Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Yu-Gi-Oh the abridged series


  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#16 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 02 June 2008 - 15:26

Έχω δει μόνο την ταινία so far αλλά είχε τρελό γέλιο οπότε μάλλον σήμερα που έμαθα ότι υπάρχει κανονική σειρά θα φάω όλη την μέρα μου βλέποντας τα.
Τέτοιες σειρές χρειαζόμαστε, καμμένες!!!:hahaha::hahaha:

#17 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 03 June 2008 - 15:10

Τα λατρεύω τα Abridged αλλά αργούν πλέον να βγουν. Και δικαιολογώ τον κύριο Dan Green απόλυτα! Τόσο πολύ γέλιο θέλει πολύ σκέψη για να βγει μαζεμένο. Ακόμα κι αν έχεις όλο το χιούμορ του κόσμου το βάζεις μαζεμένο στην αρχή και κάποια στιγμή στερεύει. Από το να γίνεται επαναληπτικό βέβαια καλύτερα. Έκλαιγα στο γέλιο με το τελευταίο επισόδειο!

Tea: Help! I'm being chased by warehouses!

#18 kith

kith

    Anime Freak

  • Members
  • 297 posts

Posted 03 June 2008 - 15:12

πολλυ καλω ιδα και ηταν πολλυ αστειο και δεν ειναι του στυλ ολλο βριζω αλλα εξυπνα αστεια
Posted Image
Spoiler:

#19 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 03 June 2008 - 15:59

Τα λατρεύω τα Abridged αλλά αργούν πλέον να βγουν. Και δικαιολογώ τον κύριο Dan Green απόλυτα! Τόσο πολύ γέλιο θέλει πολύ σκέψη για να βγει μαζεμένο. Ακόμα κι αν έχεις όλο το χιούμορ του κόσμου το βάζεις μαζεμένο στην αρχή και κάποια στιγμή στερεύει. Από το να γίνεται επαναληπτικό βέβαια καλύτερα.

Ετσι ειναι, το καλο πραγμα αργει να γινει. Ασε που εχουν γινει και πολυ μεγαλυτερα τα επεισοδια. Πλεον οντως επαναλαμβανεται μερικες φορες , αλλα οι κορυφαιες ατακες που πεταει απο εδω και απο εκει το κανουν να αξιζει τα λεφτα του ακομα, και με το παραπανω :)

(Επ'ευκαιριας ο Dan Green ειναι απλα αυτος που κανει τη φωνη του Yami Yugi στο aμερικανικο Yu-Gi-Oh. Ο δημιουργος του Abirdged λεγεται Little Kuriboh.)

Έκλαιγα στο γέλιο με το τελευταίο επισόδειο!

Tea: Help! I'm being chased by warehouses!

Εχει βγαλει και 28ο επεισοδιο, πηγαινε εδω για να το δεις ;)
Spoiler:

Posted Image

#20 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 04 June 2008 - 14:00

Αυτή η σειρά κερδίζει άνετα τον τίτλο του καλύτερου anime parody. :drink:

Το καλύτερο είναι το Christmas Special με τον Kaiba στο ρόλο του Σκρουτζ απο τα τρία πνεύματα των χριστουγέννων. :hahaha:

#21 Lolki

Lolki

    Shinigami και δερνει

  • Members
  • 40 posts

Posted 10 June 2008 - 16:17

Yu-Gi-Oh: The Abridged Series

Εδώ ολα τα επεισόδεια.

#22 Albatross

Albatross

    Gomu no Pirates member

  • Members
  • 55 posts

Posted 16 June 2008 - 10:41

H σειρά είναι απλά καταπληκτική.. :D
Βγήκε και το 29!
Episode 29: The Not-So-Super Roba Bros by YGOTAS -- Revver Online Video Sharing Network

#23 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 16 June 2008 - 12:09

Δεν αντεξα, πηγα YouTube να δω αυτον τον Espa Roba, και μολις τον ακουσα ξεραθηκα στο γελιο αφου καθε δευτερη προταση τσιριζει:hahaha:

Epic Mokuba Manouver ftw! (And you call yourselves bullies? You make me sick!)
Posted Image

#24 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 05 July 2008 - 21:08

Προσφατα ξεκινησα να τη βλεπω τη σειρα... Τρελο γελιο!!!:hahaha::hahaha:

Για οσους εχουν δει Beavis and Butthead, MHN ανοιξετε το spoiler, αν δεν εχετε δει μεχρι το επεισοδιο 3-4 (του Abridged)....

Spoiler:


Ολα τα λεφτα....
"uh-huh, ha, hey weevil, check this out, ha uh-huh, my dinosaur's horny!":hahaha:

(P.S. Τωρα θυμηθηκα οτι ο aniki ειναι ταλενταρα στη μιμηση του Butthead, one and the same!)

Edited by Gaijin Bosozoku, 05 July 2008 - 21:51.


#25 Ianus

Ianus

    Anime Fan

  • Members
  • 166 posts

Posted 05 July 2008 - 21:52

Απλα λατρεια -θρησκεια δεν αναφερω γιατι φοβαμαι την οργη της θεας Haruhi :P- δηλωνω επισης επιδοξο fanboy του Bakura :wooi2:

I'm here to kick ass and drink cups of tea, and i'm all out of tea!

#26 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 05 July 2008 - 23:04

Εγω παλι γιατι ξεραινομαι στο γελιο με τη φωνη της Serenity; Μου ακουγεται σαν καποιο κουκλακι του Muppet Show η κατι τετοιο.

Και τωρα τελευταια ειδα και την παλια σειρα Yu-Gi-Oh, γελιο ειχε, δεν επαιζαν ολο καρτες οπως στην καινουρια. Και το σεναριο ητανε πιο χαλαρο.

#27 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 06 July 2008 - 09:50

Εγω παλι γιατι ξεραινομαι στο γελιο με τη φωνη της Serenity; Μου ακουγεται σαν καποιο κουκλακι του Muppet Show η κατι τετοιο.

Και τωρα τελευταια ειδα και την παλια σειρα Yu-Gi-Oh, γελιο ειχε, δεν επαιζαν ολο καρτες οπως στην καινουρια. Και το σεναριο ητανε πιο χαλαρο.


Και ο Yami Yugi πιο σαδιστής. :hehehe:

15fkk04.jpg


#28 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 06 July 2008 - 10:06

To Yugioh abridged τα σπάει.Χαλαρα αποτελεί την πιο αστεία παρωδία anime που έχω δει.Και το σημαντικότερο είναι ότι ο δημιουργός χρησιμοποιεί πολλές πηγές απ'όπου ξεσηκώνει φωνές και ατάκες.Εμένα με τρελαίνουν οι ατάκες της Tea("my Yugi muffin") και όταν την πιάνει η πρεμούρα για friendship speech.

#29 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 08 July 2008 - 18:10

Ασε αυτοι οι διαλογοι για τη φιλία :hahaha: Στο Αμερικανικο Yu-Gi-Oh επαιρναν ολοκληρους σημαντικους διαλογους του Ιαπωνικου που προχωρουσαν την πλοκη και το σεναριο και τους αλλαζαν σε συζητησεις για το ποσο σημαντικη ειναι η φιλία, και φυσικα ο LittleKuriboh τους αλλαξε τα φωτα!!!

@Gaijin Bosozoku, με τις εν λογω φωνες ειχα κι εγω ξεραθει στο γελιο, μα πως τις πετυχε ετσι; :hahaha:

Απλα λατρεια -θρησκεια δεν αναφερω γιατι φοβαμαι την οργη της θεας Haruhi :P- δηλωνω επισης επιδοξο fanboy του Bakura :wooi2:

I'm here to kick ass and drink cups of tea, and i'm all out of tea!

OMG, o Bakura εχει και fanboys?:oo::oo: Τρεχω αμεσως να ειδοποιησω τον LittleKuriboh!

Edit:O LittleKuriboh βασει του παραπανω γεγονοτος μου απαντησε οτι εκανε την εξης διορθωση στο Yu-Gi-Oh Abridged.
Spoiler:

Posted Image

#30 TotalOblivion

TotalOblivion

    Anime Amateur

  • Members
  • 106 posts

Posted 15 July 2008 - 23:44

Ότι ποιο αστείο έχω ακούσει και δει ποτέ μου!!!!! Κυριολεκτικά ήμουν στο πάτωμα και γελούσα!!!
[URL="http://sig.anidb.net/redirect/18901/DuLLw/"]Posted Image[/URL]
There's no Success like Failure and Failure is no Sucess at all...