Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gaming news

news

  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#16 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 November 2019 - 10:16

Kenny εμφανίσου!

Νέο Half Life game έστω για VR headsets.

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#17 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 01 December 2019 - 03:41

Βασικά δεν είναι και τόσο καινούργιο, έχει κάποιους νέους χαρακτήρες αλλά πιο πολύ μοιάζει με το castlevania που είχε βγει στο psp που ήταν 3d remake του Rondo of Blood.

Ενδιαφέρον το 4play gameplay αλλά δεν ξέρω, μετά το mgs survive the fail is strong στην Konami.

 

In other news, Mario kart για android και iphone

 

https://www.theverge.com/2019/9/25/20883103/mario-kart-tour-available-subscription-price

 

στο iphone έχει συνδρομή μετά τις 2 πρώτες εβδομάδες στα 5$ για το iphone arcade.

 

Εγω προχθες το πηρα χαμπαρι οτι βγηκε το Mario Kart και κοντεψα να μεινω απο τη χαρα μου! Ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι και σκεφτομουν να παρω το switch μονο γ αυτο και για το smash bros. Νομιζω πιο πολυ χαρηκα που δεν θα αναγκαστω να ξηλωθω ενα σωρο λεφτα για το switch :P .

 

Παιζει κανεις απο δω ? Σκεφτομουν αν αξιζει τη μηνιαια συνδρομη που ειναι μονο 4,99€. Απ τη μια δε το χαιρομαι το ιδιο οταν ξερω οτι εχω βαλει λεφτα αλλα καμια φορα χρειαζεται. Στο συγκεκριμενο ας πουμε δινει τα coins και τα rubies με το σταγονομετρο αν δν εχεις golden pass  (οχι την ελευθερια απο το gntm :P ). Με τη συνδρομη ξεκλειδωνεις τα 200cc που ειναι το πιο γηγορο mode και εχεις και περισσοτερα μπονους οποτε και μπορει να δυναμωσεις τους χαρακτηρες σου και τα αμαξια κτλ πολυ πιο γρηγορα...  Το σκεφτομαι πολυ να το δοκιμασω για ενα μηνα να δω αν θα εχει διαφορα.. 


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#18 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 01 December 2019 - 21:29

Εγω προχθες το πηρα χαμπαρι οτι βγηκε το Mario Kart και κοντεψα να μεινω απο τη χαρα μου! Ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι και σκεφτομουν να παρω το switch μονο γ αυτο και για το smash bros. Νομιζω πιο πολυ χαρηκα που δεν θα αναγκαστω να ξηλωθω ενα σωρο λεφτα για το switch :P .
 
Παιζει κανεις απο δω ? Σκεφτομουν αν αξιζει τη μηνιαια συνδρομη που ειναι μονο 4,99€. Απ τη μια δε το χαιρομαι το ιδιο οταν ξερω οτι εχω βαλει λεφτα αλλα καμια φορα χρειαζεται. Στο συγκεκριμενο ας πουμε δινει τα coins και τα rubies με το σταγονομετρο αν δν εχεις golden pass  (οχι την ελευθερια απο το gntm :P ). Με τη συνδρομη ξεκλειδωνεις τα 200cc που ειναι το πιο γηγορο mode και εχεις και περισσοτερα μπονους οποτε και μπορει να δυναμωσεις τους χαρακτηρες σου και τα αμαξια κτλ πολυ πιο γρηγορα...  Το σκεφτομαι πολυ να το δοκιμασω για ενα μηνα να δω αν θα εχει διαφορα..


Έχει Trial για δύο εβδομάδες η συνδρομή, αρκετές μέρες για να συνειδητοποιήσεις πόσο άπληστο και κακό είναι σε σχέση με το κανονικό παιχνίδι και να το πετάξεις πριν χρειαστεί να σε χρεώσουν...

LfNX0dh.png


#19 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 02 December 2019 - 22:31

Θα την κανω το 2βδομαδο trial και βλεπουμε... Παντως το ευχαριστιεμαι παρα πολυ το παιχνιδι. Ειναι εξαιρετικα τα γραφικα και τα controls αν και μου λειπουν τα κουμπια του DS, αλλα τι να κανουμε. 


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#20 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 December 2019 - 22:58

Έχει Trial για δύο εβδομάδες η συνδρομή, αρκετές μέρες για να συνειδητοποιήσεις πόσο άπληστο και κακό είναι σε σχέση με το κανονικό παιχνίδι και να το πετάξεις πριν χρειαστεί να σε χρεώσουν...

 

Συγνώμη δηλαδή αν λήξει το trial δεν μπορείς να παίξεις άλλο το παιχνίδι; Έλα ρε ninty!


rsrGbGx.gif

#21 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 02 December 2019 - 23:39

Καλε μπορεις να παιξεις τσαμπα. Οι 2 εβδομαδες ειναι free gold pass δλδ παιζεις με τα προνομια που θα ειχες αν ειχες πληρωσει κανονικα. Μετα αν θες το κοβεις και συνεχιζεις να παιζεις τσαμπα απλα μονο μεχρι ταχυτητα 150 cc που ειναι αρκετα γρηγορος αγωνας.


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#22 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 09 January 2020 - 17:04

darksiders 2 τζαμπα στο epic games store οσο προλαβαινετε προλαβαινετε

 

απορια: καπου δεν ειχαμε θρεντ για τις προσφορες η ειναι ιδεα μου???



#23 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 January 2020 - 18:05

Δύο θέματα πιο κάτω

http://www.anime.gr/forum/topic/11755-free-games-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/page-3#entry695784

Το χω ήδη τσιμπήσει, έχει και το ένα.
rsrGbGx.gif

#24 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 May 2020 - 13:49

Μετά από χρόνια αναμονής, αύριο release του Phantasy Star Online 2 για PC εκτός Ιαπωνίας.

Από ότι λένε σύντομα και για PS4, άντε ρε παιδιά!

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#25 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 May 2020 - 09:06

Double post, οκ το κατέβασα αλλάζοντας το region του υπολογιστή σε us. Μετά μέσα από το windows store download και με την έναρξη 2ο download που κατεβάζει το τελευταίο update. Θέλει περίπου τρεις ώρες όλη αυτή η διαδικασία.

Δυστυχώς πρέπει να έχεις Microsoft λογαριασμό για να μπορέσεις να συνδεθείς και να παίξεις, συν ότι κάποια στιγμή ενώ περίμενα να τρέξει το παιχνίδι κάνει εγκατάσταση και κάποιο software που ούτε πρόλαβα να δω τι είναι.

Τεσπα, με τα πολλά, νταξ, ότι είναι παλιό παιχνίδι φαίνεται αλλά τουλάχιστον τρέχει ακόμα και στο δικό μου pc που είναι σύστημα του 2009 με μερικές αναβαθμισούλες.

Αν και έχουν ανακοινώσει πως με τον χαρακτήρα που παίζεις στο pc θα μπορείς να παίξεις και στο ps4, μάλλον θα παίξω λίγο και θα περιμένω να βγει στην κονσόλα της Sony που είμαι πιο άνετος.

Τώρα από gameplay, όπως το 1ο pso, δε νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι ιδιαίτερα. Με το που έπιασα απλά βγήκε όλο το muscle memory από τις εκατοντάδες ώρες που είχα ρίξει στο dreamcast. :P


rsrGbGx.gif

#26 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 30 May 2020 - 08:01

Αν κατάλαβα σωστά σε βάζει να παίξεις στον αμερικάνικο σερβερ με αυτόν τον τρόπο;

Πώς είναι το latency;



#27 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 May 2020 - 15:17

Ναι σε βάζει σε Αμερικάνικο, το έπαιξα πάρα πολύ λίγο και τελικά το έβγαλα γιατί θέλει 70Gbyte στο δίσκο! Θεωρητικά πρέπει να είναι χαμηλότερο.


rsrGbGx.gif

#28 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 June 2020 - 11:53

Daburu post

 

Γενικά δεν πήγε και πολύ καλά το launch, το integration με το microsoft store ήταν άσχημο όποτε έγινε port o custom client που υπήρχε για τους εκτός Ιαπωνίας παίκτες που θέλανε να παίξουν το παιχνίδι.

Πλέον υποστηρίζει και την Αμερικάνικη έκδοση οπότε όποιος θέλει να παίξει το παιχνίδι ας πάει στο παρακάτω link και να ακολουθήσει τις οδηγίες.

Μέσα από τον client μπορείτε να κατεβάσετε και το παιχνίδι οπότε δεν χρειάζεται να κάνετε login στον microsoft store.

 

https://na.arks-layer.com/tweaker-install.html


rsrGbGx.gif

#29 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 06 June 2020 - 13:55

8 χρόνια μετά και ο tweaker των arks layer ακόμη σώζει το PSO2, θα πρεπε να τους πληρώνει η SEGA.

Έπαιζα την Ιαπωνική έκδοση για αρκετό καιρό, καλό παιχνίδι με εξαιρετικό gameplay και μπόλικο content για mmo, αν δεν αργούσαν να το φέρουν από δω μεριά τόσα χρόνια θα τα πήγαινε πολύ καλύτερα.


LfNX0dh.png


#30 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 June 2020 - 12:39

Η αλήθεια είναι αυτή, είδα τα γραφικά και μου ήταν κάπως mieh, από την άλλη μιλάμε για Mmorpg οπότε θεωρητικά όσο πιο αρχαίο τόσα περισσότερα pc μπορούν να το παίξουν συμπεριλαμβανόμενου και του δικού μου, χο χο χο! 


rsrGbGx.gif