Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * - - 1 Ψήφοι

Serial Experiments Lain

summer 1998 anime review dementia drama mystery

  • Please log in to reply
36 replies to this topic

Δημοσκόπηση: Rating: (82 Μέλος (η) που έχουν ψηφίσει)

Rating:

  1. Excellent (47 ψήφοι [57.32%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 57.32%

  2. Very Good (25 ψήφοι [30.49%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 30.49%

  3. Good (7 ψήφοι [8.54%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 8.54%

  4. Bad (0 ψήφοι [0.00%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 0.00%

  5. Very bad (3 ψήφοι [3.66%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 3.66%

Ψήφισε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 19 Μάιος 2010 - 12:34

Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός μ' αυτό το anime, γιατί μιλάει μέσα μου και με έχει σημαδέψει όσο κανένα άλλο.

Για μένα είναι το μοναδικό απόλυτο 10άρι... έτσι απλά.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#32 Abomination

Abomination

    Anime Amateur

  • Members
  • 71 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Ιούλιος 2010 - 08:38

Δυσκολο anime (τουλαχιστον στην πρωτη προβολη), αλλα απο τα πιο αξιολογα του ειδους. Τα τελευταια επεισοδια ειναι και τα κορυφαια.

#33 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Οκτώβριος 2010 - 22:57

Μιας και το τελείωσα σχετικά πρόσφατα, και έπεσε revive εδώ, ας ποστάρω και εγώ.
Σε γενικές γραμμές μου άρεσε αν και δεν έφτασε ούτε κατα προσέγγιση τις προσδοκίες που είχα για αυτό.
Ίσως αν το είχα δει κοντά όταν βγήκε να μου άρεσε παραπάνω. Αλλά πλέον οι πλευρές του που μου φάνηκαν ενδιαφέρουσες δεν ήταν τα βασικά σημεία της σειράς.
Και σε σημεία ήταν τόσο βασανιστικά αργό και περίεργο που ήθελα να χαστουκίσω την οθόνη. Και δεν αναφέρω κάποιες τρυπούλες που παρατήρησα εδώ κ εκεί..

Δημοσιευμένη  εικόνα


#34 rahxephon

rahxephon

    "Hokuto stinken my ass!!!

  • Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιανουάριος 2011 - 04:38

Απο τα καλητερα:hahaha:Περιπλοκο σεναριο,πλοκη και φοβερο τελος.

#35 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 15 Μάιος 2012 - 12:47

Είναι από τις σειρές που σε αφήνουν με ανοιχτό το στόμα. Αυτό νομίζω πως χαρακτηρίζει την σειρά απόλυτα.

Είναι μια σειρά η οποία σίγουρα σου μένει είτε με την καλή είτε με την κακή ένοια. Εμένα με μάγεψε και άνετα έκανα rewatch άλλη μια φορά. Βέβαια αν έχει ένα κακό είναι το ότι κουράζει. Ειδικά άμα δεν είσαι συνηθησμένος σε αργή πλοκή και σε πολλούς συμβολισμούς μέσα από πολύ μικρές λεπτομέριες.
Η πλοκή ήταν υπέροχη και αυτή, πρωτότυπη και ανατρεπτική.

Τα 2 τελευταία επεισόδια ήταν τα αγαπημένα μου αλλά δεν θα τα αποκαλούσα η κορύφωση. Κορύφωση της σειράς ήταν ολόκληρη η σειρά για μένα. Το κάθε μέρος της έδειχνε κάτι τελείως διαφορετικό και καθένα είχε την μαγεία του.
Spoiler:


Καταπληκτική σειρά και απο τα καλήτερα cyberpunk seinen και απο μένα παίρνει άνετα ένα δεκαράκι.

#36 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthena

Καταχωρήθηκε 25 Ιούλιος 2013 - 15:41

Μιας και δεν έχουμε thread το ποστάρω εδώ.Με μεγάλη μου λύπη σας πληροφορώ ότι πέθανε ο Ryutaro Nakamura,Director αυτής της καταπληκτικής σειράς.Παραθέτω το σχετικό άρθρο.
http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-07-25/serial-experiments-lain-director-ryutaro-nakamura-passes-away


Δημοσιευμένη  εικόνα


#37 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 25 Ιούλιος 2013 - 15:47

Πολύ άσχημα νέα. :( RIP


2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||




Also tagged with one or more of these keywords: summer 1998, anime review, dementia, drama, mystery