Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Super Dimensional Fortress (SDF) Macross


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#46 Anakin Skywalker

Anakin Skywalker

    Dark Lord of the Sith

  • Members
  • 318 posts
  • LocationKamatero, Athens

Posted 22 February 2010 - 17:13

800mb το κάθε επεισόδιο; Κάποιο λάκκο έχει η φάβα! :)


Κακό encoding από την release team φίλε μου. Δυστυχώς.... Μέχρι να το κάνει κάποια άλλη ομάδα πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Edited by Anakin Skywalker, 22 February 2010 - 20:59.

Posted Image

Posted Image

#47 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 22 February 2010 - 20:41

Εγώ πάλι εμπιστεύομαι White_base (gray_phantom). link σταθερή αξία στα mecha. Κάποτε θα το δω κι εγώ αυτό, απλά δεν επείγει. ^^

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#48 Anakin Skywalker

Anakin Skywalker

    Dark Lord of the Sith

  • Members
  • 318 posts
  • LocationKamatero, Athens

Posted 22 February 2010 - 20:58

Εγώ πάλι εμπιστεύομαι White_base (gray_phantom). link σταθερή αξία στα mecha. Κάποτε θα το δω κι εγώ αυτό, απλά δεν επείγει. ^^


Από W_B το έχω κι εγώ, απλά αυτό το release είναι από τα remastered DVD γι' αυτό και το προτείνω. Μέχρι να βγει κάτι ακόμα καλύτερο φυσικά!

Posted Image

Posted Image

#49 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 24 February 2010 - 02:55

Κατέβασα επιτέλους το πρώτο επεισόδιο των galaxy. Η αλήθεια είναι πως στο μάτι, το release των W_B μου φαίνεται και πάλι καλύτερο, είναι πιο καθαρό και έχει καλύτερο sharpness (σε λογικά πλαίσια). Το encoding των galaxy είναι πάρα πολύ κακό (άσε που δεν είναι ούτε καν h26X)... Αν δεις κάνα fansub group να πιάνeι τα remaster επεισόδια SDFMacross let us know anakin! :)

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#50 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 15 April 2012 - 19:08

Καλησπέρα και από εμένα μετά από πολύ καιρό. Ελπίζω μαζί με τα δώρα του νονού/άς για την Ανάσταση να σας αρέσει και το δωράκι της AC. SDF Macross remastered edition επεισόδιο 1 στα ελληνικά. Όσοι πιστοί προσέλθετε.
Γράφτηκε ήδη στο thread για τα ελληνικά fansub αλλά εδώ νομίζω θα έχει καλύτερη απήχηση μια τέτοια ανακοίνωση. Ορίστε και το link: SDF Macross 01

Posted Image