Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 5 votes

Fairy Tail latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
3513 replies to this topic

#31 donjuan

donjuan

    ...

  • Members
  • 15 posts

Posted 01 September 2008 - 08:56

μπορει κάποιος να μου πει τι θα πει stellar spirit.....????:nod2:

#32 Marilou

Marilou

    niaaa??

  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2008 - 13:11

Μιλάς για την μετάφραση της φράσης, η για το τι είναι τα stellar spirits μέσα στο Fairy Tail? Αν είναι για την μετάφραση, stellar είναι ο αστερισμός δλδ, ένα η περισσότερα αστέρια που σχηματίζουν μιά μορφή (πχ : ο αστερισμός του τοξότη).
Αν είναι για το τι είναι τα stellar spirits μέσα στο Fairy Tail, είναι πνεύματα αστερισμών, που ζουν σε μία άλλη διάσταση, και καλούνται μέσω μαγείας στην δική μας, για να κάνουν το θέλημα του μάγου (στο περίπου και πολύ γενικά)
Spoiler:

#33 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 01 September 2008 - 13:35

το διαβασα πριν καμια εβδομαδα και μου αρεσε πολυ
μολις το πρωτο ειδα λεω''ο χαρακτηρας ειναι ο ιδιος ο luffy σχεδον''
σας στο συστηνω διαβαστε το

#34 donjuan

donjuan

    ...

  • Members
  • 15 posts

Posted 01 September 2008 - 14:22

thanks marilou, εψαχνα βασικά για το stellar σε ένα παλλιο λεξικό που έχω και δεν το έβρισκα, αλλα που το αναλησες ακόμα καλύτερα{παντα έχω ενα λεξικό διπλα μου οταν διαβαζω...τα αγγλικά μου, μου απαγορεύουν να το αποχοριστώ}.......i forget lucy i love you!!...τι κορίτσαρος που είναι για πάρτυ τις διαβάζω τη σειρα!!!

#35 Marilou

Marilou

    niaaa??

  • Members
  • 28 posts

Posted 06 September 2008 - 16:29

Ναι ναι καλή είναι και η Lucy... όχι σαν την Erza-sama μου βέβαια αλλά καλή...
Είναι σαν τον Eiichiro Oda και ο Mashima... ξέρει να φτιάχνει καλούς shonen γυναικείους χαρακτήρες...:joyful:
Spoiler:

#36 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 16 October 2008 - 20:14

πολυ ωραιο manga. προσοπικα το λατρευω. το σχεδιο μπορει να μοιαζει λιγο με το one piece αλλα η ιστορια δεν μοιαζει με καμια αλλη ιστορια απο αλλο manga που ορισμενοι υποστηριζουν. ξερει κανεις αν θα γινει anime και αν ναι ποτε περιπου???
Posted Image

#37 Marilou

Marilou

    niaaa??

  • Members
  • 28 posts

Posted 17 October 2008 - 00:04

hmmmm από ότι ξέρω δεν έχει βγει ακόμα καμία ανακοίνωση για anime.:if:
Σε μια συνέντευξη που είχε κάνει πριν από κάτι μήνες ο Hiro Mashima, όταν είχε ρωτηθεί, δεν είχε πει τπτ... βέβαια ούτε το είχε αποκλείσει (νομίζω έχει σε Link ο Nere-rin τη συνέντευξη κάπου σε πιο παλιό post...
όλοι ελπίζουμε ότι θα το δούμε στις μικρές οθόνες (εμείς στην ελλάδα στου ιπολογιστη μασ) σύντομα...
Έτσι κ αλλιώς είχε βγει το Rave Master του... καλό δεν λέω... αλλά όχι Fairy Tail...
lets wait and see...:Blissfull:
Spoiler:

#38 titi

titi

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 75 posts

Posted 18 November 2008 - 07:55

oh man !!! i laughed so much reading this post :
freakin' awesome



Re: Fairy Tail 111 Chapter Discussion WOOOOOOOOOOOOTTTTTT!!!!!!!! I specially came back here to discuss about the development of FT 111!!! Woo im as excited as a monkey getting a banana! Woot! Well anyway, Mistgun is FINALLY gonna be seen kicking arse! Woohh! Oh yeah and Erza is un-stoned but Gazille and Natsu still cant get out lol! I think its something about them being Dragon Slayers. Makes there ages more than how they look? Maybe? __________________

freom here : http://franky-house.com/forums/showthread.php?t=7471
Posted Image Posted Image

#39 Zerro

Zerro

    Zero to Hero

  • Members
  • 56 posts

Posted 20 December 2008 - 11:56

Μετά το berserk το είναι το manga που με κέρδισε! αξίζει τον κόπο γιατί είναι γεμάτο δράση και ευχάριστο.

επιτέλους βλέπουμε την lucy σε μάχη 1vs1 και τις δυνάμεις του λοκι! η erza απλά τα σπάει!

ακόμα να βγει αυτήν την βδομάδα το 116 :nanana:

#40 aXxXeL

aXxXeL

    CHEERIOOO!!

  • Members
  • 316 posts
  • LocationLarisa,Greece

Posted 05 January 2009 - 13:35

ΑΑΑΑΑΑΑΧ!!!!! Αυτη η αγωνια για το ποτε θα βγει το νεο Fairy Tail με σκοτωνει!!!
ειναι το υπερτατο manga που εχω διαβασει κ με βασανιζει πολυ...καυε πεμπτη ξυπναω και λεω...θα δουμε Fairy Tail σημερα????

Posted Image

That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons

Even Death may die

Spoiler: MyAnimeList


#41 aXxXeL

aXxXeL

    CHEERIOOO!!

  • Members
  • 316 posts
  • LocationLarisa,Greece

Posted 19 January 2009 - 12:36

παιδια πως σας φανηκε το charpter 117-118? εγω παντως ποροθηκααα!!!ειδικα με το full body take over satan soul..

Posted Image

That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons

Even Death may die

Spoiler: MyAnimeList


#42 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 19 January 2009 - 13:28

εγω ειμαι στο chapter 25 αλλα δεν βιαζομαι γιατι ειναι καιρος του να γινει anime...i cant wait:wooi2::if:

#43 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 19 January 2009 - 13:48

εγω ειμαι στο chapter 25 αλλα δεν βιαζομαι γιατι ειναι καιρος του να γινει anime...i cant wait:wooi2::if:


εχουν πει οτι θα βγει σε ανμε ?

καλο θα ειναι .
παντως το γερι τειλ κινειται γυρω απο το μασημενο θεμα νακαμα κτλ // μασημενο απο το ουαν πις // και δεν προσφερει πολλες συγκινησεις , παρα μαχες .
τα νακαμα θεματα παντως ειναι γελοια , αλλα τεσπα...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#44 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 19 January 2009 - 14:00

εχουν πει οτι θα βγει σε ανμε ?

καλο θα ειναι .
παντως το γερι τειλ κινειται γυρω απο το μασημενο θεμα νακαμα κτλ // μασημενο απο το ουαν πις // και δεν προσφερει πολλες συγκινησεις , παρα μαχες .
τα νακαμα θεματα παντως ειναι γελοια , αλλα τεσπα...


λογικα μια manga siries εαν εχει επιτηχια μετα απο 3 χρονια γινεται anime siries

#45 Zerro

Zerro

    Zero to Hero

  • Members
  • 56 posts

Posted 15 February 2009 - 19:45

παντως ειναι αλλη φαση για το θεμα nakama. εδω εχουμε guild και βλεπουμε πρωτα μαχες μεταξυ guild κ μετα εσωτερικες διαμαχες, οποτε λογικο ειναι να αναφερεται στο θεμα nakama. και το οτι εχει πολλες μαχες δεν το βλεπω ως αρνητικο. ξετυλιζει τις προσωπικοτητες των μελων μεσα απο της μαχες. και πιστευω θα γινει παταγος αν γινει ανιμε και εχει προοπτικες για να φτασει πολυ ψηλα!