Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 1 Ψήφοι

Το μουσικό προφίλ μας


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#61 Jenny

Jenny

    Starting...

  • Members
  • 26 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Μάιος 2007 - 13:44

Τα αγαπημένα μου συγγροτίματα είναι Nightwish, Therion, Epica και Candlemass... :)
Αγαπημένο μου είδος μουσικής είναι Syphonic Metal/Gothic Metal και γενικά εκεί κιμένομαι, αλλά μπορεί να ακούω κάποιες φορές και Death, Dark.... Γενικά Metal πάντως...


Σωστόοοοοος! Φαντάζομαι πήγες συναυλία Therion. Για να είμαι ειληκρινείς τους περίμενα πολύ καλύτερους!

Τα top 3 bands για μένα είναι:

Scorpions
Alice Cooper
AC/DC

Είμαι του πιο classic rock!
I AM JUSTICE!

#62 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Μάιος 2007 - 13:52

Αγαπημενα μου συγκροτηματα ειναι οι Savatage, Blind Guardian, Scorpions, Nightwish και φετος προστεθηκαν στη λιστα μου και οι Onmyouza, αλλα δεν εχω προβλημα να ακουσω κατι, εκτος αυτου του ειδους, αρκει να εχει ωραια μελωδια...βεβαια απορριπτω τα σκυλαδικα γιατι ειναι ολα ιδια, και δεν εχει νοημα ουτε να κατσω καν να ξεχωρισω ποιος τραγουδαει τι..αλλα κυριως ειμαι της ροκ και μεταλ μουσικης σκηνης...
Δημοσιευμένη  εικόνα

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#63 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Μάιος 2007 - 22:03

όταν λέτε house τι ακριβώς ενοάτε ? δώστε Κανά παράδειγμα …


Εννοούμε ένα είδος ηλεκτρονικής μουσικής την οποία παίζουν μόνο οι dj's και λίγα συγκροτήματα rock...Για καλύτερο άκουσμα house πάρε παράδειγμα τα κομμάτια του Danny Tenaglia(garage house), του Έλληνα dj Akylla(soulful house), του γνωστού dj John Digweed(Progressive house), του ταλαντούχου παραγωγού Bob Sinclar(House) + διαφόρων αλλώνων παραγωγών και dj's.Υπάρχουν πολλά ειδή house γιαυτό καλύτερα μην το αναλύουμε άλλο το θέμα...αρκούν τα παραδείγματα που σου εξήγησα... :)
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Δημοσιευμένη  εικόναDon't get near of me!I'm a shark!

#64 luisdio

luisdio

    Starting...

  • Members
  • 19 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Μάιος 2007 - 22:09

iron maiden,led zeppelin,megadeath!!Κυριως αυτα.Αλλα γενικα κλεινω προς metal κατασταση

#65 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Μάιος 2007 - 22:09

λογικο μου ακουγεται.
αφου το 80% της mainstream μουσικης γραφετε απο τα ιδια ατομα.(Φοιβος,Καρβελας Αφοι πηγασος,Γερμανου και ΣΙΑ.)


Λάθος...το πρόβλημα τους δεν είναι ότι γράφουν τα ίδια τραγούδια...το πρόβλημα τους είναι ότι φτιάχνουν συνέχως τον ίδιο ρυθμό μουσικής, αλλά διαφορετικά τραγούδια...Εξαιτίας της μονοτονίας τους με έχουν κάνει να αρρωστήσω άγρια με πονοκέφαλο, ζαλάδα και τα σχετικά πράγμα που δεν θέλω να τα ξαναπάθω...Γενικά για μένα όλα κλαρίνα είναι...γιατί παίζονται συνέχεια πολύ μελωδικά και λαικά κομμάτια από τους γέροντες...Καλύτερα να πεθάνω ως dj παρά να ακούω ελληνικά...Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Δημοσιευμένη  εικόναDon't get near of me!I'm a shark!

#66 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 14 Μάιος 2007 - 22:39

Εγω για μενα θα ελεγα οτι γενικα ακουω παρα πολλα ειδη (thrash, grind) metal, jrock, rock, hardcore, punk, techno, electro.... αναλογα με τα κεφια
Αλλα καποια συγκροτηματα brit pop και synth αποτελουν διαχρονικες αξιες. Οπως PULP, Alphaville, Soft Cell.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#67 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάιος 2007 - 00:05

Λιγα λογια για τα κλαρινα...ειναι παρεξηγημενο οργανο και εχει συνδεθει αδικως με γαμους και πανηγυρια...οταν ομως το προσθεσαν οι Rotting Christ σε δισκο τους, φανηκε επιτελους η αξια αυτου του πνευστου!
Δημοσιευμένη  εικόνα

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#68 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 15 Μάιος 2007 - 00:17

Επισης ταιριαζει πολυ με jazz ηχο...
Δημοσιευμένη  εικόνα

#69 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάιος 2007 - 00:18

Ολα τα μουσικα οργανα ταιριαζουν με ολα τα ειδη μουσικης, απλα ο συνθετης πρεπει να ειναι πολυ μαστορας για να τα ταιριαξει σωστα...
Δημοσιευμένη  εικόνα

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#70 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάιος 2007 - 00:26

Εγω ακουω σχεδων τα παντα απο classic εως death metal!Αναλογα με τα κεφια,αλλα συνήθως metal.Τα αγαπημενα μου συγκροτιματα ειναι Soulfly,Metallica,Machine Head & In Flames.
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#71 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Μάιος 2007 - 02:15

Λιγα λογια για τα κλαρινα...ειναι παρεξηγημενο οργανο και εχει συνδεθει αδικως με γαμους και πανηγυρια...οταν ομως το προσθεσαν οι Rotting Christ σε δισκο τους, φανηκε επιτελους η αξια αυτου του πνευστου!


Ας μην ξεχνάμε τον σημαντικό ρόλο του κλαρινέτου στην συμφωνική ορχήστρα!
Δημοσιευμένη  εικόνα

#72 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.515 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 16 Μάιος 2007 - 06:17

6 άχρηστα posts deleted..carry on παίδες...:nosey:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#73 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 20 Μάιος 2007 - 20:20

Βαθιά ανάσα...Akira yamaoka,The Dillinger Escape Plan,Paradise Lost,David Bowie,Opeth,Boris,Ramones,Public Enemy,Darkthrone,Ringworm,The Gathering,Ministry,Nephilim,Run DMC,Chaostar,Arcturus,Blind Guardian,Rob Zombie,Clan of Xymox,Diary of Dreams, και ο κατάλοφος είναι μακρύς...

Βασικά τα μόνα που δεν αντέχω είναι γαβ-γαβ,παραδοσιακή ελληνική,pop,κτλ.

Λιγα λογια για τα κλαρινα...ειναι παρεξηγημενο οργανο και εχει συνδεθει αδικως με γαμους και πανηγυρια...οταν ομως το προσθεσαν οι Rotting Christ σε δισκο τους, φανηκε επιτελους η αξια αυτου του πνευστου!

Sorry,πότε το κάνανε αυτό?Σε ποιο δίσκο?

#74 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάιος 2007 - 14:07

Sorry,πότε το κάνανε αυτό?Σε ποιο δίσκο?

Theogonia.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#75 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάιος 2007 - 17:11

εγω μεταλ ακουω.μονο η power δεμου αρεσει πολυ .THRASH TILL DEATH κυριως.Επισης MEGADETH legontai kai oxi megadeath.Σιχαινομαι την ελληνικη μουσικη σκυλαδικα κτλ τα μπιτακια γιατι δεν εχουν νοημα καλυτερα βαλε μυγα στο αuτι καλυτερη μουσικη θα βγαλει.de μπορω αυτιη την trentia kai toυς γελιους χωρους.Αν ακουσω και κανα electro de με πειραζειοπως prodigy poy einai kai κορυφαιοι ή παλιο ροκ αλλα κυριως ψιλοκαφριλες.Αμα το ψαξεται υπαρχουν απειρα συγκροτηματα οποτε δεν εχω και χρονο(που λεει ο λογος) να ακουσω κατι αλλο οταν εχω να ακουσω 1000+ cd tvra pου εβαλα adsl.Απλα στην Ελλαδα προβαλεται ενα η δυο ειδη μουσικης μονο.Καμια εκπομπη δεν υπαρχρι που να βαζει μεταλ μια ηταν και την διακοψανε.
ΥΓ.Νομιζω οτι υπαρχουν και αλλα thread paρομοια με αυto.