Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* - - - - 1 Ψήφοι

Χειροτερο opening/closing theme?


  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#1 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 26 Μάρτιος 2007 - 12:16

Υπηρχε ενα topic σχετικα με το ποιο opening/closing theme μας αρεσε.
Εγω θα αντιστρεψω την ερωτηση και θα ρωτησω ποιο opening/closing ΔΕΝ σας ΑΡΕΣΕ ή ποιο νομιζετε οτι ειναι εντελως ΑΣΧΕΤΟ με τη σειρα.

Η απορια προηλθε απο το Ηell Girl (Jigoku Shoujo) που ενω εχει θεμα το θανατο και την εκδικηση...το opening ειναι λες και πας για παγωτο με τη γιαγια σου!:despair:

Επισης δεν μου αρεσει καθολου το closing του Gungrave.:tongue:

#2 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Μάρτιος 2007 - 12:59

Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι το τελευταίο (4ο) Opening του Gundam Seed Destiny. Το χειρότερο opening ever. Ούτε για 5 δευτερόλεπτα δεν αντέχεται:thumbdown:. Στο τέλος βρήκαν να το χαλάσουν....

E5VV38U.jpg


#3 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΜπραχάμες

Καταχωρήθηκε 26 Μάρτιος 2007 - 17:05

Το opening του Kyoshiro to Towa no Sora. Λέγεται Cross*Heart και ενώ για παράδειγμα σου δείχνει στην αρχή του επεισοδίου πως το προηγούμενο επεισόδιο είναι τελείως emo και angsty (που 8/12 επεισόδια ήταν έτσι), ακούς μετά το τραγούδι και μένεις. Ο_Ο Τελείως άσχετο. Όχι πως είναι άσχημο τραγούδι. Απλώς θα ταίριαζε καλύτερα σε ένα school comedy.

Άλλο που δε μου αρέσει είναι το I'm Your Slave (DearS) και λίγο το Watch Up People?! (Death Note). Είναι κι άλλα, αλλά δεν τα θυμάμαι...

~ Storm ~

#4 ville_valo

ville_valo

    Starting...

  • Members
  • 26 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Μάρτιος 2007 - 17:18

Του Hellsing.Δεν μου ερχεται καποιο αλλο...
Δημοσιευμένη  εικόνα

#5 Renji

Renji

    Talk to the hand

  • Members
  • 28 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Μάρτιος 2007 - 18:32

Το πιο πρόσφατο Opening του DN δε μπορώ να το αντέξω..

#6 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 27 Μάρτιος 2007 - 18:53

Το πιο πρόσφατο Opening του DN δε μπορώ να το αντέξω..


και μενα δε μου αρεσει και πολυ...

#7 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2.573 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Μάρτιος 2007 - 01:18

Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το νέο opening του Death Note.Και από άποψη μουσικής και στίχων πιστεύω ότι δεν ταιριάζει καθόλου στην σειρά.

#8 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Απρίλιος 2007 - 12:00

Εγω για το 2ο openning του death note λεω πως οντως οι στιχοι δν τεριαζουν! η ιδεα του να μπει τετοιου ιδους μουσικη ηταν πολυ καλη ομως δν τεριαζει με το υφος του anime!! παντως το νεο closing της σειρας ειναι πολυ καλο αν κ δεν εχω δοσει βαση στους στοιχους!!

#9 Dazdingo

Dazdingo

    a poor corrupt official

  • Members
  • 68 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Απρίλιος 2007 - 21:15

NINGEN FUCKER NINGEN SUCKER

Οι δύο χειρότεροι στίχοι για ΟP άνιμε. Προτιμούσα το παλίο ΟΡ του ΔΝ

#10 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 05 Απρίλιος 2007 - 21:28

Kαλα μονο Death Note βλεπετε? Δεν μπορει να μην υπαρχει καποιο αλλο opening/closing που να μην σας αρεσε.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#11 noname

noname

    Fade away

  • Members
  • 479 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Απρίλιος 2007 - 12:19

Χειρότερο OP μια σειρά έρχεται στο μυαλό μου μόνο: Ninja Scroll
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#12 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2007 - 09:34

Lol είναι απειρα τα openings/endings που θεωρώ απλα απαισια...Βέβαια δεν μπορω να α ανακαλεσω στο μυαλο μου μιας και δνε μου αποτυπωθηκαν αφου δεν τα ειδα παραπανω απο μια φορα...Κοιτώντας απλα στον υπολογιστη μου καποια απο τα τελευταια anime που κατεβασα παραθετω τα παρακατω:

Busou Renkin ending
Kenichi ending
Major ending

Απαισια τραγουδια και κυριως πολυ τετριμενα και υπεραπλουστευμενα.Και εγω μπορώ να ετοιμασω μια παρουσιαση και να την συνοδευσω με το πρώτο παρακμιακο τραγουδακι που θε πεσει στα χερια μου...

Επισης πολυ σκοτωμενο ήαν το 2ο opening απο το Code geass.Ο συγχρονισμος ήταν μηδενικος σε ορισμενα σημεια και εμοιαζε τρομακτικα με το πρωτο.Ευτυχως το σουλουπωσανε λιγο στο 3ο...

#13 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΜπραχάμες

Καταχωρήθηκε 08 Απρίλιος 2007 - 17:39

Kαλα μονο Death Note βλεπετε? Δεν μπορει να μην υπαρχει καποιο αλλο opening/closing που να μην σας αρεσε.

Quoted for truth.

Καλά ρε guys, πώς στο καλό δεν κολλάνε οι στίχοι; Ειδικά το κομμάτι που θα παραθέσω...

WHAT’S UP, criminals who are full of reasons for worry won’t ever disappear
WHAT’S UP, full of reasons for anxiety (who falls down into the trap within grudges?)

...θεωρώ πως κολλάει αρκετά.

Όσο για το Kaidoku Funou από Code Geass, θέλει καιρό να το συνηθίσεις. Αλλά άπαξ και το συνηθήσεις, πορώνεσαι...

~ Storm ~


Δημοσιευμένη  εικόνα

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#14 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Απρίλιος 2007 - 20:07

χμμμμμ.....δυστυχως 8α πω το opening του Gungrave ως χειροτερο,δεν ταιριαζε κα8ολου στη σειρα.Closing τωρα...μαλλον το 2ο του Naruto εντελως ελ3οticXD

#15 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Απρίλιος 2007 - 22:44

Naruto 1st OP
Naruto Shippuden 1st OP

(Naruto/Shippuden 1st OPs suckage club...keeping the faith)

Ranma 1st OP
DNAngel ED
Black Blood Brothers OP