Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προσκληση για Προβολή anime στη Κινηματογραφική Λέσχη


  • This topic is locked This topic is locked
75 replies to this topic

#16 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 10 February 2007 - 19:06

Μην λέτε μ*******...Φυσικά και το anime είναι τέχνη...Αφού ζωγραφίστηκε απο τους καλύτερους ζωγράφους...Δεν έχετε δει κανά introduction σχετικά γιαυτά ??? Μεγάλο λάθος...

Όπως η ζωγραφική και η μουσική είναι τέχνη έτσι και το anime...Όλα είναι θέμα φαντασίας και δημιουργίας...Χωρίς φαντασία δεν υπάρχει τέχνη.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#17 kenji

kenji

    Arbeit macht frei

  • Members
  • 82 posts

Posted 10 February 2007 - 19:19

Την επόμενη φορά, πριν μιλήσεις, θα ήταν καλύτερα να ακολουθήσεις και ο ίδιος αυτή τη συμβουλη που έδωσες. And to watch out for your language too. ;)
Φαντάζομαι ότι και οι γενικεύσεις, η ισοπέδωση και η παντελής πατικο-κατσαρολοποίηση είναι τέχνη. Σίγουρα πάντως στο ellada η μ...α αποτελεί state of art...

Μπορείς να πει κάποιος τη γνώμη του χωρίς να trollarei.:shutup: Αντίλογο για το συγκεκριμένο θέμα καλύτερα εδώ.
http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=807
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=4025&highlight=%E3%F9%ED%DF%E1

Ας αφήσουμε τα παιδιά να κάνουν τις προβολές τους
1million4disability: Υπογράψτε για την άρση των διακρίσεων εις βάρος των αναπήρων στην ΕΕ
Παράδειγμα προς μίμηση http://www.als-net.gr/
my blog: blog.e-healthgr
Posted Image

#18 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 10 February 2007 - 19:33

@DjDragon Οποιαδηποτε άποψη μπορει να εκφραζεται ,αλλα κόσμια παρακαλώ.
Αμα θέλετε συνεχιστε την συζητηση στο τόπικ που ανεφερε ο Kenji.


ΥΓ:Το πόστ σου εγινε edit.

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#19 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 12 February 2007 - 17:40

Ερμ..Θα είμαι πολύ ακραίος να προτείνω να βάλετε και το Kakurenbo?
Ψοφάω να το δω σε αίθουσα :P

Αλλες ιδεές που μουρχονται ειναι:
Beyond the clouds
Laputa
Gunnm (Battle angel alita)
Beating Angel Dokuro Chan :P
Hoshi no Koe
Cossette no shoujo <== 8a htan oti eprepe

Ελπίζω αυτές οι προσπάθειες να έχουν συνέχεια και μιμητές.

C you σε μιάμιση ώρα ^_^

EDIT:
είχα ξεχάσει πόσο θεικο είναι το Naushicaa :o

Η προβολή είχε μερικα απρόβλεπτα,αλλά δεν πτοούμεθα,δε θα μας νικήσει ο Μέρφυ ;p

Ελπίζω όπως είπα και πάνω να έχει συνέχεια όλο αυτό ^_^

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#20 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 13 February 2007 - 00:21

Αχχχ,τι να επι κανεις για τις πολυπαθες προβολες.....
Ωραια περασαμε και σημερα.
Ας δωσουμε τα highlights της σημερινης αγωνιστικης:)

Ας αρχισουμε με τα κακα:

1)Δεν θα σχολιασω την διακοπη ρευματος (που ηταν και ο κυριος λογος για τον οποιο μια ταινεια 2 ωρων αρχισε στις 7 και τελειωσε aisivw στις 10:shock:).Απλα την επομενη φορα θα φερω μαζι μου ενα λαγοποδαρο...
2)Με ενοχλησε ιδιαιτερα το γεγονος οτι ο κοσμος πηγαινοερχοταν κατα την διαρκεια της ταινειας.Βεβαια δεν απαιτω απο τους θεατες να καθονται ακινητοι για 2 ωρες αλλα το κακο παραγινε imho.
3)Καλα το να ανοιξει καποιος πατατακια για να φαει κατα την διαρκεια της προβολης το καταλαβαινω (υποκαταστατο του pop corn) ,αλλα για το τσιγαρο που αναψε καποιος κατα την διαρκεια της ταινειας,μονο ενα πραγμα εχω να πω....
Spoiler:

(βεβαια αξιζε να αναφερθει οτι για κανενα απο τα παραπανω δεν φταινε οι διοργανωτες)

Και παμε στα θετικα...

1)Το μεγαλυτερο θετικο ειναι για μενα οτι αυτη η προσπαθεια προβολης των anime στην χωρα μας οχι μονο δεν ξεφουσκωσε στην πρωτη προσπαθεια αλλα συνεχιζεται και θα συνεχιστει και για μερικες τουλαχιστον βδομαδες ακομα.
2)Μαζεψαμε αρκετο κοσμο8).Πραγματικα δεν περιμενα οτι μια προβολη anime θα μαζευε τοσο κοσμο και ειδικα τοσες εκπροσωπους του γυναικειου φυλλου.Μαλλον μονο χλιμιτζουρες περιμενα να μαζευτουν:tongue:
3)Η ταινεια ηταν αρκετα καλη και ξυπνισε αναμνησεις.

Αυτα τα ολιγα.
Ανυπομονω για την επομενη προβολη-περιμενουμε ενημερωση:bleh:

#21 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 13 February 2007 - 09:37

3)Καλα το να ανοιξει καποιος πατατακια για να φαει κατα την διαρκεια της προβολης το καταλαβαινω (υποκαταστατο του pop corn) ,αλλα για το τσιγαρο που αναψε καποιος κατα την διαρκεια της ταινειας,μονο ενα πραγμα εχω να πω....

Spoiler:



ano..: that was me :oops: :unsure: :unsure: :unsure:

gomen nasai,ρωτήσαμε πρώτα αν επιτρέπετε το κάπνισμα,και δεν ντουμανιάσαμε κιολας.ενα κάναμε αλλά και πάλι hontouni gomen :

2)Μαζεψαμε αρκετο κοσμο8).Πραγματικα δεν περιμενα οτι μια προβολη anime θα μαζευε τοσο κοσμο και ειδικα τοσες εκπροσωπους του γυναικειου φυλλου.Μαλλον μονο χλιμιτζουρες περιμενα να μαζευτουν:tongue:



Αυτό ξαναπέστο 8D

Κ εμένα με ενόχλησε που πηγαινοερχόντουσαν σε όλη τη διάρκεια,οχι γιατί με ενοχλούσαν,αλλά γιατί χάνανε τέτοια ταινειάρα που να τη δείς σε αίθουσα στις μέρες μας είναι ανέλπιστη τύχη. <<

Αλλά τι να γίνει,c'est la vie.

Μακάρι να έχουνε συνέχεια οι προβολές... και btw,πιθανώς κάποιος απο όσους εχουνε σκοπό να πάνε να έχει σε ντιβιντι αυτό που θα προβληθεί.
Δεν είναι κακή ιδέα να το φέρει μαζί προκειμένου να γλυτώσουμε το fansub ;)

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#22 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 14 February 2007 - 00:55

ano..: that was me :oops: :unsure: :unsure: :unsure:

gomen nasai,ρωτήσαμε πρώτα αν επιτρέπετε το κάπνισμα,και δεν ντουμανιάσαμε κιολας.ενα κάναμε αλλά και πάλι hontouni gomen :

Α ώστε εσύ ήσουνα!!!><:tongue:
Πάντως εγώ νομίζω ότι άναψε και 2ο τσιγάρο κάποιος γιατί λίγο αφότου άναψε το πρώτο (το οποίο αφού καθόμουν κάποιες σειρές πιο πίσω το κατάλαβα πρώτα από τα σινιάλα καπνού που είδα να περνάνε μπροστά από το πανί!) είδα κάποιον να χρησιμοποιεί αναπτήρα σε κάποια απο τις μπροστά και αριστερά θέσεις!
Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν ήσουνα ο πρώτος ή ο δεύτερος MoRmEnGiL, αλλά σημασία έχει σαν καπνιστής να σκέφτεσαι και τους άλλους που δεν καπνίζουν και τους ενοχλεί ο καπνός.
Τεσπα καλή η προσπάθεια :thumbup: και θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που επεσήμανε ο odin. Συνεχίστε και θα έρχομαι όποτε μπορώ και θα φέρνω και άλλα άτομα όπως χθες έφερα άλλους 3.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#23 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 14 February 2007 - 14:36

Θα κανονίσω να έρθω και εγώ και όλο και κάποιον θα καταφέρω να φέρω.

#24 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 15 February 2007 - 21:21

ano..: that was me :oops: :unsure: :unsure: :unsure:

gomen nasai,ρωτήσαμε πρώτα αν επιτρέπετε το κάπνισμα,και δεν ντουμανιάσαμε κιολας.ενα κάναμε αλλά και πάλι hontouni gomen :


Κωλόπαιδι....(εγώ από την άλλη θα άναβα τουλ. πούρο)....:drinks:

Περιμένουμε ενημέρωση για την επόμενη συνεύρεση...να την διαφημίσουμε καταλλήλως (και ας μην μπορούμε να έρθουμε λόγω δουλειάς γαμώτο)...

Αν έρθω πάντως, θα περάσω ποτά μέσα, οκ?...:rofl:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#25 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 16 February 2007 - 02:09

Ωραία ήταν το διασκέδασα πολύ!!!
Σας ευχαριστώ όλους που ήρθατε!!!!
Παρ'ολα τα ευτράπελα....:
Να απαντήσω στον Odin Για ένα 2 πράγματα!!
1. Είχε γυναίκες μιας και οι διοργανώτριες είμαστε 3 γυναίκες!!!!:bleh:
2.Και εμένα μου την σπάει ο κόσμος που περνάει αλλά έχουν μαθήματα φωτογραφίας στην πίσω αίθουσα και μία μόνο πόρτα..θα μπορούσαμε να τους απειλήσουμε με ρόπαλα αλλά μάλλον θα τους δώσει δικαιολογία να μας πετάξουν έξω μια ώρα νωρίτερα!!!:ill:
3. Gome για το τσιγάρο!!!
Εγώ είπα στο παιδί να καπνίσει! κατσαμε πολλές ώρες για να την παλέψουν όλοι!!!!:oops:

και κάτι δυσάρεστο η προβολή της Δευτέρας αναβάλεται γιατί δεν θα έιναι κανείς από τους υπευθηνους να μας ανοίξουν!!

την Δευτέρα 26 θα παίξουμε κανονικά το Angel sanctuary και το
Trust and betrayal θα πάει τον άλλο μήνα!!!

Gome!!!
Προσπάθησα να τους πείσω να μου δώσουν τα κλειδια για τα μηχανήματα αλλά δεν θέλουν!!!:

το Kakurendo δεν το έχω θα το ψάξω και θα σου πω!!!:bleh:



#26 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 16 February 2007 - 02:22


2.Και εμένα μου την σπάει ο κόσμος που περνάει αλλά έχουν μαθήματα φωτογραφίας στην πίσω αίθουσα και μία μόνο πόρτα..θα μπορούσαμε να τους απειλήσουμε με ρόπαλα αλλά μάλλον θα τους δώσει δικαιολογία να μας πετάξουν έξω μια ώρα νωρίτερα!!!:ill:


μαθηματα φωτογραφιας FTW!περυσι πρεπει να ειχα φαει το μπινελικι της ζωης μου απο τον κινηματογραφικο τομεα.ολο σουρτα φερτα ειχα!με κοβω να ερχομαι για το Sanctuary...::'D:'D:'D:'D
edit:και εχει και αλλη πορτα αλλα ο περιπτερας την εχει κανει σταντ για περιοδικα!!-επισης του τα εριχνα συνεχεια κατω περυσι.

Posted Image


#27 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 16 February 2007 - 02:47

το Kakurendo δεν το έχω θα το ψάξω και θα σου πω!!!:bleh:


[AC]Kakurenbo :king:

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#28 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 16 February 2007 - 11:08

Μπράβο :w00t: άλλα ΚΡΙΜΑ που δεν μπορώ να είμαι εκέι γιατί μένω Θεσ/νίκη... :wallbash: :unsure:

#29 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 16 February 2007 - 15:13

[AC]Kakurenbo :king:


Το θέμα είναι οτι το pioneer dvd που χρησιμοποιούσαν τα παιδιά δεν παίζει h264 και το kakurenbo δεν το έχω βρει σε avi.

EDIT: http://www.isohunt.com/download/15108714/kakurenbo να το και σε avi ;p
still σε h264 είναι top quality me ac3 ήχο ;)

Ενα laptop θα έλυνε όλα τα προβλήματα..(θα μπορούσα να φέρω και το δικό μου)

επίσης το wonderful days το έχω σε video dvd (κόπια μεν)

υποθέτω οτι αφού συνεχίζονται οι προβολές δεν παίχτικε κανα zong απο τουσ υπεύθυνους ε?

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#30 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 16 February 2007 - 16:38

Πάντως και το release της AnimeClipse σε avi είναι και με Η264 encoding και έχει επίσης GRE subs και έτοιμο 16:9 aspect ratio!

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif