Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ποιά είναι η αγαπημένη σας ταινία που βασίζεται σε COMIC ??


  • Please log in to reply
204 replies to this topic

Poll: Καλύτερη ταινία που βασίζεται σε comic? (235 member(s) have cast votes)

Καλύτερη ταινία που βασίζεται σε comic?

  1. X-Men 1,2,3 (29 votes [15.68%] - View)

    Percentage of vote: 15.68%

  2. Spiderman 1,2 (24 votes [12.97%] - View)

    Percentage of vote: 12.97%

  3. The Incredible Hulk (2 votes [1.08%] - View)

    Percentage of vote: 1.08%

  4. Elektra (3 votes [1.62%] - View)

    Percentage of vote: 1.62%

  5. Batman Begins (14 votes [7.57%] - View)

    Percentage of vote: 7.57%

  6. V For Vendeta (46 votes [24.86%] - View)

    Percentage of vote: 24.86%

  7. Sin City (59 votes [31.89%] - View)

    Percentage of vote: 31.89%

  8. Voted Fantastic 4 (2 votes [1.08%] - View)

    Percentage of vote: 1.08%

  9. DareDevil (4 votes [2.16%] - View)

    Percentage of vote: 2.16%

  10. Superman (2 votes [1.08%] - View)

    Percentage of vote: 1.08%

Vote Guests cannot vote

#31 antonatsis

antonatsis

    Anime Newbie

  • Members
  • 38 posts

Posted 07 December 2006 - 00:45

λυπον περαν απο μανγκα διαβαζω και κομικ
ξεκινω
αν παρουμε ακριβως τον τιτλο του τοπικ μιλαει για κομικ αρα εψω να πω
1ο)sin city δε ειναι απλα καλη μεταφορα,ειναι σαν να διαβαζεισ το κομικ αρα απλα σπερνει
2ο)V for Vendeta απλα γαματο αν και χωρισ την ενγκρισει απο τον δημιουργο του επισης πολυ καλο
3ο)το batman begins(το τελευταιο)μου αρεσε παρα πολυ που βασιζοταν στον σκοτεινο υποτη του μιλερ,και ενοϊται νιντζα ο μπατμαν εχει περασει και απο αυτη την εκπαιδευση(παρεπιπτοντος τα πρωτα μπατμαν,δε ειναι βασισμενα σε κομικ αλλα στην φαντασεια του μπαρτον και το πως το εβλεπε αυτος,που ναι μεν ειναι ταινιαρες αλλα δε ειναι απο κομικ)
4ο)deardevil(μη μαλωνεται για το πως προφερεται,αυτο που σημαινει εδω ειναι ριψοκινδηνος)και καλα αυτος που προκαλει τον διαολο
μου αρεσε αρκετα,ηταν πολυ στο στυλακι του κομικ και ο κινγπιν αν και μαυρος ηταν απλα θεος(στο κομικ ειναι ασπρος)
5)x-men ναι ειναι στο 5 γιατι περαν απο τον γουλβεριν και ενα δυο ακομα(μπιστ τζαγκερνοτ κιτι πραϊντ{παιδοφιλια :P } και αϊσ μαν)οι αλλοι δε πολυ λεγαν α και ο μαγκνετο ενοϊται θεος
α στο 5 που λετε πεθανε αυτος και εκεινος και δε ξερω εγω τι,ρε παιδια στο κομικ καθε 10 χρονια πεθαινει και ενας η ολοι μαζι τι λεμε τωρα
και μετα ολα τα αλλα
το σπαϊντερμαν τι να σας πω καλες ταινιουλες αλλα δε με τρελαναν να πω τι εγινε τωρα ρε παιδια,ιδικα τα τσιριχτα στο δυο,πολυ ανερικανια
και υπαρχουν και αλλες ταινιες που ειναι απο κομικ απλα αυτες οι 5 ξεχωριζουν για μενα
Υ.Γ1 ψηφισα Sin City
Υ.Γ2 x-men θα βγουν παρα πολλα το επομενο νομιζω θα ειναι πρι κουελ και θα ειναι για τον γουλβεριν,οπως ελπιζω να βγουν και αλλα με το νεο μπατμαν
Υ.Γ3 ελπιζω τα καινουρια που θα βγουν(300 και ghost rider) να μετρανε ειδικα το 1ο το απαιτω να ειναι καλο :P
αυτα απο μενα παντα προσωπικη αποψη μπορει και να εχω και αδικο(που δε παιζει αλλα λεμε τωρα :P )

τσιρσ που λενε και οι αγγλοι :P
Συγνωμη για την γ*μ*σ*τ* και αφησετα ορθογραφια μου :oops:
--------------------
Sorry for the f*ck it and leave it spelling mine :bleh:
--------------------
ε ειπα να το γραψω και σε greeklish αλλα βαριεαιμαι,τωρα θα μου πεις γιατι καθομαι και γραφω αυτο το κειμενο,αλλα εγω θα ανταπαντεισω,εσυ γιατι τοδιαβαζεις?

#32 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 07 December 2006 - 02:26

Υ.Γ2 x-men θα βγουν παρα πολλα το επομενο νομιζω θα ειναι πρι κουελ και θα ειναι για τον γουλβεριν,οπως ελπιζω να βγουν και αλλα με το νεο μπατμαν

θα γυριστουν ταινιες wolverine-δυστυχως...-
και αλλο franchise?Magneto!αν και ακομα ειναι στα λογια....
ΥΓ.
και με χωρις καμια διαθεση να προσβαλω εσενα προσωπικα.εχεις την κλασικη αποψη του κολλημενου με τα κομιξ.
"ω δεν ειναι σαν το κομικ."
οι παραγωγοι δεν στηριζονται μονο σε εσας του φαν τους,αλλα πολυ περισσοτερο σε μια "ασχετη με το θεμα" μαζα που θα παει ενα σαββατο στο μουλτιπλεξ ,θα ακουμπησει το 20ευρω του -βαλε ποπ κορν,γκουντις πριν μπει,αναψυκτικα...και θα το χαρει ή οχι.
αυτα για τους "μα δεν εχει σχεση με το κομικ" φανς.
και ξαναλεω.no offence.

Posted Image


#33 Uruz 7

Uruz 7

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 08 December 2006 - 13:46

Καημένε Johny Blaze, θα σε ερμηνεύσει ο Nicolas Cage. Έλα απο την κόλλαση με το chopper σου και μπήχτου καμιά αλυσίδα εκεί που ξέρεις :hehe:
Πάντως στο τρέιλερ τρελάθηκα με την σκηνή που ο Johny καβαλάει το φλεγόμενο chopper του και όλα λιώνουν στο πέρασμα του.
Hate the sin, love the sinner.
My List
Posted ImagePosted Image
Για όσους κομιξάδες Comicworld

#34 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 08 December 2006 - 16:37

Μέχρι στιγμής, οι καλύτερες ταινίες του είδους είναι μακράν τα 2 πρώτα Batman του Tim Burton. Για τα υπόλοιπα, και ειδικά το Batman Begins, προτιμώ να μην σχολιάσω >.<

Οι μεταφορές του Spiderman μου άρεσαν αρκετά επίσης αν και θα προτιμούσα καλύτερο πρωταγωνιστή [δεν μου φέρνει καθόλου μα καθόλου σε Parker ο τυπάς].

Η χειρότερη ταινία πάντως είναι το Daredevil imho. Μόνο και μόνο το ότι παίζει ο Affleck μου φτάνει. Όσο σκέφτομαι ότι την είχα δει στον κινηματογράφο... >.<
Posted Image

#35 Emil_String

Emil_String

    Starting...

  • Members
  • 29 posts

Posted 10 December 2006 - 15:42

Sin City
Posted Image
Welcome to the worst nightmare of all... reality

#36 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 26 December 2006 - 11:57

V for Vendetta. Δεν έχω διαβάσει το κόμικ με αποτέλεσμα να μου κάνει τρομερή εντύπωση. Με το που ξεκινάει μου ήρθε στο μυαλό ότι είναι ένας ακόμα ήρωας μόνο που φοράει και άθλια μάσκα. Αλλά όσο πήγαινε μάρεσε και περισσότερο με αποτέλεσμα να γίνει από τις αγαπημένες μου ταινίες. To sin city ήταν επίσης θεϊκό αλλά λόγο των περιστάσεων όταν πήγα να το δω δεν είχα άριστες εντυπώσεις.Ίσως όπως λέτε οι περισσότεροι να είναι όντως καλύτερο αλλά το V με μάγεψε:respect:

#37 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 December 2006 - 12:54

το χειρότερο που είδα ποτε νομίζω είναι το xm..ximan ? , το Flash gordon μου είχε αρέσει πολύ παρόλο που είναι κάπως.. αλλα από τα πιο πρόσφατα τώρα που το σκέφτομαι δεν μου άρεσε καθόλου η catwoman και η λεγεώνa τwν εξαίρετων κυριων. μονο το ότι έπαιζe η θεα peta wilson μου άρεσε, αλλιώς θεωρώ oti το πήδηξαν το comics

#38 Dr.ApE

Dr.ApE

    SufferGenius

  • Members
  • 119 posts

Posted 27 December 2006 - 16:13

Spiderman ! Είναι το καλύτερο από όλα τα άλλα.
Περιμένω για το τρίτο που θα είναι φανταστικό!:kakashithumbup:

Spoiler: One Piece Crew

-It's the first day of the rest of your life...


#39 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 27 December 2006 - 19:34

Νομίζω μια πετυχημένη μεταφορά comic σε ταινία ήταν το Hell Boy.

#40 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 01 January 2007 - 23:29

Sin City!!!!To V for Vendeta συμπαθητικό αλλά πολύ διαφορετικό από το αντίστοιχο comic.Αντίθετα όταν είδα τον τον Mickey Rourke ως Μαρβ έπαθα πλάκα. Ανυπομονώ για συνέχειες του Sin City και για 300

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#41 georgethebeast

georgethebeast

    Anime Newbie

  • Members
  • 57 posts

Posted 11 January 2007 - 13:24

Και δεν εχετε το hellboy!που για μενα ειναι η καλυτερη μεταφορα απο χιλιομετρα!!
Ισως η πιο πιστη μεταφορα (περα απο την εισαγωγη ενος κοινου θνητου)
ειναι οτι καλυτερο εχει γινει!!!
Φυσικα η χειροτερη ειναι το xmen 3 το οποιο ειναι για τα καγκελα!!!
Welcome to silent hill
May your stay be bloody
Ps : got any lost tapes please ask mary!

#42 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 11 January 2007 - 13:36

Διαφωνώ απόλυτα για το xmen 3. όλη η σειρά είχε ένα πρόβλημα. αλλα σαν μέγας fan μου άρεσε περισσότερο αόρ τα αλλα. το hellboy δεν το έχω διαβάσει σαν ταινία ήταν super.

#43 georgethebeast

georgethebeast

    Anime Newbie

  • Members
  • 57 posts

Posted 13 January 2007 - 02:16

Κοιτα το χ3 ειχε το προβλημα (που το συναναταμε και στο κομικ)πολλους χαρακτηρες
οι οποιοι πεταγοντα απο εδω και απο εκει χωρις λογο υπαρξης.με εκνευρισε η ταινια απιστευτα και το χειροτερο ηταν οτι ο wolverine με την dark phoenix ηταν θεοκουλο....μεγαλη συζητηση θελει το πραγμα!!!
Welcome to silent hill
May your stay be bloody
Ps : got any lost tapes please ask mary!

#44 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 27 January 2007 - 17:26

Δεν ξέρω αν η μεταφορά είναι επιτυχημένη καθώς δεν έχω διαβάσει το κομιξ, αλλά η ταινία "The Crow" με τον Brandon Lee ήταν απλά απίστευτη.


Eric Draven: Suddenly I heard a tapping, as of someone gently rapping, rapping at my chamber door. You heard me rapping, right?

Για την καλύτερη μεταφορά τώρα θα έλεγα το Sin City και δεν πιστεύω να διαφωνεί κανέις που το έχει διαβάσει και το έχει δει8)
Posted Image

#45 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 January 2007 - 22:42

Οff topic: Η κοπέλα του Eric στην ταινία με τον Βrandon Lee είναι ελληνιδα
Greeks do it Better!