Jump to content

Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!

Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Photo
* * * * * 1 votes

Αναμνήσεις που σας στοιχειώνουν

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#16 Erudinam

Erudinam

Starting...

• Members
  • 20 posts

Posted 16 May 2020 - 15:57

πειτε μου καμια εμπειρια αγωνιας που ειχατε. ειτε με υπερφυσικο ειτε με το να σας παρακολουθουν

wdasa.png

#17 Erudinam

Erudinam

Starting...

• Members
  • 20 posts

Posted 17 May 2020 - 11:55

Θυμαμαι το 2004, περιπου 7-8 το απογευμα, η τηλεοραση ηταν ανοιχτη και επαιζε ειδησεις.

δεν θυμαμαι τί θεμα είχε, αλλα ηταν ενας τυπος καθισμενος σε μια καρεκλα και μιλαγε με την πλατη. σαν μαρτυρας ή κατι τετοιο. ξαφνικα, δειχνουν ενα πλανο με ενα τρομακτικο προσωπο. δεν ξερω αν ηταν ο ιδιος που μιλαγε με την πλατη γυρισμενη ή καποια φωτογραφια αλλα ηταν ενας με κατι τεραστια ματια και μια μακρυα μυτη σαν να φοραγε καποια μασκα. θυμαμαι ειχα φρικαρει οταν το δα και σταματησα να κοιταω, οποτε δνε καταλαβα ποτε τι ηταν. παιζει να ηθελαν να κρυψουν το προσωπω του μαρτυρα με καποιο εφε και τον εκαναν τρομακτικο.

wdasa.png

#18 Hazuki

Hazuki

Anime Elite

• Administrators
  • 2,519 posts

Posted 17 May 2020 - 13:56

Μαστα, κάπου εδώ θα το χες δει

https://www.youtube.com/watch?v=V-2UUmqi-C8

ή σε κάποια από τις πολλές που έκανε η Σεμίνα Διγενή!

rsrGbGx.gif

#19 Erudinam

Erudinam

Starting...

• Members
  • 20 posts

Posted 17 May 2020 - 15:00

κατι τετοιες εμπειριες μαρεσει να τις ερευνω. ολο και κατι θα εχετε

wdasa.png

#20 Erudinam

Erudinam

Starting...

• Members
  • 20 posts

Posted 27 May 2020 - 18:32

ελατε μαγκες! πειτε πειτε!

wdasa.png

#21 phm

phm

Anime Ghost

• Members
  • 1,783 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 29 May 2020 - 18:53

Youtube Video

ελατε μαγκες! πειτε πειτε!

Τέλος πάντων, αφήνοντας στην άκρη αυτήν την μουσική παρένθεση, αφού επιμένεις.. θα σας πω μια ιστορία.

Όταν ήμουν μικρός (δεν θυμάμαι ηλικία, αλλά λογικά θα ήταν κάπου προς τέλος δημοτικού με αρχές γυμνασίου) εγώ και ο συμπέθερος μου (έτσι το λέγαμε τότε, ο παππούς του ήταν αδερφός του πατέρα του γαμπρού μου) ήμασταν στην αυλή του σπιτιού της γιαγιάς του στο χωρίο, ένα απόγευμα ενός καλοκαιριού. Γιατί αν δεν περιγράψω αυτές τις λεπτομέριες, τι διαφορά θα έχει αυτή η ιστορία από μια ψεύτικη.

Εκεί που καθόμασταν λοιπόν και βράδιαζε ξαφνικά παρατηρούμε στον ουρανό ένα κόκκινο αντικείμενο που δεν έμοιαζε να είναι σαν αεροπλάνο (επειδή τα αεροπλάνα φαίνονται πολύ καλά από το έδαφος). Η αίσθηση που είχαμε είναι ότι εμφανίστηκε από το πουθενά και ταξίδευε με σχετικά μεγάλη ταχύτητα. Κατευθύνονταν προς το βουνό. Άντε για να μπείτε περισσότερο το κλίμα να ένα μέρος του βουνού από το Google earth:

Spoiler:

Καθώς πλησίαζε στο βουνό, φάνηκε ως σαν να χάνει ύψος και να χάνεται μέσα στο βουνό. Μερικά δευτερόλεπτα μετά είδαμε ένα κόκκινο φως επάνω στο βουνό να προχωράει και μετά να εξαφανίζεται. Αυτό ήταν, ήμασταν μάρτυρες ενός κοσμοϊστορικού γεγονότος όπου οι εξωγήινοι μας επισκέφτηκαν και προσγειωθήκαν στο βουνό πάνω από το χωρίο μας. Μετά από όλα αυτά τα χρόνια, το μυστήριο των εξωγήινων του χωριού μου έχει μείνει ανεξιχνίαστο.

Και όχι μην προσπαθήσετε να το εξηγήσετε με την κοινή λογική, αποκλείεται κάποιο αεροπλάνο να πετούσε ψηλά και να μην το είχαμε δει αρχικά και μετά να πέταξε απλά πάνω στο βουνό και να φαίνονταν σαν να χάνει ύψος λόγο της καμπυλότητας της γης (της ποιας; ας γελάσω!) . Ούτε απλά έτυχε εκείνη την στιγμή να περνάει ένα όχημα στο βουνό και να είδαμε τα φώτα του. Είναι δυνατόν, ποιος πάει στα βουνά νυχτιάτικα με το αμάξι; Ήταν εξωγήινοι σίγουρα, το νιώσαμε σου λέω!

phmava.php

#22 Gamer

Gamer

Starting...

• Members
  • 10 posts

Posted 31 May 2020 - 14:14

Κάποια στιγμή προ πενταετίας-δεκαετίας περνούσα απ' έξω από την είσοδο ενός υπόγειου γκαράζ. Μη φανταστείτε τίποτα σπουδαίο -- ένα αυτοκίνητο χωρούσε κάθε φορά, ήταν μικρό το γκαράζ (απ' όσο ήξερα) και μικρότερη η είσοδος. Καθώς περπατούσα λοιπόν έριξα μια ματιά προς τα εκεί και είδα το αυτοκίνητο μέσα. Γύρισα αλλού, ξανακοίταξα και το αυτοκίνητο είχε εξαφανιστεί. Αυτό δεν είναι τόσο περίεργο, καθώς η είσοδος ήταν κάθετη, ασανσέρ στην ουσία. Το περίεργο είναι η ταχύτητα με την οποία το αυτοκίνητο εξαφανίστηκε.

Σε λιγότερο από δύο δευτερόλεπτα, το αυτοκίνητο δεν ήταν πια εκεί και το πάτωμα ήταν στη θέση του. Δεν ήμουν σίγουρος αν ήξερα/υπολόγιζα λάθος το πώς λειτουργούσε το όλο σύστημα ή αν είχα βρεθεί μπροστά σε κάτι παράξενο ή/και 'υπερφυσικό'.

Φυσικά και υπάρχουν κι άλλες εξηγήσεις, αλλά αυτή η ανάμνηση έχει παραμείνει.

#23 Erudinam

Erudinam

Starting...

• Members
  • 20 posts

Posted 31 May 2020 - 14:33

ωραιος. δωσε και αλλα

wdasa.png