Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 2 Ψήφοι

Metal


  • Please log in to reply
1989 replies to this topic

#31 dnan

dnan

    Anime Freak

  • Members
  • 274 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Μάιος 2006 - 23:37

Εγω γουσταρω τρελα μεχρι ακρεοτητας nu-metal, φαινεται εξαλου... :P

#32 fatima

fatima

    Anime Fan

  • Members
  • 190 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2006 - 00:55

περί Rammstein... όσο και να μην τους φαίνονται αρκετά από τα τραγούδια τους είναι "καψουροτράγουδα". Απλά η Γερμανική γλώσσα τα κάνει να φαίνονται σαν προκυρήξεις πολέμου :D



epeidh tygxanei na kserw germanika se diavevaiwnw oti kaneis lathos

anti8etws an kai h germanikh glwssa den einai kai h kalyterh gia stixous ,oi stixoi twn Rammstein vriskontai se poly ypshlo epipedo

opios goustarei rammstein tha tou proteina na akousei kai ministry (tha dei polles epirroes ,afou ministry einai palioteroi )

#33 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2006 - 02:31

epeidh tygxanei na kserw germanika se diavevaiwnw oti kaneis lathos

anti8etws an kai h germanikh glwssa den einai kai h kalyterh gia stixous ,oi stixoi twn Rammstein vriskontai se poly ypshlo epipedo


Έτσι, να τα λέμε αυτά για τους Rammstein :D

Όσο για τους Ministry ακουστά τους έχω, αλλά δεν έχω ακούσει κανένα τραγούδι τους. Γερμανοί είναι και αυτοί ?

E5VV38U.jpg


#34 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2006 - 12:25

@fatima

Du riechst so gut - μυρίζεις τόσο όμορφα
Du hast - με μισείς αλλά και με έχεις [και κάπου ακούγεται και ο γαμήλιος όρκος αν δεν κάνω λάθος - μέχρι να μας χωρίσει ο θάνατος]
Heirate mich - παντρέψου με
amour -προφανώς έρωτας...
ohne dich - χωρίς εσένα
wo bist du - που είσαι
Stirb nicht vor mir - μην πεθάνεις πριν από μένα
te quero puta - σε θέλω...
kuss mich - φίλα με

αυτοί είνοι κάποιοι τίτλοι

καψουροτράγουδα δεν είναι μόνο λαλαλα με αγαπάει , λαλαλα τον λατρεύω. Ο έρωτας έχει πολλές παραμέτρους , μερικές είναι και "σκοτεινές"... και όπως λένε και οι rammstein

sex ist eine slacht
liebe ist krieg

το σεξ ειναι μια μάχη
η αγάπη πόλεμος...

επίσης ρίχτε μια ματιά και στους στίχους

wo bist du

Amour για γερμανομαθεις :D

Du hast

heirate mich

kuss mich

ohne dich (german)


du riechst so gut


te quero pute

stirb nicht vor mir

#35 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2006 - 12:59

ξεχωριστό ποστ για ξεχωριστούς λόγους...

AKOYΣΤΕ ΟΠΩΣ + ΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ TOOL... ΑΠΛΑ ΣΠΕΡΝΕΙ.

μην περιμένετε μέταλ και ευκολοχώνευτα κομμάτια... θέλει αρκετές ακροάσεις και λίγο ψάξιμο... Και αξίζουν τα 15 ευρώ και μόνο για το artwork από το CD. Και χωρίς δισκάκι να ήταν μέσα , άξιζε...Η μουσική τους απλά δεν υπολογίζεται με χρήματα...

#36 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2006 - 13:24

@phantom duck
Εκτος απο τον τραγουδιστη που εχει Γερμανικες ριζες, οι Ministry δεν ειναι γερμανοι. Παντως σιγουρα αξιζει να ασχοληθεις μαζι τους :D
All hail the machine
Δημοσιευμένη  εικόνα

#37 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιούλιος 2006 - 23:43

eutixws eixa metaloparea kai etsi den diskoleutika poli se oti exei na kanei me to psaximo sigrotimatwn.. Twra teleutaia to exw girisei sto gothic

#38 labrosthegamer

labrosthegamer

    Starting...

  • Members
  • 30 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Ιούλιος 2006 - 21:24

Εδώ και 1-2 χρόνια ακούω metal. In Flames, Iced Earth, Opus, Lacuna Coil, Dream Theater, Kamelot( :respect: ), Blind Guirdian, Pain of salvation( :respect: ),Sonata Arctica( :respect: ) και δεν συμαζεύεται...Γενικά πάντως είμαι ανοικτός σε κάθε είδος μουσικής εκτός φυσικά από τις Βανδίδες, τις Βύσσιδες, τους Ρουβάδες και τους υπόλοιπους <<ποιοτικούς>> Έλληνες καλλιτέχνες (τι καλλιτέχνες δηλαδή......).

#39 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Ιούλιος 2006 - 13:34

ΕΧΕΤΑΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΙΑΠΩΝΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ?ΜΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝΙΜΕ.


Είναι αρκετά παλιό το ερώτημα αλλα διατίθεμαι να το απαντήσω λοιπόν...
:arrow: http://www.tokidokijournal.com/journal/despairsray/

:arrow: http://www.despairsray.jp/

Είναι καλή φάση :D
Δημοσιευμένη  εικόνα
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#40 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Ιούλιος 2006 - 22:45

Εγώ πάλι προτιμάω τους Nightwish από όλους :D

Poli oraio sugkrotima mou aresoun para poli einai melodiki kai me dia8esi[malakia egine bebea me tin tarja(vocals) :x: ].Alla ego eimai se pio metal pneuma metallica, iron maiden,S.O.A.D,e.t.c.Alla to kalitero gia emena sugkrotima einai auto pou eimai mesa oi SOMNIUM ama den penepsoume to spiti mas 8a pesi na mas plakosi xaxaxa ;) .kai genika sas protino efoson sas aresi auti i mousiki piaste kana instrament na dimiourgisete na pai3ete agapimena sas komatia na 3edosete bre aderfe ego epiasa ki8ara kai liono(prosoxi se auto to simio :idea: )xalaronontas! 8D

#41 Authman

Authman

    Anime Freak

  • Members
  • 345 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Ιούλιος 2006 - 23:10

Ανέφερες τους Metallica τώρα... Καλά, ήταν CD αυτό το τελευταίο έκτρωμα που έβγαλαν; Πού είναι η φωτιά των πρώτων δουλειών τους; Τέσπα...
Παιδιά εγώ κάνω το εξής φοβερό, ακούω Palestrina (αναγεννησιακός συνθέτης του 16ου αιώνα (σιγά μην τον ξέρετε, μιλάμε για προ-κλασσική (αναγεννησιακή μουσική))) και αμέσως μετά Iced Earth και τούμπαλιν. Γενικά μου αρέσει πολύ να πηγαίνω από το ένα άκρο της μουσικής σε άλλο και να κάνω πολύ περίεργους συνδυασμούς... Μπορεί σε κάποια φάση να ανεβάσω και μερικές συνθέσεις που είναι υβρίδια μεταξύ αναγεννησιακής, κλασσικής, ατονικής, μεταμοντέρνας, rock, metal, heavy metal, thrash... Δυστυχώς ψάχνομαι ακόμα να βρω όσο πιο "φυσικούς" ήχους γίνεται για MIDI...
Πάντως από ΟΛΑ όσα μέταλα έχω ακούσει μέχρι στιγμής (πιστέψτε με, κάλυψα πολύ μεγάλο φάσμα) οι μόνοι που παραδέχομαι είναι οι Dream Theater.
Τα παιδιά είναι μουσικάρες!!! :kakashithumbup:
Ύστερα από αρκετά ώριμη σκέψη (περιορισμένος ελεύθερος χρόνος κυρίως), αποφάσισα να ξεκόψω τα anime που ομολογώ πως ήταν μια ευχάριστη ενασχόληση για 3 χρόνια. Παρακαλούνται όσοι προγραμματίζουν να μου στείλουν αλυσίδες να μην το κάνουν. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι θα εκπληρώσω πλήρως τις υποχρεώσεις μου ως μέλος που συμμετείχε στις αλυσίδες του ADN, στέλνοντας κανονικά τα DVDs που έχω αυτή την στιγμή στους επόμενους...

#42 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Ιούλιος 2006 - 00:37

Basika exeis ene dikio me to st.anger alla oli to primenan me anipomonisia kai ta st.anger kai some kind of monster htan kaloutsika komatia alla gia iced erth oraio ixos esxos stixos tora 8a mou peis metrai perisotero merikes fores o ixos pare o stixos alla gia emena gia auto to sigrotima epeidi exei kala kometia protimo kai enan kalutero stixo. :calm: tora kala kaneis kai akous pola sigrotimata giati ean analonese me ena den leei oso perisotera tragoudia kai diaforetika toso to kalitero! :kakashithumbup:
Δημοσιευμένη  εικόνα
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#43 Authman

Authman

    Anime Freak

  • Members
  • 345 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Ιούλιος 2006 - 08:13

Όντως είναι καλύτερο να έχεις μια γενική εικόνα για την μουσική...
Ακούστηκε ότι το CD που ετοιμάζουν τώρα οι Metallica... θα είναι pop!!! Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο;
:despair: :despair: :despair:
Ύστερα από αρκετά ώριμη σκέψη (περιορισμένος ελεύθερος χρόνος κυρίως), αποφάσισα να ξεκόψω τα anime που ομολογώ πως ήταν μια ευχάριστη ενασχόληση για 3 χρόνια. Παρακαλούνται όσοι προγραμματίζουν να μου στείλουν αλυσίδες να μην το κάνουν. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι θα εκπληρώσω πλήρως τις υποχρεώσεις μου ως μέλος που συμμετείχε στις αλυσίδες του ADN, στέλνοντας κανονικά τα DVDs που έχω αυτή την στιγμή στους επόμενους...

#44 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Ιούλιος 2006 - 23:21

δουλέυουν με τον Rick Rubin τώρα οπότε δε νομίζω να ποπ-άρουν...

#45 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Ιούλιος 2006 - 10:42

Είστε σοβαροί ρεεεεε :despair: Οι metallica pop? ¶ντε το πολλύ να βγάζανε τίποτα blues αλλα δεν θα ξεφευγαν με τπτ απο αυτό *βλέπε δισκογραφική* Ελα.... Ελα πάμε για άλλα
Ακουστε καλυτερα Tool, Theater, Liquid Tension Exp., Ayreon, Buddy Lackey, Deadsoul tribe, OSI, Srappin Young Lad.............. progressive πράγαμτα :respect:
Είναι λίγο παίδεμα μέχρι να μυηθείς αλλά More bounce to the Ounce!!!
Δημοσιευμένη  εικόνα
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]