Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kino no tabi


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#16 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 13 May 2007 - 20:21

δεν θα το συνιστούσα να βαλεις μετρητά σε φάκελο, ιδίως με προορισμό χώρα του εξωτερικού, γιατι δεν υπαρχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες να παει κατι στραβα και κανεις δεν εγγυαται για τιποτα, ακομα και συστημένο να το στείλεις. επειδη εχω δουλεψει σε ταχυδρομείο σα συμβουλή στο λεω.

αλλα αν επιμενεις.

αυτο παντως ειναι το #1 παραδειγμα προς αποφυγην.


Αυτό λένε όλοι, όμως το έχω κάνει ήδη αρκετές φορές, και όχι μόνο δεν υπήρξε πρόβλημα, αλλά τα χρήματα έφτασαν σε λιγότερο από μία βδομάδα! :wis:
Πάντως δεν το παράγγειλα ακόμα, μάλλον από βδομάδα ρίχνω order... :Blissfull:

Παρεμπιπτόντως, γνωρίζει κανείς αν έχουν μεταφραστεί πουθενά τα novels στο νετ; :nanana:
H Tokyopop είναι υπερβολικά αργή, παράγγειλα στο Solaris τα δύο πρώτα βιβλία, αλλά δεν είναι σίγουρο αν θα τα βρει... Either way, θέλω οπωσδήποτε να διαβάσω τα βιβλία του...

oR4yYRl.gif


#17 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 13 May 2007 - 20:35


Παρεμπιπτόντως, γνωρίζει κανείς αν έχουν μεταφραστεί πουθενά τα novels στο νετ; :nanana:
H Tokyopop είναι υπερβολικά αργή, παράγγειλα στο Solaris τα δύο πρώτα βιβλία, αλλά δεν είναι σίγουρο αν θα τα βρει... Either way, θέλω οπωσδήποτε να διαβάσω τα βιβλία του...

απ'οσο εχω ψαξει δεν εχω βρει...
παντως η Tokyopop μας εκαψε...θα κυκλοφορει ενα vol καθε καθε χρονο πανω κατω:OMG3:(το λιγοτερο)οπως φαινεται απο τις ημερομηνιες που εχει βαλει στο site της απο τα πρωτα 3 vols.. http://www.tokyopop.com/popfiction/books.php?book=2#vol2
δηλ.lol,ελεος...

#18 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 13 May 2007 - 21:30

Όμορφα...~! Το 2015 θα φτάσουμε τη σημερινή κατάσταση της Ιαπωνίας... :uhh:
Τουλάχιστον θα έχουμε κάτι για το οποίο θα περιμένουμε κάθε χρόνο... :emptyonexg1:

oR4yYRl.gif


#19 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 25 May 2007 - 15:36

Τολμώ να πω ότι είχα υποτιμήσει τη συγκεκριμένη σειρά. Είχα δει το πρώτο επεισόδιο και δε μου κέντρισε το ενδιαφέρον ενώ η θεματολογία του μου φάνηκε κάπως παιδική και το άφησα για αργότερα. Πόσο λάθος έκανα...Άκου εκεί παιδική...Είδα το δεύτερο επεισόδιο και έμεινα...Μετά το είδα όλο μονορούφι

Αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο ήταν η ωριμότητα των θεμάτων που πραγματεύεται η σειρά και ο τρόπος που τα παρουσιάζει. Ακόμη και τώρα δε ξέρω αν έπιασα πλήρως τα νοήματα όλων των επεισοδίων.Πχ σε εκείνο με τους τρεις εργάτες στις ράγες δε κατάλαβα τι ακριβώς ήθελαν να μας πουν οι δημιουργοί του...
Επίσης μου άρεσε πολύ ο σχεδιασμός κάποιων σκηνών και τοπίων.
Απ'ότι καταλάβατε η σειρά με ενθουσίασε ελαφρώς:)
Go figure...
Posted Image

#20 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 25 May 2007 - 21:45

Byouki no Kuni -For You- movie 3min trailer

the new animation is sweet <33

#21 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 25 May 2007 - 22:44

Όντως είναι καταπληκτική σειρά.Σε μερικές σκηνές έμεινα με το στόμα ανοικτό με αυτά που έβλεπα.Τόσο απλές αλλά παρ'όλα αυτά είχαν το κάτι μαγικό.πχ αυτή με τους 3 εργάτες που ανέφερε ο denCorg μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση.

Posted Image


#22 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 26 May 2007 - 05:38

Byouki no Kuni -For You- movie 3min trailer

the new animation is sweet <33


Υπέροχο....έχουμε ETA?...:lovulovu:

Δεν ξέρω, μου λείπουν τα raster lines. Φοβερό artwork πάντως...:nosey:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#23 retsudo

retsudo

    Anime Freak

  • Members
  • 369 posts

Posted 26 May 2007 - 11:15

κυκλοφόρησε μια συνέχεια της Kino με τίτλο Kino no Tabi the Beautiful World : Byoki no Kuni - For You,αν και δεν υπάρχουν ακομα fansub εκδόσεις
Posted Image

#24 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 26 May 2007 - 12:07

Υπέροχο....έχουμε ETA?...:lovulovu:


η ταινια βγηκε στους κινηματογραφους στις 21/4...ποτε θα εχουμε tv-screening ή ποτε κυκλοφορει το dvd δεν εχω ιδεα Τ_Τ

#25 ichigo

ichigo

    MR. -L-

  • Members
  • 40 posts

Posted 26 May 2007 - 13:55

Τωρα το άρχισα ειδα τα πρωτα 2, πολυ ωραια σειρα μπραβο για αλλη μια φορα!
έμενα μου άρεσε το 4 επεισόδιο εκει που θυμάται το παρελθόν της πραγματικά φοβερό!

#26 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 04 January 2008 - 02:10

*bump*

Just watched Byouki no Kuni -For You- movie :3
Loved the new animation <3 αν και τα CG θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα :emptyonexg1:
The story is also nice...αρκετα στο πνευμα οσων ειχαμε δει ως τωρα στη σειρα...
It's generally a nice addition to the series :33 If you're a fan,and you have 30 mins to spare,watch it :3333

#27 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 04 January 2008 - 02:52

Shit!...το ξέχασα εντελώς αυτό...downloading...:wooi2:

edit: And watched...πράγματι καλό addition σε ότι έχουμε δει μέχρι τώρα. Τα CG δεν κόλλαγαν ιδιαίτερα σε μερικά σημεία, αλλά ήταν διακριτικά. Γαμώτο, I want more....Τ_Τ

ps: Bring back my rasterlines!!!....:nanteee:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#28 Khagrael

Khagrael

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 07 January 2008 - 10:55

το είδα και εγω χθες το -For You- πολύ καλό ελπίζω να βγάλουν ακόμα ένα με τις γραμμές αυτήν την φορά:)

#29 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 07 January 2008 - 17:58

Guys, εχω μια ερωτηση: Ειμαι ο μονος που δεν καταλαβε οτι
Spoiler:


#30 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 07 January 2008 - 20:50

ούτε εγώ το είχα καταλάβει οπότε don't let it bother you!!

ωραία σειρά παρεμπιπτόντως.