Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Anime/manga shops στη Θεσσαλονίκη


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#16 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 May 2007 - 21:43

Βασικά και στο κατάστημα Public στο Mediteranean Cosmos έχει πολά manga πάνω κάτω 10 ευρώ αλλά ρε γμτ δεν έχει όλα τα τεύχη. λείπουν αρκετά και υποπτεύομαι την Yami Chan γι αυτό.

#17 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 27 November 2007 - 22:00

E προσεξα ένα μαγαζι που πουλαει απο ταινίες πραγματα και είχε και απο final fantasy
πραγματα όπως το σπαθι του Squallστη ναβαρίνου ένα cine shop.Το ξερετε απο ποιοτητα τι λέει?

#18 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 27 November 2007 - 22:13

Λες για εκείνο το αφισάδικο κοντά στο βιβλιοπωλείο του Μαλλιάρη; Καλές αφίσες έχει, αλλά λίγες.

(Ό,τι έχει φέρει από Royo το έχω τσιμπίσει. :kill4u:)

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#19 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 November 2007 - 22:55

είπε θα φέρει και dvd αγόρασα μια τράπουλα με σχέδια ναρούτο η οποία αποδεικνύει
οτι ο σάσουκε ειναι gay αφού τον χρησιμοποιεί για να απεικονίσει την ντάμα

Spoiler:


#20 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 28 November 2007 - 19:44

Exei αφισες αλλα εχει και αλλα πραγματα αναπτηρες σπαθια μπρελοκ κτλ.Μερικα που ειδα ποιοτικα ειναι καλα αλλα οι φιγουρες ναρουτο kai bleach ειναι μαπα

#21 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 26 January 2008 - 18:05

Γειά σας παίδες, είμαι νέος στο site, και δεν έχω πολύ χρονο να γράψω.

Λοιπόν, υπάρχει κάποιο μαγαζί στη Σαλονίκη που να έχει υλικό απο Death Note?.

Ψάχνω για φιγούρες ή και το ίδιο το Note ακόμα.


Ευχαριστώ.

#22 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 26 January 2008 - 18:14

Γειά σας παίδες, είμαι νέος στο site, και δεν έχω πολύ χρονο να γράψω.

Λοιπόν, υπάρχει κάποιο μαγαζί στη Σαλονίκη που να έχει υλικό απο Death Note?.

Ψάχνω για φιγούρες ή και το ίδιο το Note ακόμα.


Ευχαριστώ.

Το "ίδιο" το note κομματάκι δύσκολο!!!! [lame/joke]

Κάνε ένα search, κάπου υπάρχει thread για manga/anime shops σε Αθήνα και Θεσ/νίκη. Μπορείς να δοκιμάσεις και online βέβαια.

Posted Image


#23 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 26 January 2008 - 18:33

κι ομως...

υπαρχουν και τα 2 και στο ιδιο μαγαζι.

το γνωστο cine-shop (αυτο με τις κινηματογραφικες αφισες στη ναυαρινου) εχει αρχισει να φερνει τελευταια anime merchandise. Τελευταια φορα που πηγα ειχε αρκετο πραγμα απο Death Note. Εχει φιγουρα του Ryouk σε διαφορα μεγεθη, και εχει το ιδιο το note σε ρεπλικα με τα rules και ολα τα συναφη. Επισης εχει μπρελοκ και wall-scrolls Death Note.
Posted Image

#24 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 14 February 2008 - 15:03

Ηλίθια ερώτηση coming up! Μπορεί κανείς να επιβεβαιώσει ότι το Cineshop είναι ακόμα ανοιχτό? Πηγαίνω Σαλονίκη το Σάββατο και θέλω αν γίνεται κιόλας, να μου πει πλέον κάποιος με σιγουριά (i trust you ayu mania) αν έχει καλής ποιότητας προιόντα, και αναφέρομαι κυρίως στα Death Note , όσον αφορα το Notebook Replica.
[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#25 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 14 February 2008 - 15:14

αν καποιος ξερει με σιγουρια που πουλιεται death note replica τον παρακαλω να μου πει
για death note, ειχα δει φευγαλεα ενα αγαλματακι οχι του ryuk, του αλλου death god της μισα, σε ενα μαγαζι στη ναυαρινου, απο τη δεξια μερια της κοιτωντας προς τη θαλασσα
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#26 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 14 February 2008 - 16:14

ναι σε εκείνο το μαγαζάκι έχει και deathnotes
και ναι είναι το cine-shop που αναφέραν τα παιδία
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#27 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 14 February 2008 - 18:17

ευχαριστώ ταμάλα Champloo-Mastahh!

Αρα επιβεβαιωνεις την υπαρξη του Θανατοτεφτεριού?
[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#28 cyberguy

cyberguy

    Scooby Addict

  • Members
  • 6 posts

Posted 14 February 2008 - 20:59

εγω ψωνιζω απο ebay τα παντα και δεν υπαρχει φορολογια (σε προιοντα κατω των 200$) και αν υπαρχει αναγκη για μαζικη αγορα απλως σπανε τα πακετα. Οποτε μην πιστευετε αυτα που σας λενε οτι πληρωνουν τελωνεια κτλ.

Εδω και 5 χρονια αγοραζω απο ebay απο ανιμε,mange,εξατμισεις, τουρμπινες, ηλεκτρονικες συσκευες κτλ και μονο 1 στις 20 τρωω τελωνειο και αυτο επειδη δεν ειχα κανει σωστη συννενοηση.

Θα σας συνιστουσα να βγαλετε μια χρεωστικη καρτα (βγαινει πολυ ευκολα) και να ψωνιζετε τα παντα απο ιντερνετ. Το καλοκαιρι που θα παω τοκυο με βλεπω να γυρναω χωρις ρουχα....γιατι οι βαλιτσες θα ειναι γεματες ψωνια :D
Posted Image

#29 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 February 2008 - 10:30

if you go I will hate you

#30 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 15 February 2008 - 20:12

Eri, εσυ δν εχεις πεθάνει? πως γινετε κ μιλας? θα έπρεπε να σε μπανάρουν προσωρινά μεχρι να τελειωσει το παιχνιδι.