Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

tales of the abyss


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Οκτώβριος 2006 - 14:42

ΛΟΙΠΟΝ.......μολις ελαβα στα χερια μου ενα ολοκαινουργιο game για το ps2...

Το ονομα αυτου...???...tales of the abyss...ειναι rpg και το ολο σκηνικο μονο anime μπορει να χαρακτιριστει....το παιχνιδι ειναι κυριολεκτικα πνιγμενο
απο μαγεια φαντασια μαχες καλους χαρακτιρες και video animetion απο τα καλα που εχω δει....

οι fun του rpg θα βρουν ενα παιχνιδι που θα τους κρατησει στην κονσολα αρκετα... :kakashithumbup:


οριστε και μερικα screen shots για να γουσταρουμε.... :kakashithumbup: αν και τα γραφικα δεν φαινοντε καλα στησ φοτογραφιες :despair:


Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

και ενα video :clap: :clap: :clap:
http://streamingmovies.gamespy.com/ps2/article/714/714145/TOA61406Lg_Prog062206_wmvhigh.wmv[/url]

                                                                       


#2 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Οκτώβριος 2006 - 16:17

φαίνεται πολύ ωραίο παιχνίδι. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί, ξέρεις αν έχει κυκλοφορήσει στην Ευρώπη ? (το γεγονός ότι το έχεις στα χέρια σου δεν σημαίνει τίποτα, καθώς με τα τσιπάκια και τις αντιγραφές μπορούμε να παίζουμε άνετα και αμερικάνικα παιχνίδια :bleh: )

E5VV38U.jpg


#3 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1.939 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Οκτώβριος 2006 - 17:17

Αφήστε τις οδοντόκρεμες και πιάστε το Final Fantasy λέμε :bleh:
1

#4 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Οκτώβριος 2006 - 18:07

φιλε yata λυπαμαι πολυ που θα το πω αλλα και εγω ειμαι fun του ff αλλα το ffxii με αφησε λιγο αδιαφορο :calm: ...δεν ειναι original final αυτο... :cry: το εχουν μπασταρδεψει πολυ.. :x: (σου μιλαει καποιος που εχει παιξει οτι κυκλοφορει σε final).... ;)

φιλε phantom to παιχνιδι εινα ευροπαικο και εχει κανει release day απο τησ 10 του μηνος... :)

Α....υποψην οτι βγηκε και το valkiry profile 2 και το xenosaga 3 που σπερνουν εκαστος :kakashithumbup: :kakashithumbup:

                                                                       


#5 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Οκτώβριος 2006 - 18:12

Για το FF XII ας μην κάνουμε συζήτηση. (Αν και εγώ έχω εντελώς άλλη άποψη για το παιχνίδι)

Το Tales Of The Abyss πάντως μου έκανε ΠΟΛΥΥΥ εντύπωση. Και είδα μόνο το βίντεο. Σκέψου ότι δύσκολα εντυπωσιάζομαι από παιχνίδια με την πρώτη ματιά. Τρέχω μπας και το βρω πουθενά επειδή μοιάζει πολλά υποσχόμενο :bye:

E5VV38U.jpg


#6 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1.939 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Οκτώβριος 2006 - 18:40

Κοίτα σίγουρα είναι θέμα γούστου, αλλά πιστεύω πως οι βαθμολογίες που έχει πάρει το FF XII προσδίδουν μια αντικειμενικότητα στο ότι πρόκειται για ένα καταπληκτικό παιχνίδι ;)

Κάποιες βαθμολογίες:
Eurogamer 9 / 10
Games are Fun 10 / 10
Deeko ** 9.5 / 10
GameBrink 93 / 100
Official Playstation Magazine ** 10 / 10
Electronic Gaming Monthly ** 9 / 10
Game Informer ** 9.25 / 10
PSM Magazine ** 9.5 / 10
gamesTM ** 8 / 10
Play Magazine 10 / 10
PSM3 Magazine UK 90 / 100
Games Master UK 91 / 100
Play UK 93 / 100
1

#7 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Οκτώβριος 2006 - 19:35

οπως ειπα και παραπανω ειμαι μεγαλος fun του final fantasy (μολις ειδα και ενα ova...final fantasy the last order) και δεν λεω το ffxii εχει καταπλικτικα γραφικα εκπληκτικη μουσικη τρομερο animetion και φοβερο gameplay...
Απλα εμενα δεν μου εκανε κλικ(να σημειωσω οτι το παιζω το παιχνιδι)και δεν δινω το βαρος και το βαθοσ που ειχα δωσει σε αλλα final fantasy( :cry: ααααχ αθανατο το final fantasy 7 :bye2: )(και φυσικα το final fantasy x :respect: :respect: )

οποτε φιλε yata σοφα ολα αυτα που λες..και η βαθμολογιες...και συμφωνω..
απλα ειναι στον καθενα ετο πωσ θα δει ενα παιχνιδι....


για παραδειγμα εγω δεν αντεχω το real time batlle mode μου θημιζει action game παρα rpg.... :kakashithumbup: :kakashithumbup:

και κλεινω λεγοντας μοναχα αυτοΔημοσιευμένη  εικόνα rulezzzz :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

                                                                       


#8 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Οκτώβριος 2006 - 22:12

Φίλε vectrapearl απ'ό,τι είδα το παιχνίδι είναι πολύ καλό! Πολύ καλά γραφικά και πολλά υποσχόμενο σενάριο! Ένα rpg που σίγουρα πρέπει να το δοκιμάσω! Για όσους ενδιαφέρονται για το game αυτό, δείτε αυτό το link!
http://tales.namco.com/abyss/

#9 ville_valo

ville_valo

    Starting...

  • Members
  • 26 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Οκτώβριος 2006 - 18:21

Επειδη εχω ψιλοχαθει λιγο,το final fantasy 12 εχει κυκλοφορησει?
Δημοσιευμένη  εικόνα

#10 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Οκτώβριος 2006 - 20:28

ναι vile valo εχει κυκλοφορησει εδω και 2 εβδομαδες... :P αλλα εδω λεμε για το tales of the abyss... ;) ;) ;)

                                                                       


#11 RiTO

RiTO

    Tactical.Leader

  • Members
  • 31 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Οκτώβριος 2006 - 10:26

Σορρυ αλλα εισαι λαθος.
Το παιχνιδι δεν εχει κανει release στην ευρωπη,
10 οκτωμβριου ηταν το αμερικανικο release,
αλλα γενικα και μενα μου αρεσε πολυ με κατι video
που ειδα...ευρωπαικο release δεν εχω δει να αναφερουν πουθενα, ας ελπισουμε ομως πως θα φτασει στην ηπειρο μας και πιο συγκεκριμενα στην χωρα μας μεσα στο 2006....
Insanity has taken over me..
Δημοσιευμένη  εικόνα

#12 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Νοέμβριος 2006 - 04:35

Μέχρι τώρα έχω ακούσει μόνο τα καλύτερα... Δεν θα ξεχάσω να του ρίξω μια ματιά του παιχνιδιού, καθώς έχω παίξει όλα τα Tales games για Nintendo συστήματα.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#13 RiTO

RiTO

    Tactical.Leader

  • Members
  • 31 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2006 - 12:10

Το παιχνιδι ειναι αρκετα ενδιαφερων.
Με καλο σεναριο και ακομη καλυτερο battle system
(ειμαι σχεδον στον τερματισμο..μπορω να πω ομως οτι στο τελος γινεται λιγο κουραστικο)
Insanity has taken over me..
Δημοσιευμένη  εικόνα