Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Digimon Adventure 2020 reboot


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 12 April 2020 - 23:23

Είπα να ανοίξω ένα topic για το reboot του Digimon Aventure. Κάθε Κυριακή νέο επεισόδιο ανεβαίνει στο YouTube. Για όσους τα είδαν, πώς σας φάνηκαν τα 2 πρώτα επεισόδια μέχρι στιγμής;



#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 April 2020 - 08:48

Επίσημα στο youtube ή χύμα τα ανεβάζει κάποιος;


rsrGbGx.gif

#3 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 17 April 2020 - 11:19

Έχουν υπότιτλους (Αγγλικά ή Ελληνικά, δεν έχω πρόβλημα) ή μπα;



#4 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 20 April 2020 - 21:28

Ανεβαίνουν ανεπίσημα Κυριακή πρωί με υπότιτλους αγγλικούς.

#5 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 20 May 2020 - 23:24

*Update:

 

Η σειρά σταμάτησε λόγω κορονοϊού στα τρία επεισόδια και έχει μπει προς το παρόν στο ψυγείο. Αναμένουμε γιατί φαινόταν πολλά υποσχόμενη...



#6 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 25 May 2020 - 11:59

*Update:

 

Η σειρά σταμάτησε λόγω κορονοϊού στα τρία επεισόδια και έχει μπει προς το παρόν στο ψυγείο. Αναμένουμε γιατί φαινόταν πολλά υποσχόμενη...

Κρίμα. :( Αναμένουμε, πράγματι.



#7 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 26 May 2020 - 23:31

Κρίμα. :( Αναμένουμε, πράγματι.

 

Ωπ, κι άλλος Digimon fan!  :riiight:



#8 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 27 May 2020 - 10:35

Ωπ, κι άλλος Digimon fan!  :riiight:

 

LOL, my childhood! :bleh:

 

Δεν είδα τα επεισόδια του remake επίτηδες, για να βγουν πρώτα περισσότερα. Θα δω αν θα κάνω υπομονή ή αν υποκύψω στον πειρασμό.


Edited by Gamer, 27 May 2020 - 10:35.


#9 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 May 2020 - 11:14

Gamer, μιας και που γράφεις εδώ πέρα και είσαι από τους λίγους πελάτες μας, δεν βάζεις κι εσύ ένα avatar να μην παίζεις με το default εικονίδιο!  :riiight:


rsrGbGx.gif

#10 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 27 May 2020 - 21:52

LOL, my childhood! :bleh:

 

Δεν είδα τα επεισόδια του remake επίτηδες, για να βγουν πρώτα περισσότερα. Θα δω αν θα κάνω υπομονή ή αν υποκύψω στον πειρασμό.

 

Τα 3 επεισόδια της νέας σειράς μέχρι ώρας είναι εξαιρετικά (ΟΚ, είμαι λίγο biased). Εγώ περιμένω πώς και πώς την τελευταία ταινία τον Ιούλιο.



#11 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 28 May 2020 - 17:17

Gamer, μιας και που γράφεις εδώ πέρα και είσαι από τους λίγους πελάτες μας, δεν βάζεις κι εσύ ένα avatar να μην παίζεις με το default εικονίδιο! :riiight:

LOL, και να φανταστείς πως γράφτηκα προ δεκαετίας τουλάχιστον... απλώς έκανα μία πολυετή απουσία. :P

Δώσε μου κάποιες ώρες, καθώς τώρα είμαι με το Smartphone. Edit: τελικά βρήκα λύση μέσω του κινητού, απλώς θέλει λίγο καλύτερο cropping.

Edited by Gamer, 28 May 2020 - 17:29.


#12 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 May 2020 - 18:55

Ωραίος είσαι, από ποιο anime είναι;


rsrGbGx.gif

#13 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 28 May 2020 - 19:07

Ωραίος είσαι, από ποιο anime είναι;


Έχω τη συνήθεια να βάζω χαρακτήρα από το Matrix για avatar, παρ' όλο που δεν το έχω ξαναδεί τα τελευταία 15 χρόνια, έτσι έψαξα για χαρακτήρες από το anime sidestory του, το Animatrix (ή ήταν σειρά από sidestories; Not sure). Δε θυμάμαι την πλοκή του Animatrix, καθώς το είδα πολλά χρόνια πριν, αλλά ο εν λόγω χαρακτήρας λέγεται Ash και ήταν ντετέκτιβ σύμφωνα με λίγο wiki dive.


Edited by Gamer, 28 May 2020 - 19:14.


#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 May 2020 - 08:58

Χα κι έλεγα πρέπει να το χω δει, καλό το animatrix αλλά ναι, το είδα όταν βγήκε κι από τότε ποτέ ξανά. Τέσπα σταματάω με το Offtopic, συνεχίστε με τα Digimons!


rsrGbGx.gif

#15 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 19 June 2020 - 12:19

Ορίστε και κάποια καλά νέα! Από 28 Ιουνίου ξεκινάει πάλι η σειρά από το 4ο επεισόδιο  :riiight:

https://twitter.com/ToeiAnimation/status/1273827910361640966/photo/1


Edited by ge0__, 19 June 2020 - 12:19.