Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Συναυλίες


  • Please log in to reply
1465 replies to this topic

#16 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 16 February 2007 - 01:27

Iron Maiden & Metallica ? Και σε αποθηκη θα τους εβλεπα!
Κριμα που δεν καταφερα να παω Tool & Mastodon :(

tool&mastodon επαιξαν σε αποθηκη btw.

Posted Image


#17 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 20 February 2007 - 11:38

Επιβεβαιώθηκα, δυστυχώς...

Αλήθεια, ξέρετε πόσο θα κάνει το εισητήριο για Blackfield?
Posted Image

#18 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 22 February 2007 - 09:00

αυτά είναι

31/5 NanowaR στο Underground

http://en.wikipedia.org/wiki/Nanowar

http://www.nanowar.it/

other bands play , nanowar gay...

#19 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 22 February 2007 - 11:53

Εγώ πάλι περιμένω τη συναυλία των Blind Guardian. Αυτή τη φορά θα πάω έστω και νεκρός >.<

Τους έχω χάσει 2 φορές, αν το χάσω πάλι με βλέπω να βγαίνω στους δρόμους και να σφάζω κόσμο :dwarf:
Posted Image

#20 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 22 February 2007 - 12:18

Σήμερα παίζουν οι Devastations στον Μύλο
και ο μπασίστας των Placebo σαν Dj κάπου εδώ στη Θεσσαλονίκη αλλά ακόμη δεν έμαθα που :(

#21 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 22 February 2007 - 13:55

και 'γω blind guardian περιμενω.Αλλα μετα το σχολειο θα παω και metallica εννοειται.

#22 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 22 February 2007 - 14:19

ωπ Blind Guardian... τους είχα ξεχάσει... και δεν τους έχω δει ακόμα :oops: βάλε και άλλα έξοδα θείε Σπόνη...

#23 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 February 2007 - 19:01

Για την πρώτη ημέρα του Rockwave έχουμε

1.07.07 Metal Day:
Anathema
Dream Theater
& Kinnetic (αν γράφεται έτσι, )
ανάμεσα σε άλλους
σημ: και η 3η μέρα πάλι Metal θα είναι μάλλον.

Blind Guardian:
27.04.07 Mύλος, Θεσσαλονίκη
28 & 29.07 Fuzz Live Music Club Athena

#24 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 28 February 2007 - 01:57

Black Sabbath με Ozzy... είδαμε! Tον Dio – με συγκλονιστικούς μουσικούς να τον συνοδεύουν ... επίσης. Φέτος ήρθε η στιγμή για τους απανταχού Black Sabbath fans – και όχι μόνο - να ζήσουν μια ακόμη ιστορική στιγμή! Oι HEAVEN AND HELL, δηλαδή οι Black Sabbath με τραγουδιστή τον Dio, επιβεβαίωσαν τη συμμετοχή τους στο Rockwave Festival ως headliners την Κυριακή 1η Ιουλίου. Αν δανειστούμε τον χαρακτηρισμό από τον διεθνή τύπο «οι Heaven and Hell είναι ό,τι πιο κοντά στους Black Sabbath θα δούμε για φέτος». Το line up της ημέρας αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον με την προσθήκη των DREAM THEATER, ενός από τα πιο αναγνωρισμένα συγκροτήματα του progressive rock ιδιαίτερα αγαπητούς σε πολυσυλεκτικό κοινό Πριν από αυτούς τους fans του Rockwave αναλαμβάνουν να ξεσηκώσουν οι αγαπημένοι του Eλληνικού κοινού ICED EARTH με τραγουδιστή τον Tim Ripper Owens (αναπληρωματικό τραγουδιστή στους Judas Priest τα χρόνια που ο Rob Halford ακουλουθούσε solo καριέρα ). Εξαιρετικοί στην προηγούμενη θέση οι – ολοένα ανερχόμενοι - ANATHEMA. Και η "δική" μας μπάντα της ημέρας, ιδανική για ένα δυναμικό "ανοιγμα" είναι οι Kinetic με μέλη που έγραψαν ιστορία στην Ελληνική σκηνή . Την Κυριακή 1 Ιουλίου οι fans της heavy μουσικής δίνουν ραντεβού στο Terra Vibe !


Ε
Λ
Ε
Ο
Σ
.
-

Posted Image


#25 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 28 February 2007 - 13:27

από ποια άποψη Έλεος , πάστορα?

δε λέω ότι έχεις άδικο απλά θέμα για συζήτηση βάζω...

#26 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 28 February 2007 - 13:48

ελεος.
γιατι..?περυσι μας κουβαλησαν ολη τη σαβουρα!
μια φιλοτιμη προσπαθεια πηγε να γινει και αυτη ακυρωθηκε λογω χαμηλης προπολησης(αναφερομαι στο festival που θα γινοταν στις 6/6/06)
και εκει υπηρχαν μπαντες που βρισκονταν σε καλο σημειο στην καριερα τους .οχι παρηκμασμενες και μπαντες σε ληθαργοπου ερχονται στην ελλαδα για να βγαλουν το εφαπαξ τους(scorpions,whitesnake,GnR,Deep Purple,Twisted Sister,Black Sabbath.WASP και ενα καρο αλλες.ας ερχοταν οταν ηταν στα "ντουζενια" τους.οχι τωρα.τωρα οι περισσοτεροι δεν ειναι παρα ενα ματσο γεροι που ξανα-ξανα- ζουν το "μυθο" τους.
εγω τουλαχιστον δεν θα πηγαινα να δω τον πατερα μου-που ειναι συνομηλικος τους-να "ροκαρει" και να πληρωσω μια περιουσια γιαυτο.
επι του θεματος?
Heaven and Hell.ΑΡΠΑΧΤΗ.ναι ο ozzy τσακωθηκε για αλλη μια φορα με τον Iommi και ο κουτσοδαχτυλος θελει και αλλα λεφτα.και ο μεγαλος κοντος θελει λεφτα.οποτε τι καλυτερο να βγουν ολοι μαζι να βγαλουν.λεφτα.
Dream Theater.οκ υπαρχει κοσμος που τους γουσταρει.εγω οχι.δεν ακουςω/βλεπω/γουσταρω μπαντες που εχουν το οργανο τους(το μουσικο) προεκταση του πεους τους και το παρα-"δουλευουν".ασε που εχουν ερθει πολλες ,πολλες φορες.ICED EARTH.ναι τους ακουγα στα 16 μου.οκ.απο τοτε αλλαξαν πολλα.δεν υπαρχει λογος να δω μια μπαντα που απλα θα ζησει ξανα το "μυθο" της στην ελλαδα.περασμενα μεγαλεια...διηγοντας τα να κλαις.ANATHEMA?τους λατρευω.σχεδον οτι εχουν κυκλοφορησει το εχω αγαπησει.αλλα...ερχονται ΣΥΝΕΧΕΙΑ ελλαδα-πριν κανα διμηνο ειχε ερθει ο Danny ΠΑΤΡΑ για Acoustic show.acoustic show my ass.και σκεψου οτι η μπαντα θα παιξει στο λιοπυρη οποτε χανεται και η "μαγεια" το να τους ακους σε ενα live με την "κατανυξη" που τους αρμοζει.βεβαια με την προυποθεση οτι θα παιξουν με ηλεκτρικες κιθαρες.Kinetic.δεν ξερρω τι εχουν να πουν.1-2 κομματια που ακουσα..μια χαρα...αλλα παντα για ξεκαρφωμα μπαινει η ελληνικη μπαντα..οποτε..


εγω εχω να προτεινω σε οσους σεβονται την τσεπη τους και θελουν να δοκιμασουν κατι καινουριο.αυτο:


Παρασκευή, 20 Ιουλίου:
Rage
Rotting Christ
Orphaned Land
Aborted
Wastefall
Leaves Eyes
Communic
Emerald Sun
Silent Rage

Σάββατο, 21 Ιουλίου:
Septic Flesh
The Haunted
Nightrage
Primordial
Mystic Prophecy
Overgarven
Lunarsea
L.O.S.T.
D.O.P.

Κυριακή, 22 Ιουλίου:
Destruction
Firewind
Pentagram
Ektomorf
Naer Mataron
To / Die / For
Riverside
Deviser
Demenzia


πολλες παρηκμασμενες μπαντες αλλα και πολλες μπαντες που εχουν "τιμησει" με την παρουσια τους της χωρα μας λιγες και καλες φορες.
απλα το φεστιβαλ(αυτο ναι ΕΙΝΑΙ φεστιβαλ) γινεται στην Ξανθη.μακαρι να μπορεσω να το τιμησω.πολυ καλες τιμες,μπαντες που δεν εχω δει ποτε live ,μπαντες που γουσταρω να ξαναδω live.μπαντες που εχουν κατι να πουν στην συγχρονη rock/metal μουσικη.
pom out.

Posted Image


#27 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 February 2007 - 14:38

Επιτέλους λίγο αρχισε και η ελλάδα να ανεβαίνει.
Άντε πάντα τέτεια

#28 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 28 February 2007 - 16:35

Παρασκευή, 20 Ιουλίου:
Rage
Rotting Christ
Orphaned Land
Aborted
Wastefall
Leaves Eyes
Communic
Emerald Sun
Silent Rage

Σάββατο, 21 Ιουλίου:
Septic Flesh
The Haunted
Nightrage
Primordial
Mystic Prophecy
Overgarven
Lunarsea
L.O.S.T.
D.O.P.

Κυριακή, 22 Ιουλίου:
Destruction
Firewind
Pentagram
Ektomorf
Naer Mataron
To / Die / For
Riverside
Deviser
Demenzia


Απο ολους αυτους εχει τυχει να ακουσω μονο Firewind και Wastefall και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλοι (εκτος απο πατριωτες : )
Κριμα που ειναι στην Ξανθη... :cry:

Οσο για τους αλλους που ελεγες, προσωπικα θα πηγαινα να δω Scorpions ή Sabbath γιατι μου αρεσει η μουσικη τους και γουσταρω να τους δω live. Δε θα μ ενοιαζε το οτι ηρθαν τωρα και οχι πριν απο 30 χρονια... Τωρα οι τιμες των εισιτηριων ειναι αλλη καταντια...
Posted Image

#29 gorillazz

gorillazz

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts

Posted 02 March 2007 - 13:02

Παρασκευή, 20 Ιουλίου:
Rage
Rotting Christ
Orphaned Land
Aborted
Wastefall
Leaves Eyes
Communic
Emerald Sun
Silent Rage

Σάββατο, 21 Ιουλίου:
Septic Flesh
The Haunted
Nightrage
Primordial
Mystic Prophecy
Overgarven
Lunarsea
L.O.S.T.
D.O.P.

Κυριακή, 22 Ιουλίου:
Destruction
Firewind
Pentagram
Ektomorf
Naer Mataron
To / Die / For
Riverside
Deviser
Demenzia


Τι λες τώρα ρε φίλε :dwarf::head::wallbash::head::confused:

Καλά έρχονται Ελλάδα τέτοιες μπάντες????Απίστευτο μου φαίνεται......
Υπάρχει link που να αναφέρεται στο festival??

Rotting Christ, Aborted, Communic, Septic Flesh, The Haunted, Nightrage, Ektomorf τα σπάνε...
:love::love::love::love::love::love::love::love: :head::twisted::head:

#30 boukaw7

boukaw7

    Anime Fan

  • Members
  • 164 posts

Posted 02 March 2007 - 13:22

Την Κυριακή Combichrist και προς το τέλος της χρονιάς που ακούγεται για Hocico, που θα παίξουν και κομμάτια από Dulce liquido :respect::respect::respect: