Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Γενική συζήτηση για τη μουσική...


  • Please log in to reply
362 replies to this topic

#16 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Μάρτιος 2007 - 10:57

http://rapidshare.com/files/23262974/8eios_sponis_28_3_2007.rar.html

η χθεσινή εκπομπή... δε με βρήκε και σε πολύ καλή ψυχολογική κατάσταση και φάνηκε και από το Playlist... Δε συνιστάται σε καταθλιπτικούς... :D

κλασικά με πέταξε έξω και η πΟΤΕΝΕΤ και έφτυσα αίμα για να ξαναμπω... σε εκείνο το σημείο δε ξέρω τι ακούγετε...

ΑΝ υπάρχει κανείς που ακούει [είτε εκείνη τη στιγμή , είτε από τα αρχεία] ας πει καμιά γνώμη...

#17 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2007 - 19:59

Θείος Σπωνης: έκανα και μια καλή μλκια μια στιγμη. Περιμέναν judas priest και ακούγανε την αναπνοή μου [είχα ξεχάσει το μικρόφωνο ανοικτό]. ελπίζω να μην τραγούδησα μοναχά...

lol αυτό θα έπρεπε να μπεί στο topic "Εχετε κάνει ποτέ σας μεγαλύτερη βλακεία στην ζωή σας?" :lol: :rofl:

Λίζα :Επίσης αύριο να ακούσετε και την μουσική του DjDragon στο www.iekdelta.gr που από ότι έμαθα τα σπάει. Φυσικά δεν περημένω να αρέσε σε όλους αφού δεν ακούμε
όλοι την ίδια μουσική.

Διόρθωση : www.iekdeltaRADIO.gr γράφεται η ιστοσελίδα του ραδιοφώνου του οποίου παίζω εγώ...

Nagi Souichiro :
Παίδες εγώ για να μπώ κατευθείαν στο θέμα...Εγώ ακούω Trance, Psychadelic,Electro...και οτιδίποτε ηλεκτρονική μουσική,οστόσο ακουω και κάτι METALάκια (και ο΄τι αλλο μ'αρέσει) αλλά η μουσική που ακούω πιο πολύ είναι αυτά...

Πρόσεξα ότι σου αρέσει η ηλεκτρονική μουσική οπότε μετά από μένα κατά τις 8-10 παίζει ένας άλλος Dj με το είδος της trance.Εγώ παίζω 6 με 8 το απόγευμα KAΘΕ ΠΕΜΠΤΗ....Οπότε μπες να με ακούσεις να τα σπάω... :D

Anyways ρε παιδία είστε να κανονίσουμε ένα μουσικό πάρτυ dedicated στα animes με τα djsets μας ? :D
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Δημοσιευμένη  εικόναDon't get near of me!I'm a shark!

#18 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Απρίλιος 2007 - 10:10

η χθεσινοβραδινή εκπομπή...

http://rapidshare.com/files/24204624/8eios_sponis_3_4_2007.rar.html

διάρκεια μίας ώρας λόγω χαμηλής προσέλευσης κόσμου, Μεγάλης Εβδομάδας και ένα απίστευτου ξενερώματος που τρώω τις τελευταίες μέρες...

σήμερα λογικά δε θα έχει [εκτός αν γυρίσω από Manowar κ δω κόσμο μέσα]. Κρατάω δυνάμεις [και κομμάτια] για τις επόμενες φορές...

#19 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2007 - 09:07

http://rapidshare.com/files/25518206/8eios_sponhs_12_4_2007.rar.html

η χθεσινή εκπομπούλα... καλουτσικη βγήκε και ακούγεται σχετικά ευκολα... αν εξαιρέσει κανείς τα πρώτα δύο κομμάτια που βαραγαν καμπόσο [για να μου φύγει το άχτι , όχι τπτ άλλο] μετά ηρέμησα...

#20 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2007 - 13:01

εχθές έπαιζες την πλέον άκυρη μουσική πάντως.
ειδικά όταν έβαλες την πόλκα και το ασε ασε ασε ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω.

#21 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2007 - 14:01

η πολκα ήταν για το "καψιμο"... την έβαλα και σε ρεμιξ μετά...

όσο για το άλλο ήταν απλά για να αποδείξω ότι είναι από τα καλύτερα openings.&-

ονόματα τραγουδιών δε λέμε , οι περίεργοι ας κατεβάσουν τις εκπομπές... :D

#22 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.515 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2007 - 14:48

Eγω την άκουγα τώρα την εκπομπή και μπορώ να πω πως το Polka έδωσε ρέστα, ειδικά σε αυτή την έκδοση...:respect:

Bill, απαιτώ να καθιερωθεί ως χαλάκι όταν μιλάς...:head:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#23 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2007 - 14:59

συνήθως βάζω το Desire από το Gankutsuou [θα το πρόσεξες λογικά]

την έχω για εναλλακτική λύση... μην τους "φρυγανίσω" τελείως...

#24 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2007 - 16:31

:rofl: θα έπρεπε να γίνεις dj για να μπορείς να κάνεις καλή εκπομπή...ή μάλλον ηχολήπτης... :lol: άκου τον επαγγελματία dragon-sama να δεις τι πάει να πει εκπομπή και χαμός :P
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Δημοσιευμένη  εικόναDon't get near of me!I'm a shark!

#25 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Απρίλιος 2007 - 10:00

Eγω την άκουγα τώρα την εκπομπή και μπορώ να πω πως το Polka έδωσε ρέστα, ειδικά σε αυτή την έκδοση...:respect:

Bill, απαιτώ να καθιερωθεί ως χαλάκι όταν μιλάς...:head:


τι είπε το άτομο... σιγά μη βάζει και το Θέλεις και το Lolita όπως κάνει ο Στάθης the dog παναγιωτόπουλος

#26 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1.430 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Απρίλιος 2007 - 16:25

σιγά μη βάζει και το Θέλεις και το Lolita όπως κάνει ο Στάθης the dog παναγιωτόπουλος


Γιατί έχεις κάτι εναντίον του Στάθη ''the dog'' Παναγιωτόπουλου;:mad:
Δημοσιευμένη  εικόνα
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Δημοσιευμένη  εικόνα .aNiMe//GR IRC channel Δημοσιευμένη  εικόνα

#27 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1.117 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Απρίλιος 2007 - 17:17

η γενικη συζητηση για μουσικη εγινε προμοταρισμα της εκπομπης του spawn

#28 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Απρίλιος 2007 - 19:36

ε αφού δε γράφεται τπτ...

γιατί πειράζει;

#29 zidane72003

zidane72003

    Starting...

  • Members
  • 20 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2007 - 09:18

Nταξ...Αυτο το παιδι παντου χωμενο μεσα στα κολπα...Ελεος

Τραβα βαλε ολο οπως ειναι το καινουργιο cs απο within temptation(The Heart of Everything)και ασε το να παιζει συνεχομενα μπας και καποιος εχασε καποιο κοματι...ΣΠΕΡΝΕΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΥΓ:Θελω να ξερεις οτι φενεται η ηλικια σου:D:D:D:D:D
Μονο 2 πραγματα ειναι απεραντα:Το συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια.Και δεν ειμαι καθολου σιγουρος για το 1ο

Τα τηλεφωνα τα αλεξιπτωτα και τα μυαλα δουλευουνε καλυτερα οταν ειναι ανοιχτα

George Afroudakis:1000 goal στην Α εθνικη...keep walking

#30 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2007 - 17:24

Καλή φάση!!! Θα σου ζητήσω και εγώ κανα-δυο........3-5.....8-10........20-50....χεχε
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...