Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Anime/manga shops στη Θεσσαλονίκη


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#1 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 05 January 2007 - 16:10

Εγώ αναφέρομαι για Θεσ\νίκη.Είναι ένα μαγαζι στην μητροπόλεως και ένα αλλο που έχουν manga αφήσες φιγούρες....πήγε ο αδελφός μου και μου είπε ότι έχει ενδιαφέροντα πράγματα.Επίσης πήγα μία βόλτα από το cosmos και βρήκα manga apo basilisk tsubasa kai alla και μάλιστα tenjou tenge to 10 τευχος που ήταν ότι να ναι.

#2 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 05 January 2007 - 18:34

Α θα λες το μαγαζί στην μητροπόλεως το οποίο ονομάζεται Comic Caves(Σπηλία των Κόμικς).Έχει της πουτάνας κόμικς και ότι θες...Από τα παλία ως τα ολοκαινούργια...Για το κόσμος δεν ξέρω αλλά θα πάω να δω...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#3 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 January 2007 - 20:09

Η σπηλιά των κόμικς δεν είναι εκεί.
Αναφέρσε στη μετρόπολίς κομικς. το οποίο εινια υπόγειο δίπλα απο ενα μαγαζί με αθλητικά απενάντι απο τα Fene Fresh. Metropolis cmics.
Eiναι κοντά στα φανάρια που διασταυρώνετ η Διαγώνιος η μητροπόλεως και η πλατία Ιποδρομμίου (γενικότερα Ναυαρίνου) κάπου έιχα και το τηλέφωνό του.

η σπηλία των κόμικς www.comicscave.gr είναι απο βενιζέλου προς αριστοτέλους (απο μητροπόλεως) το πρώτο στενό στο αριστερό σου χέρι.

#4 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 05 January 2007 - 21:25

Eίδα την σπηλια των comics μαλλον φαρμακείο έπρεπε να λέγεται.

#5 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 January 2007 - 14:24

Τι να σου πω εγώ πιτσιρίκα απο το Μετρόπολις αγόραζα κόμικς και ένας φίλος μου τα ίδια κάνει τώρα.

#6 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 07 January 2007 - 00:58

φαρμακειο ειναι το μετροπολις
απο τη σπηλια των κομικς δεν εχω αγορασει ακομα χενται, αλλα κατι αλλες βλακεις που αγορασα ειχαν λογικες τιμες.
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#7 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 10 January 2007 - 23:45

Παιδιά έχω πάει και στα δυο μαγαζιά και πραγματικά είναι ''φαρμακεία'' και τα δύο.Θα προτιμούσα να βγάλω μια χρεωστική και να αγοράζω από το net και θα κατέφευγα σε αυτά τα μαγαζιά μόνο άμα είχε κάποιο σπάνιο anime ή κάτι που θα μου άρεζε υπερβολικά.8) Άλλα και οι άνθρωποι κέρδος θέλουν να βγάλουν.Δεν μπορούν να χαμηλώσουν τις τιμές.:
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#8 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 11 January 2007 - 13:53

από ότι μου είπαν. ο τύπος στο metropolis κάνει δωράκια στους παλιούς πελάτες, επίσης μου είπαν ότι τα anime του δεν έχουν και πολύ ζήτηση.. τώρα καταλαβαίνω γιατί..Ωστόσο κάνει φιλότιμες προσπάθειες. Τώρα είναι και τα δυο φαρμακεία επειδή μονο αυτά υπάρχουν. Και μη νομίζεις ότι αυτοί τα αγοράζουν φτηνότερα.πέφτει τρελή φορολόγηση και η αγορά είναι μικρή.

#9 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 12 January 2007 - 01:12

από ότι μου είπαν. ο τύπος στο metropolis κάνει δωράκια στους παλιούς πελάτες, επίσης μου είπαν ότι τα anime του δεν έχουν και πολύ ζήτηση.. τώρα καταλαβαίνω γιατί..Ωστόσο κάνει φιλότιμες προσπάθειες. Τώρα είναι και τα δυο φαρμακεία επειδή μονο αυτά υπάρχουν. Και μη νομίζεις ότι αυτοί τα αγοράζουν φτηνότερα.πέφτει τρελή φορολόγηση και η αγορά είναι μικρή.


Οι παραγγελίες από το internet έχουν επιπλέον φόρο?Γιατί αυτός το μόνο που κάνει είναι να παραγγέλνει από το net να βάζει στα έξοδα τα χρήματα αποστολή και ένα ποσό σαν κέρδος και έτσι μετά τα πουλάει.Δηλ άμα ένα boxset κάνει 30 euro αυτός θα το πουλήσει 45+.:o :calm:
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#10 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 January 2007 - 11:54

ναι οι παραγγελιες από το net φορολογούνται όταν γίνονται από καταστήματα προς καταστήματα και ειδικά όταν είναι μαζικές.ακόμη και προς ιδιώτες κάποια αντικείμενα φορολογούνται στα τελωνεία.τουλάχιστον έτσι μου έχουν πει συνάδελφοι που αγόρασαν μέσω net.

#11 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 February 2007 - 14:53

δεν ξέρω τι έκανα τα μαμισα λίγο εδω μέσα χιχι

Λοιπόν άνοιξε ενα κατάστημα Clipart παραδίπλα απο το Tzaz στην Ναυαρίνου..
Βρήκα φθηνά dvd 4-6 anime πάντα. (αμφίβολης ποιότητας) και καθόλου Manga.
Τo Καλό είναι ότ αυτό άνοιξε και άλλο μαγαζί με comics και ότι θα φέρουν Manga.
Ελπίζω και anime καλής ποιότητας..

Απλά μια βοήθια απο τους Αθηναίους φίλους μας, να μας πουν αν αξίζουν αυτά τα καταστήματα.

(εγώ πάντως πείρα 2 dvd να δοκιμάσω)

#12 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 27 February 2007 - 20:23

Τo Καλό είναι ότ αυτό άνοιξε και άλλο μαγαζί με comics και ότι θα φέρουν Manga.


που ακριβως? ειναι μεγαλο?
Posted Image

#13 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 February 2007 - 22:06

Εσένα δεν σου μηλάω, να πας στο στενό λιγο πιο κάτω απο το Tζαζ απέναντι απο τα ταβερνάκια ή στην Γ.Παλαμά 21 Πλ.Ναυαρινου να το βρεις μόνος σου.
Προς στο παρών μονo hentai anime έχει και εγώ.. ο λαμάκας αγόρασα ένα.. το μαγαζί λέγετε Clipart

#14 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 01 March 2007 - 06:11

Στην Πλατεία Ναυαρίνου ε?

Κάπου με πήρε το μάτι γιαυτό το μαγαζι.Το Jazz νομίζω είναι δίπλα από την τσιμίσκη.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#15 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 24 May 2007 - 21:08

αααχ βαχ βαχ!!!

εχω δοσει λεφτααααα!!
τα μισα μαγαζια και τα 2 απο μενα ειναι!
τεσπα πλεον εκλεισα τα 18 και δεν αγοραζω απο εκει τπτ!!
να ειναι καλα το ebay και τα online stores!!!

παντος αμα θελεις κατι αμεσα ειναι ωραια! ασε που ειναι ωραια και να πας να χαζευεις δεξια αριστερα :P
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P