Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Χειροτερο opening/closing theme?


  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#31 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 29 April 2007 - 20:58

black/death metal ???

θα τρίζουν τα κοκκαλα του Quorthon και του Chuck με κάτι τέτοιες ατάκες... :deadga6:

#32 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 01 May 2007 - 15:57

black/death metal ???

θα τρίζουν τα κοκκαλα του Quorthon και του Chuck με κάτι τέτοιες ατάκες... :deadga6:

Κάτι τέτοια ακούω πού και πού και λέω να πάρω τα μπογαλάκια μου και να την κάνω από εδώ μέσα... :deadga6:

Εμένα πάντως το καινούριο OP/ED του Death Note με διασκεδάζουν και επιλέγω να τα ακούσω στον ελεύθερό μου χρόνο.

Πάντως για Death Note, δεν μου κολλάνε ούτε οι Nightmare, ούτε οι Maximum the Hormone. Καλύτερη επιλογή θα ήταν abingdon boys school. Γνώμη μου πάντα και ας διαφωνεί μαζί μου όλος ο υπόλοιπος πλανήτης.

:byejg9:

~ Storm ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#33 Haruspex

Haruspex

    Anime Amateur

  • Members
  • 70 posts

Posted 15 May 2007 - 02:54

Με ξαφνιάζει το γεγονός που είναι αρκετοί αυτοί που νομίζουν ότι τα νέo OP του Death Note δεν ταιριάζει με το ύφος του Anime.

Ας πάρουμε μερικά quotes από το OP απευθείας από την μετάφραση των AnimeClipse.

"Τι τρέχει; Τόσος λόγος για ενδιαφέρον, η ενοχή ποτέ δεν σβήνει"

"Ποιος πάτησε στην παγίδα της αγανάκτησης;"

"Θνητέ κορόιδο, Θνητέ μαλάκα"

Αυτά δηλαδή δεν έχουν σχέση με το DΝ;

Εν ολίγοις το OP "διαφωνεί" με τον Kira θα μπορούσε να πει κανείς.

Αντίθετα το ED "συμφωνεί" και "ενθαρύνει" τον Kira

"Κόσμος της απαλλαγής"

"Φράσεις τιμωρίας"

"Αυτή η φλόγα που νιώθω είμαι πραγματικά ένας πειρατής του Θανάτου"

Και πάμε το ρεφρέν...:knock-knock:

"Εξιλέωσε το παιχνίδι του νόμου"

"Απογοήτευσε τους άξεστους εδώ είναι οι ηθικές αρχές"

"Εμφανίσου, αδυσώπητη βροχή"

Να πω κιόλας ότι και εμένα πιο πολύ μου άρεσαν τα παλιά OP/ED του DN:OMG3:

Ειδικά το ED.

#34 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 15 May 2007 - 04:31

Το τριτο opening του Naruto...δεν εχω κατσει να δω τι λενε οι στιχοι, αλλα η φωνη αυτηνης μου τρυπαει τον εγκεφαλο...και η μουσικη ειναι αισχος!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#35 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 15 May 2007 - 09:44

αν ειναι αυτο που νομιζω και εμενα η φωνη αυτηνης μου την εσπαγε.

#36 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 May 2007 - 10:06

Τωρα που ειπατε Naruto θυμηθηκα το opening του Naruto Shippudden που ειναι παναθλιο! Αντιθετα το closing ειναι καλουτσικο...
Posted Image

#37 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 15 May 2007 - 13:54

Εμενα μου αρεσει το opening του shippuuden...βασικα μου αρεσει το πως ειναι συγχρονισμενο το βιντεο με την μουσικη..:emptyonexg1:
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#38 Kyo

Kyo

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 25 May 2007 - 12:13

yura yura απο naruto και το 2ο OP απο το One Piece δεν ξερω αυτα τα 2 με χαλασαν αρκετα...:S και το last piece apo το gto με χαλασε

#39 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 July 2007 - 16:28

Αυτο το ρημαδι το Crazy Rainbow Star (OP One Piece) ποτε θα το αλλαξουν...? Αντε μας ζαλισε!!! Εκτως των αλλων αλλαξαμε και arc... καιρος να αλλαξουν και τα τραγουδια.
Posted Image

#40 misuzu

misuzu

    dance is everything...

  • Members
  • 11 posts

Posted 16 July 2007 - 19:48

Το χειρότερο closing theme που έχω ακούσει σε anime είναι στου naruto.Εντελώς άσχετο με το θέμα του anime...:deadga6:

#41 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 16 July 2007 - 23:26

Δεν μου αρέσει το opening του DNAngel, βασικά μου αρέσει το τραγούδι αλλα όχι η φωνή της τραγουδίστριας. Είναι πολύ άκυρη για το ύφος του τραγουδιού και το άνιμε

#42 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 17 July 2007 - 00:05

Δεν μου αρέσει το opening του DNAngel, βασικά μου αρέσει το τραγούδι αλλα όχι η φωνή της τραγουδίστριας. Είναι πολύ άκυρη για το ύφος του τραγουδιού και το άνιμε



καλέ άντρας δεν τραγουδάει? με χαότισες τώρα!

παιδιά σκοτώστε με, αλλά απο τα χειρότερα opening θεωρώ του samurai champloo. ok, κολλάει με την groovy διάθεση του anime, αλλά από μόνο του δεν ακούγεται.ΑΑΑ και τα πρωτεία για μένα παίρνει το opening του spiral...μερικές φορές καλύτερα να μιλάς παρά να τραγουδάς...
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#43 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 July 2007 - 00:31

Aν και φανατικος του One Piece και συνηθως μου αρεσουν τα OP/ED τραγουδια του... θελω να τελειωσει το Crazy Rainbow.... Aντε το βαρεθηκα!
Posted Image

#44 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 17 July 2007 - 00:40

Τα τρία πρώτα απαίσια openings που μου 'ρχονται στο μυαλό είναι το opening του Diamond Dust Drops (τελείως χαζοχαρούμενο για μια τόσο σοβαρή σειρά :deadga6: ), το πρώτο του Naruto και το πρώτο του Naruto Shippuuden.

Ranma 1st OP

Υοu shut up and die!!! :madtodeath::madtodeath::madtodeath::madtodeath::madtodeath::madtodeath:
(φιλικά, πάντα :wis: )
(ως γνωστόν, η γνώμη του Blademaster X όσο αφορά σειρές της Rumiko-sensei δεν μετράνε :kill4u: )
(επίσης, το Full Metal Alchemist είναι μπούρδα :hahaha: )
(sorry στους υπόλοιπους χρήστες που βγήκα εκτός θέματος και γίνομαι κακός με το FMA)

#45 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 17 July 2007 - 00:51

καλέ άντρας δεν τραγουδάει? με χαότισες τώρα!


Ωχ καλε ναι XDDDD :hahaha:!! Ακομα χειρότερα τότε! Σοβαρά νόμιζα ότι είναι γυναίκα! Και αναρωτιόμουν που βρήκαν γιαπωνέζα τραγουδίστρια με τόσο μπάσα φωνη XDDD