Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Mozilla Firefox


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#16 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 16 February 2008 - 15:59

στα αγγλικα το εχω...:sigh2:...τουλαχιστον ειναι επιλογη του προγραμματος οπoτε με λιγο ψαχτήρι μπορω να το βρω...ας ελπισουμε γτ αν οχι με βλεπω να σειμειωνω τις σελιδες στο χαρτι...*no way*:P
oυπς τα bookmarks ειναι οι σελιδοδεικτες...ναι...
THNX

Bookmarks > Organize bookmarks
in the new window
File > Export...

#17 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 16 February 2008 - 16:01

Bookmarks > Organize bookmarks
in the new window
File > Export...


nai οκ το βρηκα...:...τσαμπα ποσταρετε...
θενκσ...ασ ελπισουμε πως θα ξεμπερδεβω με αυτο...

#18 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 16 February 2008 - 16:06

Για δες εδω...
http://img171.imageshack.us/img171/941/bookmarksbp7.jpg


Posted Image

edit: Ελεος δεν ειχα ανοιξει την δευτερη σελιδα...
Posted Image

#19 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 16 February 2008 - 16:30

Για δες εδω..

eipa το βρηκαμεεεεέν...φτάνει...τελοσπαντων thnx everyone... τωρα υπαρχει αλλο problem ομως... το εκανα uninstall καθως κ διεγραψα κ οτι αρχειο υπηρχε απο το program files ομως οταν το ξανα ινσταλάρω συνεχιζει να εχει ολα τα bookmarks,auto log in κτλ. ελεορ...

#20 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 17 February 2008 - 21:16

Επειδή δεν έσβησες όλα τα directories. Από το program files δεν σβήνει το directory όπου είναι installed, μ'ονο τα προγράμματα και τις εγγραφές στο registry (και όχι πάντα όλες). Πρέπει να πας στο C:\Program Files και να κάνεις delete με το χέρι το directory του Firefox.

#21 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 17 February 2008 - 21:48

Επειδή δεν έσβησες όλα τα directories. Από το program files δεν σβήνει το directory όπου είναι installed, μ'ονο τα προγράμματα και τις εγγραφές στο registry (και όχι πάντα όλες). Πρέπει να πας στο C:\Program Files και να κάνεις delete με το χέρι το directory του Firefox.


Αυτο το διαβασες?------->

καθως κ διεγραψα κ οτι αρχειο υπηρχε απο το program files


Τελοσπαντων....το προβλημα διορθωθηκε ως δια μαγειας με 1 ποστ που εκανα σημερα το πρωι...λολ :P ^_^...

#22 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 29 February 2008 - 10:39

Λοιπον επειδη δεν χρειαζεται να ανοιξω καινουριο thread βαζω το προβλημα εδω...
πριν απο 5 λεπτα, αναγκαστηκα να κανω restart τον υπολογιστη γιατι κολλησε ο Windows explorer και δεν επαιζε ουτε βιντεο ουτε τπτ....
καναμπηκα λοιπον στο internet και συνειδητοποιησα με φρικη, οτι ο Mozilla ειχε αποσυντονιστει εντελως μεχρι που με ρωτησε αν θελω να τον κανω default ενω τον ειχα ηδη...το χειροτερο ομως ειναι οτι εχασα ΟΛΑ τα λινκς που ειχα σωσει στους σελιδοδεικτες και που μετα κοπων και βασανων προσπαθησα να βρω ολον αυτον το καιρο...

υπαρχει ΚΑΠΟΙΟΣ τροπος να τα ανακτησω????
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#23 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 29 February 2008 - 14:36

Δεν νομίζω...

#24 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 29 February 2008 - 14:55

Μου εχει τυχει και μενα να χασω οχι μονο τα bookmarks μου αλλα και τα add-ons.Πλεον κραταω backup και απο τα δυο:drink:

#25 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 29 February 2008 - 15:04

Μου εχει τυχει και μενα να χασω οχι μονο τα bookmarks μου αλλα και τα add-ons.Πλεον κραταω backup και απο τα δυο:drink:


Kαι εγω κραταω back up απο τωρα και στο εξης λοιπον...τα κανα πανω μ με αυτα που ακουω..
Ουτε γω νομιζω πως μπορεις να τα ανακτησης..

#26 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 29 February 2008 - 20:35

Λοιπον παιδες το βρηκα....
γινεται να τα ανακτησεις...και μαλιστα ολα..
το ιδιο το προγραμμα εχει κανει backup τα αρχεια σε ενα φακελο....


for example...

C:\Documents and Settings\N a s i a\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\kjbifycf.default\bookmarkbackups

τα εχει κανει ολα...
το μονο που χρειαζεται να κανετε μετα, ειναι να ανοιξετε το τελευταιο backup Που εχει γινει και να επαναλαβετε τη διαδικασια με το να τα προσθεσετε στα bookmarks...
λιγο βαρετο αλλα τουλαχιστον δεν θα τα χασετε....


αυτα για οσους δεν θελουν να πανικοβληθουν οπως πανικοβληθηκα εγω σημερα το μεσημερι!!!!
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#27 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 29 February 2008 - 21:23

Επίσης, μπορείς να τα κρατάς και εσύ κάπου στο net για να είσαι σίγουρος ;)

#28 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 29 February 2008 - 22:28

οταν λες καπου στο νετ?
να τα σωσω στ αγαπημενα σαν λινκς?
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#29 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 01 March 2008 - 07:56

Υπάρχουν διάφορα sites στα οποία αποθηκεύεις τα bookmarks σου, ώστε να έχεις πρόσβαση σε αυτά από οπουδήποτε. Μερικά από αυτά είναι: del.icio.us , Windows Live Favorites (το οποίο νομίζω συγχρονίζεται με τον IE) καθώς υπάρχει νομίζω και ένα extension του Firefox για αυτή τη δουλειά.

#30 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 02 March 2008 - 00:35

ΟΟΟΟΚ....arigato gozaimasu.....!!!! I will definitely keep that in mind....:orly:
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations