Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Chainsaw Man

πριόνια chain saw man

  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#16 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Οκτώβριος 2022 - 15:35

Το τριτο επεισοδιο γαμησε. Η μαχη ηταν παρα πολυ καλη και το ED ηταν απολυτη τρελα. Το διασκεδασα πολυ. Αν τα επομενα αρκς διατηρησουν το ιδιο επιπεδο τουλαχιστον, αν και μαλλον θα ειναι ακομη πιο υψηλο, μιας και μιλαμε για πιο σημαντικες μαχες κλπ, τοτε μπορω να πω με ασφαλεια οτι θα ειναι τρελη αφασια το ανιμε.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#17 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Οκτώβριος 2022 - 17:06

Η απάντηση είναι (πάντα) πως όχι, δεν θα διατηρήσουν το ίδιο επίπεδο. Το επεισόδιο το ανέλαβε ο Hironori Tanaka, θρυλικός ανιματέρ με μια έφεση στο να εμφανίζεται όπου γουστάρει και πάρα πολύ συχνά χωρίς να βάζει τ' όνομά του στα credits. Και πραγματικά το ανέλαβε, storyboard, animation director και πρώτος στη λίστα με τους ανιματέρ. Οπότε από τη μία είναι εξαιρετικά δύσκολο από την υπόλοιπη ομάδα να ματσάρει τέτοια προσπάθεια, από την άλλη όσο προχωράει η παραγωγή τόσο σφίγγει η μέγγενη από άποψη χρόνου και κούρασης στην ομάδα.

 

Από την άλλη επίκειται και επεισόδιο του κυρίου Goshozono και τα μυαλά στο μπλέντερ



#18 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Οκτώβριος 2022 - 23:10

Εγώ ακόμα νομίζω ότι όλα τα επεισόδια είναι έτοιμα σε βασικό στάδιο, οπότε ευελπιστώ το επίπεδο να διατηρηθεί και τα μετέπειτα αρκς (κυρίως αυτά που θα δούμε προς το τέλος της σεζόν και ύστερα στο δεύτερο cour) να έχουν εξίσου γαμάτες μάχες και σκηνές. Όλα θα τα δούμε έμπρακτα


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#19 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Νοέμβριος 2022 - 22:56

Όσοι το βλέπετε τώρα, πώς σας φαίνεται σε γενικές γραμμές? Εμένα αφήστε με που ήμουν manga reader, εσείς που δεν το έχετε ξαναβιώσει πώς το νιώθετε μέχρι τώρα?


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#20 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2022 - 02:38

Περίεργο. Διχασμένες αποψεις εχω ακομα αλλα ευχάριστο μεχρι στιγμης θα λεγα.
Τα τελευταία με την δαίμονα ειχαν αρκετο γέλιο, ανέβηκε σε εκτίμηση σε σχεση με τα πρώτα. Τη μανατζερ γκομενα ακομα την αντιπαθώ βεβαια..xD
απλα έχω τις επιφυλάξεις μου για το ηδη κλισέ σεττινγκ που εχει σαν σειρα που θα το πάει στη συνέχεια..χόοπ αϊ γουοντ γκετ μπορντ..μαρεσει παντως σε γενικες γραμμές.
フカフカ

#21 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2022 - 03:35

πρωτη φορα στη ζωη μου βλεπω ανθρωπο να αναφερεται στην Μακιμα ως "μανατζερ γκομενα". Ολα τα εχουμε δει σε αυτο το φορουμ.

 

Το setting δεν ξερω γιατι ειναι κλισε συγκεκριμενα εδω, ειναι τυπικο setting shonen (περα απο το μπολικο nuance που θα παιχτει μετα, εδω μιλαμε για τα οσα εχουμε δει στο ανιμε, οποτε δεν μπορω απλα να πω οτι δεν ειναι τυπικο shonen). Αυτο που δεν ειναι κλισε ειναι ενας πρωταγωνιστης που εχει ΑΛΥΣΟΠΡΙΟΝΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ ΤΟΥ!!!  :8): 

 

Εγώ πάντως διασκεδάζω πάρα πολύ με το opening και τα endings! Η φαση που εχουμε διαφορετικο ED σε καθε επεισοδιο ειναι τρελη και το εκτιμω απεριοριστα.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#22 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Νοέμβριος 2022 - 17:14

Το επόμενο επεισόδιο το περιμένω περισσότερο από οτιδήποτε άλλο. Έχει μάλλον την πιο αγαπημένη μου σκηνή στο μάνγκο.

stasou%2520mygdala.jpg


#23 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Νοέμβριος 2022 - 19:08

Είναι πράγματι φοβερά κεφάλαια. Το επόμενο επεισόδιο θα είναι πολύ καλό. Εγώ πάντως περιμένω τα γεγονότα του δεύτερου μισού του πρώτου part του manga (και ο,τι καταλαβατε). Εκεί είναι για μένα που φτάνει πραγματικά το peak.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#24 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Νοέμβριος 2022 - 22:37

ΤΙ BLUEBALLING ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#25 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Νοέμβριος 2022 - 18:35

Το σημερινο κεφαλαιο ηταν απο τα καλυτερα που εχουμε δει.

 

Το επεισοδιο δεν ξερω ακομα, δεν το εχω δει.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#26 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 23 Νοέμβριος 2022 - 09:36

η σκηνη με το φιλί-ξερατό οτι καλυτερο στη σειρα μέχρι τώρα , έκλαψα, χαχαχχα
フカフカ

#27 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Νοέμβριος 2022 - 14:26

Καπως καταφεραν, ακομη και censored που ηταν, να το κανουν πιο αηδιαστικο απο το μανγκα, ειδικα σε συγκριση με το μανγκα που δεν ηταν censored. Ειδικα εκει προς το τελος πεθανα, απιστευτοι ηχοι.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#28 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Δεκέμβριος 2022 - 00:51

Εξακολουθει να τα σπαει. Παντως το φαστ πεης εχει νομιζω ενα μικρο μειονεκτημα. Στο μανγκα προλαβαινες να "δεθείς" με καποιους χαρακτηρες, ενω στο ανιμε μπορεις να τους γνωρισεις στο ενα επεισοδιο και να ψοφησουν στο επομενο - ενω εχεις δει ουσιαστικά την ιδια ιστορια. Δηλαδή οκ, λογικό, αλλά και καπως περιεργο ταυτοχρονα.


stasou%2520mygdala.jpg


#29 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Δεκέμβριος 2022 - 01:23

Δεν θα πω ψέματα, για μένα είναι ακριβώς το αντίθετο αχαχαχ. Θεωρώ ότι το μάνγκα έχει απίστευτα τρελούς ρυθμούς και, όντας άτομο που το έκανε binge σε δύο μέρες, στην πρώτη ανάγνωση δεν είχα τον χρόνο να δεθώ με τους χαρακτήρες, ενώ τώρα με το άνιμε που είναι εβδομαδιαίο, νιώθω ότι όσοι το βλέπουν έχουν τον χρόνο ενδιάμεσα να σκεφτούν για τους χαρακτήρες, να δουν memes και fanart, να συζητήσουν και κάπως έτσι χτίζεται το "δέσιμο", όχι λόγω του screentime! Εσύ το μάνγκα το διάβαζες εβδομαδιαία?


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#30 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Δεκέμβριος 2022 - 01:45

Υup. Αν το χα πιασει τελειωμενο, πολύ πιθανο να ελεγα οτι και συ.


stasou%2520mygdala.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: πριόνια, chain, saw, man