα!
Καλό κάψημο σε όλους!!



#2 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 27 March 2007 - 13:19

Nice,αλλα θελω να ρωτησω κατι...

Μιας και μεσα στον Απριλη θα τελειωσουμε το Elfen Lied εχουμε αποφασισει τι θα δουμε μετα?


Και κατι ακομα...

[FONT="](είναι ελαφρός ... sonenai... ψέμα είναι πολύ):[/FONT]


WARN:
This anime is marked as hentai
:shock:
Ελπιζω να ισχυσει αυτο που ειπωθηκε,οτι για να ''αποζημιωθουν’’ τα αγορακια της παρεας θα παιξει αργοτερα κατι σε yuri:bleh:

ΥΓ.Stickωθηκε μεχρι το τελος του Απριλη,μπας και ειναι πιο εμφανες και μαζευτει περισσοτερη πελατεια:greece:

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 March 2007 - 15:49

Title Ai no Kusabi (793) japaneseTitle 間の楔 Synonym Love Wedge, The Space Between, Wedge of Love, Wedge of interval Genre Hentai, SciFi, Yaoi

Προβλέπω impaled [lost] bodies :P , οπότε θα κάτσω σπίτι να δώ κανά επεισόδιο από το destiny μπας και το τελειώσω =_=

Αλλάχτε το και βάλτε Midgame :D
rsrGbGx.gif

#4 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 27 March 2007 - 19:43

Αλλάχτε το και βάλτε Midgame :D


Προσυπογράφω...8D...αν το βάλετε, παίρνω ρεπό και έρχομαι...

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#5 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 27 March 2007 - 21:39

Ναι! Ο λαός απαιτεί Mind Game! Αν το βάλετε μπορεί να σας κάνω τη τιμή να έρθω ακόμα κι ΕΓΩ. :P

#6 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 29 March 2007 - 14:58

Ρε το ai no kusabi δεν είναι hentai!!
Δεν δείχνει πολλά...γενικα δεν δείχνει!
Δειχνει βέβαια...εχμ... αρκετά...χιχιχι!
τι να κάνουμε θα προσπαθήσουμε να βρούμε κάτι ανάλογο σε yuri το κακό είναι ότι μόνο μεγάλες σειρές έχω, τίποτα σε o.v.a. γενίκα στην Ιαπωνία ποιο πολύ shounenai κυκλοφορεί από shoujoai!! Gome!! αλλα τίποτα δε με σταματάει από το να ψάξω!!:nerd:


#7 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 29 March 2007 - 17:39

OH MY GOD ADVENT CHILDREN. I'll be there..

#8 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 03 April 2007 - 00:33

Σήμερα περάσαμε πολύ ωραία. Αυτοί που μπορώ να θυμηθώ μόνο από το forum είναι: εγώ, vasilisk, odin, kakkarot, spawn_I, dante80 (επιτέλους τον γνώρισα και αυτόν), merlin, Hazuki, sandman, fingolfin, και ίσως ξεχνάω και μερικούς : Συν τον υπόλοιπο κόσμο που βρισκόταν εκεί.


Και με τα μεγάλα ηχεία είναι ακόμα καλύτερο το αποτέλεσμα (εντάξει, όχι και πολύ μεγάλα αλλά καλύτερα από τα ηχειάκια που είχαμε τις άλλες φορές)
Μακάρι στο Advent Children να έχει ακόμα περισσότερο κόσμο απ' ότι σήμερα.


Spoiler:

E5VV38U.jpg


#9 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 03 April 2007 - 09:43

Phantom ξέχασες ίσως αυτήν που δεν έπρεπε.:
Την κοπέλα που δημιούργησε αυτό το thread και που είναι από τα κορίτσια που το διοργανώνουν, την Lockie.

Yasoo Maria...:head: (αλά Σαρμπέλ)
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#10 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 03 April 2007 - 10:23

πρώτη μου παρουσία σε προβολή...

το Aκira κύλησε μια χαρά πιστεύω αν και ο ήχος μάλλον ήταν για surround με συνέπεια στα 2 ηχεία που υπήρχαν να μην ακούγονται όλα...

το Elfen Lied 11 μας έκανε μια τσαχπινιά και δε μπορέσαμε να το δούμε [προς απογοήτευση του πάπια :bleh:]. Το 10 το καταφέραμε... :D

και στο τέλος υπήρχε ένα μινι-meeting με όσους απόμειναν που κατέληξε σε ταχυφαγείο στο Σύνταγμα για περαιτέρω συζητήσεις... anime κ μη θεμάτων...

μακάρι να μπορέσω να ξαναέλθω κάποια στιγμή... χθες χρειάστηκε να "ντριμπλάρω" την προπόνηση που είχα για να παραβρεθω... :

#11 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 03 April 2007 - 11:35

Yep, και δικιά μου πρώτη παρουσία σε προβολή....:)

H ΙΡΙΔΑ πάντα σαν αίθουσα είχε αυτό το σουρεάλ που χρειάζεσαι για να μπείς στο κλίμα. Πιστεύω πως και το Akira ήταν καλή επιλογή για προβολή, και αν είχαμε και ήχο αντάξιο της εικόνας το αποτέλεσμα θα ήταν εκπληκτικό!!...
In other news, αρκετός κόσμος από το forum, και επιτέλους γνώρισα κάποια παιδιά, μαζί και 2 mod του site μας (ξέρω, είμαι απαράδεκτος)...:
Μετά την προβολή έπαιξε συνεμάζωξη σύνταγμα, η οποία και πήρε ταφόπλακα λίγο μετά τις 2 για τεχνικούς λόγους (λέγε με τουρτούρισμα από το κρύο)...:rofl:


Μακάρι να ξαναπάρω ρεπό Δευτέρα για να ξανάρθω...ωραία πράγματα...:)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#12 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 04 April 2007 - 00:52

Λοιπόν να πω και εγώ την γνώμη μου για την προβολή. Το Ακίρα ήταν πολύ καλό, παιδία εμένα ο ήχος δεν με πείραξε, μάλλον επειδή το έβλεπα για πρώτη και δεν πρόσεχα τον ήχο αλλά την υπόθεση ( και δεν μπορούσατε να το αργήσετε λίγο ακόμα για να προλάβω την αρχή έλληνες είστε εσείς :P )

Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες μετά πήγαμε για φαγητό στο Σύνταγμα.

Παίδια μακάρι οι επόμενες προβολές να έχουν περισσότερο κόσμο και μακαρί να συνεχιστούν το καλοκαίρι (τότε θα μπορέσω να ξαναέρθω σε προβολή :( )

Αντέ καλή συνέχεια και περισσότερος κόσμος και μακάρι να συνεχιστεί για πολύ καιρό αυτή η προσπάθεια.


Και μαρία Crane sucks :P

#13 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 04 April 2007 - 14:00

χαιρομαι που περνατε καλα! μακαρι να ειχαμε και εμεις κατι τετοιο στην θεσσαλονικη. :

υπαρχουν ομως καποιοι που δεν πολυχαιρονται... το παρακατω σχολιο δημοσιευτηκε σημερα το μεσημερι στο αναλογο thread στο animeplanet:

ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ Π.Ο.Φ.Π.Α. ΙΣΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΡΙΔΑ ΝΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ. ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΟΔΩΡΗΣ Σ.
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ CYNIC ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ GLASTENEN ΕΓΙΝΑ ΕΞΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ. ΛΟΙΠΟΝ, ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΟΜΕΑ (ΠΕΣΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΛΑΜΠΡΟΥ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥ) ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΑΝΙΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΙΑΤΙΚΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ, ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ: ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΡΙΔΑ!!! ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΝ π.ο.φ.π.α. ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΔΕΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΤΗ ΓΩΝΙΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.
ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ...


η συζητηση στο εν λογω thread ηταν πολυ κοσμια και με τιποτα δεν δικαιολογει το σχολιο αυτο. δεν καταλαιβαινω γιατι δεν θελουν ανιμε στην υπερπολυτιμη αιθουσα τους...
Posted Image

#14 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 04 April 2007 - 14:11

Δεν θέλω να κάνω κάποιο σχόλιο αφού οι κοπέλες που το διοργανώνουν είναι αυτές που πρέπει να απαντήσουν απλά να πω ότι θα λυπηθώ πάρα πολύ αν σταματήσουν οι προβολές anime:cry::cry::cry::cry:καθώς είχα παρεβρεθεί στις περισσότερες και γνώρισα πολλά παιδιά από τα forum του anime.gr και του animeplanet και κάποιους άλλους anime fans με τους οποίους περάσαμε καλά στις προβολές και μετά από αυτές.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#15 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 13 April 2007 - 14:34

Παιδια όντως ήταν ωραία την Περασμένη Δευτέρα και μακάρι να συνεχίσουμε!
Αλλα τι να σας πω ρε παιδια έχουν αρχίσει να μου δημιουργούνε έλκος...:despair:
Αν δεν ήταν για τα anime θα την είχα κάνει προ πολού.
Συγνώμη που δεν μπορώ να σας πω κάτι σταθερά από τώρα!
Την άλλη εβδομάδα θα δείξει τι θα γίνει με την λέσχη, θα κάνουν συνελευση για να αποφασίσουν...
Εγω πάντως το έχω πει ο πολιτισμός και η κουλτούρα δεν φαίνονται στο τι ενδιαφέροντα έχει κάποιος ούτε στο τι ταινίες βλέπει, φαίνονται στην συμπεριφορα που έχει και στο σεβασμο που δείνει στους άλλους.
Και εκπλησομαι ( δεν ξέρω αν είναι ευχάριστα η δυσαρεστα) εμένα μου αρέσει που μας είπαν να μην γράψουμε τίποτα για το μπουνίδι και το έκαναν μόνοι τους...Bakabakashii koto! Μονοι τους δερνονται μόνοι τους τα λένε και έχουν βάλει εμας στη μέση...είληκρηνα συγγνώμη που σας παίρνει και έσας αυτή η κατάσταση!:shock:

Ασε και να μας κλέισουν τουλάχιστων να προλάβουμε το advent children!!! :
Θέλω να το δω στην μεγάλη οθώνη έτσι για το γαμώτο!:wallbash:

Ααα! και ένα έχω να δηλώσω Merlin Chan For The Crane !!!