Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

BLACK CAT


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 NineTailsNaruto

NineTailsNaruto

    Anime Fan

  • Members
  • 204 posts

Posted 10 February 2007 - 17:20

Ειδε κανένας απο εσας αυτο το Ανιμε?? Πιστευω είναι ενα πολυ καλο ανιμε και θα του εβαζα 8/10

#2 b4h4mu7

b4h4mu7

    m_m

  • Members
  • 113 posts

Posted 10 February 2007 - 17:27

Kuro(i) neko?
Περιεργο ονομα εχει αυτο το anime τεσπα αφου λες οτι ειναι καλο μπορει να το κατεβασω ^^

EDIT:
ΑΑΑ τι ειναι αυτο?μαλον δεν ξερω καλα ιαπωνεζικα... :/ εδω το λεει karakedi αλλα τεσπα...
Posted Image
I must be God.Because every time I pray to him I am talking to myself.

#3 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 10 February 2007 - 17:28

Για μενα παιρνει ενα 7/10

Καλο σχεδιο και χαρακτηρες και η αρχη ειχε ωραια σκηνικα αλλα στο τελος μου τα χαλασε.

Διαβασε το manga στο www.stoptazmo.com να δεις ανωτερες φασεις

#4 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 10 February 2007 - 17:30

Εμένα το Opening του με έκανε να το δώ.
Καλό είναι, έχει ωραίους χαρακτήρες.

LfNX0dh.png


#5 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 11 February 2007 - 04:45

Ειδε κανένας απο εσας αυτο το Ανιμε?? Πιστευω είναι ενα πολυ καλο ανιμε και θα του εβαζα 8/10

Αφου μπήκες στον κόπο να το γράψεις .. δεν μας λές και σε εμάς που δεν ξέρουμε μερικές παραπάνω λεπτομέρειες; οr at least δώσε ενα link

#6 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 11 February 2007 - 04:54

Και εμένα μου κήνησε τη περιέργεια με το γαμάτο opening αλλα τελικά δε παλέψα να δώ και πολύ γιατι με χάλαγε το artwork με τις υπερβολικά έντονές σκιές στους χαρακτήρες.

Άλλη μία αποτυχία για το Gonzo κατ' εμέ.
Posted Image


#7 NineTailsNaruto

NineTailsNaruto

    Anime Fan

  • Members
  • 204 posts

Posted 11 February 2007 - 12:38

Δείτε το Απο το Youtube...

#8 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 13 February 2007 - 01:39

Εγώ το έχς δει και το έχω κιολάς στην κατοχή...ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ βεβαίως.

Ωραία γραφικά,ωραίο σενάριο,ωραίοι και οι χαρακτήρες και τα openings πολυ ωραία...

Είναι κωμωδία,δράση,shounen και martial arts και magic.

Μιλάει για έναν μισθοφόρο κυνηγό επικυρηγμένων,τον Black Cat, ο οποίος έχει προδοθει στην μέση της μάχης του με την διοργάνωση του που σκότωσε την καλύτερη του φίλη και αναζητεί τον αληθινό δολοφόνο της φίλης του.Παραιτήθηκε από την οργάνωση στην οποία άνηκε και πήγε με φίλους του ως απλός κυνηγός μισθοφόρος σαν δουλειά για λεφτά κι έτσι...τα άλλα αμα σας αρέσει δείτε τα μέσα στην ταινία...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#9 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 13 February 2007 - 02:06

Επειδή έχω διαβάσει μόνο το manga, το σενάριο είναι ίδιο ή όχι;
Posted Image

#10 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 19 February 2007 - 20:14

Συμπαθητικο shounen anime,αλλα δεν θα του εβαζα και 8/10.
Ισως επειδη το θεωρω πολυ κλισε,μιας και η βασικη του ιδεα ειναι η ακολουθη:

Ομαδα καλων με υπερφυσικες δυναμεις VS Ομαδα κακων με υπερφυσικες δυναμεις.
Ε,απο αυτο και μονο καταλαβαινει κανεις τι προκειται να δει,ε:|?


Περα απο αυτο,και αν δεν σας αρεσουν τα shounen μην το δειτε,αλλα στην αντιθετη περιπτωση μπορει να σας ενδιαφερει.Οπως ειπα και παραπανω,δεν νομιζω οτι ειναι κατι το ιδιαιτερο αλλα αρκετο για να περασει η ωρα (λογω ενδιαφεροντος σχεδιου).



ΥΓ.Αξιοσημειωτη ειναι και η παρουσια του κακου της υποθεσης ο οποιος ειναι απο τους πιο gay χαρακτηρες στην ιστορια των anime:unsure:.

#11 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 19 February 2008 - 01:38

Και εγω συμφωνω μια καλη μετριοτητα τιποτα το ιδιαιτερο.


ΥΓ.Αξιοσημειωτη ειναι και η παρουσια του κακου της υποθεσης ο οποιος ειναι απο τους πιο gay χαρακτηρες στην ιστορια των anime:unsure:.

Καλα πιο αχωνευτος και gay villain χαρακτηρας δυσκολα να βρεις.

Posted Image



#12 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 19 February 2008 - 01:44

ok, όντως το anime είναι μέτριο κ αρκετά κλισέ αλλά βλέπεται ευχάριστα...

το highlight είναι ο Creed, ο οποίος είναι από τους αγαπημένους μου villain <333
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler: