Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 1 Ψήφοι

Το μουσικό προφίλ μας


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#211 Blackcut

Blackcut

    Anime Amateur

  • Members
  • 118 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Νοέμβριος 2010 - 18:08

Εγω ακούω Progressive και Alternative Rock.

#212 predictor

predictor

    Know your place!

  • Members
  • 95 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Νοέμβριος 2010 - 18:16

Euphoric, symphonic metal, progressive house, dnb, dubstep (ελαχιστα (οταν παιζω rts κυριως)), post hardcore (ακομη λιγοτερα), κλασικη και πολλα Osts
Παλαιοτερα ακουγα και emo core (silverstein και αλλα παρεμφερη συγκροτηματα)

#213 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 20 Νοέμβριος 2010 - 18:20

εγω δεν ακουω τιποτα (απο μουσικη εννοω)

#214 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2.473 Δημοσιεύσεις:
  • LocationBus 142

Καταχωρήθηκε 20 Νοέμβριος 2010 - 18:27

Eγω συμβιβαζομαι με τα παντα...
Απο κλαρινα εως rock
Απο ελληνικουρα εως rap
Απο χατζηγιαννη εως Rise Against
και παει λεγοντας...

Π.χ. σ'ενα μαγαζι δεν θα με χαλασει να ακουσω λιγο ηλεκτρονικη μουσικη ή Κιαμο... Στο σπιτι ομως δεν ακουω τετοια... ακουω συνηθως χαλαρη rock, ελληνικο rock, εντεχνο,rap και γενικα χαλαρα πραγματα.. αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν γουσταρω και τ'αλλα... Το καθενα στην στιγμη του ομως...


2bbd14fc.jpg


#215 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Ιανουάριος 2011 - 00:14

Δεν μπορω να βαλω τον εαυτo μου σε καποια συγκεκριμενη μουσικη κατηγορια.
Συγκροτηματα που μου αρεσουν ειναι:
Kyuss
Queens Of The stone age
Deftones
Limp Bizkit
Arctic Monkeys
Papa Roach ( τα 2 πρωτα τους αλμπουν μονο μετα χαλασαν)
Them Crooked Vultures
Red Hot Chilli Peppers
Bad Religion
I put up my headphones and listen to the deftones

#216 Draculino

Draculino

    Pillar Man

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKing's Landing

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2014 - 12:33

Επί των πλείστων ακούω Rock σε όλες του τις μορφές εκτός από πολύ βαρύ Metal (death metal ,thrash metal κτλ) αλλά γενικά ακούω όποιo τραγούδι μου αρέσει άσχετα με το είδος του .
Τέλος πάντων από Rock προτιμώ alternative rock και power metal κυρίως αν και τώρα τελευταία ακούω και αρκετά κέλτικα (Dropkick Murphys και Flogging Molly) .

Κάποια από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα ή καλλιτέχνες είναι είναι οι/ο Bob Dylan ,Johnny Cash ,The Police ,Rainbow ,Genesis ,Arctic Monkeys ,Franz Ferdinand ,Muse ,Red Hot Chili Peppers ,Rhapsody (Of Fire) ,Pink Floyd ,Queen ,The Fratellis ,Dire Straits και Clutch .


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Draculino: 23 Φεβρουάριος 2014 - 12:35


#217 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκοντα στη μαμακα

Καταχωρήθηκε 26 Σεπτέμβριος 2015 - 13:50

Euphoric, symphonic metal, progressive house, dnb, dubstep (ελαχιστα (οταν παιζω rts κυριως)), post hardcore (ακομη λιγοτερα), κλασικη και πολλα Osts
Παλαιοτερα ακουγα και emo core (silverstein και αλλα παρεμφερη συγκροτηματα)

 

 

εγω δεν ακουω τιποτα (απο μουσικη εννοω)

Τυχαία το πέτυχα το θρεντ, ενώ σκεφτόμουν αυτό που θα δημιουργήσω λείαν συντόμως εγώ.   Συμφωνω με τον Πετράν. Η μουσική δεν είναι η ζωή μου, όσο και να μου αρέσει να ακούω.Αν δεν τυχει να ακουσω μουσική τρεις μέρες για παράδειγμα, δε θα παθω τίποτα. Προτιμώ το τραγούδι σίγουρα.

Τρελαίνομαι για symphonic metal (θυμαμαι ειχα κολλησει ασχημα με within temptation,τώρα με therion και xandria), για όπερα (μπορεί κάποια μέρα να ακούσω μέχρι και τέσσερις ώρες όπερα,μια αγαπημένη μου είναι η Anna Netrebko και η Sumi Jo, και οι δυο πολύ διάσημες),κλασσική,για χέβι και για πάουερ μέταλ, για ποστ ροκ (we.own.the.sky), δεν μαρεσει πλεον η μπλακ θελω πιο καθαρο ηχο, επισης μου αρεσουν οι enter shikari και οι ammity affliction αχχ... Τίποτα Γιαπωνέζικα..

  Εκτώς των άλλων εκτιμώ και τις ελληνικές έντεχνες φωνές, όπως την Τσαλιγοπούλου και την Πρωτοψάλτη.

Απο εκει και πέρα ό,τι μαρεσει σε άκουσα, πχ Muse, Ηιμ,Jamie Lovatt, Hypnogaya, One ok Rock κλπ

Και η αμαρτια μου... Η Beyonce, εκτώς του ότι μαρεσει σαν γυναικα παρα μα παρα πολύ , έχει μια χροια απιστευτη και σκίζει μερικά ροκ κομμάτια διασκευές.

Τέλος, έχω δει απειρες ώρες The voice XFactor κλπ για εξασκηση και απολαυση.

 

  Γενικά υποστηριζω την καθολικοτητα και στον τομεα της μουσική και όχι και πάρα πολύ τις ταμπελίτσες.


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#218 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 26 Σεπτέμβριος 2015 - 17:32

Λοιπόν συνήθως ακούω Ελληνόφωνο Rock, JRock και JMetal

 

Ενώ είναι ουκ ολίγα τα τραγούδια από: Xandria, Nightwish, U.D.O, Epica, Within Temptation που μου αρέσουν. Πέρα από αυτό ακούω και αρκετό Power και Epic Μεταλάκι.



#219 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΡόδος, Χανιά

Καταχωρήθηκε 26 Σεπτέμβριος 2015 - 21:59

Μιας που εγινε το revive ξεκιναω.

Πολυ post rock, alt rock, ambient, psy trance, screamo, hardcore punk, λιγο grindcore και deathcore, depressive suicidal black metal, metalcore οχι τοσο πλεον, ξενο και ελληνικο ραπ, jazz και blues.

Αγαπημενες μου μπαντες: Dir en grey, Silverstein, The red jumpsuit apparatus, we own the sky, x japan, Rot, Deftones, Killswitch Engage, Caliban, Disturbed, Slipknot, Walls of jericho, Milo Greene, The number twelve looks like you, Wolf Down, Ram Jam, Death, In fear and faith, The small hours, Parkway Drive, Minor ThreatI killed the prom queen, Trash Talk, Converge, Alexisonfire, Sed Non Satiata, pg99, Orchid, saetia, Marilyn Manson, Heart in Hand, Chelsea Grin, Silent Civilian, Breaking Benjamin, Yellowcard, Rise against. (βαρεθηκα να γραφω.)
Τωρα απο psy trance: Shishiva, Galactic Trip
Jazz & Blues: Ray Charles, Eta James, Frank Sinatra, Gary Moore, Billie Joel, Natalie Cole, Louis Armstrong
Οι μπαντες που εχω σε Bold ειναι οι top μου.


ezgif.com-resize.gif


#220 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκοντα στη μαμακα

Καταχωρήθηκε 27 Σεπτέμβριος 2015 - 11:27

Μιας που εγινε το revive ξεκιναω.

Πολυ post rock, alt rock, ambient, psy trance, screamo, hardcore punk, λιγο grindcore και deathcore, depressive suicidal black metal, metalcore οχι τοσο πλεον, ξενο και ελληνικο ραπ, jazz και blues.

Αγαπημενες μου μπαντες: Dir en grey, Silverstein, The red jumpsuit apparatus, we own the sky, x japan, Rot, Deftones, Killswitch Engage, Caliban, Disturbed, Slipknot, Walls of jericho, Milo Greene, The number twelve looks like you, Wolf Down, Ram Jam, Death, In fear and faith, The small hours, Parkway Drive, Minor ThreatI killed the prom queen, Trash Talk, Converge, Alexisonfire, Sed Non Satiata, pg99, Orchid, saetia, Marilyn Manson, Heart in Hand, Chelsea Grin, Silent Civilian, Breaking Benjamin, Yellowcard, Rise against. (βαρεθηκα να γραφω.)
Τωρα απο psy trance: Shishiva, Galactic Trip
Jazz & Blues: Ray Charles, Eta James, Frank Sinatra, Gary Moore, Billie Joel, Natalie Cole, Louis Armstrong
Οι μπαντες που εχω σε Bold ειναι οι top μου.

Πες μου κάτι σε παρακαλω. Θα σου κανω μια σοβερη ερωτηση...Για ποιό λόγο ακούς Marylin Manson και grindcore?

ποικιλία παρατηρώ κατα τα άλλα.


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#221 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΡόδος, Χανιά

Καταχωρήθηκε 27 Σεπτέμβριος 2015 - 13:29

Πες μου κάτι σε παρακαλω. Θα σου κανω μια σοβερη ερωτηση...Για ποιό λόγο ακούς Marylin Manson και grindcore?

ποικιλία παρατηρώ κατα τα άλλα.

Γτ μπορω


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από LethalMike: 27 Σεπτέμβριος 2015 - 13:50

ezgif.com-resize.gif


#222 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 27 Σεπτέμβριος 2015 - 14:21

Την έριξες ακόμα περισσότερο τώρα.

 

ακούω doom/gothic/progressive metal, alternative rock, dark folk, blues και λίγα ψαγμένα ακόμα για να μην είμαι off topic παιδία.


O6rrvsU.jpg