Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προτάσεις για αρχάριο


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 harry86

harry86

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 10 June 2022 - 23:12

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας καθώς είμαι νέος στα anime. Μέχρι στιγμής έχω δει το Akira και το Ghost in the shell και μου άρεσαν. Επίσης από σειρά έχω δει το Area 88 κι επίσης μου άρεσε πολύ. Ποια άλλα μου προτείνετε να δω, αλλά σε αυτό το στυλ δηλάδή να είναι πιο σοβαρά όπως τα παραπάνω, όχι Pokemon και τέτοια; Επίσης από που μπορώ να τα βρω και τα να δω ελληνικά, γιατί δεν το έχω με τα αγγλικά; Ευχαριστώ πολύ.



#2 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 11 June 2022 - 10:03

Ghost in the shell εχει και τις σειρες που μπορεις να δεις , υπαρχει παντα και το ergo proxy (θα το βρεις απο την animeclipse) αν σου αρεσουν τα sci fi , claymore και berserk απο fantasy .

 

γενικα υπαρχουν αρκετα ελληνικα groups όπως η animeclipse και οι sick fansubs που στις σελιδες τους θα βρεις αρκετα anime με ελληνικους υποτιτλους

 

Εσυ τι κατηγοριες προτιμας ?



#3 harry86

harry86

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 11 June 2022 - 11:04

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θα τα ψαξω τα sites που μου ανεφερες. Κατηγοριες τι εννοεις; (ειμαι ασχετος). Δε νομιζω να εχω προβλημα τι κατηγορια θα ειναι, απλα δεν θελω να ειναι παιδικα.



#4 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 14 June 2022 - 13:14

Δες το Κάπτεν Χάρλοκ


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 June 2022 - 18:22

Δες ότι μπορείς από animeclipse, τα περισσότερα είναι καλές σειρές και λίγο πιο ενήλικες. Όλες από αυτούς έχουν Ελληνικούς υπότιτλους.


rsrGbGx.gif

#6 harry86

harry86

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 14 June 2022 - 20:53

Δες το Κάπτεν Χάρλοκ

Το εχω δει και δε μ'αρεσε...



#7 harry86

harry86

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 14 June 2022 - 20:54

Δες ότι μπορείς από animeclipse, τα περισσότερα είναι καλές σειρές και λίγο πιο ενήλικες. Όλες από αυτούς έχουν Ελληνικούς υπότιτλους.

Α ωραια ευχαριστω. Αυτο θα κανω!

Εχω ξεκινησει το Ergo Proxy κι εχω παθει πλακα!



#8 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 03 July 2022 - 21:56

Ergo Proxy FTW.

 

Αλλά μου τα χάλασες στο Harlock ;p

 


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#9 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 July 2022 - 00:46

Έλα είδες τίποτα,ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΙΣΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΟΝ ΜΟΙΚΑΝΩΝ! :D


rsrGbGx.gif