Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προσκληση για Προβολή anime στη Κινηματογραφική Λέσχη


  • This topic is locked This topic is locked
75 replies to this topic

#1 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 09 February 2007 - 16:40

Αποφάσησαν να μας δώσουν μερικές ακόμα εβδομάδες για την προβολή των anime στην λέσχη. Δεν ξέρω για πόσο ακόμα> Συμφωνα με αυτούς το anime δεν είναι τέχνη!!!
Τι να τους πεις...εμεις πάντως θα κάνουμε ότι μπορούμε για όσο κρατήσει!!!

Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου

Nausicaa of the Valley of the wind

Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου

Samurai X : Trust and Betrayal
Αυτή προβολή μπορει να μετακινηθεί μια εβδομάδα μετά λόγο Αργίας. δεν μας εχουν πει τίποτα ακόμα αλλά μόλις μας ενημερώσουν θα σας πούμε!!!!

Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου

Angel Sanctuary

Οι προβολές θα γίνονται στην Ίριδα στην φοιτητική λέσχη Ιποκράτους 15 ( Ιπποκράτους και Ακαδημίας γωνία)
Ωρα προβολών 19:00

και θα χαρούμε να σας δούμε όλους εκει!!!



#2 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 09 February 2007 - 16:50

1ον) ΠΟΥ θα γίνει η προβολή ??(Αθήνα πάλι ή Θεσσαλονίκη?)
2ον)Congratulations για την λεσχή αυτή...ελπίζω να έχουμε κι εμείς λεσχή anime στην Θεσσαλονίκη...(ΑΝ υπάρχει βέβαια).
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#3 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 09 February 2007 - 17:50

Θα ερθω οποσδηποτε και θα προσπαθησω να φερω και κοσμο:)
Τα λεμε στην Ιριδα:thumbup:
ΥΓ.

Ιπποκράτους και Ακαδημίας γωνία

Η ακαδημιας ειναι στην Αθηνα:

#4 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 09 February 2007 - 19:24

Μπράβο ρε παίδες για την προσπάθεια....:head:

Όσο για το αν τα anime είναι τέχνη...μάλλον είναι επιτακτικό να τους δείξετε το Angel's Egg και το Mind Game για αρχή (θα έδινα πιο ψαγμένα, αλλά θα πρέπει να τους κάνετε λοβοτομή μετά για να πάψουν να ουρλιάζουν)...:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#5 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 09 February 2007 - 19:50

Μην τον ακούτε τον από πάνω, μια χαρά είναι το Playlist ως έχει :bleh:
Απο μεριάς μου, θα προσπαθήσω να έρθω σε όλες τις προβολές σας

Spoiler:

E5VV38U.jpg


#6 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 09 February 2007 - 20:17

Η προβολή είναι Αθήνα!
Gome!!!
Και την άλλη φορά τους βάλαμε κάτι ψαγμένο αλλά δεν έκαναν τον κόπο να παραβρεθούν!!!Οπότε είπαμε να βάλουμε κάτι από διαφορετικά είδη που να γουστάρουμε!Και πράγματα που δεν θα τα δεις ευκολα στην μεγάλη οθώνη!
Προσωπικά Το Nausicaa και To trust and betrayal είναι από τα αγαπημένα μου!!!
To Tamago no Tenshi το έχω βάλει να κετεβαίνει και θα το παίξουμε αμα προλάβουμε πριν μας κλείσουν!!:w00t:
Και σας ευχαριστούμε όλους για την υποστήρηξη!!!!!:respect:


#7 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 09 February 2007 - 20:20

Βασικά όπως έχω ξαναπεί τα anime δεν είναι τέχνη... Εκτός και αν θεωρούμε για παράδειγμα ότι όλες οι ταινίες είναι τέχνη.


Spoiler:

Spoiler:


Άντε καλή προβολή άμα είναι :)

#8 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 09 February 2007 - 23:30

Μην τον ακούτε τον από πάνω, μια χαρά είναι το Playlist ως έχει :bleh:
Απο μεριάς μου, θα προσπαθήσω να έρθω σε όλες τις προβολές σας

Spoiler:

Επειδή εσύ είσαι κακόγουστος δε φταίει το Mind Game...

Τέσπα, γίνεται πολύ καλή προσπάθεια. Και όσων αφορά το αν είναι τέχνη ή όχι, δεν μένει τίποτ'άλλο παρά αυτό να αποδειχτεί μέσα απ'τις προβολές..!

#9 kenji

kenji

    Arbeit macht frei

  • Members
  • 82 posts

Posted 10 February 2007 - 01:18

Βασικά όπως έχω ξαναπεί τα anime δεν είναι τέχνη... Εκτός και αν θεωρούμε για παράδειγμα ότι όλες οι ταινίες είναι τέχνη.

+1^n.

Ρε δάντη φαντάζομαι ότι όταν τα παιδιά σου θελήσουν να ξεκινήσουν ποδήλατο θα τους αγοράσεις yahabuza για να μάθουν ισορροπία. :bleh:

Καλή επιτυχία και ganbare και από μένα. :head:

Ps: Lockie δε το κάνεις ένα post και στο animeplanet να το δει και από εκεί κόσμος?
1million4disability: Υπογράψτε για την άρση των διακρίσεων εις βάρος των αναπήρων στην ΕΕ
Παράδειγμα προς μίμηση http://www.als-net.gr/
my blog: blog.e-healthgr
Posted Image

#10 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 10 February 2007 - 01:54

To τι είναι τέχνη και το τι δεν είναι είναι μεγάλη συζήτηση.
Για εμένα οτιδήποτε δημιουργείται από την ανθρώπινη διάνoια και φαντασία είναι τέχνη!
είτε είναι anime είτε κόμικ η αφυριμένη τέχνη η οτιδήποτε άλλο!!
ο κάθε ένας από εμάς έχει διαφορετική άποψη πάνω στο θέμα και αυτή είναι μόνο η δική μου!:P

Στο anime planet δεν έχω ξαναμπεί θα το δοκιμάσω!!!
Ευχαριστώ για την υπόδειξη!!!!:


#11 kenji

kenji

    Arbeit macht frei

  • Members
  • 82 posts

Posted 10 February 2007 - 02:01

Δεν είναι υπόδειξη, αλίμονο. Προτροπή είναι για να το δει περισσότερος κόσμος. :)
Άνοιξε θέμα σε αυτό το subforum. Θα σε κάνουμε και εκεί support.
http://www.animeplanet.gr/forum/viewforum.php?f=28

Ps: Διαφωνώ βέβαια με την ερμηνεία της τέχνης(και πολλών άλλων θεμάτων) κατά βούληση. Άλλη συζήτηση όμως. Πάντως αναρωτιέμαι τι είδους τέχνη είναι τα lolicons και τα βρακάκια. Να μου λέγατε κάτι σε πιο οργανικό, σε skenarikova πχ, άντε να το καταλάβω. Έργο τέχνης από τη φύση. :
1million4disability: Υπογράψτε για την άρση των διακρίσεων εις βάρος των αναπήρων στην ΕΕ
Παράδειγμα προς μίμηση http://www.als-net.gr/
my blog: blog.e-healthgr
Posted Image

#12 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 10 February 2007 - 11:31

Παιδιά, ας μην μπερδεύουμε τα μπούτια μας...τα anime φυσικά και είναι τέχνη, στο ποσοστό και σημείο που ισχύει η ίδια παραδοχή για τον κινηματογράφο, τα κόμικς κτλ κτλ. Δλδ, εξαρτάται ο χαρακτηρισμός από το περιεχόμενο του κάθε έργου, και όχι απο το μέσο...

Λευτεριά στα moe βρακάκια όπου γής!!...(αλλά και στην sklenarikova βεβαίως βεβαίως)...:dwarf:

Lockie, έχει δίκιο ο σύντροφας kenji, κάνε ένα copy paste και εκεί...όσοι περισσότεροι τόσο το καλύτερο ετς?...;)

Ρε δάντη φαντάζομαι ότι όταν τα παιδιά σου θελήσουν να ξεκινήσουν ποδήλατο θα τους αγοράσεις yahabuza για να μάθουν ισορροπία. :bleh:


Aν είναι στην ίδια ηλικία με τους φοιτητές...θα τους αγοράσω μικτή ασφάλεια για την μηχανή...Posted Image


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#13 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 10 February 2007 - 12:07

Φυσικά και δεν είναι τέχνη όλα τα anime, όπως δεν είναι τέχνη και όλες οι ταινίες, και δεν είναι τέχνη και όλοι οι πίνακες ζωγραφικής. Αυτό δεν πάει να πει όμως ότι ένα ποσοστό του κάθε είδους μπορεί να θεωρηθεί τέχνη. Το τι είναι τέχνη είναι όντως μεγάλη συζήτηση και επειδή μου τη δίνουν πολύ όλες οι "αόριστες" έννοιες και απ'όλη την εμπειρία μου η συζήτηση γι'αυτές δεν οδηγεί πουθενά, ας το αφήσουμε.

#14 kenji

kenji

    Arbeit macht frei

  • Members
  • 82 posts

Posted 10 February 2007 - 13:05

Aν είναι στην ίδια ηλικία με τους φοιτητές...θα τους αγοράσω μικτή ασφάλεια για την μηχανή...Posted Image

Φαντάζομαι ότι θα έχεις κάνει και μεικτό προγαμιαίο συμβόλαιο.Posted Image
1million4disability: Υπογράψτε για την άρση των διακρίσεων εις βάρος των αναπήρων στην ΕΕ
Παράδειγμα προς μίμηση http://www.als-net.gr/
my blog: blog.e-healthgr
Posted Image

#15 Heretic

Heretic

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 10 February 2007 - 18:22

Αρκετα ενδιαφερον, μπορει να κατεβω.